Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 29
  1. #1
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εργάζομαι σε εταιρεία πληροφορικής στην περιοχή των Σφαγείων. Η εταιρεία μου έχει λογαριασμό ADSL στην Forthnet. Λίγο μετά την αρχή του νέου έτους έπεσε το Internet για σχεδόν 4 εργάσιμες (συνολικά 6) μέρες. Μας παρέπεμψαν στον OTE, όπου και διαμαρτυρηθήκαμε. Αφού δεν είχαμε ούτε φωνή ούτε ακρόαση όλες εκείνες τις μέρες, τελικά το Internet ήρθε. Μετά από τρεις εβδομάδες μας παίρνει ο OTE τηλέφωνο, για να διαμαρτυρηθούν αυτοί (!!) για την 'αδικαιολόγητη πίεση που τους είχαμε ασκήσει'. Και η super ατάκα της όλης ιστορίας που είπε ο υπάλληλος ήταν: 'όταν κόβεται το ρεύμα έχουμε κεράκι. Εσείς γιατί δεν είχατε dial-up;' Ιδιωτικοποίηση που σας χρειάζεται κακομοίριδες!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Περιοχή
    Γιάννενα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    492
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    ~9412/~700
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    USR9108
    χαχαχαχαχχαχαχα καλό!

  3. #3
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    123
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Να παιρνει ο ΟΤΕ να διαμαρτυρηθει πρωτη φορα το ακουω....Ε,δεν τους ειπατε και εσεις "συγνωμη αλλα φταει ο ΟΤΕ!!!!"
    Simon Georgiou,
    Thessaloniki,
    http://www.jumpingfish.gr/CHROMA



  4. #4
    Εγγραφή
    04-08-2005
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    Αναλογα τα κεφια του ΟΤΕ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Speedtouch 585v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η super ατάκα της όλης ιστορίας που είπε ο υπάλληλος ήταν: 'όταν κόβεται το ρεύμα έχουμε κεράκι. Εσείς γιατί δεν είχατε dial-up;' Ιδιωτικοποίηση που σας χρειάζεται κακομοίριδες!!!
    Και εγω που νομιζα οτι εγω ειχα ακουσει την καλλιτερη ατακα! Με εφαγες
    Η δικη μου ηταν (σε μια περιοδο που ειχα προβλημα με την ταχυτητα σε p2p μονο προγραμματα) "Κοιτα, αμα δεν σου αρεσει κοψ'την - κλικ" και μου κλεινουν το τηλεφωνο.
    Μη μου το ιντερνετ ταραττε !

  5. #5
    Εγγραφή
    04-02-2006
    Περιοχή
    Δυτικό - Γιαννιτσών
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    D-Link DSL-2640B
    SNR / Attn
    16(dB) / 45(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εργάζομαι σε εταιρεία πληροφορικής στην περιοχή των Σφαγείων. Η εταιρεία μου έχει λογαριασμό ADSL στην Forthnet. Λίγο μετά την αρχή του νέου έτους έπεσε το Internet για σχεδόν 4 εργάσιμες (συνολικά 6) μέρες. Μας παρέπεμψαν στον OTE, όπου και διαμαρτυρηθήκαμε. Αφού δεν είχαμε ούτε φωνή ούτε ακρόαση όλες εκείνες τις μέρες, τελικά το Internet ήρθε. Μετά από τρεις εβδομάδες μας παίρνει ο OTE τηλέφωνο, για να διαμαρτυρηθούν αυτοί (!!) για την 'αδικαιολόγητη πίεση που τους είχαμε ασκήσει'. Και η super ατάκα της όλης ιστορίας που είπε ο υπάλληλος ήταν: 'όταν κόβεται το ρεύμα έχουμε κεράκι. Εσείς γιατί δεν είχατε dial-up;' Ιδιωτικοποίηση που σας χρειάζεται κακομοίριδες!!!

    Ούτε καν γεννήτριες...
    Η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει να φαίνεται, αλλά να είναι τίμια. ..

  6. #6
    Εγγραφή
    17-12-2006
    Περιοχή
    Εύοσμος Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    SAGEM 1500WG
    SNR / Attn
    9db(dB) / 26db(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εργάζομαι σε εταιρεία πληροφορικής στην περιοχή των Σφαγείων. Η εταιρεία μου έχει λογαριασμό ADSL στην Forthnet. Λίγο μετά την αρχή του νέου έτους έπεσε το Internet για σχεδόν 4 εργάσιμες (συνολικά 6) μέρες. Μας παρέπεμψαν στον OTE, όπου και διαμαρτυρηθήκαμε. Αφού δεν είχαμε ούτε φωνή ούτε ακρόαση όλες εκείνες τις μέρες, τελικά το Internet ήρθε. Μετά από τρεις εβδομάδες μας παίρνει ο OTE τηλέφωνο, για να διαμαρτυρηθούν αυτοί (!!) για την 'αδικαιολόγητη πίεση που τους είχαμε ασκήσει'. Και η super ατάκα της όλης ιστορίας που είπε ο υπάλληλος ήταν: 'όταν κόβεται το ρεύμα έχουμε κεράκι. Εσείς γιατί δεν είχατε dial-up;' Ιδιωτικοποίηση που σας χρειάζεται κακομοίριδες!!!
    Αφού θέλουν παραλληλισμό με την ΔΕΗ τα αξιότιμα τσακάλια του ΟΤΕ έπρεπε να λάβουν την εξής απάντηση όσο αναφορά το internet:

    Ότι κεράκια είχαμε και δεν είχαμε τα κάψαμε όλα

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εργάζομαι σε εταιρεία πληροφορικής στην περιοχή των Σφαγείων. Η εταιρεία μου έχει λογαριασμό ADSL στην Forthnet. Λίγο μετά την αρχή του νέου έτους έπεσε το Internet για σχεδόν 4 εργάσιμες (συνολικά 6) μέρες. Μας παρέπεμψαν στον OTE, όπου και διαμαρτυρηθήκαμε. Αφού δεν είχαμε ούτε φωνή ούτε ακρόαση όλες εκείνες τις μέρες, τελικά το Internet ήρθε. Μετά από τρεις εβδομάδες μας παίρνει ο OTE τηλέφωνο, για να διαμαρτυρηθούν αυτοί (!!) για την 'αδικαιολόγητη πίεση που τους είχαμε ασκήσει'. Και η super ατάκα της όλης ιστορίας που είπε ο υπάλληλος ήταν: 'όταν κόβεται το ρεύμα έχουμε κεράκι. Εσείς γιατί δεν είχατε dial-up;' Ιδιωτικοποίηση που σας χρειάζεται κακομοίριδες!!!
    Αλήθεια είσαι σε εταίρια πλήροφορικής; είσαι σίγουρος;
    Εγώ βλάκας είμαι που έχω 2 isdn ώς backup;

    Υπέργραψες πουθενά για 24/7 (μήπως πήρες μισθωμένο; )

    Αλήθεια γιατί πλήρωνεις Home σύνδεση; και ζητάς εταιρική υποστήριξη;
    Αλλα το περιέργο είναι πως ενώ η forthnet σου λεεί αααα δεν δουλέυει (αν είχες μισθωμένο δεν θα το λέγαν) σε στέλνουν στον ΟΤΕ

    Είμαι πολύ βλάκας που έχω μια γραμμή ΟΤΕ adsl, 2 isdn, και μια (περιμένω) full 2play hol
    αλλά αφού έχω εταίρια μπορώ να ζητήσω ότι ζητάνε αυτοί που δίνουν 1300 ευρώ τον μήνα για τα 1024


    @ttsgr

    Πάρε ρε παλικάρι μια μισθωμένη μετά όλα θα γίνουν για εσένα.......................τι δεν έχεις λεφτά, εεεε τότε μην ζητάς μισθωμένη

  8. #8
    Εγγραφή
    17-12-2006
    Περιοχή
    Εύοσμος Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    SAGEM 1500WG
    SNR / Attn
    9db(dB) / 26db(dB)
    Τον οικιακό χρηστη τον έχεις για του κλότσου και του μπάτσου?

    Δεν δικαιούμαστε αξιοπρεπή υπηρεσία internet επειδή δεν είμαστε επαγγελματίες?

    Τι αντίληψη είναι αυτή?

    Αυτά που πληρώνουμε για το internet σε κάθε λογαριασμό γιατί τα πληρώνουμε?

    Να μην προσβάλουμε την εικόνα του ΟΤΕ?

    Αυτό το κάνει καθημερινά με την στάση του,τις αργοπορίες,την ανεπάρκεια και αλλα πολλά μονος του ...

    Το ότι έχεις 2 backup σημαίνει ότι ούτε και εσύ που τον υποστηρίζεις δεν τον εμπιστεύεσαι....γιατί τον υποστηρίζεις?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ttsgr : 30-01-08 στις 00:35.

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ttsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον οικιακό χρηστη τον έχεις για του κλότσου και του μπάτσου?

    Δεν δικαιούμαστε αξιοπρεπή υπηρεσία internet επειδή δεν είμαστε επαγγελματίες?

    Τι αντίληψη είναι αυτή?

    Αυτά που πληρώνουμε για το internet σε κάθε λογαριασμό γιατί τα πληρώνουμε?

    Να μην προσβάλουμε την εικόνα του ΟΤΕ?

    Αυτό το κάνει καθημερινά με την στάση του,τις αργοπορίες,την ανεπάρκεια και αλλα πολλά μονος του καθημερινά...

    Το ότι έχεις 2 backup σημαίνει ότι ούτε και εσύ που τον υποστηρίζει δεν τον εμπιστεύεσαι....γιατί τον υποστηρίζεις?
    Διάβασε το συμβόλαιο σου, ποιο απλά δεν μπορώ να το πώ,

  10. #10
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια είσαι σε εταίρια πλήροφορικής; είσαι σίγουρος;
    Εγώ βλάκας είμαι που έχω 2 isdn ώς backup;

    Υπέργραψες πουθενά για 24/7 (μήπως πήρες μισθωμένο; )

    Αλήθεια γιατί πλήρωνεις Home σύνδεση; και ζητάς εταιρική υποστήριξη;
    Αλλα το περιέργο είναι πως ενώ η forthnet σου λεεί αααα δεν δουλέυει (αν είχες μισθωμένο δεν θα το λέγαν) σε στέλνουν στον ΟΤΕ

    Είμαι πολύ βλάκας που έχω μια γραμμή ΟΤΕ adsl, 2 isdn, και μια (περιμένω) full 2play hol
    αλλά αφού έχω εταίρια μπορώ να ζητήσω ότι ζητάνε αυτοί που δίνουν 1300 ευρώ τον μήνα για τα 1024


    @ttsgr

    Πάρε ρε παλικάρι μια μισθωμένη μετά όλα θα γίνουν για εσένα.......................τι δεν έχεις λεφτά, εεεε τότε μην ζητάς μισθωμένη
    Περίμενα και τον αντίλογο...
    Καταρχήν δεν είναι δική μου η εταιρεία και ούτε παίρνω εγώ τέτοιου είδους αποφάσεις. Για να πω την αλήθεια δεν ξέρω καν όλες τις λεπτομέρειες της βλάβης γιατί είχα άδεια κάποιες από τις μέρες (σίγουρα το ανώτερο πάντως που 'δικαιολογούταν' από την σύμβαση ήταν 48 ώρες). Ενδεχομένως να έχεις και απόλυτο δίκιο σε όσα λες. Εγώ ήθελα να σταθώ στην αντιμετώπιση από τον ίδιο τον OTE. Το αν εμείς έχουμε backup είναι δικό μας πρόβλημα και ο ΟΤΕ ή η Forthnet είναι οι τελευταίοι που θα μας την πουν για αυτό. Και έχουμε μια γραμμή ISDN για έκτακτες περιπτώσεις, αλλά δεν αρκεί (4 εργάσιμες είναι πάρα πολύ έτσι και αλλιώς)... Θα μου πεις ας προσέχαμε... Άλλο να το λες εσύ όμως, και άλλο αυτός που δημιούργησε το πρόβλημα ή ενήργησε με ανεπάρκεια για να το λύσει...

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίμενα και τον αντίλογο...
    Καταρχήν δεν είναι δική μου η εταιρεία και ούτε παίρνω εγώ τέτοιου είδους αποφάσεις. Για να πω την αλήθεια δεν ξέρω καν όλες τις λεπτομέρειες της βλάβης γιατί είχα άδεια κάποιες από τις μέρες (σίγουρα το ανώτερο πάντως που 'δικαιολογούταν' από την σύμβαση ήταν 48 ώρες). Ενδεχομένως να έχεις και απόλυτο δίκιο σε όσα λες. Εγώ ήθελα να σταθώ στην αντιμετώπιση από τον ίδιο τον OTE. Το αν εμείς έχουμε backup είναι δικό μας πρόβλημα και ο ΟΤΕ ή η Forthnet είναι οι τελευταίοι που θα μας την πουν για αυτό. Και έχουμε μια γραμμή ISDN για έκτακτες περιπτώσεις, αλλά δεν αρκεί (4 εργάσιμες είναι πάρα πολύ έτσι και αλλιώς)... Θα μου πεις ας προσέχαμε... Άλλο να το λες εσύ όμως, και άλλο αυτός που δημιούργησε το πρόβλημα ή ενήργησε με ανεπάρκεια για να το λύσει...
    η Συμβαση λέει, αν περάσουν 48 ώρες θα έχεις επιστρόφη στο πάγιο

    Ναι και εγώ σε εταίρια πληροφορικής δουλέυω, λές να έχω κάνει λάθος για τις δυο isdn, και δυο adsl;

    Ναι το μισθωμένο είναι ακριβό,

  12. #12
    Εγγραφή
    19-09-2006
    Περιοχή
    ΘΕΣ/ΝΙΚΗ-ΕΥΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    ISP
    Στο κενό
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για τις 4 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ μιλάει ο άνθρωπος, έχει κάθε δίκιο να διαμαρτύρεται.

  13. #13
    Εγγραφή
    23-02-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    334
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    OTE Speedport W 724V
    SNR / Attn
    21,0(dB) / 36,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    η Συμβαση λέει, αν περάσουν 48 ώρες θα έχεις επιστρόφη στο πάγιο
    Τι ποσό ξέρουμε? Γιατί κάτι έχω ακούσει για ένα αστείο ποσό επιστροφής που δεν αξίζει καν να το διεκδικήσεις. Δεν ειρωνεύομαι, ρωτάω για να μάθω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Erwdios : 30-01-08 στις 00:39.

  14. #14
    Εγγραφή
    03-06-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι και εγώ σε εταίρια πληροφορικής δουλέυω, λές να έχω κάνει λάθος για τις δυο isdn, και δυο adsl;
    Κανένα λάθος. Τουλάχιστον ξέρεις ότι δεν θα σε πάρουν τηλέφωνο να σε μαλώσουν αν κάνουν αυτοί κάτι στραβά.

  15. #15
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gogos888 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τις 4 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ μιλάει ο άνθρωπος, έχει κάθε δίκιο να διαμαρτύρεται.
    Δεν λέει πουθενα το συμβόλαιο για 4 κλπ
    ας πρόσεχε, 1500 τα 1024 (με απάντηση για την μια εργάσιμη, 30 για την μη απάντηση)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Erwdios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ποσό ξέρουμε? Γιατί κάτι έχω ακούσει για ένα αστείο ποσό επιστροφής που δεν αξίζει καν να το διεκδικήσεις. Δεν ειρωνεύομαι, ρωτάω για να μάθω.
    το πάγιο



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα λάθος. Τουλάχιστον ξέρεις ότι δεν θα σε πάρουν τηλέφωνο να σε μαλώσουν αν κάνουν αυτοί κάτι στραβά.
    Ξέρω οτι όταν θα πάρω τηλέφωνο ζητώ αυτό που υπέγραψα, και ναι το backup το έχω

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τελλάς το τεχνικο σου τμήμα !!!!!
    Από mitsos_75 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-08, 20:26
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-08, 11:01
  3. Μηνύματα: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-06, 22:24
  4. Τεχνικό τμήμα forthnet για ταχύτητες;
    Από opimis στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-04, 16:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας