Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 21
  1. #1
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά μια ερώτηση να κάνω γιατί έχω μπερδευτεί. Εϊμαι συνδρομητής OTENET και με πήραν χθες τηλέφωνο από ένα νούμερο 210 3749300 και μου είπαν ότι είναι από την CONN-X που έχει εξαγοράσει την otenet και ότι θα κάνουν αυτόματη αναβάθμιση στο λογαριασμό μου που μετατρέπεται κατευθείαν σε Conn-x. Μου ζήτησαν ωστόσο ξανά τηλέφωνο, όνομα και ήθελαν ακόμα και ΑΦΜ για αναβάθμιση στα 8MB. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να είμαι σίγουρος για αυτά που μου έλεγαν, ότι πρόκειται δηλαδή όντως για την εταιρία του ΟΤΕ και δεν είναι καμιά απάτη γιατί έχει φοβηθεί τα μάτια μου τελευταία με αυτές τις τηλεφωνικές ενημερώσεις. Δεν τους έδωσα αριθμό ταυτότητας και ΑΦΜ γιατί δεν είμαι σίγουρος. Εσείς που ξέρετε περισσότερα
    σας έχουν κάνει και εσάς παρόμοια ενημέρωση; Είναι αληθινά η Conn-x που τις κάνει ή τρέχει τίποτα περίεργο; Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη και θα ήταν αληθινά χρήσιμη. Ευχαριστώ και πάλι.

  2. #2
    Εγγραφή
    22-10-2004
    Περιοχή
    middle earth
    Μηνύματα
    1.147
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240 kbps
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    FRITZ!Box 5530
    Κοίτα, το ύποπτο είναι ότι σου είπαν πως εξαγόρασαν την οτενέτ.
    Πάρε στο 11888 και πες αυτά που έγραψες και δώσε τον αριθμό για να σου πουν αν ανήκει στον ΟΤΕ ή αλλού.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΑΛΑΤΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 56(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prokopisboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μια ερώτηση να κάνω γιατί έχω μπερδευτεί. Εϊμαι συνδρομητής OTENET και με πήραν χθες τηλέφωνο από ένα νούμερο 210 3749300 και μου είπαν ότι είναι από την CONN-X που έχει εξαγοράσει την otenet και ότι θα κάνουν αυτόματη αναβάθμιση στο λογαριασμό μου που μετατρέπεται κατευθείαν σε Conn-x. Μου ζήτησαν ωστόσο ξανά τηλέφωνο, όνομα και ήθελαν ακόμα και ΑΦΜ για αναβάθμιση στα 8MB. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να είμαι σίγουρος για αυτά που μου έλεγαν, ότι πρόκειται δηλαδή όντως για την εταιρία του ΟΤΕ και δεν είναι καμιά απάτη γιατί έχει φοβηθεί τα μάτια μου τελευταία με αυτές τις τηλεφωνικές ενημερώσεις. Δεν τους έδωσα αριθμό ταυτότητας και ΑΦΜ γιατί δεν είμαι σίγουρος. Εσείς που ξέρετε περισσότερα
    σας έχουν κάνει και εσάς παρόμοια ενημέρωση; Είναι αληθινά η Conn-x που τις κάνει ή τρέχει τίποτα περίεργο; Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη και θα ήταν αληθινά χρήσιμη. Ευχαριστώ και πάλι.
    Υποπτότατο! Κάποιος θέλει να σε ηχογραφήσει λέγοντας αυτά τα στοιχεία, αλλά κατά 99% όχι για τους σκοπούς που σου είπαν... Συμβουλή μου: Μην πεις τίποτα!
    To forum έχει χρήστες. Το forum είναι οι Χρήστες...

  4. #4
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Το τηλ δεν είναι καταχωρημένο στο whitepages.gr, μου θυμίζει κάτι από νούμερα ΟΤΕ. Παρ'όλα αυτά η όλη συμπεριφορά είναι πολύ ύποπτη. Πιθανό κάποιοι μέσα από τον ΟΤΕ να "χτυπούν" πελάτες της ΟΤΕνετ για να αυξήσουν το δικό τους μερίδιο χωρίς να μπαίνουν στον κίνδυνο καταγγελίας αφού πρόκειται για εταιρία του ίδιου ομίλου.

    Κάνε ένα τηλέφωνο στο 134 ή στην οτενετ να ρωτήσεις αν είναι αλήθεια όλα αυτά, στο φινάλε θα "κερδίσεις" μια αναβάθμιση. Προσοχή όμως μήπως αλλάζουν οι χρεώσεις

  5. #5
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΑΛΑΤΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 56(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skapetis Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο φινάλε θα "κερδίσεις" μια αναβάθμιση
    Το θέμα είναι σε ποια εταιρία θα είναι... και κάτι μου λέει ότι δεν θα είναι στον όμιλο ΟΤΕ...
    To forum έχει χρήστες. Το forum είναι οι Χρήστες...

  6. #6
    Εγγραφή
    21-09-2005
    Περιοχή
    Κατερίνη, Πιερία
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13000/1021
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Thomson TG585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 27.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmakry Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι σε ποια εταιρία θα είναι... και κάτι μου λέει ότι δεν θα είναι στον όμιλο ΟΤΕ...
    Συνήθως οι εναλλακτικοί που κάνουν τέτοια καραγκιοζιλίκια πέρνουν από τηλ με απόκρυψη. Του ΟΤΕ δεν έχουν απόκρυψη αλλά δεν είναι καταχωρημένα

  7. #7
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.386
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prokopisboy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά μια ερώτηση να κάνω γιατί έχω μπερδευτεί. Εϊμαι συνδρομητής OTENET και με πήραν χθες τηλέφωνο από ένα νούμερο 210 3749300 και μου είπαν ότι είναι από την CONN-X που έχει εξαγοράσει την otenet και ότι θα κάνουν αυτόματη αναβάθμιση στο λογαριασμό μου που μετατρέπεται κατευθείαν σε Conn-x. Μου ζήτησαν ωστόσο ξανά τηλέφωνο, όνομα και ήθελαν ακόμα και ΑΦΜ για αναβάθμιση στα 8MB. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να είμαι σίγουρος για αυτά που μου έλεγαν, ότι πρόκειται δηλαδή όντως για την εταιρία του ΟΤΕ και δεν είναι καμιά απάτη γιατί έχει φοβηθεί τα μάτια μου τελευταία με αυτές τις τηλεφωνικές ενημερώσεις. Δεν τους έδωσα αριθμό ταυτότητας και ΑΦΜ γιατί δεν είμαι σίγουρος. Εσείς που ξέρετε περισσότερα
    σας έχουν κάνει και εσάς παρόμοια ενημέρωση; Είναι αληθινά η Conn-x που τις κάνει ή τρέχει τίποτα περίεργο; Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη και θα ήταν αληθινά χρήσιμη. Ευχαριστώ και πάλι.
    Το Conn-x είναι πακέτο του ΟΤΕ, δεν είναι εταιρεία.
    Προφανώς κάποιος απατεώνας σου τηλεφώνησε.

    Πάρε στο 134 και ανέφερε το συμβάν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 29-01-08 στις 17:04.

  8. #8
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    παιδια και εμενα με ειχαν παρει και μου ειπαν οτι αλλαζουμε σε conx..φυσικα δεν με ρωτησαν για το αφμ γτ δεν ζητησα αναβα8μιση.αλλα μετα που πηρα το 134 και ζητησα αναβα8μιση μου ειπε να δωσω και το αφμ

  9. #9
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    Χαλαρώστε λίγο, δεν κρύβεται πάντα μία απάτη (αν και σας καταλαβαίνω, γίνονται πολλά στις μέρες μας...) Την τακτική αυτή ακολουθεί ο ΟΤΕ για να εντάξει στο conn-x όσους έχουν το OnDSL Kit, καθώς δεν θα υπάρχει σαν προϊόν από τον Απρίλιο και μετά. Όσο για το γεγονός ότι κάλεσαν και είπαν "ότι είναι από την CONN-X που έχει εξαγοράσει την otenet", μου φαίνεται κλασσική περίπτωση πωλητή/φοιτητή που προσλήφθηκε πρόσφατα.
    @prokopisboy. Σου ζήτησαν τα στοιχεία για να πιστοποιήσουν ότι δεν είσαι κάποιος άσχετος που σήκωσε το τηλέφωνο. Λογικά, θα σου είπαν ότι θα σου στείλουν και μία αίτηση για τη διαδικασία της μετάβασης..

  10. #10
    Εγγραφή
    17-12-2006
    Περιοχή
    Εύοσμος Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    SAGEM 1500WG
    SNR / Attn
    9db(dB) / 26db(dB)
    Όταν είναι να τα αρπάξουν ξέρουν και περνούν τηλέφωνο αλλα όταν είναι να λύσουν κάποιο πρόβλημα μην τον είδατε τον παναγή...

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ttsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν είναι να τα αρπάξουν ξέρουν και περνούν τηλέφωνο αλλα όταν είναι να λύσουν κάποιο πρόβλημα μην τον είδατε τον παναγή...
    Αντέ πάλι, πες καλύτερα όταν είναι να μου δώσουν την απάντηση που θέλω, τότε δεν έχω απάντηση, λύσεις σου δώσανε

  12. #12
    Εγγραφή
    17-12-2006
    Περιοχή
    Εύοσμος Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    SAGEM 1500WG
    SNR / Attn
    9db(dB) / 26db(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντέ πάλι, πες καλύτερα όταν είναι να μου δώσουν την απάντηση που θέλω, τότε δεν έχω απάντηση, λύσεις σου δώσανε


    Ας μου δώσουν τα 17Mbps που είχα και δεν θέλω απαντήσεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ttsgr : 29-01-08 στις 23:48.

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ttsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας μου δώσουν τα 17Mbps που είχα και δεν θέλω απαντήσεις

    Και εγώ θέλω τα 29 αλλά λίγο δύσκολο το βλέπω, αλλά τουλάχιστον δεν το κάνω θέμα σε κάθε νήμα σχετικό με ΟΤΕ

  14. #14
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Έχει ξαναγίνει αυτό με εταιρία που συνεργαζόταν τάχα μου με την forthnet και ένας φίλος έδωσε τα στοιχεία του χωρίς να ξέρει. Το κακό είναι ότι παίρνουν με απόκρυψη πολλές φορές και δεν μπορείς να τους κυνηγήσεις.

  15. #15
    Εγγραφή
    30-11-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.429
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΑΛΑΤΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 56(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει ξαναγίνει αυτό με εταιρία που συνεργαζόταν τάχα μου με την forthnet και ένας φίλος έδωσε τα στοιχεία του χωρίς να ξέρει. Το κακό είναι ότι παίρνουν με απόκρυψη πολλές φορές και δεν μπορείς να τους κυνηγήσεις.
    Βασική αρχή:

    Στοιχεία δίνουμε μόνο εκεί που παίρνουμε ΕΜΕΙΣ τηλέφωνο και όχι όταν μας παίρνουν οι άλλοι!
    To forum έχει χρήστες. Το forum είναι οι Χρήστες...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [3Com] Συνεχή "Log out" του router από το internet με σύνδεση conn-x λόγω εφαρμογών p2p
    Από kostap1 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-07, 20:46
  2. Διαγωνισμός από την Intel για πιο "sexy" Pc
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-06, 11:39
  3. CPU - GPU "συγχώνευση" το 2008 απο την AMD
    Από katafitos στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:47
  4. "free internet" απο την altecnet (Αστική χρέωση)
    Από sdikr στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-05, 13:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας