Σελ. 287 από 409 ΠρώτηΠρώτη ... 267277282285286287288289292297307 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.291-4.305 από 6133
  1. #4291
    Εγγραφή
    07-05-2005
    Περιοχή
    ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.535
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έχει κανείς πρόβλημα με το flash player σε linux;

  2. #4292
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Μιλάω για windows όπως είπα ξεκάθαρα.
    Στο linux μου το βγάζει.

    ........Auto merged post: ranger πρόσθεσε 0 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε linux δεν τον χρησιμοποιώ σαν mail client, αλλά μόνο για rss
    Και εγώ μόλις βάλω rss δουλεύει το tray
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ranger : 05-03-11 στις 13:17. Αιτία: auto merged post

  3. #4293
    Εγγραφή
    22-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 28.5(dB)
    [QUOTE=ranger;4014798]Πόσους άλλους ΣΟΒΑΡΟΥΣ ξέρεις; Εγώ άλλον έναν αλλά δεν τον χρησιμοποιώ και δε ξέρω τι παίζει.
    Πες και άλλους να το δοκιμάσουμε.[QUOTE=ranger;4014798]

    Εσύ είπες ότι το κάνουν οι περισσότεροι οπότε εσύ να μας πεις ποιοι είναι αυτοί, γιατί όσοι ανέφερες δεν κάνουν τπτ παραπάνω από τον Opera.



    Πως δεν έχει νόημα; Αν πατήσω τη ροδέλα κλείνει ΑΛΛΑ το ανοίγει σε άλλο tab, αν πατήσω αριστερό στο ίδιο tab. Επιλογές με το πάτημα ενός πλήκτρου δηλαδή που δε μου προσφέρει ο super duper παραμετροποιήσιμος opera.
    3 μέχρι τώρα


    Δουλευει όμως. 4 στους 4
    Γιατί λολ καλύτερα όποιος λολ τελευταίος

    Aυτό το κάνει και ο Opera και στο έδειξα και με screenshot εκτός αν η ένστασή σου είναι το 1 κλικ παραπάνω.... 1/4 ... και φυσικά ΟΛΟΙ όσοι ανέφερες πλην του ff είναι σαφώς κατώτεροι σαν broswer κατά πολύ μάλιστα



    Πράγματι είστε σαν τους μηλαράδες. Το πρόβλημα δεν είναι ότι σας κόβουν επιλογές, το πρόβλημα είναι ότι σας κάνουν να το θεωρείτε και σωστό!
    Και αυτοί είχαν ποντίκι με ένα κουμπί και ήταν ευχαριστημένοι. Και αυτοί έχουν κλειδωμένο στο iphone το bluetooth αλλά είναι γιατί προφανώς μπορείς τη φωτογραφία που μόλις έβγαλες να την στείλεις με mms. Και με αυτό την ίδια δουλειά κάνεις. Και αναφορά μηνύματος δεν έχει το Iphone γιατί προφανώς μόλις στείλεις ένα sms θα πάρεις τηλέφωνο τον άλλον αν το έλαβε. Την ίδια δουλειά κάνεις. Απλά πατάς μερικά clicks ( aka πλήκτρα) παραπάνω
    Αλήθεια, ποντίκι χρησιμοποιείς ή κάνεις δουλειά σου με το keypad; Την ίδια δουλειά κάνεις και με αυτό.

    Δηλαδή ο Opera για το καλό μας δεν το έχει ε; Για να μάθουμε το δεξί κλικ; Ή για να νιώσουμε retro, σαν να χρησιμοποιούμε τα πρώτα ποντίκια που είχαν δύο κουμπιά (αριστερό - δεξί). Όπα, κάτσε. Ακόμα και αυτά είχαν emulate middle click
    Έχει πλάκα που προσπαθείς να αποδείξεις ότι δεν είσαι κολλημένος

    (άσε που όπως είπαμε, στα windows δεν έχεις ούτε δεξί click)

    Καμία επιλογή δεν κόβουν και επειδή μόνο για μένα μπορώ να μιλήσω... όπως και εσύ φαντάζομαι.... έχω ΟΣΕΣ επιλογές χρειάζομαι. Αν δεν στις προσφέρει επέλεξε κάποιον άλλο γιατί η γκρίνια σε χαλάει...



    Ε βέβαια, γιατί όπως είπαμε, ο Opera είναι απίστευτα παραμετροποιήσιμος ΑΝ
    έχεις μεγάλη οθόνη και όχι netbook (αλήθεια, έχεις δουλέψει σε τέτοιο να δεις πόσο μετράει το κάθε Pixel;)
    αν δε θες να διαβάζεις σελίδες με πολύ κείμενο έτσι ώστε να μην κάνεις scroll με τις ώρες
    αν δε θες να έχεις το χέρι σου ελεύθερο για να κάνεις τη δουλειά σου (από το να κρατάς τον φραπέ, μέχρι να κρατάς σημειώσεις για αυτά που διαβάζεις) συγχρόνως αλλά αντί αυτού να θες να πατάς το F4 ή το ctrl+shift μαζί με το click
    αν θες να έχεις τη menu bar αντί για το κουμπάκι
    αν
    αν
    αν

    Σόρρυ αλλά για να έχω οpera πρέπει να γίνω εγώ πιο παραμετροποιήσιμος από αυτόν;

    Ή αρκεί να παραδεχτώ ότι είναι πολύ καλός browsers αλλά με ελλείψεις και πολλά κολλήματα στους devs τους

    ΚΑΙ διαβάζω σελίδες με ΠΟΛΥ κείμενο ΚΑΙ έχω το χέρι μου ελεύθερο για freddo ΚΑΙ σημειώσεις ΚΑΙ σαφώς κάνω τη δουλειά μου γρηγορότερα με αυτόν... Δοκιμασμένα όλα αυτά οπότε δικαιούμαι να τα λέω χωρίς να θεωρούμαι κολλημένος

    ........Auto merged post: ranger πρόσθεσε 9 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Να τους πεις ότι θα έπρεπε να έχει ΟΛΕΣ τις λειτουργίες που βολεύουν ΕΣΕΝΑ γιατί αλλίως δεν είναι ούτε λειτουργικός ούτε παραμετροποιήσιμος.... λολ

    Το ποιος είναι κολλημένος και ποιος όχι είναι παραπάνω από προφανές... λολ
    και στην τελική αφού δεν έχει τις λειτουργίες που θέλεις (όπως εσύ λες) χρησιμοποίησε κάποιον άλλον και πήγαινε να γκρινιάξεις κάπου αλλού... λολ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apnet : 05-03-11 στις 13:32.

  4. #4294
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ είπες ότι το κάνουν οι περισσότεροι οπότε εσύ να μας πεις ποιοι είναι αυτοί, γιατί όσοι ανέφερες δεν κάνουν τπτ παραπάνω από τον Opera.

    Μας δουλεύεις μου φαίνεται. Είμαστε τόσοι που δεν μας βγάζει το δεξί κλικ και επιμένεις στη ίδια καραμέλα.
    Δεν κάνουν τίποτα παραπάνω εκτός του ότι δουλεύει σε όλους το δεξί και το μεσαίο και ότι δεν κλείνει το menu
    Βασικά, μακάρι να μας δουλεύεις γιατί αν πραγματικά τα πιστεύεις αυτά, μάλλον πρέπει να πας σε safari

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτό το κάνει και ο Opera και στο έδειξα και με screenshot εκτός αν η ένστασή σου είναι το 1 κλικ παραπάνω.... 1/4 ... και φυσικά ΟΛΟΙ όσοι ανέφερες πλην του ff είναι σαφώς κατώτεροι σαν broswer κατά πολύ μάλιστα
    Το ποιος είναι κατώτερος άστο, είναι μεγάλη κουβέντα και είναι και άσχετο. Με ρώτησες σε ποιος δουλεύει, σου είπα. 4/4 λοιπόν γιατί εδώ (και σε όσους έχουν windows) δεξί κλικ γιοκ.
    Η ένσταση μου δεν είναι ένα κλικ παραπάνω, αλλά πολλά όταν έχεις να κάνεις με πολλαπλά bookmarks

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία επιλογή δεν κόβουν και επειδή μόνο για μένα μπορώ να μιλήσω... όπως και εσύ φαντάζομαι.... έχω ΟΣΕΣ επιλογές χρειάζομαι. Αν δεν στις προσφέρεις επέλεξες κάποιον άλλο γιατί η γκρίνια σε χαλάει...
    Αυτό λέμε. Εσύ έχεις τις επιλογές σου. Αλλά να μου λες ότι προφανώς καλά κάνει και δεν δουλεύει το midlle click...
    Όσο για το να διαλέξω άλλον, ευχαριστώ δε θα πάρω. Όπως είπα είναι ο καλύτερος από τις επιλογές μου (στα windows). Απλά δεν θα κάτσω να τον υπερασπίζομαι τυφλά

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να τους πεις ότι θα έπρεπε να έχει ΟΛΕΣ τις λειτουργίες που βολεύουν ΕΣΕΝΑ γιατί αλλίως δεν είναι ούτε λειτουργικός ούτε παραμετροποιήσιμος.... λολ
    Δε με νοιάζει να μην έχει κάποιες λειτουργίες. Την δουλειά μου την κάνω. Απλά δε μπορώ να βλέπω να κάνουν τους χρήστες τους applάδες
    - Jobs: Το iphone δεν έχει δυνατότητα εγγραφής video
    - Πρόβατα: wow, είναι το καλύτερο τηλέφωνο. Έτσι και αλλιώς άχρηστη λειτουργία είναι

    6 μήνες μετά:

    - Jobs: Τώρα το iphone με δυνατότητα εγγραφής video, πληρώστε πάλι!
    - Πρόβατα: wow, πόσο μας σκέπτεται αυτή η εταιρία! Όλο προσθέτει νέες γμτες λειτουργίες!

    Αν πρέπει σώνει και καλά να βγάλεις τον opera παραμετροποιήσιμο επειδή έτσι διαφημίζεται, με γεια σου. Δε θα πάρω. Μπορώ να κρίνω μόνος μου. Είναι πολύ καλός browser αλλά όχι τόσο παραμετροποιήσιμος θα ήθελα και όχι όσο έχω μάθει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ποιος είναι κολλημένος και ποιος όχι είναι παραπάνω από προφανές... λολ
    Φυσικά. Και η παραδοχή είναι το πρώτο βήμα


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    και στην τελική αφού δεν έχει τις λειτουργίες που θέλεις (όπως εσύ λες) χρησιμοποίησε κάποιον άλλον και πήγαινε να γκρινιάξεις κάπου αλλού... λολ

    Για άλλη μία φορά, τον χρησιμοποιώ γιατί είναι η καλύτερη απ΄τις επιλογές μου, ακόμα και έτσι.
    Αν δεν θες να ακούς κάποιες αλήθειες που σου χαλάνε την εικόνα που σου έχει πλασάρει το marketing του, συγνώμη δε μπορώ να κάνω αλλιώς.

  5. #4295
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από memos31 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει κανείς πρόβλημα με το flash player σε linux;
    όχι κανένα (x86_64)
    γιατί τι σου κάνει;

  6. #4296
    Εγγραφή
    22-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 28.5(dB)
    Αυτό που κάνει ο Konqueror το κάνει ο Konqueror και ΜΟΝΟ. Τώρα για το ότι το middle click κλπ δεν υπάρχει στα win αυτό είναι όντως ένα θέμα. 1/4 στα linux στα win αλήθεια υπάρχουν αυτοί οι broswer που ανέφερες ή παμέ για 0/4 εκεί; Όσο και για τα υπόλοιπα περί apple μηλαράδων και πρώτου βήματος θα σου πω μόνο ότι γίνεσαι γραφικός και λες αερολογίες... αλλά παρόλα αυτά έχεις πλάκα... λολ

  7. #4297
    Εγγραφή
    07-05-2005
    Περιοχή
    ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.535
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι κανένα (x86_64)
    γιατί τι σου κάνει;
    Ναι μου σκάει (i686 opera κ opera-devel) σε site με πολύ flash.

  8. #4298
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που κάνει ο Konqueror το κάνει ο Konqueror και ΜΟΝΟ.
    και ο rekonq
    και κατά το ήμιση arora & ff

    Ας πούμε 3.5/4

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα για το ότι το middle click κλπ δεν υπάρχει στα win αυτό είναι όντως ένα θέμα.
    Επιτέλους!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    3.5/4 στα linux στα win αλήθεια υπάρχουν αυτοί οι broswer που ανέφερες ή παμέ για 0/4 εκεί;
    fixed
    Ο rekonq όχι, o konqi υπάρχει αλλά δεν τον βάζω γιατί είναι παλίο μηχάνημα και θέλεις πολύ χώρο η διαδικασία.

    btw, το linux

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσο και για τα υπόλοιπα περί apple μηλαράδων και πρώτου βήματος θα σου πω μόνο ότι γίνεσαι γραφικός και λες αερολογίες...
    Τα ίδια μου λέει ότι λέω και ο φίλος μου ο Γιώργος με το iphone

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά παρόλα αυτά έχεις πλάκα... λολ
    Ένα από τα χιλιάδες χαρίσματα μου, μαζί με την μετριοφροσύνη μου.

    ........Auto merged post: ranger πρόσθεσε 5 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από memos31 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μου σκάει (i686 opera κ opera-devel) σε site με πολύ flash.
    stable opera & flash, κανένα πρόβλημα σε ι686
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ranger : 05-03-11 στις 14:08. Αιτία: auto merged post

  9. #4299
    Εγγραφή
    22-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 28.5(dB)
    1/4 ΣΤΑ linux 1/4 και στα win λοιπόν και από αερολογίες και ψιλοχαζουμαρούλες αράδιασε όσες θέλεις να διασκεδάζουμε και λίγο.

  10. #4300
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    πραγματικά δεν καταλαβαίνω τον λόγο της αντίδρασης σου apnet.
    Έχει κάθε δικαίωμα ο καθένας μας να ιεραρχεί διαφορετικά αυτά που θέλει από ένα browser.
    Μην τρελαθούμε κιόλας

  11. #4301
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Ο καθένας no_logo έχει άλλη άποψη για την ελευθερία επιλογής

  12. #4302
    Εγγραφή
    22-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 28.5(dB)
    Nαι no_logo φυσικά και έχει το δικαίωμα αλλά όχι να το παρουσιάζουμε και bug και να λέμε τους άλλους κολλημένους... όταν διαφωνούν.

    αυτό για την ελευθερία επιλογής το αφήνω ασχολίαστο και το κατατάσσω στις ψιλοχαζομαρούλες και τις αερολογίες που με διασκεδάζουν.

  13. #4303
    Εγγραφή
    07-05-2005
    Περιοχή
    ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.535
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    stable opera & flash, κανένα πρόβλημα σε ι686
    Eδω δες.
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot-1.jpeg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  52,4 KB 
ID: 84638

  14. #4304
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Μιας που είπα και αυτό με το tray Που το είχα απορία καιρό τώρα, είχα πει ένα πρόβλημα μου κάποτε αλλά δεν ήξερε κανείς τίποτα.

    Πάντα των έχω default στα windows. Το ππρόβλημα είναι ότι στα xp όταν πατήσω ένα link από άλλη εφαρμογή (thunderbird, emesene, whatever) θα μου ανοίξει ο opera και θα μείνει στη home page. Αν τρέχει ήδη, θα πάει στο link που θέλω.
    Μπορώ να το ρυθμίσω κάπως αυτό;
    Στα 7 μια χαρά. Και κλειστός να είναι, ανοίγει το Link

    ........Auto merged post: ranger πρόσθεσε 1 λεπτά και 58 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apnet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι no_logo φυσικά και έχει το δικαίωμα αλλά όχι να το παρουσιάζουμε και bug και να λέμε τους άλλους κολλημένους... όταν διαφωνούν.
    Όταν κάτι δεν δουλεύει ενώ έπρεπε, είναι bug.
    Όταν δεν μου δίνει μία επιλογή, είναι έλλειψη στην παραμετροποίηση.
    Όταν τα πεις τα παραπάνω, είσαι κακός, παράξενος, γκρινιάρης και χαλάς το εορταστικό κλίμα του thread


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από memos31 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eδω δες.
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot-1.jpeg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  52,4 KB 
ID: 84638
    μισό...

    ........Auto merged post: ranger πρόσθεσε 2 λεπτά και 39 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από memos31 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eδω δες.
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot-1.jpeg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  52,4 KB 
ID: 84638
    Παίζει.
    Αλλά όχι devel
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ranger : 05-03-11 στις 14:24. Αιτία: auto merged post

  15. #4305
    Εγγραφή
    22-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.199
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 28.5(dB)
    Δ Ε Ν είναι bug είναι δική σου παραξενιά ή ανάγκη όπως θέλεις πες το και φυσικά έχεις το δικαίωμα να θες να την ικανοποιήσεις αυτό είναι ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ.

Σελ. 287 από 409 ΠρώτηΠρώτη ... 267277282285286287288289292297307 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Opera browser και Tips and tricks! Review!
    Από 8anos στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-06, 20:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας