Σελ. 1 από 20 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 296
  1. #1
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Καταρχάς σημεγκεκριμένο post θα το κάνω σε όλα τα μεγάλα site καθώς και καταγγελία στο ΙΝΚΑ. Τώρα αν δικαιωθώ, θα δείξει.

    31 Δεκεμβρίου 2007 παραγγέλνω υπολογιστή από το e-shop. 8 Ιανουαρίου έρχεται το pc στο σπίτι. Όλα ωραία, όλα καλά, μόνο που η SAMSUNG 2032BW που είχα παραγγείλει είναι χαλασμένη. Δεν κλείδωνε στην σύνδεση. Δηλαδή, μετά από 5 λεπτά η οθόνη άσπριζε, προσπαθούσε να καταλάβει αν είναι με αναλογική ή ψηφιακή σύνδεση, το έβρισκε, ξανα άνοιγε και μετά από 5 λεπτά τα ίδια.

    Γυρνάω την οθόνη στο e-shop. Από το τεχνικό τμήμα μου είπαν (μετά από 1 εβδομάδα) ότι οι τεχνικοί τους δοκίμασαν την οθόνη και αυτή παίζει μία χαρά (δηλαδή την είχαν ανοιχτή 2 ώρες συνεχόμενες και δεν έσβησε). Πάλι πίσω η οθόνη σε μένα, πάλι την ανοίγω, πάλι μετά από 1,5 ώρα τα ίδια. Analog, digital και έχει ο Θεός. Πάλι πίσω η οθόνη στο e-shop Θεσσαλονίκης, όπου μου λένε ότι... θα την στείλουν πίσω. Με τα πολλά, τους πείθω να την δοκιμάσουν και αυτοί, γιατί στο τέλος θα τρελλαινόμουν. Το ίδιο απόγευμα με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε: "Κύριε, η οθόνη σας είναι χαλασμένη (Oh, yes!!!!)."

    Εκείνη την μέρα, και ορμώμενος από το tagline του e-shop
    "Επικοινωνία Πελατών.

    Το e-shop.gr δίνει μεγάλη σημασία στις παρατηρήσεις των πελατών του. Δεχόμαστε ευχαρίστως κάθε κριτική από τους πελάτες ακούμε πάντα με προσοχή και απαντάμε σε όλους.

    στέλνω το ακόλουθο mail στο e-shop.

    "Αγαπητοί κύριοι,

    Στις 31/12/07 παρήγγειλα έναν πλήρη υπολογιστή από εσάς. Ο υπολογιστής μου ήρθε στις 08/01/08.

    Από την πρώτη στιγμή που τον σύνθεσα, η οθόνη, μία SAMSUNG SYNCMASTER 2032BW, παρουσίαζε πρόβλημα. Δυσκολευόταν να κλειδώσει στο αν η σύνδεση ήταν αναλογική ή ψηφιακή. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα κάθε 5 λεπτά να σβήνει, να ασπρίζει, να προσπαθεί να κλειδώσει κάπου και τελικά να κλειδώνει στην ψηφιακή (ή στην αναλογική, ανάλογα ποιό καλώδιο είχα συνδέσει).

    Αυτό συνέβαινε και από την αρχή, δηλαδή κατά την διαδικασία της εγκατάστασης των Windows από εμένα.

    Μετά από συνενόηση, η οθόνη πήγε στο e-shop Θεσσαλονίκης στις 12/01/08, όπου και εστάλει στα κεντρικά σας πίσω.

    Την Τετάρτη 16/01/08 σε συνομιλία μου με το τεχνικό τμήμα σας, μου ανέφεραν ότι η οθόνη είχε μείνει 2 ώρες ανοιχτή, χωρίς να παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα και ότι θα την έστελναν πίσω.

    Την Δευτέρα 21/01/08 από το τεχνικό σας τμήμα με ενημέρωσαν ξανά ότι η οθόνη δεν είχε σταλεί ακόμα και ότι θα την έστελναν εκείνη την μέρα.

    Χθες, 22/01/08, παρέλαβα την οθόνη από το κατάστημα της Θεσσαλονίκης. Αφού την επανασύνδεσα, μετά από 1.5 ώρα, ξαναεμφάνισε το πρόβλημα του κλειδώματος και έκανε ακριβώς τα ίδια. Την δοκίμασα και σε έναν 2ο υπολογιστή, με αναλογική σύνδεση και άλλη κάρτα γραφικών και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Πήγα στην δουλειά μου και την δοκίμασα και σε τρίτο υπολογιστή και το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο.

    Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τον αντιπρόσωπο της Samsung στην Ελλάδα, το τεχνικό τους τμήμα μέσα σε 45 δευτερόλεπτα μου είπε ότι η οθόνη έχει πρόβλημα. Σήμερα, 23/01/08 η οθόνη ξαναπήγε στο κατάστημα σας της Θεσσαλονίκης, όπου με ενημέρωσαν ότι το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι.... να την ξαναστείλουν πίσω σε σας!!!!!

    Κύριοι, εργάζομαι για την ΕΡΤ (μετάφραση και υποτιτλισμός). Έχω στην άκρη μία σειρά 26 επεισοδίων, την οποία έπρεπε να είχα παραδώσει εδώ και 1 εβδομάδα και ακόμα δεν έχω τελειώσει. Έχω παραγγείλει τον υπολογιστή από 31/12/07 και ακόμα δεν έχω υπολογιστή. Θέλω να μου πείτε άμεσα αν γίνεται, ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω είτε για να μου αντικαταστήσετε την οθόνη είτε για να πάρω τα χρήματά μου πίσω. Σας θυμίζω ότι ΗΔΗ σας έχω πληρώσει για τον υπολογιστή, ο οποίος κατά τα άλλα λειτουργεί θαυμάσια.

    ΜΦΧ "

    Φυσικά, απάντηση καμία. Όταν μάλιστα μίλησα μετά τηλεφωνικά μαζί τους και τους ζήτησα να μου δώσουν κάτι γραπτό για να μπορώ να παρουσιάσω στην δουλειά μου, μου είπαν ότι αυτό ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.

    Δεν πάει στα κομμάτια λέω. Υιώνω ότι το συπομονή. Χθες λοιπόν, ήρθε η καινούρια οθόνη. Το κουτί της ήταν σκισμένο και κολλημένο με σελοτέιπ. Ανοίγω την οθόνη, η οποία παίζει κανονικά, αλλά ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ έχει 3 καμμένα pixels. Σημειώνω εδώ ότι η Samsung προχωράει σε αντικατάσταση οθόνης μόνο από 7 pixels και πάνω.

    Και ρωτάω τώρα... Πώς να μην πιστέψω ότι αυτή η οθόνη ήταν κάποια επιστροφή? Και πώς θα πιστέψω ότι το e-shop.gr δεν παίζει με τα νεύρα μας και τα λεφτά μας?

    Αυτά. Κάθε σχόλιο εννοείται καλοδεχούμενο.

  2. #2
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.398
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Εσυ την παρέλαβες την οθόνη;;
    Socii stamus Cadimus dividui

  3. #3
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Εγώ την παρέλαβα σε όλες τις περιπτώσεις από το e-shop.gr Θεσσαλονίκης.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-04-2004
    Περιοχή
    Mαρουσι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    465
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    14.915/963
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 17(dB)
    Απο οτι φαινεται, οι κυριοι στο συγκεκριμενο καταστημα δεν βαζουν μυαλο..Αντι να διορθωνουν τα χαλια που εχουνε στο after sales support,συνεχιζουν τις λαμογιες τους...
    Τα εχω και εγω περασει και δεν θελω καν να ακουω για αυτους.Απλα μακρια....

    Απο την αλλη και εγω ειχα κανει καταγγελεια στο NΕΟ ΙΝΚΑ,αλλα ακομα δεν εχω παρει καμια απαντηση,Πως λειτουργει το συστημα οσο αναφορα τις καταγγελειες που κανουμε σε τετοιους Οργανισμους???
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος B3rny : 01-02-08 στις 11:12.

  5. #5
    Εγγραφή
    05-09-2003
    Περιοχή
    Neo Faliro
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18600/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    DrayTek Vigor 2710n
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Το service στο e-shop απλα ειναι ανυπαρκτο.
    Και ποτε μα ποτε δεν εχω βιωσει στο e-shop την εμπειρια που ειχα στο πλαισιο δηλαδη σε 2 ωρες service και αντικατασταση. Ουτε καν για προιοντα δικιας τους εισαγωγης. Ειναι κριμα Τοαη ταλαιπωρια για το τιποτα.
    Το λαθος σου φιλε μου ξερεις πιο ειναι ? Ειναι οτι οταν πηρες την οθονη με το σκισμενο και ανοιγμενο κουτι την δεχτικες επρεπε να αρνηθεις να την παρεις .Τελος μπορεις καληστα να κανεις κατι αλλο να πας πισω την οθονη την καινουργια και απλα να τους πεις οτι εκανες λαθος στην παραγγελια και να παρει αλλη . αλλο μοντελο-μαρκα.
    Υπαρχει νομοθεσια η οποια εαν δεν κανω λαθος οριζει οτι μεχρι και 14 μερες μετα την αγορα του προιοντος εχεις δικαιομα επιστροφης του και η θα παρεις τα λεφτα σου πισω η θα το αντικαταστησεις με οτι θες εσει .

  6. #6
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Δυστυχώς, η συνάρτηση "μου τελείωσε η υπομονή/πρέπει να τελειώσω την δουλειά μου" δεν μου δίνει και πολλά περιθώρια για νέες επιστροφές και καθυστερήσεις.

    Είχα την φαεινή ιδέα να πουλήσω τον παλιό μου υπολογιστή και να είναι καλά το παληκάρι που χαριστικά μου τον άφησε 2 εβδομάδες παραπάνω να τον κρατήσω, για να τελειώσω την δουλειά μου.

    Τώρα του τον έχω δώσει και η δουλειά μου τρέχει. Επίσης, σε πολλά φόρουμ που κοίταξα, αυτό με τις 14 μέρες περιθώριο επιστροφής είναι κάτι σαν αστικός μύθος. Όλοι έχουν ακούσει γι' αυτό αλλά κανείς δεν το έχει δει!!!!!

  7. #7
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    http://www.e-shop.gr/how_return.phtml

    Πολιτική Επιστροφών Μη Ελαττωματικών Προϊόντων

    Λόγω της φύσης των ηλεκτρονικών αγορών είναι συχνό το φαινόμενο να μην καλύπτονται οι προσδοκίες του τελικού αποδέκτη από το προϊόν της επιλογής του, εξαιτίας της έλλειψης της φυσικής επαφής αυτού με το προς αγορά είδος.

    Η E-Shop.gr A.E. στηρίζοντας το Ηλεκτρονικό Εμπόριο σας δίνει τη δυνατότητα, μέσω της πληρότητας των περιγραφών των οποίων αναρτά στις σελίδες της, να απολαμβάνετε το προνόμιο της άμεσης επαφής με τα προϊόντα που διαθέτει από την οθόνη του υπολογιστή σας, γρήγορα και εύκολα.

    Θέλοντας όμως να καλύψουμε ακόμη περισσότερο τους πελάτες μας, ώστε να αναδείξουμε τα οφέλη της χρήσης του διαδικτύου στις καθημερινές μας αγορές, προσφέρουμε τη δυνατότητα επιστροφής των προϊόντων. Παρακάτω σας παραθέτουμε τους όρους και τους τρόπους επιστροφής μη ελαττωματικών προϊόντων.

    Όροι Επιστροφής

    Η ημερομηνία παραλαβής της παραγγελίας σας με την ημερομηνία υποβολής της αίτησης για επιστροφή να μη ξεπερνάει τις 14 ημερολογιακές ημέρες.
    Η συσκευασία να μην έχει παραβιαστεί και να βρίσκεται στην αρχική της (εργοστασιακή) κατάσταση.
    Διαδικασία επιστροφής

    1. Αν βρίσκεστε κοντά σε κάποιo e-shop point

    Σε αυτή την περίπτωση μπορείτε να επισκεφθείτε το κατάστημα της περιοχής σας και, αφότου ελεγχθεί η κατάσταση του προϊόντος από τον αρμόδιο υπάλληλο, να σας καθοδηγήσει ο ίδιος για τα περαιτέρω.

    2. Αν παραλαμβάνετε μέσω courier

    Σε αυτήν την περίπτωση:

    Συσκευάζετε το προϊόν, σε ένα μεγαλύτερο κουτί ώστε να είναι προστατευμένο κατά την αποστολή.
    Τοποθετείτε μέσα στη συσκευασία την οποία έχετε φτιάξει ένα έγγραφο στο οποίο μας παραθέτετε τον τρόπο με τον οποίο επιθυμείτε να επιλύσουμε την οικονομική εκκρεμότητα, εφόσον το προϊόν κριθεί ικανό προς επιστροφή.
    Αποστέλλετε το δέμα, μέσω του πρακτορείου ταχυμεταφορών από το οποίο παραλάβατε την παραγγελία σας, υπόψιν Τμήματος Επιστροφών. Παρακαλούμε σημειώστε ότι τα έξοδα επιστροφής επιβαρύνουν τον πελάτη.
    Θα θέλαμε να σας επισημάνουμε πως σε περίπτωση την οποία το προϊόν δεν πληρεί τους προαναφερθέντες όρους, θα επιστρέφεται στον αποστολέα του με χρέωση του ιδίου.

    Για περισσότερες πληροφορίες είμαστε πάντα στη διάθεση σας είτε μέσω τηλεφώνου στο 211 500 0 500, είτε μέσω e-mail στο returns@e-shop.gr.

  8. #8
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Πώς γίνεται η συσκευασία να βρίσκεται στην αρχική εργοστασιακή της κατάσταση? Η συσκευασία έτσι; Όχι το προϊόν.

    Επίσης, από το τηλέφωνο (και έχω καταγράψει την συνομιλία, για την δική τους πάντα ασφάλεια) μου είπαν ότι ΔΕΝ γίνεται να επιστραφεί η οθόνη. Το ίδιο μου είπαν και από το e-shop στην Θεσσαλονίκη.

    Urban Legend.

  9. #9
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Τα γραπτά μένουν!
    Τυπωσε την σελίδα τους, πάρε την οθόνη παραμάσχαλα, συσκευασμένη κανονικά στο κουτί της, με όλα τα παρελκόμενα, και ξαναπήγαινε στο κατάστημα.

  10. #10
    Εγγραφή
    05-09-2003
    Περιοχή
    Neo Faliro
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18600/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    DrayTek Vigor 2710n
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Μονο ατικος μυθος δεν ειναι φιλε μου .

    Αυτο που σου ειπα παντως ισχυει . Μεγα λαθος που δεχτηκες ανοιγμενο προιον. Επρεπε να τους πεις οτι θες σφραγισμενη συσκευασια . Τωρα μπορει να σου πουν απο οτι δεν το δεχονται λογο του οτι ανοιχτικε και αυτο φενεται απο το οτι ειναι ανοιγμενη-σκησμενη η συσκευασια μεχρι οτι σου επεσε κατω και σκιστικε και οτι δεν το δεχονται πισω χαλασμενο. Με αλλα λογια οτι κατεβει στην κρανα τους . Μια προσπαθεια ομως ποτε δεν εβλαψε απλα πες τους οτι ετσι το παρελαβες . Αλλα και παλι κρεμετε απο μια λεπτη κλωστη για το που θα σε βγαλει.

    Να σου δωσω να καταλαβεις καποτε πειρα μια μητρικη απο e-shop που μεσα δεν ειχε καλωδια και το βιβλιαρακι της ηταν γραμμενο. Η μητρικη δουλευε αλλα σαφως την πηγα πισω γιατι ενας θεος ξερει τη ειχε συμβει.
    Κατα κακη μου τυχη ηταν εκει το αφεντικο-προισταμενος του καταστηματος (στουρναρη) μου λεει λοιπον με θρασος οτι εγω εγραψα το βιβλιαρακι και οτι πρωτα θα δουν οτι η μιτρικη δουλεβει και μετα εαν θελω να παρω κατι αλλο αλλα θα χρεωθω περι τα 10Ε(!!!) το βιβλιαρακι. Εκεινη την στιγμη ενιωσα τοση οργη που κραταγα το κουτι στο ενα και το κιν στο αλλο χερι. Η θα του εφερνα το κουτι στο κεφαλι η θα επερνα το ΙΝΚΑ εκεινη την στιγμη . Τελικα πειγα να του φερω το κουτι στο κεφαλι αλλα ηρθε ενα παχουλο παλικαρι (τωρα ειναι προισταμενος στην καλιθεα) και μου λεει ηρεμησε και δωσε μου την μιτρικη να να δω κατι. Περνει την μητρα βλεπει το barcode και μου λεει η μητρα ειναι απο RMA!!! μου εδωσε πισω τα 150 Ε και ενω τασ πηρα εκατσα μπροστα απο τον προισταμενο και περιμενα. Απορημενος μου λεει τη θες? Του εξηγω οτι απαιτω μια συγνωμη γιατι μου συμπερηφερθικε σαν να ειμουν κλεφτης (για 150ε ελεος δλδ) . Δεν μου την λεει και απλα φευγοντας του λεω οτι θα επρεπε να ντρεπετε.
    Απλα δεν ξαναψονησα απο το e-shop και εληξε. Τη ηθελα να πω μεσα απο ολο αυτο φιλε μου ειναι μην το αφησεις να περασει ετσι . Κανενας δεν στα χαρισε τα λεφτα και κανεις δεν μπορει να στα παρει με ετσι θελω.
    Κυνηγατο μπορει να σου κατσει καλα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος momo : 01-02-08 στις 12:12.

  11. #11
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.997
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Όλα τα καταστήματα έχουν και απο μια (τουλάχιστον) ιστορία τρέλλας να πούνε. Πρέπει να καταλάβουνε όλοι οι καταστηματάρχες ότι δεν είμαστε μακάκες και ότι έχουμε απαιτήσεις. Απλά ο καθένας θα πάει στο πάγκο του με το καιρό γιατί θα τους αποβάλει το ανοσοποιητκό σύστημα της κοινωνίας. Εγώ έχω επιστρέψει δύο προιόντα στο pcstore και κάνανε 5 μήνες να μου επιστρέψουν το ένα και δύο μήνες το άλλο!!!! Στη πρώτη περίπτωση ήταν μια κάρτα γραφικών που όταν επέστρεψε (άσε που ήταν άλλο μοντέλο) είχε χάσει τη μισή της αξία! Ενώ βλέπεις μαγαζιά όπως το ΠΛΑΙΣΙΟ και τα καμαρώνεις. Πας κάτι χαλασμένο το πρωί και το απόγευμα πας και το παίρνεις φτιαγμένο/αλλαγμένο. Όσα έχουνε εγγύση πλαίσιο. Στα υπόλοιπα λέει εγγύση αντιπροσωπείας. Πρέπει λοιπόν επιτέλους να πάψουν τα καταστήματα να φέρνουν τον πελάτη αντιμέτωπο με τις αντιπροσωπείες. Πόσο μάλλον όταν κάνουν εισαγωγές κατευθείαν απο το εξωτερικό και πρέπει εσύ να περιμένεις σα μακάκας πότε θα γυρίσει το κουραφέξαλο.

  12. #12
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone Power Station
    Με το e-shop Καλλιθέας είχα κι εγώ μια χαριτωμένη περιπέτεια. Πέρνω RMA από το τηλ κέντρο τους και μου λένε αφού είσαι Καλλιθέα πηγαινε στο κατάστημα Καλλιθέας και πάρε τα λεφτά σου.
    Πάω κι εγώ ο καλός σου δίνω το RMA Κια το προϊόν και λέω θέλω τα λεφτά μου.
    Αααα μου λέει ο υπάλληλος θα πρέπει να δουμε τι έχει πρώτα και μετά να σας βγάλουμε άλλο RMA για επιστροφή. Τι να έχει Χριστιανέ μου. Σφραγισμένη εργοστασιακή συσκευασία είναι. Πως το εβγαλα από μέσα ο Χουντίνι είμαι!!!
    Τέλως πάντων, μου έφαγαν δύο μέρες από την Ζωή μου για να πάρω πίσω τα λεφτά μου.
    Σε επικοινωνία με το Τηλ. Κεντρο τους μου είπαν ότι κακώς έγινε όλο αυτό και έπρεπε να γίνει αμέσως η επιστροφή και σε τελική ανάλυση εάν είχαν πρόβλημα στο κατάστημα Καλλιθέας να τους έπερναν ένα τηλεφωνο

  13. #13
    Εγγραφή
    20-04-2007
    Περιοχή
    Stuttgart/Πεντέλη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    473
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24/1, 150/10
    ISP
    OTE / VF Deutschland
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    DSL-AC68U/Fritz 6690Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο μάλλον όταν κάνουν εισαγωγές κατευθείαν απο το εξωτερικό και πρέπει εσύ να περιμένεις σα μακάκας πότε θα γυρίσει το κουραφέξαλο.
    Αν κάποιο κατάστημα κάνει απ' ευθείας εισαγωγή από το εξωτερικό, τότε η εδώ
    αντιπροσωπεία δεν είναι υποχρεωμένη να σεβαστεί οποιαδήποτε εγγύηση, εκτός
    αν σαφώς αναφέρεται ότι το προϊόν συνοδεύεται από global/european κλπ εγγύηση.
    Στην αντίθετη περίπτωση επαφίεται στην καλή θέληση/πολιτική/customer service του
    καταστήματος να σε εξυπηρετήσει.

    Σε κάθε περίπτωση πρέπει να αναφέρεται τι γίνεται σε περίπτωση βλαβών (επιστροφή
    στο κατάστημα? επιστροφή απ' ευθείας στον κατασκευαστή?).

    Εμπειρία δική μου1: χαλασμένο plextor, εντός εγγύησης (αγορά ΠΛΑΙΣΙΟ).
    Επαφή με Plextor Βελγίου (email, αποστολή των διαγνωστικών κλπ), σε 10
    μέρες μου είχαν στείλει καινούριο drive, εννοείται χωρίς χρέωση, με την σημείωση ότι
    μέσα σε 15 μέρες είχαν το δικαίωμα να μου ζητήσουν να τους στείλω το χαλασμένο.
    Φυσικά δεν το ζήτησαν (τι να το κάνουν???)

    Εμπειρία 2: αγορά creative mp3 player από Αμερική, βλάβη εντός κάποιων μηνών,
    αποστολή για έλεγχο στην Creative Europe (Ιρλανδία - δικά μου έξοδα), αντικατάσταση.
    Δεν θυμάμαι αν είχε καν global warranty.
    Βασίλης

    isurfer@outlook.com.gr

  14. #14
    Εγγραφή
    29-01-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    350
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    7100/880
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Fritz!box 7140
    θα πω κατι και ενω ξερω οτι ειναι βρισια ελπιζω να μην σβηστει γιατι πραγματικα παρολο που εγω ειμαι ευχαριστημενος με οτι προβλημα ειχα μεχρι σημερα απο το e-shop Και συνεχιζω να ειμαι πελατης του διαπιστωνω και απο τα λεγομενα πολλων αλλα και απο προσωπικη εμπειρια οτι το μαγαζακι-πρωτη επιλογη πολλων απο το κακο στο χειροτερο παει,αργει παραγγελιες,πολλα ελατττωματικα και κακιστη εξηπηρετηση μετα. και αυτο που κανονικα επρεπε να βαλω μπιπ ειναι το
    ΓΑΜΩ ΤΗ ΓΥΦΤΙΑ ΜΑΣ
    (συμπεριλαμβανοντας και τον εαυτο μου πρωτο παντα)
    για 20 ευρο το επιλεγουμε και λεμε απο μεσα μας σε μενα θα τυχει? μια ψηφο στο πλαισιο και στα παιδια του service του που πραγματικα προσπαθουν να σε βοηθησουν.
    συγνωμη απο οσους νιωθουν οτι τους προσβαλει η δευτερη εθνικη μας λεξη μετα τον μαλ...
    Οτι μπορείς να κάνεις σημερα ΜΗΝ το αφήνεις για αυριο

  15. #15
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    794
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Fritz 5530 AX
    Path Level
    Fastpath
    Και γω είχα καλή άποψη για το eshop και ψώνιζα συχνά.
    Κάποια στιγμή παραγγέλνω ένα πολυμηχάνημα HP και μου φέρνουν ένα σφραγισμένο κουτί , με μηχάνημα επισκευασμένο από το Ελληνικό σέρβις!!
    Επικοινώνησα μαζί τους ζητώντας εξηγήσεις και με πλακώνουν στα "...συγνώμη, και έγινε κάποιο λάθος, και το παιδί πήρε κατα λάθος άλλο κουτί από άλλο ράφι..." και άλλα τέτοια.
    ΟΚ, τους είπα , φέρτε μου ένα άλλο. Έλα μου ντε που δεν είχαν άλλο (άλλο καινούργιο υποθέτω δεν είχανε, μπορεί να είχαν κι άλλα refurbished.). Μετά από νέα κασέτα συγνώμης, μου βρήκαν ένα καινούργιο σε λίγες μέρες. Άντε, λέω , μπορεί και να είναι τυχαίο το συμβάν ,ας μην τους θάψω.

    Το Σεπτέμβριο, πήγα το PC μου στο υποκατάστημα Καλλιθέας , κατόπιν ραντεβού για Upgrade. Αφού κάναμε την παραγγελία, τους ρώτησα πότε θα είναι έτοιμο και μου είπαν σε δύο μέρες. Τους εξήγησα ότι τον υπολογιστή τον χρειάζομαι και άμα είναι να τον πιάσουνε σε δύο - τρεις μέρες να τον κρατήσω να βγάλω τη δουλειά μου και τους τον πάω τότε, αλλά με διαβεβαίωσαν ότι δεν θα καθυστερήσουν.
    Όπως φαντάζεστε, ο υπολογιστής μετά από πέντε μέρες δεν είχε καν ακουμπηθεί. Πήγα να τον πάρω όπως ήτανε και αφού με βάλανε να περιμένω κανένα μισάωρο, μου τον έφεραν και ζητάγανε 15 -20 ευρώ αν θυμάμαι καλά για τον τεχνικό έλεγχο!!! Τότε τα πήρα τελείως και άνοιξα το PC μπροστά τους, όπου είδαμε μαζί με τον προϊστάμενό τους ότι το PC ήταν μέσα στη σκόνη και προφανέστατα δεν είχε καν ανοιχθεί!!!
    Καινούργια συγνώμη, και δεν πλήρωσα τίποτε φυσικά.
    Το πήγα Παρασκευή απόγευμα στις επτάμισυ στο Πλαίσιο και ήταν έτοιμο Σάββατο μεσημέρι στις μία!!!

    Καταλήγω στο ότι δεν ξαναδίνω ούτε ένα Ευρώ στο eshop, ας κάνει και αρνητικές τιμές στα προϊόντα του. Τέτοιες επιχειρήσεις πρέπει να διορθώνονται (δύσκολο) ή να κλέινουνε (εύκολο!!)

    Κρίμα....

Σελ. 1 από 20 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. e-shop πρόβλημα!
    Από diabibas στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 164
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-08, 17:51
  2. προβλημα με e-shop
    Από joeyGR στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-08, 15:07
  3. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-07, 00:42
  4. Πρόβλημα με το e-shop με εγγύηση προιόντος...
    Από Koumooo στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-06, 13:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας