Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    07-06-2005
    Μηνύματα
    671
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Θεσσαλονίκη περιοχή Πανοράματος. Δεν έχω internet εδώ και 8 μέρες στα καλά καθούμενα με δηλωμένη βλάβη στον ΟΤΕ ακόμα δε με έχουν καλέσει και πάμε ολοταχώς για Σαβ/κο. (To ρούτερ συγχρονίζει αλλά PPP down. Το χρειάζομαι άμεσα γιατί γράφο άρθρο για δημοσίευση σε επιστημονικό περιοδικό (κάνω το διδακτορικό μου) και το χρειάζομαι καθημερινά για αναζήτηση βιβλιογραφία και επικοινωνία με τον καθηγητή μου. Το αίσχος και η ντροπή έχουν κάποιοα όρια. Ο ΟΤΕ φρόντισε και πάλι να τα ξεπεράσει.
    Καταγελλία στην ΕΕΤΤ εννοείται ότι κάνω, κάποιος που γνωρίζει νομικά μπορεί να μπου πει αν μπορώ να το κυνηγήσω και τι ελπίδες έχω;

    Ευχαριστώ,
    Ένας ακόμα αγανακτησμένος

  2. #2
    Εγγραφή
    01-10-2007
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Phillips
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ice-Blade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεσσαλονίκη περιοχή Πανοράματος. Δεν έχω internet εδώ και 8 μέρες στα καλά καθούμενα με δηλωμένη βλάβη στον ΟΤΕ ακόμα δε με έχουν καλέσει και πάμε ολοταχώς για Σαβ/κο. (To ρούτερ συγχρονίζει αλλά PPP down. Το χρειάζομαι άμεσα γιατί γράφο άρθρο για δημοσίευση σε επιστημονικό περιοδικό (κάνω το διδακτορικό μου) και το χρειάζομαι καθημερινά για αναζήτηση βιβλιογραφία και επικοινωνία με τον καθηγητή μου. Το αίσχος και η ντροπή έχουν κάποιοα όρια. Ο ΟΤΕ φρόντισε και πάλι να τα ξεπεράσει.
    Καταγελλία στην ΕΕΤΤ εννοείται ότι κάνω, κάποιος που γνωρίζει νομικά μπορεί να μπου πει αν μπορώ να το κυνηγήσω και τι ελπίδες έχω;

    Ευχαριστώ,
    Ένας ακόμα αγανακτησμένος
    Αφού το modem συγχρονίζει το πρόβλημα είναι στο login/password. Πρέπει να μιλήσεις με κάποιο helpdesk του provider σου, από Layer1 (physical) ο ΟΤΕ σε έχει εντάξει.

  3. #3
    Εγγραφή
    07-06-2005
    Μηνύματα
    671
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από idem Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού το modem συγχρονίζει το πρόβλημα είναι στο login/password. Πρέπει να μιλήσεις με κάποιο helpdesk του provider σου, από Layer1 (physical) ο ΟΤΕ σε έχει εντάξει.
    Και όμως δεν είναι το πρόβλημα εκεί διότι ούτε με τα δοκιμαστικά username/pass του ΟΤΕ παίρνει WAN IP (PPP down βγάζει). Το πρώτο πράγμα που έκανα μίλησα με το helpdesk (1242) οι οποίοι τελικά με παρέπεμψαν στις βλάβες και από τότε που δήλωσα βλάβη με έχουν γράψει στα @@ τους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ice-Blade : 01-02-08 στις 17:29.

  4. #4
    Εγγραφή
    01-10-2007
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Phillips
    Σε αυτή την περίπτωση έχω την εντύπωση ότι έχει γίνει λάθος στον κατανεμητή του τοπικού ΤΚ και είσαι σε λάθος θέση στην ρεκλέτα σου. Εκεί πρέπει πράγματι να δηλωθεί βλάβη και να το ελέγξουν τοπικά στον κατανεμητή.

  5. #5
    Εγγραφή
    07-06-2005
    Μηνύματα
    671
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από idem Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτή την περίπτωση έχω την εντύπωση ότι έχει γίνει λάθος στον κατανεμητή του τοπικού ΤΚ και είσαι σε λάθος θέση στην ρεκλέτα σου. Εκεί πρέπει πράγματι να δηλωθεί βλάβη και να το ελέγξουν τοπικά στον κατανεμητή.
    Thanks φίλε, αν και δε κατάλαβα τι είπες φαίνεται να έχεις δίκιο Έχεις ιδέα πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο τελείως στο άκυρο;

  6. #6
    Εγγραφή
    01-06-2007
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    23010/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys WAG354G
    SNR / Attn
    7,5(dB) / 4(dB)
    Κάνε και έναν έλεγχο στις παραμέτρους VPI/VCi μέσα στο router σου ώστε να επιβεβαώσεις ότι έχουν τις τιμές 8/35 αντίστοιχα.
    Τα δύσκολα δεν πέρασαν αλλά...αγώνας είναι και θα τον κερδίσω!!

  7. #7
    Εγγραφή
    12-02-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.675
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    89836/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όσον αφόρα το να το κυνηγήσεις το μοναδικό που θα γίνει να σου αφαιρέσουν από το πάγιο το αντίστοιχο ποσό που αντιστοιχεί σε αυτές τις μέρες που δεν είχες την υπηρεσία που πλήρωσες. Δηλαδή μιλάμε για 5-6 ευρώ.
    Τα όνειρα που κάνω από τα 20 παρκάρουν στον ακάλυπτο νωρίς. Μα εσύ που με κοιτάς σαν λύτρωση ζωή παρκαρισμένη μην δεχτείς.

  8. #8
    Εγγραφή
    17-12-2006
    Περιοχή
    Εύοσμος Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    SAGEM 1500WG
    SNR / Attn
    9db(dB) / 26db(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ice-Blade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας ακόμα αγανακτησμένος
    Κουράγιο φιλε και ελπίζω να βγάλεις άκρη σύντομα..

    Όσο για το αγανακτισμένος δεν είσαι ο μονος...


    Όχι σταγόνα μέσα στο ποτήρι αλλα σταγόνα μέσα στην θάλασσα που άμα ξεχειλίσει θα τους πνίξει όλους αυτούς τους αλήτες

  9. #9
    Εγγραφή
    07-06-2005
    Μηνύματα
    671
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZORO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσον αφόρα το να το κυνηγήσεις το μοναδικό που θα γίνει να σου αφαιρέσουν από το πάγιο το αντίστοιχο ποσό που αντιστοιχεί σε αυτές τις μέρες που δεν είχες την υπηρεσία που πλήρωσες. Δηλαδή μιλάμε για 5-6 ευρώ.
    Όταν λέω να το κυνηγήσω νομικά εννοώ να τους καταγείλλω για περμπόδιση επαγγέλματος ή κάτι τέτοιο.. Δε μιλάω για 5-6 ευρώ. Τα 5 ευρώ λες να με καίνε τώρα; 8 μέρες έχουν περάσει από τη δήλωση βλάβης στο 121 και ακόμα δεν έχει γίνει ΤΙΠΟΤΑ. ΑΙΣΧΟΣ
    @Amazona Τις παραμέτρους τις έχω ελέχξει 100 φορές, δεν τίθεται θέμα.

  10. #10
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι - Αθήνα
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    2.327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ice-Blade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν λέω να το κυνηγήσω νομικά εννοώ να τους καταγείλλω για περμπόδιση επαγγέλματος ή κάτι τέτοιο.. Δε μιλάω για 5-6 ευρώ. Τα 5 ευρώ λες να με καίνε τώρα; 8 μέρες έχουν περάσει από τη δήλωση βλάβης στο 121 και ακόμα δεν έχει γίνει ΤΙΠΟΤΑ. ΑΙΣΧΟΣ
    @Amazona Τις παραμέτρους τις έχω ελέχξει 100 φορές, δεν τίθεται θέμα.
    Δε πετυχενεις τιποτα εκτος επιστροφη παγιου για τις μερες που αποδεδειγμενα ειχες προβλημα.(Και αυτο απο τοτε που δηλωσες βλαβη μειον 48ωρες (2 εργασιμες μερες) Για παρεμποδιση ειναι "νομου αβασιμο" και πρεπει να αποδειξεις δολο απο μερους του οτε. Και αυτα σε work και οχι home γιατι ειναι για οικιακη χρηση και οχι επαγγελματικη. Ξερεις ποσους νομικους εχει ο οτε που ταχουν ψαξει αυτα?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pnikolo : 04-02-08 στις 19:47.

  11. #11
    Εγγραφή
    07-06-2005
    Μηνύματα
    671
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pnikolo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε πετυχενεις τιποτα εκτος επιστροφη παγιου για τις μερες που αποδεδειγμενα ειχες προβλημα.(Και αυτο απο τοτε που δηλωσες βλαβη μειον 48ωρες (2 εργασιμες μερες) Για παρεμποδιση ειναι "νομου αβασιμο" και πρεπει να αποδειξεις δολο απο μερους του οτε. Και αυτα σε work και οχι home γιατι ειναι για οικιακη χρηση και οχι επαγγελματικη. Ξερεις ποσους νομικους εχει ο οτε που ταχουν ψαξει αυτα?
    Φίλε ξέρω ότι ζούμε στην Ελλάδα και ότι ο νόμος θα είναι πάντα υπερ των μεγαλό-εταιρειών και όχι του απλού κόσμου...

Παρόμοια Θέματα

  1. [Baudtec] baudtec οχι αλλο καρβουνο
    Από insane_obsession στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-08, 20:51
  2. ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    Από ArKKas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-07, 10:44
  3. php και ελληνικά (και μετά λέμε όχι στα greeklish)
    Από lazar στο φόρουμ Web authoring, development & web design
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-07, 22:06
  4. Ρε,δεν αντέχεται άλλο λέμε.
    Από bonepeeler στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-06, 22:13
  5. Όχι άλλο κάρβουνο!
    Από emav στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-06, 02:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας