Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 21
  1. #1
    Εγγραφή
    02-02-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Χαίρετε Θέλω να βάλω σύστημα πλοήγησης στο αυτοκίνητό μου.Μπορώ να διαθέσω μέχρι 300ευρώ περίπου.Αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν γίνεται να μην είναι φορητό, αλλά μόνιμα στο αυτοκίνητο και αν η οθόνη/μονάδα του γίνεται να τοποθετηθούν κάπου στο ταμπλό που όμως θα κρύβονται κάπως όταν είμαι εκτός αυτοκινήτου.Πολλά ζητάω ε?

  2. #2
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Για λυσεις μη φορητες και για ενσωματωση σε ταμπλω ανεβαινεις αρκετα ψηλα σε τιμη. Σου προτεινω αυτο ή αυτο τα οποια στηριζονται στο παρμπριζ και βγαινουν κιολας ωστε να μην φαινετε οτι υπαρχουν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος treli@ris : 02-02-08 στις 21:52.

  3. #3
    Το avatar του μέλους furious99
    furious99 Guest
    Καλύτερα να πάρεις κάτι που να αφαιρείται από το αυτοκίνητο αντί να κρύβεται, για:
    1. να μη στο κλέψουν από/μαζί με το αυτοκίνητο (χτύπα ξύλο)
    2. να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σε άλλο αμάξι ή πεζός ή να το δανείσεις (όπως εγώ στον αδερφό μου τον τσιγγούνη - άστο κακή ιδέα μάλλον)
    3. να μην πληρώσεις ακριβά

    Σου προτείνω αυτό και ως πρόγραμμα βάλτου καλύτερα destinator 6 ή 7 έκδοση για PNA - είναι πολύ εύκολο να το περάσεις...

    http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=28381
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος furious99 : 02-02-08 στις 21:11.

  4. #4
    Εγγραφή
    16-06-2006
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster..κλπ..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από furious99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα να πάρεις κάτι που να αφαιρείται από το αυτοκίνητο αντί να κρύβεται, για:
    1. να μη στο κλέψουν από/μαζί με το αυτοκίνητο (χτύπα ξύλο)
    2. να μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σε άλλο αμάξι ή πεζός ή να το δανείσεις (όπως εγώ στον αδερφό μου τον τσιγγούνη - άστο κακή ιδέα μάλλον)
    3. να μην πληρώσεις ακριβά

    Σου προτείνω αυτό και ως πρόγραμμα βάλτου καλύτερα destinator 6 ή 7 έκδοση για PNA - είναι πολύ εύκολο να το περάσεις...

    http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=28381
    Φίλε μου αυτό που αναφέρεις πήρε ο ξέδελφος μου,αλλά έχει πρόβλημα στη σύνδεση με το desktop pc του.
    Σύνδεσε κανονικά το καλώδιο με το usb, εγκατέστησε κει το CD με το προγραμματάκι, αλλά οταν πάει να στείλει οτιδήποτε είτε χάρτη είτε .mp3 δεν γίνεται αποστολή.
    Τι να φταίει?

  5. #5
    Εγγραφή
    02-02-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τι γνώμη έχετε γι αυτό?

  6. #6
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    261
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14281/1021 kbit/s
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 31(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theodore1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι γνώμη έχετε γι αυτό?
    Δεν είναι κακό. Παρόλα αυτά, και με την προϋπόθεση ότι θα έφτανα σε αυτά τα χρήματα, θα προτιμούσα να πάρω κάτι με χάρτες της Ngi (συχνές αναβαθμίσεις και καλή υποστήριξη), όπως π.χ. αυτό εδώ...

  7. #7
    Το avatar του μέλους furious99
    furious99 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου αυτό που αναφέρεις πήρε ο ξέδελφος μου,αλλά έχει πρόβλημα στη σύνδεση με το desktop pc του.
    Σύνδεσε κανονικά το καλώδιο με το usb, εγκατέστησε κει το CD με το προγραμματάκι, αλλά οταν πάει να στείλει οτιδήποτε είτε χάρτη είτε .mp3 δεν γίνεται αποστολή.
    Τι να φταίει?
    Εγώ σε φίλο που το σύνδεσα συνδέθηκε μια χαρά στα XP με το Activesync 4.5. Δες και εδώ:

    http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=196072

    ........Auto merged post: furious99 added 3 Minutes and 39 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theodore1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι γνώμη έχετε γι αυτό?
    Καλύτερα το MIO c320b που έχει γύρω στα 230 χωρίς destinator και λίγες διαφορές με αυτό που κοιτάς ή αυτό που σου προτείνει ο vagelis παραπάνω που είναι και έτοιμο...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος furious99 : 04-02-08 στις 14:00. Αιτία: auto merged post

  8. #8
    Εγγραφή
    16-06-2006
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster..κλπ..
    Aπ οτι είδα τελικά χρειάζεται να βάλω card reader για να πάρει κανονικά την memory card και να γίνει σύνδεση...

  9. #9
    Εγγραφή
    08-02-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Επειδή είμαι χρήστης συστήματος gps πρέπει οπωσδήποτε να έχει destinator λόγω ελληνικού χάρτη (μέχρι να βάλουν αξιοπρεπείς χάρτες στο igo).
    Αυτό που προτείνει ο vagelisabatzis είναι η καλύτερη επιλογή.

  10. #10
    Εγγραφή
    21-12-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13051/902
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Fritz!box 7140 Annex A
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Έχει πάρει κανείς navigator απο ebay? Είδα τιμές και δεν έχουν καμία σχέση με αυτές που έχουμε εδώ (όπως άλλωστε συμβαίνει και με τα περισσότερα προϊόντα) αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν ασυμβατότητες με ελληνικούς χάρτες, κτλ. Ψάχνω ένα φθηνό, χωρίς έξτρα χαρακτηριστικά και εύχρηστο. Καμιά καλή ιδέα???

  11. #11
    Εγγραφή
    25-11-2006
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Tornado wireless
    αν δεν εχεις ακριβο κινητο θα σου ελεγα να παρεις ενα κινητο-PDA-GPS
    τα συνδιαζει ολα και οσον αφορα το βαλε βγαλε απο το αμαξι ουτως η αλλως το κινητο μας το παιρνουμε παντα απο το αμαξι.Στα λεφτα αυτα που διαθετεις υπαρχουν πολλα αξιολογα μεταχειρησμενα ομως γιατι τα καινουργια ειναι πανακριβα.

  12. #12
    Το avatar του μέλους furious99
    furious99 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Stamosp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει πάρει κανείς navigator απο ebay? Είδα τιμές και δεν έχουν καμία σχέση με αυτές που έχουμε εδώ (όπως άλλωστε συμβαίνει και με τα περισσότερα προϊόντα) αλλά δεν ξέρω αν υπάρχουν ασυμβατότητες με ελληνικούς χάρτες, κτλ. Ψάχνω ένα φθηνό, χωρίς έξτρα χαρακτηριστικά και εύχρηστο. Καμιά καλή ιδέα???
    Δες το πρώτο post μου παραπάνω, να έχεις και εγγύηση. Από ebay δε λέει, γιατί δε θα ξέρεις αν μπορείς να περάσεις destinator και πρακτικά γιοκ εγγύηση αφού θα πληρώσεις μεταφορικά αν σου χαλάσει...

  13. #13
    Εγγραφή
    21-12-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13051/902
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Fritz!box 7140 Annex A
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από furious99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες το πρώτο post μου παραπάνω, να έχεις και εγγύηση. Από ebay δε λέει, γιατί δε θα ξέρεις αν μπορείς να περάσεις destinator και πρακτικά γιοκ εγγύηση αφού θα πληρώσεις μεταφορικά αν σου χαλάσει...

    Ναι, είναι λίγο ρίσκο απο ebay, για αγορα pna συγκεκριμένα. Μπορεί και να σου κάτσει, μπορεί και όχι.
    Λοιπόν, το παραπάνω μοντελάκι μου φαίνεται οτι έχει πολύ καλό value for money. Έχει χάρτες Ελλάδας προεγκατεστημένους? Kάτι λέει για χωριά και πόλεις, αρα ναί, ε? Και το destinator να το περάσω ως καλύτερη επιλογή απο πλευρά χαρτών? Βρήκα κάτι από net δεν ξέρω όμως πόσο εύκολο είναι να περαστεί, θέλει σπάσιμο το λειτουργικό του pna??
    Διαφωτίστε με, πρώτη φορά ασχολούμαι με pnas και 3μέρες τώρα χάθηκα!!!!!!!!

    Κάτι βρήκα........ Αν το ψάξεις φαίνεται οτί έχει περισσότερες δυνατότητες απο άλλα πολύ ακριβότερα...........
    Από βδομάδα το παίρνω!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stamosp : 13-02-08 στις 14:29.

  14. #14
    Το avatar του μέλους furious99
    furious99 Guest

  15. #15
    Εγγραφή
    21-12-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    13051/902
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Fritz!box 7140 Annex A
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Ακριβώς.......!!!!
    Μόνο που destinator ακουω και destinator δεν βλεπω.....

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-06, 13:16

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας