Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    20-10-2005
    Μηνύματα
    317
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Net One - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Κύριοι της επίσημης υποστήριξης της ΝΕΤΟΝΕ καλημέρα σας
    .
    Μετά από πολύ καιρό αναμονής αποφασίζω πλέον να γράψω στο δημόσιο φόρουμ , ελπίζοντας σε κάποια απάντηση που δε θα αλλάξει σε λίγες μέρες ή και λεπτά,σε μία απάντηση που θα έχει ισχύ και θα μεταφραστεί σε πραγματικά γεγονότα από μέρους σας.
    Έχω κάνει αίτηση για full LLU στην εταιρεία σας , ευρισκόμενος σε ανενεργός βρόχο. Επειδή
    ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟΝ Τ Ε Τ Α Ρ Τ Ο ΜΗΝΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ
    έχω αρχίσει να νιώθω απογοήτευση και ίσως και να βρίσκομαι στα αρχόμενα στάδια του εκνευρισμού θα σας παραθέσω τα αντικειμενικά και πραγματικά γεγονότα , και θα περιμένω την απόκρισή σας.

    *26/10/07 κάνω την αίτηση για full LLU στη ΝΕΤΟΝΕ.
    Μετά από κάποιες μέρες τηλεφωνώ στο 5ψήφιο όπου η τηλεφωνήτρια με τη συμπεριφορά της μου αφήνει ενδοιασμούς για το αν όλα πάνε καλά. Μετά από κάποιες ήξεις αφίξεις , κλείνουμε το τηλέφωνο κι εγώ έχω τη χαρά της πιθανής ημερομηνίας ενεργοποίησης. Τέλη Νοέμβρη ήταν η ημερομηνία. Ο λόγος που δε θυμάμαι την ακριβή ημερομηνία θα γίνει αντιληπτός ευθύς αμέσως.
    *Τέλη 11/07 τηλεφωνώ πάλι γιατί δεν είχα κάποια ενημέρωση και η μέρα που μου είχατε αναφέρει είχε παρέλθει. Και πάλι διαπιστώνω κάποια διχογνωμία , κάποια αμφιταλάντευση στα λεγόμενα της υπαλλήλου σας αλλά παίρνω νέα πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης.(καταλάβατε τώρα γιατί δεν θυμάμαι ποια μέρα στα τέλη Νοέμβρη? Όχι δεν καταλάβατε ακόμη, σε λίγο θα καταλάβετε) Η νέα ημερομηνία είναι 15/12
    *15/12 : δε θυμάμαι αν πήρα τηλέφωνο μετά από την 15-12 αλλά και ούτε αν πήρα καποια νέα πιθανή ημερομηνία.Μιας και τα έχω όμως λίγο πιο πρόσφατα θα σας πω για το τηλέφωνο που έκανα στο 5ψήφιο νούμερό σας περί τις 4-2-08

    *4-2-08 : Οχι η σύνδεση δεν έχει γίνει ακόμη. Όχι κανένας από την εταιρεία δεν επικοινώνησε μαζί μου,έστω να μου πει να μην ελπίζω.... ή έστω για καλή χρονιά. Εν αντιθέσει ξανακάλεσα εγώ. Εδώ η υπάλληλος φαίνεται δεν κατάφερε να κρύψει την έκπληξή της κοιτάζοντας την καρτέλα μου και μου ανέφερε ξερά ότι έχω κάνει αίτηση ακύρωσης. Εκεί πραγματικά δεν άντεξα τον ΕΜΠΑΙΓΜΟ (αν έχετε καλύτερο χαρακτηρισμό μετά από 4 σχεδόν μήνες , διαφωτίστε με σας παρακαλώ) και άρχισα να μιλάω λίγο πιο έντονα. Η κυρία μου ζήτησε να κλείσω και να με πάρει αυτή τηλέφωνο.
    Μετά από μία καίρια κίνηση από τη μεριά μου (ΥΓ) η κυρία μου ανταπέδωσε το τηλέφωνο λέγοντάς μου ότι η αίτησή μου είναι μία χαρά και ότι η πιθανή ημερομηνία ενεργοποίησης είναι η 19/2/2008.

    ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ

    Καταλάβατε γιατί δε θυμάμαι όλες τις πιθανές ημερομηνίες?

    Παρακαλώ όπως προχωρήσετε σε έλεγχο των λεγόμενών μου και σε περίπτωση που ελέγξετε τα τηλεφωνήματα , αν βρείτε πολλά παραπάνω από όσα σας ανέφερα θεωρείστε το φυσιολογικότατα. Έχω πάρει πολλά περισσότερα τηλέφωνα από όσα δύναμαι να περιγράψω.

    Παρακαλώ όπως προχωρήσετε σε έλεγχο της κατάστασης της αίτησής μου και να μου παράσχετε μία αληθοφανή έστω ,και χωρίς κομπιάσματα -σας παρακαλώ- περιγραφή της ως τώρα και από τώρα και στο εξής κατάστασης.

    Σπύρος Λ.
    Κινητό επικοινωνίας .Το έχετε στην κατοχή σας και θα δωθεί σε ΡΜ αν θελήσετε να επικοινωνήσετε

    ΠΡΟΣ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟΥ ADSLGR ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ότι όταν τους λένε από την εξυπηρέτηση ότι θα τους πάρουν τηλέφωνο ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ.
    Μου έχουν πει πάνω από 3 φορές ότι θα με έπαιρναν τηλ, και φυσικά κάθε φορά τύχαινε να βρω το όνομά μου γραμμένο σε κάποια παλιά παππούτσια πεταμένα.
    Το κόλπο είναι να ζητήσετε το όνομα και να διαβεβαιώσετε την ή τον υπάλληλο ότι ξεκινάτε τώρα και τρέχετε προς την εταιρεία και θα βρείτε συγκεκριμένα αυτόν που σας είπε ότι θα σας πάρει τηλ, αν δε σας πάρει. Σε εμένα αυτό ήταν το μόνο που δούλεψε και με πήραν πίσω τηλέφωνο.
    Αυτά για τώρα.
    4 μήνες ΞΕΚΑΘΑΡΑ

  2. #2
    Το avatar του μέλους Netone5
    Netone5 Guest
    Αγαπητέ schumifer,

    από τα στοιχεία που δίνεις στο post βρήκα την αίτησή σου και αν έχω ψάξει σωστά (που είναι δύσκολο γιατί δεν υπάρχουν πολλές αιτήσεις που να καλύπτουν τα παρακάτω) το ιστορικό έχει ως εξής:

    26/10 κατέθεσες αίτηση στην Net One
    29/10 καταθέσαμε αίτημα Ανενεργού Βρόχου στο πληροφοριακό σύστημα WCRM του OTE
    31/10 o ΟΤΕ μας ενημέρωσε μέσω του WCRM ότι θα κατασκευάσει τον βρόχο (επιλεξιμότητα βρόχου με πιθανή ημερομηνία κατασκευής 15/11/2007

    7/12/2007 όρισε ο ΟΤΕ ημερομηνία ραντεβού για κατασκευή της γραμμής. Αργότερα δηλαδή από την πιθανή ημερομηνία κατασκευής.

    Το περίεργο εδώ είναι ότι ο ΟΤΕ κλείδωσε το αίτημα με αιτιολογία "Δεν επιθυμεί ο συνδρομητής". Τι σημαίνει αυτό; Ότι όταν ο τεχνικός του ΟΤΕ πηγαίνει στο χώρο του συνδρομητή για κατασκευή του Ανενεργού Βρόχου, αν αντιμετωπίσει πρόβλημα να εισέλθει στο χώρο του συνδρομητή (είσοδος πολυκατοικίας γιατί δεν του ανοίγουν ή για κάποιον άλλο λόγο) τότε ο ΟΤΕ επιστρέφει το αίτημα στον Πάροχο με αιτιολογία "Κλειστό" ή "Δεν επιθυμεί ο συνδρομητής". Ενδεχομένως δηλαδή όταν εμφανιστηκε ο τεχνικός του ΟΤΕ στο χώρο σου κάποιος να τον έδιωξε μην γνωρίζοντας τη εργασία πήγαινε να κάνει.

    Σε αυτήν την περίπτωση έχουμε δικαίωμα να επαναφέρουμε το αίτημα στα συνεργεία του ΟΤΕ για να προγραμματίσουν ημερομηνία κατασκευής εκ νέου. Αυτό το κάναμε στις 10/12/2007.

    Εκτοτε το αίτημα σου έχει μείνει σε κατάσταση "Προς Κατασκευή"

    Ήδη κοιτάζουμε να δώσουμε μια λύση στο πρόβλημα το οποίο έχει προκύψει. Θα στείλουμε το καθυστερημένο αίτημα στον αρμόδιο διαχειριστή μας στον ΟΤΕ για να επιλυφθεί του θέματος.

    Σε κάθε περίπτωση λυπάμε για την ταλαιπωρία την οποία υπέστης.

    Φιλικά,
    Netone5

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-07, 10:20
  2. [Pirelli] Emule & ON & Pirelli & Firmware 1.19S-O
    Από cover στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-06-07, 23:09
  3. usr 9108 & emule & dc++ & virtual servers
    Από akaloith στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-06, 06:25
  4. CRYPTO ISDN TA(USB)&BANDWIDTH ON DEMAND(BOD&
    Από vspyr στο φόρουμ Isdn - Pstn
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-03, 12:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας