Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    26-12-2007
    Μηνύματα
    187
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
    Router
    BAUDTEC TW263R4
    SNR / Attn
    13.9(dB) / 33.8(dB)
    Την καλημέρα μου σε όλα τα μέλη του φόρουμ
    Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας όπως λέει και ο τίτλος θέλω να επιστρέψω πάλι στον ΟΤΕ από την ΤELLAS που είμαι αν και δεν έχω κλείσει εξάμηνο δεν μπορώ να περιμένω άλλους 3 μήνες η υπομονή μου έχει εξαντληθεί.

    Και σήμερα ακόμη περισσότερο που πήρα να κάνω μια ερώτηση για το πότε θα αποκατασταθεί το πρόβλημα στην περιοχή μου που εδώ και 4 ημέρες δεν έχω τηλέφωνο αλλά κάποιες φορές την ημέρα ούτε και ιντερνετ..
    Μου απάντησαν με ένα θράσος και ειρωνεία την κασέτα δεν την ακούσατε!!!!!
    Μόνο που δεν με έβρισαν κιόλας…αυτή είναι η εξυπηρέτηση τους…

    Τα προβλήματα που είχα κατά καιρούς τα έγραψα στα ανάλογα post της TELLAS όπως και του ότι έχω σοβαρό πρόβλημα από μέλος της οικογένειας μου που δεν μπορώ να μην έχω καθόλου τηλέφωνο..

    Κάθε φορά που παίρνω να κάνω παράπονα για το κάθε πρόβλημα που μου παρουσιάζεται μου δίνουν διαφορετικές απαντήσεις κάθε φορά και δεν το ανέχομαι άλλο να με δουλεύουν..

    Δεν μπορώ να πάρω το 134 για πληροφορίες γιατί όπως είπα δεν έχω τηλέφωνο για αυτό ζητάω την βοήθεια σας για το τι πρόγραμμα του ΟΤΕ να διαλέξω.
    Δεν γνωρίζω αρκετά σε σχέση με αυτό για αυτό κάθε πληροφορία και βοήθεια εκ μέρους σας θα μου ήταν πολύτιμη.
    Θα κάνω τις όποιες κινήσεις για επιστροφή από Δευτέρα όπως και καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

    Σας ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marop29
    Την καλημέρα μου σε όλα τα μέλη του φόρουμ
    Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας όπως λέει και ο τίτλος θέλω να επιστρέψω πάλι στον ΟΤΕ από την ΤELLAS που είμαι αν και δεν έχω κλείσει εξάμηνο δεν μπορώ να περιμένω άλλους 3 μήνες η υπομονή μου έχει εξαντληθεί.

    Και σήμερα ακόμη περισσότερο που πήρα να κάνω μια ερώτηση για το πότε θα αποκατασταθεί το πρόβλημα στην περιοχή μου που εδώ και 4 ημέρες δεν έχω τηλέφωνο αλλά κάποιες φορές την ημέρα ούτε και ιντερνετ..
    Μου απάντησαν με ένα θράσος και ειρωνεία την κασέτα δεν την ακούσατε!!!!!
    Μόνο που δεν με έβρισαν κιόλας…αυτή είναι η εξυπηρέτηση τους…

    Τα προβλήματα που είχα κατά καιρούς τα έγραψα στα ανάλογα post της TELLAS όπως και του ότι έχω σοβαρό πρόβλημα από μέλος της οικογένειας μου που δεν μπορώ να μην έχω καθόλου τηλέφωνο..

    Κάθε φορά που παίρνω να κάνω παράπονα για το κάθε πρόβλημα που μου παρουσιάζεται μου δίνουν διαφορετικές απαντήσεις κάθε φορά και δεν το ανέχομαι άλλο να με δουλεύουν..

    Δεν μπορώ να πάρω το 134 για πληροφορίες γιατί όπως είπα δεν έχω τηλέφωνο για αυτό ζητάω την βοήθεια σας για το τι πρόγραμμα του ΟΤΕ να διαλέξω.
    Δεν γνωρίζω αρκετά σε σχέση με αυτό για αυτό κάθε πληροφορία και βοήθεια εκ μέρους σας θα μου ήταν πολύτιμη.
    Θα κάνω τις όποιες κινήσεις για επιστροφή από Δευτέρα όπως και καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

    Σας ευχαριστώ
    Υπολόγισε 20-30 μέρες για την επιστροφή. Αίτηση σε κατάστημα ΟΤΕ. Καταγγελία ΕΕΤΤ για να μην πληρώσεις τα κερατιάτικα της διακοπής πριν το 12μηνο. Πρώτα θα μπει το τηλ. και σε λίγες μέρες και το Internet.

    Μπαίνεις στο www.oteshop.gr και βλέπεις τιμές και προγράμματα που πιθανά σε ενδιαφέρουν (Conn-X Talk πχ).

    Εναλλακτικά αν τίποτα δεν σε καλύπτει ψάχνεις για προεπιλογή σε άλλη εταιρεία αφού με το πάγιο ΟΤΕ δεν θα έχεις προβλήματα στο τηλέφωνο που είναι και το ζητούμενο από ότι κατάλαβα.

    Γενικά στον ΟΤΕ ότι πληρώσεις θα είναι λίγο ακριβότερο αλλά θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
    Στην τελική δικιά σου είναι η επιλογή. Απλά μην ξαναμπλέξεις και με καμιά άλλη εταιρεία για full llu

  3. #3
    Εγγραφή
    26-12-2007
    Μηνύματα
    187
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
    Router
    BAUDTEC TW263R4
    SNR / Attn
    13.9(dB) / 33.8(dB)
    Σε ευχαριστώ sexrazat για τις πληροφορίες σου. Απο Δευτέρα θα πάω οπως είπα σε κατάστημα του ΟΤΕ να μου που και αυτοί τι θα κάνω, και για τα προγράμματα τους επίσης.

    Δεν με ενδιαφέρει να πάρω πακέτο με υψηλές ταχύτητες ισα ισα να κάνω την δουλειά μου, καλύτερα να επιλέξω για τηλέφωνο και ιντερνετ μόνο ΟΤΕ δεν την ξαναπατάω..

    Αυτο δεν σημαίνει οτι οσοι επέλεξαν διαφορετικό φορέα ηταν λάθος απλα εγώ έχω δυσάρεστες εμπειρίες με αυτή την ΤΕΛΛΑΣ..

    Και φυσικά εννοείτε οτι θα κάνω και την καταγελία στην ΕΕΤΤ θα την στείλει ο δικηγόρος μου αυτός ξέρει να με κατατοπίσει με τα νομικά κλπ και τις οποιες διαδικασίες..
    Δεν ανέχομαι αλλο να με κοροιδέυουν...

Παρόμοια Θέματα

  1. Επιστροφή Χρημάτων από οτε!!!!!!!
    Από sonyp900 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-13, 18:44
  2. ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΥΣΚΕΥΗΣ NETMOD ΣΤΟΝ ΟΤΕ?
    Από sarantos1 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-08, 16:56
  3. Μάλλον επιστροφή στον οτε.
    Από tasvar στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-08, 01:55
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-07, 04:47
  5. ΟΤΕ: Επιστροφή στην κερδοφορία
    Από babality στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-06, 19:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας