Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    420
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    USR 9108-Annex A
    SNR / Attn
    10.8(dB) / 37.5(dB)
    Για ακόμη μία φορά χρειάζομαι την βοήθειά σας, τα φώτα σας! Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα το οποίο πραγματικά μ'εχει βασανίσει ιδιαίτερα και δεν μπορώ να βρω λύση!
    Με λίγα λόγια μου συμβαίνει το εξής:
    Στην προσπάθειά μου να ακούσω διάφορα e-radios ενώ πατάω το κουμπί για να ακούσω μου ανοίγει το κατάλληλο πλαίσιο αλλά...εν τέλει δεν ακούω τίποτα!!!Στην αρχή λέω κάτι θα έγινε και απλά δεν παίζουν τα ραδιόφωνα.....εν συνεχεία πάω σ'ένα άλλο pc που έχω σπίτι....κάνω το ίδιο...παίζουν κανονικότατα!!!! Οπότε λέω....το πρόβλημα είναι στο pc μου αλλά που????Να σας τονίσω εδώ ότι μέχρι πριν δύο-τρείς μέρες.....άκουγα κανικότατα όποιο ράδιο μέσω net ήθελα!!Επίσης προσπαθούσα να ακούσω με τον Internet Explorer 7 και λειτουργικό Vista!!!!
    Μετά από αρκετές ώρες άκαρπης έρευνας....λέω θα βάλω και εναλλακτικό Browser...και πράγματι δοκιμάζω με firefox.....τίποτα!!!Μου ζητάει ένα plugin για να παίξει......λέω δεν βαριεσαι θα το περάσω...αφού δεν ακούω από Explorer θα ακούω από Firefox....
    Αμ δε.......τίποτα!!!! Πάω κατεβάζω το plugin το περνάω.....ενώ φαίνεται να περνάει ουσιαστικά δεν έχει σεταριστεί τίποτα!!! Παω να ανοίξω την σελίδα ενός ραδιοφώνου.....και μου ζητάει να του περάσω το plugin....Τα ίδια έκανα έχοντας περάσει και τον Opera!!!! Πάλι μου ζητούσε plugin πάλι το περνούσα και πάλι δεν σεταριζόταν τίποτα!!!
    Πραγαμτικά δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει συμβεί και ξαφνικά δεν μπορώ να ακούσω από το συγκεκριμένο pc ραδιόφωνα μέσω internet!!!! Τα άλλα δύο pc μου.....με λειτουργικά Vista & XP παίζουν μία χαρά χωρίς κανένα πρόβλημα!!!!
    Φανταστείτε ότι έφτασα σε τέτοιο σημείο που λέω δεν γίνεται....θα κάνω System Restore.....
    Μπορεί να πειράχτηκε κάτι στην registry.....πραγματικά το κάνω γυρίζω το μηχάνημά μου γύρω στις 5-μέρες πίσω αλλά και πάλι................τίποτα!!!!
    Πραγματικά με έχει παραξενέψει τόσο πολύ η όλη ιστορία που θέλω να την μοιραστώ μαζί σας και αν έχει κάποιος αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα θα με βοηθήσει πολύ!!! Δεν σας κρύβω ότι σκέφτομαι ακόμα και το format!!!!!!
    Ευχαριστώ a priori και για την υπομονή σας να διαβάσετε το post αλλά και για τις τυχόν λύσεις σας!!!


    Υ.Γ. Σίγουρα δεν υπάρχει πρόβλημα firewall ούτε router ούτε Software!!! Εξάλλου τα άλλα δύο pc's παίζουν μία χαρά τα e radios!!! Επίσης όλα τα pc's λειτουργούν υπό το ίδιο router εννοείται!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tiger75 : 11-02-08 στις 14:44.
    Ότι δεν με σκοτώνει....με κάνει πιο Δυνατό!!!!!!!!!!!!!!!
    URL: http://glam-radio.freehostia.com

  2. #2
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    420
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    USR 9108-Annex A
    SNR / Attn
    10.8(dB) / 37.5(dB)
    Μπράβο...σε κανένα δεν έτυχε κάτι παρόμοιο...???
    Ότι δεν με σκοτώνει....με κάνει πιο Δυνατό!!!!!!!!!!!!!!!
    URL: http://glam-radio.freehostia.com

  3. #3
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Μηνύματα
    281
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4288/704 (ADSL1)
    ISP
    Vivodi
    Router
    ST780WL
    SNR / Attn
    13.0(dB) / 37.0(dB)
    Ακριβως το ιδιο αντιμετωπισα στο laptop ενος φιλου μου.Παιδευόμουν για 3-4 ωρες, εβαλα firefox,winamp αλλα τπτ απολυτως.Το πηγε και στον IT της εταιρειας που δουλευει, και αφου ουτε αυτος εβγαλε ακρη του εκανε format και ολα πλεον δουλευουν ρολοι.
    Πιστευω οτι εχει να κανει καθαρα με wmp, εχει μουλαρωσει.
    Απιστευτο.
    'Θέλω να γίνω αυτό που ήμουν οταν ήθελα να γίνω αυτό που είμαι τώρα'



  4. #4
    Εγγραφή
    11-01-2004
    Περιοχή
    sector 900
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    εμενα μου ειχε συμβει αυτο μονο με τον Firefox αλλα εφταιγε ενα plugin (adblock) που κοβει τα flash object (τις διαφημησεις). Μολις το εβγαλα ολα παιζαν καλα.

    Μηπως συμβαινει αυτο και σε εσενα?

  5. #5
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    420
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    USR 9108-Annex A
    SNR / Attn
    10.8(dB) / 37.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από windybob73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως το ιδιο αντιμετωπισα στο laptop ενος φιλου μου.Παιδευόμουν για 3-4 ωρες, εβαλα firefox,winamp αλλα τπτ απολυτως.Το πηγε και στον IT της εταιρειας που δουλευει, και αφου ουτε αυτος εβγαλε ακρη του εκανε format και ολα πλεον δουλευουν ρολοι.
    Πιστευω οτι εχει να κανει καθαρα με wmp, εχει μουλαρωσει.
    Απιστευτο.
    Όντως φαντάζει απίστευτο το πρόβλημα και να φανταστείς αγαπητέ ότι δεν το πάλευα 3-4 ώρας αλλά παραπάνω και άκρη δεν έβγαλα!!! Αν παρατηρήσεις από φίλους εδώ δεν έχει δοθεί καμία απάντηση που σημαίνει ότι ή το πρόβλημα το έχουν ελάχιστοι ή δεν λύνεται απλά.....ή και τα δύο!!!!
    Πάντως έδωσα μία λύση εγκαθιστώντας τον Opera 9.25 και τρέχοντας ένα plugin που από ότι διάβασα σ'ένα tutorial έπρεπε να πάρω ένα .dll από εκεί και να το κάνω copy σ'ένα φάκελο με plugins του Opera!!! Έτσι κατάφερα τον Opera αλλά και τον Firefox να παίζει τα e-radios!!!!
    Σε ότι αφορά τον Explorer.....τίποτα!!! Κάτι έχει συμβεί με το Windows Μedia Player αλλά τι...????? Κανείς δεν ξέρει......

    ........Auto merged post: Tiger75 added 1 Minutes and 0 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JOTE Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα μου ειχε συμβει αυτο μονο με τον Firefox αλλα εφταιγε ενα plugin (adblock) που κοβει τα flash object (τις διαφημησεις). Μολις το εβγαλα ολα παιζαν καλα.

    Μηπως συμβαινει αυτο και σε εσενα?

    Δεν το ξέρω και δεν νομίζω αλλά μιας και το αναφέρεις....πως το βγάζουν αυτό...????
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tiger75 : 13-02-08 στις 01:24. Αιτία: auto merged post
    Ότι δεν με σκοτώνει....με κάνει πιο Δυνατό!!!!!!!!!!!!!!!
    URL: http://glam-radio.freehostia.com

  6. #6
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με firefox.Φταίει το adblock. Για να το απενεργοποιήσεις μπές στην σελίδα με τα e-radio ή το συγκεκριμένο που θές και μπές στα εργαλεία του Firefox.Επέλεξε να εξαιρείται η σελίδα που είναι το ραδιόφωνο απο αυτές που παρακολουθεί το adbock.

  7. #7
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    420
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    USR 9108-Annex A
    SNR / Attn
    10.8(dB) / 37.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από didaskalo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με firefox.Φταίει το adblock. Για να το απενεργοποιήσεις μπές στην σελίδα με τα e-radio ή το συγκεκριμένο που θές και μπές στα εργαλεία του Firefox.Επέλεξε να εξαιρείται η σελίδα που είναι το ραδιόφωνο απο αυτές που παρακολουθεί το adbock.
    Το σημαντικότερο είναι ότι δνε μου παίζουν τα ραδιόφωνα με τον Explorer....από εδώ ξεκίνησε το μπέρδεμα!!!
    Ότι δεν με σκοτώνει....με κάνει πιο Δυνατό!!!!!!!!!!!!!!!
    URL: http://glam-radio.freehostia.com

  8. #8
    Το avatar του μέλους LiveTVRadio
    LiveTVRadio Guest
    Αν κάνεις καθαρη εγκατάσταση windows, και εφόσον έχεις xp , εγκαταστήσεις και firefox και mediaplayer 10 ή 11 πρεπει να παιζουν όλα.

    Αν έχεις vista υπάρχει ήδη εγκατεστημένος ο mediaplayer 11, Και απλα χρειάζεται ενα plugin στον firefox.

    Μερικές φορές φταίνε τα πολλα και διάφορα mediaplayers που εγκαθιστούμε.

    Συνήθως επιλέγω σε winamp να παίζει μόνο PLS, σε powerdvd να παίζει μόνο DVD, στο mediaplayer να παιζουν όλοι οι υπόλοιποι τύποι αρχείων.

    Συνήθως όταν ο mediaplayer δεν παιζει, υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στα windows και συνήθως διορθώνεται μόνο με format.

  9. #9
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    12
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/100.000
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8245 A
    Path Level
    Fastpath
    update σε IE 7, + add media player plugin για internet streaming.
    Είπε......"Πού πάτε, άνθρωποι; Τσακίζεστε να αποκτήσετε περιουσίες, και λίγο νοιάζεστε
    για τα παιδιά που θα τις κληρονομούν."

    ΣΩΚΡΑΤΗΣ (470-399 π. Χ.)

  10. #10
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    420
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    USR 9108-Annex A
    SNR / Attn
    10.8(dB) / 37.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koltsidas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κάνεις καθαρη εγκατάσταση windows, και εφόσον έχεις xp , εγκαταστήσεις και firefox και mediaplayer 10 ή 11 πρεπει να παιζουν όλα.

    Αν έχεις vista υπάρχει ήδη εγκατεστημένος ο mediaplayer 11, Και απλα χρειάζεται ενα plugin στον firefox.

    Μερικές φορές φταίνε τα πολλα και διάφορα mediaplayers που εγκαθιστούμε.

    Συνήθως επιλέγω σε winamp να παίζει μόνο PLS, σε powerdvd να παίζει μόνο DVD, στο mediaplayer να παιζουν όλοι οι υπόλοιποι τύποι αρχείων.

    Συνήθως όταν ο mediaplayer δεν παιζει, υπάρχει σοβαρό πρόβλημα στα windows και συνήθως διορθώνεται μόνο με format.

    Μετά από format σίγουρα παίζουν όλα. Ηθελα να δω αν μπορώ να διορθώσω αυτό το πρόβλημα του Explorer δίχως format!!!! Να σε ενημερώσω αγαπητέ ότι έχω στο Desk-που μου παρουσιάστηκε το πρόβλημα-Windows Vista Ultimate και βέβαια Media Player 11!! Το παράδοξο στην υπόθεση είναι ότι μία ημέρα πριν έπαιζαν όλα κομπλέ!!! Δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα!! Όταν κάποια στιγμή είχα ένα πρόβλημα με ένα πρόγραμμα στο pc μου το εγκατέστησα και το απεγκατέστησα 3-4 φορές μέχρι να το κάνω να παίξει σωστά στο σύστημα. Από εκείνη την στιγμή ο Explorer 7 και μετά δεν έπαιζε e-radios......ο λόγος άγνωστος και το πρόβλημα δεν μπόρεσα να το λύσω όσες ώρες και αν έκατσα στο pc μου να ψάχνω.....
    Η μόνη λύση ήταν αν εγκαταστήσω τον Mozilla & Opera όπου μ'ένα plugin-που η αλήθεια είναι ότι με ταλαιπώρησε ιδιαίτερα για να το περάσω-κατάφερα να ακούω και πάλι e-radios!!!!
    Το πρόβλημα με τον IE7 όμως δεν λύθηκε....και πολύ φοβάμαι ότι λύνεται μόνο με format!!!!

    ........Auto merged post: Tiger75 added 2 Minutes and 24 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZAGNA Εμφάνιση μηνυμάτων
    update σε IE 7, + add media player plugin για internet streaming.
    Εντάξει το update αλλά το plugin για internet streaming....(????) ποιο είναι????? Δεν το έχω ξανακούσει για να είμαι ειλικρινής....Μήπως αυτό εβλάφθει κατά την εγκατάσταση και απεγκατάσταση ενός προγράμματος που μου δημιουργούσε πρόβλημα?????
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tiger75 : 14-02-08 στις 13:56. Αιτία: auto merged post
    Ότι δεν με σκοτώνει....με κάνει πιο Δυνατό!!!!!!!!!!!!!!!
    URL: http://glam-radio.freehostia.com

  11. #11
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    12
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/100.000
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8245 A
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό το plugin μπορείς να το βρεις αν ψάξεις στο google media player e-streaming plugin η κάπως έτσι.
    Έτσι το είχα βρει και γω αλλά τώρα δεν θυμάμαι Προσπάθησε να το ψάξεις έτσι.
    Είπε......"Πού πάτε, άνθρωποι; Τσακίζεστε να αποκτήσετε περιουσίες, και λίγο νοιάζεστε
    για τα παιδιά που θα τις κληρονομούν."

    ΣΩΚΡΑΤΗΣ (470-399 π. Χ.)

  12. #12
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    420
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    USR 9108-Annex A
    SNR / Attn
    10.8(dB) / 37.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZAGNA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το plugin μπορείς να το βρεις αν ψάξεις στο google media player e-streaming plugin η κάπως έτσι.
    Έτσι το είχα βρει και γω αλλά τώρα δεν θυμάμαι Προσπάθησε να το ψάξεις έτσι.


    Δηλαδή αν το βρω και το περάσω θα ξαναπαίζει όπως πριν ο Explorer internet radios..???Και μιας και το λεμε....ποιος το απεγκατέστησε????Περίεργα πράγματα....
    Ότι δεν με σκοτώνει....με κάνει πιο Δυνατό!!!!!!!!!!!!!!!
    URL: http://glam-radio.freehostia.com

  13. #13
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    12
    Uploads
    3
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100.000/100.000
    ISP
    INALAN
    Router
    HUAWEI HG8245 A
    Path Level
    Fastpath
    Who knows??..
    Είπε......"Πού πάτε, άνθρωποι; Τσακίζεστε να αποκτήσετε περιουσίες, και λίγο νοιάζεστε
    για τα παιδιά που θα τις κληρονομούν."

    ΣΩΚΡΑΤΗΣ (470-399 π. Χ.)

  14. #14
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    420
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    USR 9108-Annex A
    SNR / Attn
    10.8(dB) / 37.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZAGNA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Who knows??..

    Όντως ποιος ξέρει άραγε...?? Αλλά θα ψάξω να βρω το εν λόγω plugin και ελπίζω να δουλέψει.....
    Ότι δεν με σκοτώνει....με κάνει πιο Δυνατό!!!!!!!!!!!!!!!
    URL: http://glam-radio.freehostia.com

  15. #15
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    420
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    USR 9108-Annex A
    SNR / Attn
    10.8(dB) / 37.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZAGNA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το plugin μπορείς να το βρεις αν ψάξεις στο google media player e-streaming plugin η κάπως έτσι.
    Έτσι το είχα βρει και γω αλλά τώρα δεν θυμάμαι Προσπάθησε να το ψάξεις έτσι.

    Πάντως μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάτι στο Internet.....εννοώ στο Google.....μήπως κάποιος ξέρει που μπορούμε να βρούμε αυτό το plugin????
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!
    Ότι δεν με σκοτώνει....με κάνει πιο Δυνατό!!!!!!!!!!!!!!!
    URL: http://glam-radio.freehostia.com

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-08, 01:57
  2. Προβλημα με Media Player 11
    Από Sebu στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-07, 11:57
  3. πρόβλημα με media player
    Από madboy76 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-06, 12:59
  4. nVidia drivers 84.21 + Media Player Classic 6.4.8.9 + Media Player 10=σκοτεινό video
    Από ikaros στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-06, 23:47
  5. PLZ HELP!Webcasts & Real Media Player.Πως μπορώ να τα σώ
    Από aetherovamon στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-04, 00:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας