Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 79
  1. #61
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Αν δε βγαλεις ακρη βγες στο μπαλκονι το βραδυ και παρε το lnb. Κι οταν ξαναβαλει, ξανα το ιδιο εσυ

  2. #62
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 4last Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν περναει οριακα! Η πλακα ειναι οτι απο την αλλη μερια μενει συγγενης του ...και το εβαλε απο την μερια μου.

    Δεν την γλυτωνει την μηνυση, λιγη προσπαθεια να τα βρουμε ακομα και αν οχι του στελνω την αστυνομια.

    Θα εχω το νου μου μηπως γραψει εδω ..τεχνολογικα αναλφαβητος γειτονας μου εκανε μηνυση
    Μήνυση για πιο πράγμα; Οτι σε ενοχλεί αισθητικά; Αν μπαίνει ΜΕΣΑ στο μπαλκόνι σου αλλάζει το πράγμα. Πρόσεξε μόνο μην έχει αυτός μεγαλλίτερη επιρροή στους υπόλοιπους ενοίκους της πολυκατοικίας, και τους στρέψει όλους εναντίων σου με το παραμικρό. Είχαμε παρόμοιο περιστατικό στην δική μου πολυκατοικία με ένα παληκαράκι που παίζει μουσική. 1-2-3 τσακώθηκε με άτομο που ήταν στην πολυκατοικία απο τότε που χτίστηκε και φυσικά όλοι τον έχουν σε υπόληψη και σέβονται την γνώμη του. Από τότε ο άλλος έστρεψε όλους τους ενοίκους ενάντια στον νεαρό και του φωνάζουν την αστυνομία με τον παραμικρό θόρυβο, την παραμικρή μουσική.

    @treli@ris Ναι και δεν θα τον υποψιαστεί να τον κατηγορήσει για κλοπή. Απορώ με τις απόψεις ορισμένων ώρες ώρες...

  3. #63
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 4last Εμφάνιση μηνυμάτων
    βρισκω βολικες και λογικες τις προτασεις. Σε περιπτωση που δεν μπορεις να βαλεις το πιατο στην ταρατσα δεν σου φταινε οι γειτονες.
    Όχι ακριβώς έτσι. Στην περίπτωση που δεν μπορείς να βάλεις στην ταράτσα, προσπαθείτε να τα βρείτε όλοι μαζί, ώστε να γίνει εφικτή η εγκατάσταση στην ταράτσα. Το να βλέπεις δορυφορική είναι δικαίωμα, και μάλιστα υπάρχει και κατοχύρωση από την ΕΕ, ιδιαίτερα αν ο άλλος είναι αλλοδαπός που θέλει να έχει πρόσβαση στα κανάλια της χώρας του...

    http://www.europarl.europa.eu/meetdo...1/601591el.pdf
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  4. #64
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wesker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήνυση για πιο πράγμα; Οτι σε ενοχλεί αισθητικά; Αν μπαίνει ΜΕΣΑ στο μπαλκόνι σου αλλάζει το πράγμα. Πρόσεξε μόνο μην έχει αυτός μεγαλλίτερη επιρροή στους υπόλοιπους ενοίκους της πολυκατοικίας, και τους στρέψει όλους εναντίων σου με το παραμικρό. Είχαμε παρόμοιο περιστατικό στην δική μου πολυκατοικία με ένα παληκαράκι που παίζει μουσική. 1-2-3 τσακώθηκε με άτομο που ήταν στην πολυκατοικία απο τότε που χτίστηκε και φυσικά όλοι τον έχουν σε υπόληψη και σέβονται την γνώμη του. Από τότε ο άλλος έστρεψε όλους τους ενοίκους ενάντια στον νεαρό και του φωνάζουν την αστυνομία με τον παραμικρό θόρυβο, την παραμικρή μουσική.

    @treli@ris Ναι και δεν θα τον υποψιαστεί να τον κατηγορήσει για κλοπή. Απορώ με τις απόψεις ορισμένων ώρες ώρες...
    Δεν μιλαμε απλα για αισθητικο θεμα, ο ανθρωπος το ακουμπα με το χερι του.

    Αν καποιος μου εκλεινε την πλαινη πλευρα του μπαλκονιου μου με το πιατο του, και εγω, φυσικα, θα εκανα θεμα.

    Και αν δε το εβγαζε, θα εβαζα μεταλλικο πλαισιο στο μπαλκονι μου, να μην πιανει σημα.

    Μια φωτο θα μας εβαζε ομως περισσοτερο στο κλιμα

  5. #65
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wesker Εμφάνιση μηνυμάτων
    @treli@ris Ναι και δεν θα τον υποψιαστεί να τον κατηγορήσει για κλοπή. Απορώ με τις απόψεις ορισμένων ώρες ώρες...
    Εσυ καταλαβες οτι αυτο το εγραψα σοβαρα; Ωρες ωρες ...

  6. #66
    Εγγραφή
    21-01-2010
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wesker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λόγους δεοντολογίας; Δηλαδή επειδή σε ενοχλεί εσένα αισθητικά ο άλλος δεν θα βλέπει δορυφορικά; Δεν είναι θέμα να μας αρέσει το πιάτο στο μπαλκίνι, είναι θέμα οτι θέλουμε να βλέπουμε δορυφορική τηλεόραση. Και στην δική μου πολυκατοικια απαγορευουν το κάτοπτρο στην ταράτσα οπότε μένει η λύση του μπαλκονιού. Τότε αφου σε ενοχλεί τόσο πολύ θέσε το ως θέμα στην Γενική Συνέλευση της πολυκατοικίας σου να του δώσουν άδεια να την βάλει στην ταράτσα.
    Οκ και εγω επειδη δεν εχω καλο σημα στην ταρατσα θα βαλω δυο κεραιες μια προς υμηττο μια προς παρνηθα στο μπαλκονι. Επισης να βαλω και εναν ηλιακο θερμοσυφωνα αφου την ταρατσα δεν την βλεπει ο ηλιος

    Το αισθητικο ειναι σημαντικο ειδικα στην πολη που ζουμε που ειμαστε ο ενας πανω στον αλλον μεσα στο τσιμεντο.

    Δεν ειμαστε στην ιδια πολυκατοικια αλλα διπλανα κτηρια. Δεν εχω κανενα θεμα με πιατα στις ταρατσες ας το βαλει ωπου θελει στην ταρατσα του η τουλαχιστον να το βαλει 10 μετρα μακρια απο το μπαλκονι μου.

    ........Auto merged post: 4last πρόσθεσε 2 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μιλαμε απλα για αισθητικο θεμα, ο ανθρωπος το ακουμπα με το χερι του.

    Αν καποιος μου εκλεινε την πλαινη πλευρα του μπαλκονιου μου με το πιατο του, και εγω, φυσικα, θα εκανα θεμα.

    Και αν δε το εβγαζε, θα εβαζα μεταλλικο πλαισιο στο μπαλκονι μου, να μην πιανει σημα.

    Μια φωτο θα μας εβαζε ομως περισσοτερο στο κλιμα
    Εχεις πιασει ακριβως το θεμα. Θα βγαλω αυριο πρωι φωτο μετα την δουλεια αν και πιστευω θα την εχει παρει μεχρι αυριο ...δεν παιζει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 4last : 02-09-10 στις 19:27. Αιτία: auto merged post

  7. #67
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από treli@ris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ καταλαβες οτι αυτο το εγραψα σοβαρα; Ωρες ωρες ...
    Όχι, αλλά αν δει την απάντηση κανένας σαλεμένος σαν τον κολλητό μου είναι ικανός (αφού βλέπει οτι υπάρχουν πολλές τρελές απόψεις) όχι το lnb να του πάρει, αλλά να κόψει στην μέση την κεραία με αλυσοπρίονο.....

  8. #68
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 4last Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειμαστε στην ιδια πολυκατοικια αλλα διπλανα κτηρια. Δεν εχω κανενα θεμα με πιατα στις ταρατσες ας το βαλει ωπου θελει στην ταρατσα του η τουλαχιστον να το βαλει 10 μετρα μακρια απο το μπαλκονι μου.
    Κλασική περίπτωση, "μακριά από την πόρτα μου, κι ας είναι στου διπλανού". Ένα είναι το ζήτημα, μπαίνει το κάτοπτρο του στο μπαλκόνι σου; Αν ναι, υπάρχει θέμα. Διαφορετικά, αμφιβάλω αν βγάλεις άκρη, εφόσον δεν μένεις καν στην ίδια πολυκατοικία, και αν οι ένοικοι της δεν έχουν πρόβλημα με τον συγκάτοικο τους που έβαλε το κάτοπτρο στο μπαλκόνι...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  9. #69
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλασική περίπτωση, "μακριά από την πόρτα μου, κι ας είναι στου διπλανού". Ένα είναι το ζήτημα, μπαίνει το κάτοπτρο του στο μπαλκόνι σου; Αν ναι, υπάρχει θέμα. Διαφορετικά, αμφιβάλω αν βγάλεις άκρη, εφόσον δεν μένεις καν στην ίδια πολυκατοικία, και αν οι ένοικοι της δεν έχουν πρόβλημα με τον συγκάτοικο τους που έβαλε το κάτοπτρο στο μπαλκόνι...
    Aνεφερα παραπανω τι γινεται σε τετοια περιπτωση. Βαζεις ενα μεταλλικο πλαισιο.

  10. #70
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aνεφερα παραπανω τι γινεται σε τετοια περιπτωση. Βαζεις ενα μεταλλικο πλαισιο.
    Το οποίο σου ανοίγει την θέα (για την οποια διαμαρτύρεσαι ότι την έκλεισε το κάτοπτρο) και προάγει την αισθητική της πολυκατοικίας (για την οποία επίσης διαμαρτύρεσαι ότι την υποβάθμισε το κάτοπτρο); Παρεμπιπτόντως, αν υποθέσουμε ότι το κάτοπτρο εξέχει αρκετά από το μπαλκόνι, μέχρι που θα βάλεις το πλέγμα, 1-2 μέτρα πέρα από τα κάγκελα;
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  11. #71
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλασική περίπτωση, "μακριά από την πόρτα μου, κι ας είναι στου διπλανού". Ένα είναι το ζήτημα, μπαίνει το κάτοπτρο του στο μπαλκόνι σου; Αν ναι, υπάρχει θέμα. Διαφορετικά, αμφιβάλω αν βγάλεις άκρη, εφόσον δεν μένεις καν στην ίδια πολυκατοικία, και αν οι ένοικοι της δεν έχουν πρόβλημα με τον συγκάτοικο τους που έβαλε το κάτοπτρο στο μπαλκόνι...
    Αν δεν μπαίνει στο μπαλκόνι του ΔΕΝ μπορει να κάνει τίποτα.

  12. #72
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    600
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13-15Mb/1Μb
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    9(dB) / 18(dB)
    Γιατί έχω την εντύπωση ότι πολεοδομικά απαγορεύεται το πιάτο να είναι στην πρόσοψη της πολυκατοικίας? Όπως ισχύει με πινακίδες γραφείων (εδώ υπάρχει ένα παραθυράκι πως θα είναι τοποθετημένη), και τα aircondition (θα δείτε ότι δε όλες τις καινούργιες πολυκατοικίες τα βάζουν χαμηλά να μην φαίνονται), και οτιδήποτε που αλλάζει την πρόσοψη?
    Μια φορά και έναν καιρό...


  13. #73
    Εγγραφή
    01-07-2006
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.437
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirosta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί έχω την εντύπωση ότι πολεοδομικά απαγορεύεται το πιάτο να είναι στην πρόσοψη της πολυκατοικίας? Όπως ισχύει με πινακίδες γραφείων (εδώ υπάρχει ένα παραθυράκι πως θα είναι τοποθετημένη), και τα aircondition (θα δείτε ότι δε όλες τις καινούργιες πολυκατοικίες τα βάζουν χαμηλά να μην φαίνονται), και οτιδήποτε που αλλάζει την πρόσοψη?
    Δεν το ξέρω κάτι τέτοιο... Δεν το έχω δεί κάπου γραμμένο.

  14. #74
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spirosta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί έχω την εντύπωση ότι πολεοδομικά απαγορεύεται το πιάτο να είναι στην πρόσοψη της πολυκατοικίας? Όπως ισχύει με πινακίδες γραφείων (εδώ υπάρχει ένα παραθυράκι πως θα είναι τοποθετημένη), και τα aircondition (θα δείτε ότι δε όλες τις καινούργιες πολυκατοικίες τα βάζουν χαμηλά να μην φαίνονται), και οτιδήποτε που αλλάζει την πρόσοψη?
    Δεν μπορεί να το απαγορέψει, απλά υπάρχει όριο στο μέγεθος

  15. #75
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    600
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13-15Mb/1Μb
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    9(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορεί να το απαγορέψει, απλά υπάρχει όριο στο μέγεθος
    Δεν το ήξερα..
    Μια φορά και έναν καιρό...


Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόστιμο (Penalty) για conn-x ....
    Από asfalis στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-07-07, 22:25
  2. Wave Frontier VS πολλα πιατα
    Από xhaos στο φόρουμ Satellite
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-06, 18:11
  3. Απορίες για δορυφορικα #2
    Από nickolas2005 στο φόρουμ Satellite
    Μηνύματα: 69
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-06, 15:02
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-05, 17:33
  5. WRT54G σε bridge με δορυφορικά πιάτα
    Από wintech2003 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-04, 11:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας