Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-35 από 35
  1. #31
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    11(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από amora Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου δυστυχώς αυτό είναι το μόνο που ξέρουν να κάνουν. Θα σου χαμηλώσουν την ταχύτητα, θα επανεκκινήσουν το ρούτερ, θα δουλέψουν όλα καλά για λίγο, θα κλείσετε το τηλέφωνο και μετά από κάποια ώρα θα ξαναδείς τα ίδια αλλά τεχνικός πάπαλα...

    Από την έως τώρα εμπειρία μου, έχω καταλήξει ότι η λειτουργία της IPTV δεν μπορεί ακόμη να έχει εγγυημένη απόδοση αφού και η δικτυακή σύνδεση που είναι ο φορέας της πληροφορίας αντιμετωπίζει προβλήματα με την ΟΝ. Μην χολοσκάς λοιπόν για την TV, γιατί τ μόνο που θα καταφέρεις θα είναι να στενοχωρηθείς. Συμβιβάσου με τα πιξελιάσματα, τα reset στο ρούτερ και το tvbox και θα μπορείς να έχεις ένα 70-80% της TV με απλά ικανοποιητική λειτουργία. Το υπόλοιπο 20-30% ελπίζουμε όλοι να έρθει εν καιρώ όταν δεήσουν να ασχοληθούν με την ποιότητα παρεχόμενων υπηρεσιών.

    Αυτά και ελπίζω να σε προετοίμασα όπως ζητάς με το νήμα σου.
    Υπάρχει περίπτωση μετά από επικοινωνία που έχεις με τεχνικό, μάλιστα να σε έχει καλέσει αυτός (όχι επειδή με είδε στο όνειρό του, αλλά επειδή τους είχα πρήξει) και τα πράγματα να γίονουν χειρότερα??
    Ε ναι υπάρχει.
    Τελικά χθες το βράδυ με κάλεσε, ο τεχνικός, ναναι καλά βέβαια ο ανθρωπος ωστόσο μου είπε τα γνωστά, θα μου αλλάξει το συγχρονισμό. Δεν σκαμπάζω και πολλά οπως είπα ωστόσο μου εξήγησε και τελικά μέσα σε λίγα λεπτά μου κατέβασε το upload σε 786 κα΄τι τέτοιο, λλό το download το κράτησε ως έχει. Μού ειπε πως έτσι θα δουλεύει μια χαρά η τηλεόραση. αΝΤΕ λεω ασ είναι.

    Αυτό που λες΄εσύ αμορα το πιστεύω, ωστόσο γιατί δεν είναι ειλικρινείς στην ΟΝ να το ομολογήσουν?Και με έβαζε βραδιάτικα να αλλάξω το καλώδιο!!!Λέει πιο καλώδιο έχετε πάνω, λέω το 3μετρο...αααααα μου λεεί, να βάλετε το 5 μέτρο θα δουλέψει καλύτερα. Το έκανα και αυτό!αΠΌ αυτό θα παίξει καλύτερα?Δεν νομίζω.

    Αυτό που τελικά έγινε, είναι το ιντερνετ να εχει γίνει πολύ χειρότερο, με κάλεσε ξανά σήμερα το πρωί, του είπα δυστυχώς έχουν χειροτερέψει τα πράγματα και μου λέει

    θα σας στείλουμε τεχνικό να με τρήσει την ταχύτητα
    Του λέεω πάλι?Μα πρόσφατα μουσ τείλετα ξανά, και μάλιστα τα είχε ελεέγξει όλα, καθώς για κάποιο λόγο είχα αποσυνδεθεί και επανασυνδέθηκα,...τότε λέει, μιασό λεπτό να ελεγξω την αναφορά του και σας ξαναπαίρνω! Και ακόμα να με πάρει, στο μεταξύ όμως πλεόν δεν έχω ιντερνετ!!!Για ένα περίεργο λόγο, το ασύρματο δεν το λαμβάνω, απο εκεί που όλα ήταν καλά. Τι το ε΄σβησα και αυτό και το πισι, τίποτα, και τώρα είμαι πάλι με τον γείτονα!

    Αμορα, οκ συμβιβάζομαι να μην έχω καλή τηλεόραση.οκ...αλλά θέλω τουλάχιστον τελειο ιντερνετ
    Δεν γίνεται να μην μπορώ να δω τις ειδήσεις του σκαι, απλά και με την μία. Τι στην ευχή ολόκληρο 15,2 είναι ...παράλογος είμαι. Αλλά ούτε αυτό!

  2. #32
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    7600down)/930(up)
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Ειλικρινά λυπάμαι για ό,τι τραβάς

    Τι άλλο να πούμε... Ο καθένας ας πάρει τις αποφάσεις του...

  3. #33
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uhustick06 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..... οκ συμβιβάζομαι να μην έχω καλή τηλεόραση.οκ...αλλά θέλω τουλάχιστον τελειο ιντερνετ.....
    Η μόνιμη συνταγή που ακολουθεί η ΟΝ στην περίπτωση της κακής τηλεόρασης είναι το κατέβασμα ταχυτήτων. Αυτό έχει σαν φυσικό επακόλουθο την εμφάνιση προβλημάτων στο internet. Παρ όλα αυτά η τηλεόραση παραμένει κακή αφού ναι μεν μειώνεται ο αριθμός των λαθών της γραμμής αλλά η χαμηλότερη ταχύτητα δημιουργεί άλλα προβλήματα. Επομένως καλύτερα να μην χαμηλώνουν την ταχύτητα συγχρονισμού.


  4. #34
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    uhustick06. δυστυχώς συγκλίνω με εκείνα που σου έγραψε ο cnp5... σε άλλο post ..

    Το πρόβλημά σου μάλλον είναι σοβαρότερο ενός διαφορετικού συγχρονισμού ... μάλλον έπεσες θύμα των χιλιάδων νέων ενεργοποιήσεων ... η κατάσταση και η σύνδεσή σου στο DSLAM άλλαξε ... το DSLAM της περιοχής σου έχει πια πρόβλημα και ενδεχομένως κάποιες κάρτες που συνδέεσαι πιτάρισαν τελείως ... όπου το εύρος της σύνδεσής σου επηρεάστηκε επί το δυσμενέστερο από συνδέσεις άλλων ...

    ειδικά στο Παγκράτι γνωρίζω αρκετό κόσμο φίλε με συνδέσεις ΟΝ ...μερικοί είναι πανευτυχείς ...ένας μάλιστα με SNR/attenuation ακριβώς τα δικά σου ...άλλος όμως με καλύτερο attenuation/SNR έχει προβλήματα τηλεφωνίας internet και φυσικά IPTV (adsl και αυτό) ... μάλλον εξαρτάται πού συνδέεσαι , σε ποια κάρτα στο DSLAM ... μάλλον η κατάσταση στην κάρτα αυτή χειροτέρεψε για σένα ...

    και τελικά φοβάμαι ότι η ΟΝ δεν μπορεί να λύσει αυτά τα προβλήματα ...κανονικά θα έπρεπε να φροντίσει μαζί με τον ΟΤΕ , οι χρήστες αυτοί να συνδεθούν με διαφορετικό τρόπο σε κάρτα και με άλλα όρια ..αν δεν λυθεί εκεί στο DSLAM το πρόβλημα ...με αλλαγή συγχρονισμού δεν γίνεται τίποτα ..αφού δεν φταίει αυτό ...

  5. #35
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    11(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CMS Εμφάνιση μηνυμάτων
    uhustick06. δυστυχώς συγκλίνω με εκείνα που σου έγραψε ο cnp5... σε άλλο post ..

    Το πρόβλημά σου μάλλον είναι σοβαρότερο ενός διαφορετικού συγχρονισμού ... μάλλον έπεσες θύμα των χιλιάδων νέων ενεργοποιήσεων ... η κατάσταση και η σύνδεσή σου στο DSLAM άλλαξε ... το DSLAM της περιοχής σου έχει πια πρόβλημα και ενδεχομένως κάποιες κάρτες που συνδέεσαι πιτάρισαν τελείως ... όπου το εύρος της σύνδεσής σου επηρεάστηκε επί το δυσμενέστερο από συνδέσεις άλλων ...

    ειδικά στο Παγκράτι γνωρίζω αρκετό κόσμο φίλε με συνδέσεις ΟΝ ...μερικοί είναι πανευτυχείς ...ένας μάλιστα με SNR/attenuation ακριβώς τα δικά σου ...άλλος όμως με καλύτερο attenuation/SNR έχει προβλήματα τηλεφωνίας internet και φυσικά IPTV (adsl και αυτό) ... μάλλον εξαρτάται πού συνδέεσαι , σε ποια κάρτα στο DSLAM ... μάλλον η κατάσταση στην κάρτα αυτή χειροτέρεψε για σένα ...

    και τελικά φοβάμαι ότι η ΟΝ δεν μπορεί να λύσει αυτά τα προβλήματα ...κανονικά θα έπρεπε να φροντίσει μαζί με τον ΟΤΕ , οι χρήστες αυτοί να συνδεθούν με διαφορετικό τρόπο σε κάρτα και με άλλα όρια ..αν δεν λυθεί εκεί στο DSLAM το πρόβλημα ...με αλλαγή συγχρονισμού δεν γίνεται τίποτα ..αφού δεν φταίει αυτό ...
    Μα καλά τα λε΄ς τόσο ωραία, δεν γίνεται εσύ που ξέρεις ή κάποιος άλλοσ να τους τα μεταφέρει αυτά?Γιατί αν εγώ τους τα μεταφέρω και παω να κάνω τον έξυπνο, μία ερώτηση να μου κάνουν
    θα με εκτροχιάσουν!

    Φίλε για να μην γράφω τα ίδια, σου προτείνω να δείς στο ποστ με θέμα ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ/ΘΟΡΥΒΟΣ που είναι λιγο παρακάτω, τα νεώτεραττης κατάστασης μου...πήγαν να μου φτιάξουν και καλά την τηλεόραση απο χθες και τελικά είμαι χωρίς ιντερνετ, πριν από λίγο προσπαθήσαμε με τον και καλά τεχνικό να κάνουμε 2 ρεσετ στο ρουτερ και δεν ολοκληρώθηκε κανένα απότα δύο, μέχρι και εισβολή τρίτου ισχυριστηκε ο τεχνικός, την στιγμή που είχα κωδικό ασφαλείας στο ασύρματο δίκτυο!Ω τι σύμπτωση συνέβη σε μένα και μάλιστα την στιγμλη που μιλούσα με τον τεχνικό για να το λ΄θυσουμε, δεχτήκαμε εισβολή!

    Ακόμα είμαι χωρίς ιντερνετ, και μπαίνω με του γείτον!
    Ο θεός να φυλάει τον γείτονα.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. έντονο πρασινοκίτρινο χρώμα σε οθόνη acer
    Από thane στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-08, 23:54
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-12-07, 22:19
  3. HOL: Εντονο «φλερτ» με την Vodafone
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-07, 12:21
  4. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-05, 23:09
  5. How To: smiles - εντονο κειμενο - κ.α.
    Από dantouan στο φόρουμ Αρχείο Ανακοινώσεων
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-05, 20:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας