Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 21
  1. #1
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Ειμαι νεος συνδρομητης στην ΟΝ με φορητοτητα του τηλεφωνικου μου αριθμου και κοντευω να κλεισω μηνα. Το προβλημα που εχω ειναι οτι απο την μερα ενεργοποιησης το τηλεφωνο ειναι το μονο που παει ρολο'ι'. Το internet εχει συχνες διακοπες μεσα στην ωρα και το IPTV δεν δουλεψε ποτε.Εχω βαρεθει να ειμαι σε αναμονη στο CC της ΟΝ και με τα πολλα τηλεφωνηματα να με εχουν ριξει απο τα 15 που συνχρονιζα στα 11,9 (με ειχαν ριξει και στα 10 αλλα τζιφος) Στις τελευταιες 2-3 επικοινωνιες με τεχνικους του 2nd level support επισης δε βγαλανε ακρη και παντα μετα τα "πειραματα" που καναμε καταληγαμε οτι θα με επερνε ξανα πισω τεχνικος για να δουμε την προοδο των 2 προβληματων μου, αλλα δεν με πηραν ποτε.

    Σκοπευω λοιπον να μην πληρωσω την ενεργοποιηση και την συνδρομη μου στην ΟΝ με αιτιολογια τις ελλιπεις υπηρεσιες που απολαμβανω και το γεγονος οτι δε μπορω να χανω το χρονο μου στην αναμονη σε καθε τηλεφωνικη επικοινωνια μαζι τους κυνηγοντας τους στην ουσια να ασχοληθουν σοβαρα μαζι μου, (στην ουσια απο το 3play μονο το τηλεφωνο δουλευει για την ωρα) και να τους εξαναγκασω να στειλουν τεχνικω στο σπιτι μου για τα περαιτερω....Ακουσα απο συναδελφο οτι εκανε το ιδιο και ηρθε τεχνικος σπιτι του και του ταχτοποιησε τα δικα του προβληματα.

    Περιμενω τις αποψεις σας στο θεμα και τυχων συμβουλες που θελετε να μοιραστειτε, οσοι γνωριζετε κατι σχετικα.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  2. #2
    Εγγραφή
    11-02-2008
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Σαν να ειμαι εγω....οταν διαβασα τα δικα σου αυτο νομισα.

    Λοιπον με εχουν κλειδωσει στα 3997 κατοπιν δικης μου εντολης μεχρι να δω τι θα κανω.
    Αρα εχουμε και λεμε

    Τηλεφωνο ΟΚ
    TV ποτε δεν επαιξε
    Ιντερνετ οπως ειπα στα 4 mbps σταθερα χωρις διακοιπες

    και μεγαλη δοση ....αισιοδοξιας απο μερους μου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος serpiko1951 : 23-02-08 στις 14:40.

  3. #3
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Γράψτε αναλυτικά σε fax τα προβλήματά σας προς την ΟΝ, αρνούμενοι να πληρώσετε λόγω ελλιπών υπηρεσιών τον λογαριασμό και κάνετε ένα κόπο (αν μπορείτε) να πάτε μέχρι την Σωρού ... ζητήστε τον αρμόδιο τεχνικό διευθυντή αφού απλοί τεχνικοί δεν λύνουν το πρόβλημά σας ...σε ποιο DSLAM είστε ?

  4. #4
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    DSLAM Δαφνης
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  5. #5
    Εγγραφή
    11-02-2008
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Εγω Ηρακλειου Ατικης...τους εχω στειλει τισ τελευταιες 20 μερες 9 φαξ με πληρη καταγραφη των προβληματων μου και αιτηση για πιστωτικο τιμολογιο για τις υπηρεσιες που δεν εχω παρει.
    Περιμενω σημερα αυριο το καινουργιο τιμολογιο τους θα το παρω και θα παω απο κει.

  6. #6
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    DSLAM Δαφνης
    θα έπρεπε με τα στατιστικά σου να έχεις καλές σχετικά υπηρεσίες ...έχω από κάποιο γνωστό μου στην Δάφνη κοντά στην Βουλιαγμένης σε μικρότερη μάλιστα απόσταση από την δική σου από το DSLAM παράπονα για παρόμοια προβλήματα ... δεν είναι και το πιο απροβλημάτιστο DSLAM .. κάνε αυτά που είπαμε ...γίνε πιο πιεστικός ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος CMS : 23-02-08 στις 20:49.

  7. #7
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παντως εγω μετα από πολλες ωρες στο CC τους εψησα και εστειλαν τεχνικο τους 3(!!!) φορες. Ο τελευταιος ηταν γατονι και καταφερε και με συνδεσε στα 8Mbps και ειχα και TV. Βεβαια μετα από 3 εβδομαδες χαλασε αλλα αυτο είναι μια αλλη ιστορία

  8. #8
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    Router
    THOMSON ST780
    SNR / Attn
    15(dB) / 37(dB)
    Serpiko μοιάζουμε πάρα πολύ με τη διαφορά ότι ήμουν ένα χρόνο κλειδωμένος κάτω από 3000 (έφτασα μέχρι και τα 900!!! -τώρα είμαι στα 2900) και το δίκτυο κάνει συνέχεια διακοπές. Οι τύποι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ που πρέπει να το κλείσουν και να ανοίξουν σουβλατζίδικο.

  9. #9
    Εγγραφή
    16-02-2008
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    13500/950
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 27(dB)
    εμημερωτικα σαν και σενα αν και ειχα καλα στατιστικα απο την αρχη η tv δεν δουλεψε. μετα εναμισυ μηνα κλειδωματων κλπ κλπ ακομα και αλλαγη αποκωδικοποιητη ανακαλυψα οτι ο λογαριασμος μου δεν ειχε ενεργοποιηθει (δεν ειχα παρει λογαριασμο επι δυο μηνες). μολις τους ενημερωσα σχετικα σε δυο μερες μαζι με την ενεργοποιηση του λογαριασμου ετσι απλα με πηραν τηλεφωνο (ειχα εγκαταλειψει πλεον καθε προσπαθεια για tv) και μου ειπαν. τωρα η τηλεοραση σας ειναι ενταξει. σε ερωτηση μου ποιο ηταν το προβλημα μου ειπαν αοριστα εεε καποιο προβλημα απο εμας.
    να αναφερω οσες φορες ρωτησα αν το θεμα μη ενεργοποιησης του λογαριασμου μου ισως ειχε καποια σχεση με μη ενεργοποιηση σε κατι σχετικα με την tv το απεριψαν καθετα. τωρα τι να πω. ειναι μεγαλη συμπτωση για να το αγνοησω. δεν εξεταζεις και αυτο το ενδεχομενο? που ξερεις?
    οσον αφορα το ιντερνετ εαν σε ενημερωσαν ηδη οι τεχνικοι οτι πρεπει να εχεις φλτρο σε ολες τις τηλεφωνικες συσκευες του σπιτιου (οχι μονον σε αυτην που εχεις συνδεδεμενο το ρουτερ, ακομα και σε συναγερμο αν εχεις) δεν νομιζω με τις ελαχιστες γνωσεις μου να πω κατι αλλο. στην αρχη ειχα και εγω προβλημα και δεν μπορουσα να μπω στο ιντερνετ γιατι ειχα ακομα μια συσκευη σε αλλο δωματιο χωρις φιλτρο αλλα ενας απο τους πολλους που με αποπροσανατολισαν στο cc μου το ειπε και ετσι το προβλημα λυθηκε.
    ευχομαι να λυθουν τα προβληματα σου γρηγορα. καλο κουραγιο!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος altebaran : 24-02-08 στις 00:19.

  10. #10
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Γειτονισσα, οταν λες οτι δεν ειχε ενεργοποιηθει ο λογαριασμος τι ακριβως εννοεις?Το τηλεφωνο μου παιζει κανονικα εισερχομενες και εξερχομενες.Το ιντερνετ κοβεται αλλα ας πουμε οτι εχω (και εφ οσων η IP ειναι static παει να πει οτι και εκει δεν χορανε μπερδεματα πχ να εχω αλλουνου).Μονο η ανυπαρκτη TV και οι διακοπες στο internet ειναι το θεμα.....Οσο για τα φλιτρα και τα σχετικα η τηλεφωνικη πριζα ειναι η μοναδικη με αυτο το νουμερο και τις υπηρεσιες της ΟΝ μιας και στο υπολοιπο σπιτι εχω κρατησει μια 2η του ΟΤΕ για παν ενδεχομενο .

    Οποτε δεν καταλαβαινω πως γινεται να εχω τηλεφωνο, internet (εστω και με διακοπες) MyON ενεργοποιημενο και ελεγμενο (εγινε και αλλαγη default user name σε αλλο της αρεσκιας μου και το pass που μου ηρθε στο κινητο, μετα απο δικη μου απαιτηση για αποστολη ειναι αληθεια, αλλαχτηκε και αυτο).

    Αμα δε θελουν να πληρωθουν, δλδ δε μου στειλουν λογαριασμο, γιατι να τους κυνηγαω να πληρωσω εγω? Δικο τους το προβλημα, ιδιως με το απαραδεχτο επιπεδο των υπηρεσιων που παρεχουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mirmidon : 24-02-08 στις 10:45.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  11. #11
    Εγγραφή
    16-02-2008
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    13500/950
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 27(dB)
    εννοω οτι επι δυο μηνες δεν ειχα παρει κανενα λογαριασμο παρολο που λειτουργουσε το τηλεφωνο και το ιντερνετ κανονικα. μονο tv δεν ειχα καθολου. νομισα οτι μαλλον θα στελνουν τον λογαριασμο στην διμηνια αλλα οταν ρωτησα καποιους γνωστους μου ειπαν οτι ο λογαριασμος ερχεται καθε μηνα κα να μπω μεσω του site τους στον λογαριασμο μου οπου αναφερεται αναλυτικα (μεχρι τοτε δεν το ηξερα αυτο). οταν μπηκα στον λογαριασμο μου ελεγε οτι δεν ειναι ενεργοποιημενος. τους πηρα τηλεφωνο και το επιβεβαιωσαν. δηλαδη αν δεν τους το ελεγα δεν θα επαιρνα λογαριασμους μεχρι να το καταλαβουν απο μονοι τους. φυσικα μην νομιζεις οτι γλυτωσα αυτους τους μηνες, απλα ηρθαν μαζεμενα. μαζι ομως με τον λογαριασμο λυθηκε ως εκ θαυματος και το προβλημα της τηλεορασης αν και δεν παραδεχονται οτι αυτο επαιξε καποιο ρολο.
    παντως στην περιπτωση σου πιθανον το προβλημα στην τηλεοραση να οφειλεται στο προβλημα του ιντερνετ διοτι αν δεν εχεις ιντερνετ δεν εχεις και τηλεοραση.
    οσο για το ιντερνετ μαλλον θα υπαρχει καποιο αλλο προβλημα. αν συνδεεσαι κανονικα και απλα κανει αποσυνδεσεις μαλλον κατι αλλο θα φταιει. απλα αν ειχες και κανενα αλλο φιλτρο να δοκιμαζες εκτος απο αυτο που εχεις καλο θα ηταν. καμμια φορα μπορει να ειναι ελλατωματικο αν και αν ειναι μαλλον δεν θα μπορεις καθολου να συνδεθεις, δεν ξερω ισως τα παιδια εδω σε βοηθησουν περισσοτερο, δεν εχω και πολλες γνωσεις απλα οτι αποκομισα απο την εμπειρια μου μεχρι τωρα με την on.
    παντως αν δεν εχεις υπηρεσιες και θελεις να φυγεις καλυτερα να μην πληρωσεις αν ερθει ο λογαριασμος και να κανεις αιτηση υπαναχωρησης με καταγγελια ταυτοχρονα για ελλεπη παροχη υπηρεσιων.
    καλη τυχη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος altebaran : 24-02-08 στις 19:49.

  12. #12
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Στο site της μπαχαλΟΝ δειχνει οτι ειμαι ενεργοποιημενος και οτι θα επρεπε να παρω λογαριασμο 15/2 (ωστοσο δε εχει ερθει τιποτα ακομα). Οσον αφορα τις διακοπες ειτε μονο του το router κατευθειαν στη πριζα, ειτε με φιλτρο ειναι με κοντο ειτε με μακρυ καλωδιο ειτε κοντα ειτε μακρυα σε ηλεκτρικες πηγες κλπ (ειτε με απο ολα ειτε χωρις τζατζικι), παντα μα ΠΑΝΤΑ μου δειχνει σταθερα νουμερα στο attenuation και noise margin. Αρα τα καλωδια και το φιλτρο ειναι οκ.
    Προχτες τους πηρα τηλ και μου κατεβασανε λιγουλακι ακομα την ταχυτητα με αποτελεσμα να ανεβει 2 με 3db το noise margin και οι διακοπες να αραιωσουν σημαντικα (εδω μαλλων πλησιαζουμε) TV την αφηνω για το τελος και θα παρω να δω τι στο καλο θα γινει με το λογαριασμο (οπως και με εσενα;...).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mirmidon : 26-02-08 στις 15:39.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  13. #13
    Εγγραφή
    16-02-2008
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    13500/950
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 27(dB)
    μυστηριο πολυ βρε mirmidon η περιπτωση σου. εχεις πολυ καλα στατιστικα, γιατι να εχεις disconnects. τι να πω. οσο για tv εχεις περιστασιακα (εννοω δηλαδη φορτωνει κανονικα καποιες φορες οταν το ιντερνετ ειναι ενταξει) η δεν εχεις καθολου? παραδειγμα εγω μολις φορτωνε το σημα της on με αφηνε με μαυρη οθονη. το δε μενου ηταν στα αγγλικα δεν μπορουσες ουτε ρυθμισεις να κανεις. τελικα εχεις δικιο, λυσε τα προβληματα ενα-ενα. πρωτα λυσε το προβλημα του ιντερνετ, μετα βαλε πλωρη για tv και ασε τελευταιο το upload. οσο για τον λογαριασμο εφοσον ειναι ενεργοποιημενος μαλλον δεν εχει σχεση με την περιπτωση μου. αν εχεις μονο ενα μηνα ενεργοποιημενος πιθανον να παρεις λογαριασμο τις επομενες μερες. αν και καλο ειναι να τους στειλεις ενα φαξ η εμαιλ οπου να λες οτι η μονη υπηρεσια που λειτουργει κανονικα ειναι το τηλεφωνο γιαυτο ζητησε να σου κανουν πιστωση λογαριασμου διαφορετικα δεν θα πληρωσεις τον λογαριασμο και θα κανεις καταγγελια και υπαναχωρηση. ισως να σε παρουν πιο πολυ στα σοβαρα τοτε. τι να πω, καλη επιτυχια σου ευχομαι αν θελησεις να παραμεινεις, πιστευω οτι αν δειξεις επιμονη στο τελος θα σου λυσουν τα προβληματα. εσυ επιλεγεις τι αντεχεις και τι οχι.
    διοτι εχομεν και ενα νευρικον συστημα!!!! οχι??!!!!

    περα απο αστεια καλη τυχη mirmidon!!!! στο ευχομα ολοψυχα!!!

  14. #14
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Το φαξακι εφυγε....για να δουμε αντιδρασεις.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  15. #15
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Εμένα από την άλλη σήμερα λήγει σύμφωνα με το MyOn και λογαριασμό δνε έχω δει να έρχεται.... είναι να γελάς...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
    Από rory21 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-07, 19:12
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-07, 03:14
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-04, 02:56
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-03, 10:02
  5. Παροχή υπηρεσιών DSL
    Από kalm στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-03, 11:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας