Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    21-11-2007
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    18000-20000/1023
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    jetspeed 520+
    SNR / Attn
    9(dB) / 16.5(dB)
    Σκεφτομαι να στείλω το παρακάτω κείμενο-καταγγελία στην ΕΕΤΤ,όχι πως θα περιμένω σπουδαία πράγματα,έτσι για να έχω τη συνείδησή μου ήσυχη , αν και δεν ειναι το τελικό ,θα ξαναπάρω απο δευτέρα το 13844 ,για να μου ξαναδώσουν διάφορες απαντήσεις (αυτή τη φορά θα ζητήσω ονοματεπώνυμο του υπαλλήλου + το τηλέφωνο του τμήματος του ΟΤΕ που συνεργάζεται η HOL)


    ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ HELLAS ON LINE ΓΙΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΨΕΥΔΗ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ADSL HIBOX.

    ΣΤΙΣ 2/1/08 ΕΚΑΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΣ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ADSL HIBOX ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ HELLAS ON LINE.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΣΤΟ 13844 ΜΕ ΤΗΝ Κ. *************** ********* ,ΟΠΟΥ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΜΟΥ ΘΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΣΕ 25 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ (ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ), ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΤΕΛΗ ΙΑΟΥΝΑΡΙΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ EMAIL ME ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ.
    ΣΤΙΣ 28 ΙΑΟΥΝΑΡΙΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΠΑΛΙ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΩΣ ,ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΜΟΥ .ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΑΝ ΟΤΙ 18/1/08 ΠΡΟΩΘΗΘΗΚΕ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΒΡΟΓΧΟΥ ΑΠΟ ΤΙΣ 21/01/08.ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΟΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΜΟΥ ,ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ Η ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΒΙΑΣΤΙΚΑ 2 ΦΛΕΒΑΡΗ (ΣΑΒΒΑΤΟ) ,ΜΕ ΤΗΝ ΑΙΤΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ Η ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ 2/1.
    ΣΤΙΣ 2/2/08 ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΑΝ ΟΤΙ Ο ΟΤΕ ΔΙΝΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΣΤΙΣ 4/2 .ΣΤΙΣ 4/2 ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΠΑΛΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΣΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ TOY ADSL HIBOX, ΟΠΟΥ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ ΑΚΟΜΗ,ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΠΙΘΑΝΟΝ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Ή ΒΡΑΔΥ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΜΕΡΑΣ.ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΗ HOL ,ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ (ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΑΚΟΜΗ) ΚΑΙ Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΟΩΘΗΣΟΥΝ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΟΤΕ,ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΩΘΗΣΕΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΑΙΤΗΜΑ.ΣΤΙΣ 15/2/2008 ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΟΤΙ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ, ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΣΤΟΝ ΟΤΕ , ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΩ ΩΣ ΒΛΑΒΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΙ 25 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΜΟΥ ΜΕΤΡΑΝΕ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΣΤΟΝ ΟΤΕ,ΔΗΛΑΔΗ ΑΠΟ ΤΙΣ 18/1 ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 2/1 ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ (ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΟΣΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η Κ. Edit: [ ... ]).ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΤΗΣ ΕΕΤΤ "ΧΡΗΣΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΣΜΟΠΟΙΗΤΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΤΟΠΙΚΟ ΒΡΟΧΟ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ" ,ΟΠΟΥ ΣΤΟ ΑΡΘΡΟ 5 ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ:
    "Τα αιτήματα σχετικά με την παροχή ΤοΒ πρέπει να προωθούνται από τους ΤΠ στον ΟΤΕ εντός εύλογου χρονικού διαστήματος το οποίο δεν δύναται να υπερβαίνει τις πέντε (5) εργάσιμες ημέρες από την ημερομηνία υποβολής της εξουσιοδότησης / δήλωσης του καταναλωτη."
    ΣΤΟ 121 ΤΟΥ ΟΤΕ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΒΛΑΒΗ ΓΙΑ ADSL ,ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ADSL ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΕΤΡΕΨΑΝ ΝΑ ΚΑΛΕΣΩ ΣΤΟ 134. Η Κ. **** ΣΤΟ 134 ΜΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΤΟΥ ΟΤΕ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΡΟΧΟ (HOL) ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΜΟΥ.ΕΠΙΣΗΣ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΝΤΙΔΙΑΣΤΟΛΗ ΜΕ ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΑΡΘΡΟ ΤΗΣ ΕΕΤΤ:
    "Ο εν λόγω τηλεπικοινωνιακός πάροχος αναλαμβάνει να προβεί σε όλες τις απαραίτητες ενέργειες για την ικανοποίηση του αιτήματος του καταναλωτή συμπεριλαμβανομένων και των ενεργειών κατάργησης υπηρεσιών που ο συνδρομητής λαμβάνει από τον ΟΤΕ ή τρίτους παρόχους."
    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ,ΕΓΙΝΑ ΤΟ ΠΙΟΝΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ HOL ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΤΕ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕΣΩ DIALUP ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΣΕ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΥΤΙΜΟ ΧΡΟΝΟ.

    Υ.Γ. ΟΙ ΚΛΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΤΗΝ HOL ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ 210******* ΚΑΙ 210*******.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 17-02-08 στις 03:28. Αιτία: Αφαίρεση προσωπικών δεδομένων

  2. #2
    Το avatar του μέλους sunrise
    sunrise Guest
    Κατ εμε εχεις δικιο!Ας βρουν οι αρμοδιοι την ακρη...

  3. #3
    Εγγραφή
    10-01-2007
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    FBR-1461A
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 9(dB)
    Δίκιο έχεις και δεν νομίζω να συζητάει κανείς το αντίθετο. Υπομονή και εγκράτεια. Τις ευχές μου για κάτι καλύτερο!
    Όχι άλλο κάρβουνο!!!!!!!!!!!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    24-10-2007
    Περιοχή
    Salonica City..
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Οι καταγγελίες για της υπηρεσίες των ISP πλην ΟΤΕ (κυρίως hol forthnet) είναι αμέτρητες σε αριθμό. Αφου γίνεται η σκέψη για μία μαζική καταγγελία η οποία είναι και η μόνη λύση μου φαίνεται..
    the quieter you become, the more you are able to hear..

  5. #5
    Εγγραφή
    21-11-2007
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    18000-20000/1023
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    jetspeed 520+
    SNR / Attn
    9(dB) / 16.5(dB)
    Τα τηλέφωνα του 13844 τα χουν παιξει σήμερα...Με ενημέρωσαν απο την ΕΕΤΤ ότι πρέπει να τους στείλω αποδεικτικά email προς την Hol...Έτυχε και έστειλα 2 email αρχές Φλεβάρη ,με αποτέλεσμα οι διαδικασίες από πλευράς ΕΕΤΤ να ξεκινήσουν 20 εργάσιμες μετά την αποστολή αυτών των email (Η HOL έχει δικαίωμα να απαντήσει σε διάστημα 20 εργάσιμων ημερών...). Αν ανοιχθεί topic είμαι μέσα για μαζική καταγγελία.

  6. #6
    Εγγραφή
    21-11-2007
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    18000-20000/1023
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    jetspeed 520+
    SNR / Attn
    9(dB) / 16.5(dB)
    Τελικά η Χολ από άποψη φερρεγγυότητας είναι ο χειρότερος παροχος σε σχέση με τη Vivodi και Forthnet που είχα παλαιότερα. Όχι μόνο για την καθυστέρηση ενεργοποίησης ,αλλά και για τα ψέμματα και τις αηδίες που μου έχουν αραδιάσει τηλεφωνικώς.

  7. #7
    Εγγραφή
    20-02-2008
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Συμφωνω με Skywriter55

  8. #8
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    εγω εχω το εξης προβλημα: εστειλα την αιτηση ενεργοποιησης στις 17/12/07 (hibox). Σημειωτεον οτι την συγκεκριμενη ημερομηνια το ιδιοκτητο δικτυο της HOL δεν υπηρχε ακομη στην περιοχη μου ενω τωρα που μιλαμε (και εδω και ενα μηνα περιπου) στον ελεγχο διαθεσιμοτητας με το τηλ μου νουμερο μου δειχνει οτι υπαρχει σημερα δυνατοτητα για συνδεση με 6-24ΜBps

    Eλαβα ενα SMS περιπου στις 20/12 οτι ελαβαν την αιτηση και οτι δεν χρειαζεται να κανω κατι αλλο εγω.
    (επισης να διευκρινησω οτι ειχα και συνεχιζω να εχω συνδεση 1Mbps απο την αλτεκνετ στην ιδια γραμμη την οποια υποτιθεται οτι η HOL θα φροντιζε ωστε να διακοπει μολις συνδεθω μαζι της)

    Μετα απο πανω απο 2 μηνες αναμονης αποφασισα πριν 5 μερες να τους τηλεφωνησω και να ρωτησω που βρισκεται η υποθεση μου.
    Και στην εξυπηρετηση πελατων και στην τεχνικη υποστηριξη μου ειπανε (παροτι οτι ουδεποτε ενημερωθηκα) οτι εχω ενεργοποιηθει (1024Κbps) και οτι θα επρεπε μεσω του www.hol.gr/registerhibox να δωσω serial και pin του hibox προκειμενου να επιλεξω username και password και να συνδεθω...

    Μπαινω λοιπον και επιλεγω, τους δινω στο router (που συνοδευε το hibox) αλλα τιποτα.

    Παιρνω τηλεφωνο στην τεχνικη υποστηριξη τους εξηγω τους δινω ΟΛΟΥΣ τους κωδικους (μεταξυ των οποιων και το S/N του router) και μου λενε οτι θα το κοιταξουνε... (ακομα το κοιτανε)

    Εν τω μεταξυ (και ευτυχως) απο το router του Hibox και δινοντας απλα το username/pass της altecnet που "ειχα" (και συνεχιζω οπως φαινεται να εχω) μπαινω κανονικα και απο εκει σας γραφω αυτη τη στιγμη...

    Μηπως συμβαινει αυτο που φανταζομαι?
    Το οτι δλδ δεν εχω συνδεθει και απλα μου λενε ψεμματα?
    Πως ειναι δυνατον εφ' οσον εχω συνδεθει να μπορω να μπω στην altecnet και οχι στην HOL???

    Περιττο να σας πω οτι περιμενα ωρες (κυριολεκτω) για να πιασω την γραμμη "εξυπηρετησης" και οτι τους εχω στειλει 4-5 e-mail που τους περιγραφω το προβλημα χωρις να παρω καμμια απαντηση.

    Οι ανθρωποι απλα δεν ξερουνε τι τους γινεται ή λενε ψεμματα στον κοσμο καταμουτρα ή δεν σεβονται την αναμονη και τα προβληματα των πελατων τους (και μαλιστα αυτων που εχουνε προπληρωσει το μισο συμβολαιο...)

    Κακως αλλαξα (?) την αλτεκνετ με την οποια ουδεποτε ειχα προβλημα και δυο τρεις φορες που τους εστειλα e-mail απαντησαν την επομενη ημερα σαφως και με απλες οδηγιες ενω ουδεποτε περιμενα πανω απο δεκα λεπτα στο τηλεφωνικο τους κεντρο.

    Η τραγικη ειρωνια (καλα να παθω) ειναι οτι γυρω στις 20/12/07 ενημερωθηκα απο την altec οτι θα μπορουσα στην ιδια τιμη αν ηθελα να ζητησω συνδεση μεχρι 24Mbps και επειδη γνωριζω οτι στην περιοχη μου ο μονος παροχος με ιδιοκτητο δικτυο ειναι η HOL μου φαινεται οτι η αλτεκ αν και "δανειζεται" το δικτυο μπορει πιο γρηγορα και πιο αποτελεσματικα και το κυριοτερο με σεβασμο και ειλικρινεια στον πελατη της να δωσει αυτο που υποσχεται

    Ειμαι τοσο εκνευρισμενος με την αντιμετωπιση απο την HOL που ειμαι διατεθειμενος ακομα και να με συνδεσουμε καποια στιγμη να το διακοψω (και ας πληρωσω το "προστιμο") και να επιστρεψω στην αλτεκ:
    Μπορει οικονομικα να μην με συμφερει αλλα καποτε ολοι θα πρεπει με την καταναλωτικη μας σταση να κανουμε κατι για να τιμωρησουμε οσους χωρις την παραμικρη ντροπη και φοβο μας κοροιδευουνε εν ψυχρω μεσα στα μουτρα μας
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wi fi thief : 23-02-08 στις 11:16.
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  9. #9
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.347
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wi fi thief Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τραγικη ειρωνια (καλα να παθω) ειναι οτι γυρω στις 20/12/07 ενημερωθηκα απο την altec οτι θα μπορουσα στην ιδια τιμη αν ηθελα να ζητησω συνδεση μεχρι 24Mbps και επειδη γνωριζω οτι στην περιοχη μου ο μονος παροχος με ιδιοκτητο δικτυο ειναι η HOL μου φαινεται οτι η αλτεκ αν και "δανειζεται" το δικτυο μπορει πιο γρηγορα και πιο αποτελεσματικα και το κυριοτερο με σεβασμο και ειλικρινεια στον πελατη της να δωσει αυτο που υποσχεται
    Η 24αρα της Altec είναι μέσω ΟΤΕ ΑΡΥΣ

  10. #10
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η 24αρα της Altec είναι μέσω ΟΤΕ ΑΡΥΣ
    ααα, οκ, δεν το ηξερα

    καλο ειναι αυτο η κακο?
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  11. #11
    Εγγραφή
    21-11-2007
    Περιοχή
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    18000-20000/1023
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    jetspeed 520+
    SNR / Attn
    9(dB) / 16.5(dB)
    Χθες πήρα το 1242 και μου είπαν ότι ο κάθε παροχος τα ρίχνει στον ΟΤΕ για την καθυστέρηση , τις περισσότερες φορές ο ΟΤΕ δίνει το κύκλωμα στη ΧΟΛ και η ΧΟΛ καθυστερεί να ενεργοποιήσει τους χρήστες στο δίκτυο της.Σκέφτηκα ότι πάλι μπάλακι πάνε οι ευθύνες και μου λέει παραμύθια ο υπάλληλος, αφού στο κάτω κάτω το κύκλωμα ο ΟΤΕ το φτιάχνει,τι λόγους έχει να καθυστερεί η ΧΟΛ... Σήμερα όμως σύνδεσα το jetspeed 520+ και το λαμπάκι WAN και WWW ήταν συνεχώς αναμμένα,χωρίς να αναβοσβήνουν. Παίρνω τη ΧΟΛ και μου λένε ότι δεν έχω ενεργοποιηθεί.
    Πώς γίνεται αυτό ;
    Μήπως είχε δίκιο τελικά ο υπάλληλος του ΟΤΕ; Με έχουν ενεργοποιήσει στον ΟΤΕ και κοιμούνται στη ΧΟΛ;Έχει κανείς καμιά γνώμη;

  12. #12
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skywriter55 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως είχε δίκιο τελικά ο υπάλληλος του ΟΤΕ; Με έχουν ενεργοποιήσει στον ΟΤΕ και κοιμούνται στη ΧΟΛ;Έχει κανείς καμιά γνώμη;
    Γιατί αμφιβάλεις μήπως; Έχεις παρατηρήσει αβέρτα-κουβέρτα απορρίψεις αιτήσεων της HOL ακριβώς στις 9 μέρες μετά την έγκριση κατασκευής βρόχου σε πάρα πολλούς εδώ; Ξέρεις τι είναι αυτά; Είναι τόσο μπάχαλο, που δε στέλνουν μέσα στην προθεσμία των 8 ημερών ή στέλνουν λάθος το αίτημα φορητότητας... Και ποιός ξέρει πόσα πρόκειται να μάθουμε ακόμα όσο ψάχνουμε...
    Ναι φταίει η HOL (και όλες οι "HOL"), γιατί πολύ απλά αν θέλουν να τα βγάλουν πέρα, πρέπει να το πάρουν απόφαση ότι χρειάζονται διπλάσιο προσωπικό, εξειδικευμένο, και αμοιβόμενο με 50% μεγαλύτερους μισθούς ώστε να έχουν κίνητρο να κάνουν με συνέπεια τη δουλειά τους. Όχι 20χρονα παιδάκια αμοιβόμενα με 600 ευρώ το μήνα.

  13. #13
    Εγγραφή
    17-08-2006
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    7.526
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    100/100Mbps
    ISP
    KPN
    στις 17 δεκεμβρη 07 εστειλα δυο αιτησεις για το hibox: μια δικη μου (διαβαστε παραπανω) και μια ενος φιλου που δεν ειχε πριν ενεργοποιημενη adsl γραμμη με αλλον παροχο οπως εγω.

    πηραμε και οι δυο το τυπικο sms "δεν χρειαζεται να κανετε κατι αλλο η αιτηση σας προωθειται μπλα μπλα"

    χτες πηγα στο σπιτι του φιλου και δοκιμασα να δω αν εχει ενεργοποιηθει η γραμμη.

    Εχει ενεργοποιηθει (μαλλον εδω και καιρο) μονο που οτι ουτε κι εγω ουτε και ο φιλος ξεραμε τιποτα απλα ΓΙΑΤΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΛΕΞΑΜΕ δεν μπαινει καν στον κοπο να ειδοποιησει τους πελατες της με ενα sms...

    Μιλαμε για την απολυτη αδιαφορια προς τον πελατη, του ενεργοποιουν τη γραμμη και δεν τον ειδοποιουνε καν.

    Φυσικα, παροτι υπαρχει η δυνατοτητα για "αυτοματη αναβαθμιση σε 6-24Mbps οταν αυτο ειναι διαθεσιμο στην περιοχη σας" (στην περιοχη μας αυτο συμβαινει ηδη απο πριν τα χριστουγεννα) η γραμμη του (οπως και η δικη μου) ειναι μονο 1Μbps...

    Αυτη η εταιρια μου εχει κανει τετοια νευρα (με την προκλητικη αδιαφορια της) που μου ερχεται να κατεβω αθηνα να παω στα γραφεια τους και τα υπολοιπα να τα μαθετε απο τα δελτια ειδησεων

    Περιττο να σας πω οτι στην ολλανδια (εχω ζησει εκει πανω απο 15 χρονια) αν καποια εταιρια συμπεριφεροτανε κατ' αυτο τον τροπο δεν υπηρχε περιπτωση να σταθει στην αγορα πανω απο ενα χρονο (θα την ειχανε κλεισει οι καταναλωτες που θα την απαξιωναν και δεν θα την προτιμουσαν σε καμμια περιπτωση ή το κρατος θα τους γονατιζε στα προστιμα)

    Μου φαινεται λοιπον οτι "βρισκουνε και τα κανουνε" και για ακομα μια φορα φταιμε εμεις που δεν φροντιζουμε με την καταναλωτικη μας σταση να τιμωρουμε τετοιου ειδους συμπεριφορες...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wi fi thief : 29-02-08 στις 11:41.
    Intel 2500k @ 4.4GHz w Arctic Freezer i30 | AsRock Z77 Extreme 4 | 2x4GB Crucial Ballistix DDR3 @1600 RAM | EVGA GTX 970 SC | OCZ Vertex2 60GB SSD | San Disc SATA3 128GB SSD | WD Caviar Black 500GB HDD | Fortron Raider 750W | Asus Xonar DX | Tt Element T | Acer 24" LED 120Hz 3D Vision Monitor | CM Storm Quickfire Ultimate Cherry MX Brown KB | Logitech G502 Mouse

  14. #14
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wi fi thief Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εχει ενεργοποιηθει (μαλλον εδω και καιρο) μονο που οτι ουτε κι εγω ουτε και ο φιλος ξεραμε τιποτα απλα ΓΙΑΤΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΜΠΛΕΞΑΜΕ δεν μπαινει καν στον κοπο να ειδοποιησει τους πελατες της με ενα sms...
    Πιθανότατα δεν το ήξερε ούτε η HOL ότι ενεργοποιηθήκατε. Αυτό γιατί στις περιπτώσεις shared llu όπως το Hibox, ο ΟΤΕ (τεχνικοί του οποίου ούτως ή άλλως κάνουν τις συνδέσεις στα κέντρα), καθυστέρησε να ενημερώσει τα απαραίτητα συστήματα ότι έκανε την ενεργοποίηση και άρα να ενημερωθεί και η HOL μέσω αυτών ότι συνδεθήκατε. Για αυτό λένε από τις εταιρίες να συνδέουμε τον εξοπλισμό στις γραμμές κάποιες μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία, ώστε να το καταλάβουμε όταν συνδεθούμε. Στην περίπτωση της HOL η οποία δίνει κωδικούς σύνδεσης από την αρχή αυτό είναι και στο συμφέρον του καταναλωτή καθώς έχεις internet μερικές φορές αρκετές μέρες πριν το πάρει χαμπάρι η εταιρία και αρχίσει να τον χρεώνει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος theopan : 29-02-08 στις 12:43.

  15. #15
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    1.700
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11600/800
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    ZTE H367N (voip)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 28,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ίδιο συνέβη σε φίλο που αγόρασε connx αρχές Νοεμβρίου. Τον ενεργοποίησε ο ΟΤΕ αλλά δεν τον ενημέρωσε. Με αποτέλεσμα μέχρι να το καταλάβει να έχει αλλάξει ο χρόνος (και να χάσει 2 μήνες από τη συνδρομή του εκτός των άλλων που έχασε).

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΟΝ TELECOM ΣΤΗΝ ΕΕΤΤ
    Από Demiankv στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-08, 21:20
  2. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-07, 03:40
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-07, 17:36

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας