Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.121
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200v3
    SNR / Attn
    10(dB) / 32(dB)
    Γράφω εδώ γιατί πιστέυω ότι, εκτός από τα άσχημα, αξίζει να αναφέρουμε και περιστατικά που δείχνουν σωστή συμπεριφορά από την εταιρεία.

    Σήμερα το πρωΐ, κατά τις 12.30, διαπίστωσα ότι το modem δεν είχε καθόλου γραμμή DSL και, ότι και να έκανα, δεν μπόρεσα να το κάνω συγχρονίσω. Καλώ, λοιπόν, το τμήμα εξυπηρέτησης για το DSL και (σημειώστε ότι απάντησαν αμέσως) ο υπάλληλος αφού μου σύστησε να δοκιμάσω χωρίς splitter (κάτι που είχα κάνει ήδη) μου λέει ότι η βλάβη είναι μάλλον σοβαρή, γιατί θα πρέπει να ξανασεταριστεί η γραμμή, και άρα πιθανόν να πάρει 2-3 μέρες. Τι να κάνω, γνωρίζοντας ότι δεν μπορώ να βγάλω άκρη οπλίστηκα με υπομονή και λέω "Μακάρι να είναι μόνο τόσο" γιατί, όπως ξέρετε, δεν αποκλείεται να τραβήξει και... εβδομάδα τέτοιο πράγμα.

    Αντ' αυτού, όμως, περίπου μισή με μία ώρα αργότερα διαπιστώνω ότι η γραμμή είχε επανέλθει κανονικότατα! Θεώρησα ότι αποτελεί τυχαίο γεγονός και όχι ότι κάποιος τεχνικός διόρθωσε τη βλάβη. Ωστόσο, κάπου στις 15.00 καλούν τηλέφωνο στο σπίτι για να ενημερώσουν ότι ο τεχνικός είδε τη γραμμή και να ρωτήσουν αν το modem συγχρόνισε κανονικά! Άρα, προφανώς το τμήμα δούλεψε άψογα, διότι η αποκατάσταση δεν ήταν τυχαία αλλά έγινε από επέμβαση τεχνικού (σε λιγότερο από 1 ώρα) και, μάλιστα, ενδιαφέρθηκαν να με ενημερώσουν και να ρωτήσουν αν όλα δουλεύουν καλά...

    Ομολογώ, εξεπλάγειν ευχάριστα από αυτό το γεγονός, μιας και η Tellas δείχνει ότι, εν πάση περιπτώσει, την... ψιλοπαλεύει σε μερικές περιπτώσεις. Μπορεί να είναι εξαίρεση στον κανόνα, αλλά πιστεύω ότι άξιζε να αναφέρω το γεγονός γιατί δε μιλάμε απλά για καλά αντανακλαστικά, αλλά για άψογη εξυπηρέτηση, στη συγκεκριμένη περίπτωση! Ελπίζω, βέβαια, να μην ξαναχρειαστεί να ασχοληθώ με βλάβη γιατί, την επόμενη φορά, δεν ξέρω αν θα είναι το ίδιο καλά τα πράγματα ή αν, όντως, θα μου πάρει καμιά εβδομάδα...

  2. #2
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Thespies(Viotic)
    Μηνύματα
    1.120
    Downloads
    100
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21.706 /1.020
    ISP
    πOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΣΠΙΕΣ
    Router
    Thomson 585 v7
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 20.5(dB)
    Βρε είσαι σίγουρα στην Τρελλας???
    Για τσιμπήσου μια ,μπας και το είδες στο όνειρο??
    Για πάνε παίξε και κανα λοττο τζοκερ σήμερα οσο προλαβαίνεις


    Repetitio est mater studiorum...
    ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

  3. #3
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Oντως!! Παρε και κανενα λαχειο. Βγες σε κανενα μπαρακι. Μπορει να ειναι εκει η Αντζελινα Τζολι. Και οχι μονο αυτο, αλλα να σου την "πεσει" κιολας!!!
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

  4. #4
    Εγγραφή
    13-02-2008
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Tellas
    Router
    Level one FBR-1461A
    liberostelios, να σε ρωτησω κατι? Οντως δεν ειχες καθολου DSL, ή ειχες αλλα αποσυνχρονιζοταν καθε λιγα δεπτερολεπτα? Απλα θελω να δω αν η περιπτωση σου ειναι ιδια με την δικη μου. Εγω ειμαι ακομα στο περιμενε..
    Ευχαριστω.

  5. #5
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    748
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    linksys WAG200
    παίδια να πώ και ενα παρόμοιο σκηνικό αλλά με forthnet!ειχα πρόβλημα 3 μερες (ανα διαστήματα αποσυνδεσεις και κλείδωμα στα 907kbps απο τα 8mbps που ειμαι κανονικά) και λογω τρεξιματων δεν μπορεσα να πάρω τηλ...πήρα κατα τις 17:00 και μετα απο 15λεπτα(δεν γίνονται και θαυματα) ενα παλικαρι απο το τεχνίκο τμήμα φουλ ευγενικος με ειπε οτι εχει πρόβλημα η γραμμη κλπ κλπ...μετα απο 16 λεπτα όλα οκ και τώρα είμαι μια χαρα!

  6. #6
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.006
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch_mavr Εμφάνιση μηνυμάτων
    παίδια να πώ και ενα παρόμοιο σκηνικό αλλά με forthnet!ειχα πρόβλημα 3 μερες (ανα διαστήματα αποσυνδεσεις και κλείδωμα στα 907kbps απο τα 8mbps που ειμαι κανονικά) και λογω τρεξιματων δεν μπορεσα να πάρω τηλ...πήρα κατα τις 17:00 και μετα απο 15λεπτα(δεν γίνονται και θαυματα) ενα παλικαρι απο το τεχνίκο τμήμα φουλ ευγενικος με ειπε οτι εχει πρόβλημα η γραμμη κλπ κλπ...μετα απο 16 λεπτα όλα οκ και τώρα είμαι μια χαρα!
    Καλή φάση η forthnet. Αλλά ήρθες στο forum της Τελλάς να τα πεις για να ρίξεις λάδι στη φωτιά?

  7. #7
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    748
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    linksys WAG200
    αμαν....τώρα το ειδα....σόρρυ ρε παίδια απρόσεχτος!!οποίος Moderator το δεί αν θέλει ας το διορθώσει...

  8. #8
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.121
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200v3
    SNR / Attn
    10(dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από myob Εμφάνιση μηνυμάτων
    liberostelios, να σε ρωτησω κατι? Οντως δεν ειχες καθολου DSL, ή ειχες αλλα αποσυνχρονιζοταν καθε λιγα δεπτερολεπτα? Απλα θελω να δω αν η περιπτωση σου ειναι ιδια με την δικη μου. Εγω ειμαι ακομα στο περιμενε..
    Ευχαριστω.
    Είχε πέσει τελείως, ούτε training έκανε, ούτε τίποτα... Νέκρα σκέτη. Γι αυτό και φοβήθηκα ότι θα τραβήξει καιρό η ιστορία. Εν τω μεταξύ άκουσα και τον υπάλληλος να λέει για 2-3 μέρες και λέω "καλά, θα με γράψει στα... άγραφα κι αυτός"!

    Πραγματικά, έχω ψηθεί να πάω να παίξω ένα λαχείο, ένα λόττο... ένα ΠΡΟΠΟ-γκολ βρε αδερφέ!

    Η πλάκα είναι που όταν ήρθε η γραμμή ήμουν τόσο πεπεισμένος ότι ήταν τυχαίο που ήθελα να τους πάρω τηλέφωνο και να τους πω ότι είναι εντάξει ώστε να μη στείλουν τεχνικό γιατί φοβόμουν ότι μπορεί να κάνουν και ζημιά, τόσο άχρηστοι που είναι Τα αδίκησα τα παιδιά...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος liberostelios : 23-02-08 στις 04:06.

  9. #9
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπράβο στην τελλάς λοιπόν. Μπορεί ν' αποδείξει ότι μερικές φορές με σωστό συντονισμό μπορούν να ξεπεραστούν όλα.
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  10. #10
    Εγγραφή
    13-02-2008
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Tellas
    Router
    Level one FBR-1461A
    Thanks liberostelios

  11. #11
    Εγγραφή
    01-12-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6400/948
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Netfaster 2
    SNR / Attn
    10(dB) / 24(dB)
    Μα φυσικά και μπορεί να επιλύσει άμεσα ζητήματα των συνδρομητών. Απαιτείται όμως σωστή οργάνωση των τμημάτων.Προσωπικά πλέον ό,τι πρόβλημα και αν έχω, πραγματικά πολύ σπάνια - ευτυχώς -, η ανταπόκριση είναι αμεσότατη. Φυσικά αυτό δε λέει τίποτα γιατί διαβάζοντας καθημερινά το φόρουμ βλέπω ότι τα προβλήματα είναι ακόμα πάρα πολλά και υπάρχει κόσμος που αντιμετωπίζει, για διάφορους λόγους, σημαντικότατα προβλήματα. Θέλει πάντως δουλειά το πράγμα ακόμα!!

  12. #12
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η οργάνωση είναι το παν. Δε μπορεί να έχω πρόβλημα, να τους παίρνω τηλ, να το δηλώνω, και το αίτημά μου να προωθείται μετά από 2 βδομάδες.
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  13. #13
    Εγγραφή
    13-02-2008
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Tellas
    Router
    Level one FBR-1461A
    Να θεσω μια αλλη παραμετρο στο θεμα "εξηπηρετηση πελατων"? Αλλα μην με παρεξηγησετε και με πειτε φαλοκρατη, σεξιστη και τα παρεμφερη, γιατι δεν ειμαι με τιποτα!
    Οταν εχω καποιο τεχνικο προβλημα και στο τηλεφωνο μου βγαινει γυναικα, θεορω οτι ειναι προτιμοτερο να κλεισω το τηλεφωνο και να ξαναπαιρνω μεχρι να πεσω σε αντρα.. Εστω και αν αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να καθομαι με τις ωρες περιμενοντας στην αναμονη. Τουλαχιστον θα συνενοηθω στο τελος!!
    Οσες φορες εχω πεσει σε γυναικα, εκτος οτι δεν ειναι ιδιαιτερα συνενοησημες, ειναι και παντελως ασχετες. (Ενταξη οχι ολες, αλλα οι περισοτερες) Δεν παλεβονται...
    Οσες φορες εχω πεσει σε αντρα, τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα. Και συνενοησημοι ειναι και ενημερωμενοι σε τεχνικα θεματα!
    Ας μην κρυβομαστε, γυναικες και υπολογιστες ειναι τσακομενοι. Ειναι γνωστο αυτο.

    Τα παραπανω σχολια δεν αφορουν αποκλειστικα την τελλας. Ειναι γενικο το φαινομενο. Το εχω συναντησει και στην altec που ειμουν παλιοτερα.
    Sorry, αν ΦΑΙΝΕΤΑΙ οτι προσβαλω τις γυναικες. Απλα λεω οτι δεν κανουν για το συγκεκριμενο ποστο, αυτο ειναι ολο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος myob : 23-02-08 στις 18:56.

  14. #14
    Εγγραφή
    26-12-2007
    Μηνύματα
    187
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
    Router
    BAUDTEC TW263R4
    SNR / Attn
    13.9(dB) / 33.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από myob Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να θεσω μια αλλη παραμετρο στο θεμα "εξηπηρετηση πελατων"? Αλλα μην με παρεξηγησετε και με πειτε φαλοκρατη, σεξιστη και τα παρεμφερη, γιατι δεν ειμαι με τιποτα!
    Οταν εχω καποιο τεχνικο προβλημα και στο τηλεφωνο μου βγαινει γυναικα, θεορω οτι ειναι προτιμοτερο να κλεισω το τηλεφωνο και να ξαναπαιρνω μεχρι να πεσω σε αντρα.. Εστω και αν αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να καθομαι με τις ωρες περιμενοντας στην αναμονη. Τουλαχιστον θα συνενοηθω στο τελος!!
    Οσες φορες εχω πεσει σε γυναικα, εκτος οτι δεν ειναι ιδιαιτερα συνενοησημες, ειναι και παντελως ασχετες. (Ενταξη οχι ολες, αλλα οι περισοτερες) Δεν παλεβονται...
    Οσες φορες εχω πεσει σε αντρα, τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα. Και συνενοησημοι ειναι και ενημερωμενοι σε τεχνικα θεματα!
    Ας μην κρυβομαστε, γυναικες και υπολογιστες ειναι τσακομενοι. Ειναι γνωστο αυτο.

    Τα παραπανω σχολια δεν αφορουν αποκλειστικα την τελλας. Ειναι γενικο το φαινομενο. Το εχω συναντησει και στην altec που ειμουν παλιοτερα.
    Sorry, αν ΦΑΙΝΕΤΑΙ οτι προσβαλω τις γυναικες. Απλα λεω οτι δεν κανουν για το συγκεκριμενο ποστο, αυτο ειναι ολο.
    Εγώ δεν νιώθω κάτι τέτοιο myob αν και είμαι γυναίκα..οσες φορές πηρα και εγώ στο 1212 ειτε ήταν γυναικα ειτε άντρας τύχαινα σε κάτι περιπτώσεις που δεν μπορούσα να συννενοηθώ η να βγάλω άκρη..
    Πολλές φορές αναριωτιέμαι αυτοί στο 1212 έχουν σχέση με η/υ η έιναι απλοι τηλεφωνητές;;;
    Αυτή την απορία έχουν και συγγενής μου που πάιρνουν και αυτοι καμια φορά να ρωτήσουν αντι για εμένα και εχουν πτυχίο οι άνθρωποι σε σχέση με η/υ...
    πέφτει τότε συννενόηση μπουζούκι...τι να πεις.....

  15. #15
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από myob Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να θεσω μια αλλη παραμετρο στο θεμα "εξηπηρετηση πελατων"? Αλλα μην με παρεξηγησετε και με πειτε φαλοκρατη, σεξιστη και τα παρεμφερη, γιατι δεν ειμαι με τιποτα!
    Οταν εχω καποιο τεχνικο προβλημα και στο τηλεφωνο μου βγαινει γυναικα, θεορω οτι ειναι προτιμοτερο να κλεισω το τηλεφωνο και να ξαναπαιρνω μεχρι να πεσω σε αντρα.. Εστω και αν αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να καθομαι με τις ωρες περιμενοντας στην αναμονη. Τουλαχιστον θα συνενοηθω στο τελος!!
    Οσες φορες εχω πεσει σε γυναικα, εκτος οτι δεν ειναι ιδιαιτερα συνενοησημες, ειναι και παντελως ασχετες. (Ενταξη οχι ολες, αλλα οι περισοτερες) Δεν παλεβονται...
    Οσες φορες εχω πεσει σε αντρα, τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα. Και συνενοησημοι ειναι και ενημερωμενοι σε τεχνικα θεματα!
    Ας μην κρυβομαστε, γυναικες και υπολογιστες ειναι τσακομενοι. Ειναι γνωστο αυτο.

    Τα παραπανω σχολια δεν αφορουν αποκλειστικα την τελλας. Ειναι γενικο το φαινομενο. Το εχω συναντησει και στην altec που ειμουν παλιοτερα.
    Sorry, αν ΦΑΙΝΕΤΑΙ οτι προσβαλω τις γυναικες. Απλα λεω οτι δεν κανουν για το συγκεκριμενο ποστο, αυτο ειναι ολο.
    Χαχαχαχα! Τώρα που το σκέφτομαι υποσυνείδητα μου βγαίνει ακριβώς το ίδιο. Βέβαια την τελευταία φορά που είχα δηλώσει μια βλάβη για το snr (το 'χα αναφέρει στο φορουμ) μετά από 2 μέρες με πήρε μια γκόμενα στο κινητό να με ρωτήσει αν υφίσταται πλέον πρόβλημα, η οποία ήταν εντελώς ενήμερη και σχετική. Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις ().

    Sorry αν φάνηκα κι εγώ με την σειρά μου "κάπως" φαλοκράτης. Απλά πιστεύω πως το "πρόβλημα" έγκειται στον εντελώς διαφορετικό τρόπο σκέψης των δύο φύλων.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mouse Potato : 23-02-08 στις 20:02.
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Nα λέμε και τα καλά των εταιρειών...
    Από manos426f στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-09, 14:06
  2. για να λεμε και τα καλα
    Από saksavvas στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-08, 14:01
  3. HOL Να λέμε και τα καλά!
    Από chris25873 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-08, 17:03
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-08, 00:42
  5. Βοήθεια για επίλυση προβλήματος με Excel
    Από KOSTAS32 στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-07, 20:07

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας