Σελ. 1662 από 2454 ΠρώτηΠρώτη ... 16421652165716601661166216631664166716721682 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 24.916-24.930 από 36798
  1. #24916
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    df0:devs/
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.346
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16987/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 30.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάλι καλά που υπάρχουν υγιείς και αντικειμενικοί Ολυμπιακοί σαν κι εσένα και κοσμούν την ομάδα...ενώ όσοι έχουν αντίθετη άποψη απο σένα είναι κάφροι, χουλιγκάνοι και βρωμίζουν τον ολυμπιακό

    Όταν βέβαια κέρδισε ο Βάζελος στον πρώτο γύρο με άκυρο πέναλτι και αποβολή του Αβραάμ...το έπαιζες υπεράνω σωστά;
    Αν αντίθετη άποψη εννοείς αυτούς που την έχουν χεσμένη την μπάλα, τους νοιάζει να κερδίζει η ομάδα τους με κάθε τρόπο, χειροκροτούν τα καφριλίκια τύπου Τούμπας-βγήκαμε-για-βόλτα-στο-γήπεδο και τους προέδρους που χαϊδεύουν τα πρόβατα τους για να βελάζουν περισσότερο, σαφώς και είναι όλα τα παραπάνω.

    Χέστηκα τι έγινε στον πρώτο γύρο με τον Βάζελο. Δεν με ενδιαφέρει. Η λογική μας το έκαναν αυτοί άρα δικαιούμαστε να τους το κάνουμε εμείς, είναι μέρος της ελληναράδικης νοοτροπίας που μας έχει κάνει μπουρδέλο σαν χώρα.

    Χέστηκα επίσης για αυτούς που το μόνο που τους νοιάζει είναι να κερδίσει η ομάδα τους αλλιώς θα τους την πούν την επόμενη μέρα στη δουλειά, θα είναι νταουνιασμένοι και δεν θα μπορούν να ικανοποιήσουν την γκόμενα και θα πάνε να σφάξουν και κανένα από τους άλλους για να τους περάσει.

    Αν μιλάμε για ανθρώπους που η μπάλα έχει ξεφύγει από τα όρια του χαβαλέ και ελέγχει την ζωή τους σε τέτοιο βαθμό, είναι ανάξιοι λόγου, απλά.

    Όσο έχουμε παιχνίδια σαν το χθεσινό... και μόνο η λέξη "παιχνίδι" φαντάζει αστεία όταν βλέπεις όλα αυτά.

    Εγώ μεγάλωσα βλέποντας τους παιχταράδες μας να παίζουν μπαλάρα με αντίπαλους παιχταράδες. Είδα μπάλα με Αναστόπουλους, Σαραβάκους, Μαύρους. Με Τζορτζεβιτς, Βαζέχες και Σαβέφσκηδες. Έβλεπα μπάλα. Ακόμα και την δεκαετία που δεν πήραμε τίποτα, έβλεπα μπάλα και μου έφτανε. ΜΑΣ έφτανε.

    Τώρα βλέπω ένα μάτσο μισθοφόρους που 2 χρόνια πριν δεν ήξεραν που είναι το ελλάντα στον χάρτη, να κλωτσάνε το τόπι τυχαία, τα πρόβατα να βελάζουν στο μαντρί και τους βοσκούς κάθε χρώματος να τα σαλαγάνε ανάλογα με τα συμφέροντα τους.
    Η μπάλα που βιώνουμε αντικατοπτρίζει τέλεια την Ελληνική κοινωνία.

    Μπουρδέλο.

  2. #24917
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gothic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αντίθετη άποψη εννοείς αυτούς που την έχουν χεσμένη την μπάλα, τους νοιάζει να κερδίζει η ομάδα τους με κάθε τρόπο, χειροκροτούν τα καφριλίκια τύπου Τούμπας-βγήκαμε-για-βόλτα-στο-γήπεδο και τους προέδρους που χαϊδεύουν τα πρόβατα τους για να βελάζουν περισσότερο, σαφώς και είναι όλα τα παραπάνω.

    Χέστηκα τι έγινε στον πρώτο γύρο με τον Βάζελο. Δεν με ενδιαφέρει. Η λογική μας το έκαναν αυτοί άρα δικαιούμαστε να τους το κάνουμε εμείς, είναι μέρος της ελληναράδικης νοοτροπίας που μας έχει κάνει μπουρδέλο σαν χώρα.

    Χέστηκα επίσης για αυτούς που το μόνο που τους νοιάζει είναι να κερδίσει η ομάδα τους αλλιώς θα τους την πούν την επόμενη μέρα στη δουλειά, θα είναι νταουνιασμένοι και δεν θα μπορούν να ικανοποιήσουν την γκόμενα και θα πάνε να σφάξουν και κανένα από τους άλλους για να τους περάσει.

    Αν μιλάμε για ανθρώπους που η μπάλα έχει ξεφύγει από τα όρια του χαβαλέ και ελέγχει την ζωή τους σε τέτοιο βαθμό, είναι ανάξιοι λόγου, απλά.

    Όσο έχουμε παιχνίδια σαν το χθεσινό... και μόνο η λέξη "παιχνίδι" φαντάζει αστεία όταν βλέπεις όλα αυτά.

    Εγώ μεγάλωσα βλέποντας τους παιχταράδες μας να παίζουν μπαλάρα με αντίπαλους παιχταράδες. Είδα μπάλα με Αναστόπουλους, Σαραβάκους, Μαύρους. Με Τζορτζεβιτς, Βαζέχες και Σαβέφσκηδες. Έβλεπα μπάλα. Ακόμα και την δεκαετία που δεν πήραμε τίποτα, έβλεπα μπάλα και μου έφτανε. ΜΑΣ έφτανε.

    Τώρα βλέπω ένα μάτσο μισθοφόρους που 2 χρόνια πριν δεν ήξεραν που είναι το ελλάντα στον χάρτη, να κλωτσάνε το τόπι τυχαία, τα πρόβατα να βελάζουν στο μαντρί και τους βοσκούς κάθε χρώματος να τα σαλαγάνε ανάλογα με τα συμφέροντα τους.
    Η μπάλα που βιώνουμε αντικατοπτρίζει τέλεια την Ελληνική κοινωνία.

    Μπουρδέλο.
    Απλά

    Και η διαφορα δεν ειναι στις προθεσεις και την καθαροτητα των παραγοντων ΑΛΛΑ στο ποσο τσιμπανε οι οπαδοι σε σχεση με τοτε (κατι που φερνει ολα τα στραβα εις βαρος της μπαλας και της λογικης).

    Τοτε διαλεγες ομαδα επειδη ηταν οικογενειακη παραδοση, για την μπαλα και για την ιδεα που πρεσβευε (ρομαντισμος).
    Τωρα διαλεγουν ομαδα αναλογα με το ποιος παιρνει τους τιτλους.

    Τοτε μεγαλωνες με ειδωλα ποδοσφαιριστες που κεντουσαν μεσα στο γηπεδο και που οι περισσοτεροι ενεπνεαν ηθος.
    Τωρα εχουν ειδωλο αυτους που συμμετεχουν πιο εντονα στην καφριλα και στην εμποροπανηγυρη.

    Καποτε η χειροτερη οπαδικη φυλλαδα ηταν 100 φορες πιο ποιοτικη και ηθικη απο την πλεον "αντικειμενικη" αθλητικη φυλλαδα του σημερα.

    Καποτε (παρα τις λαμογιες που γινονταν) τα εκτροπα ηταν ελαχιστα και αντιπαλοι οπαδοι συνυπηρχαν μεσα στα γηπεδα (ακομη και χωρις διαχωριστικα μετρα).
    Τωρα κινδυνευεις ακομη και στον δρομο αν εχει δυσχρωματοψια καποιος ανεγκεφαλος.

    Να χαιρομαστε τα μυαλα που εχουμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Burning Skies : 20-02-11 στις 14:38.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  3. #24918
    Εγγραφή
    03-11-2010
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE
    Path Level
    Fastpath
    Ίσως παλαιότερα να ήταν καλύτερα τα πράγματα αλλά σίγουρα δεν ήταν καλά.
    Δεν θα ξεχάσουμε τις παλιές καφρίλες τώρα επειδή σήμερα κάνουν καφρίλες στο τετράγωνο,είπαμε

  4. #24919
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mozart Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως παλαιότερα να ήταν καλύτερα τα πράγματα αλλά σίγουρα δεν ήταν καλά.
    Δεν θα ξεχάσουμε τις παλιές καφρίλες τώρα επειδή σήμερα κάνουν καφρίλες στο τετράγωνο,είπαμε
    Σε σχεση με τωρα; Παραδεισος ηταν.

    Οπως και να εχει το προβλημα ειναι οτι πηγαινουμε μονιμως ΠΙΣΩ αντι για μπροστα και αυτο ειναι κατα βαση ΔΙΚΗ ΜΑΣ ευθυνη καθοσον ειμαστε οι μονοι που χανουμε ολο και περισσοτερο απο αυτη την ιστορια (δεν χανουν ουτε οι αρμοδιοι ουτε οι παραγοντες).
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  5. #24920
    Εγγραφή
    03-11-2010
    Μηνύματα
    476
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE
    Path Level
    Fastpath
    Μα γιατί παράδεισος;Εγώ θυμάμαι να αλλάζει ολόκληρος κανονισμός για να πάρει πρωτάθλημα η Λάρισα.
    Τα ίδια γινόντουσαν περίπου,απλά είναι λογικό με τα χρόνια να ξεθωριάζουν και να μην χτυπάνε τόσο.

    ΟΚ θεωρώ τώρα ότι είναι χειρότερα τα πράγματα αλλά και τότε χάλια ήταν.

  6. #24921
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mozart Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα γιατί παράδεισος;Εγώ θυμάμαι να αλλάζει ολόκληρος κανονισμός για να πάρει πρωτάθλημα η Λάρισα.
    Τα ίδια γινόντουσαν περίπου,απλά είναι λογικό με τα χρόνια να ξεθωριάζουν και να μην χτυπάνε τόσο.

    ΟΚ θεωρώ τώρα ότι είναι χειρότερα τα πράγματα αλλά και τότε χάλια ήταν.
    Δεν προσεξες τι εγραψα. Ειπα οτι λαμογιες γινονταν παντα (ισως και χοντροτερες). Παπουτσεληδες, λεφτα σε λουλουδια, κατεβασμα διακοπτων και απειρα αλλα.
    Λογικο διοτι οι επιχειρηματιες παντα σαπιοι ηταν, αλλιως δεν θα ειχαν κανει τετοια περιουσια (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων).

    Εγω ειπα για το επικοινωνιακο θεμα και κατα ποσο εδινε τοτε πατημα ο κοσμος να ξεφυγει ετσι η κατασταση.
    Παλια εβλεπες και μπαλα διοτι ΑΠΑΙΤΟΥΣΕΣ να δεις και μπαλα και δεν περνουσαν οι τζαμπα μαγκες.
    Επισης δεν εβλεπες σε καμια περιπτωση τις καφριλες που βλεπεις σημερα.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  7. #24922
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Eγώ πάντως αν ήμουν γάβρος σήμερα δεν θα μίλαγα... με τέτοιο πρόεδρο που έχω. Τόσο μα*ακα ανθρωπο καιρό (ομολογουμένως) είχα να δω.

    Νόμιζα ότι ο Κόκκαλης ήταν ... αλλα αυτος είναι ... απαπα...

    @gothic, RESPECT!


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  8. #24923
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγώ πάντως αν ήμουν γάβρος σήμερα δεν θα μίλαγα... με τέτοιο πρόεδρο που έχω. Τόσο μα*ακα ανθρωπο καιρό (ομολογουμένως) είχα να δω.

    Νόμιζα ότι ο Κόκκαλης ήταν ... αλλα αυτος είναι ... απαπα...
    Γιατι τον επιλεξαμε ή τον παντρευτηκαμε;

    Περα απο την πλακα τον ρολο του παιζει ο χοντρος σε αυτο το θεατρο με απολυτη επιτυχια.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  9. #24924
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mozart Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως παλαιότερα να ήταν καλύτερα τα πράγματα αλλά σίγουρα δεν ήταν καλά.
    Δεν θα ξεχάσουμε τις παλιές καφρίλες τώρα επειδή σήμερα κάνουν καφρίλες στο τετράγωνο,είπαμε
    Ισως ;

    Να στο πω όσο πιο απλά μπορώ...

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.

    Δεν έχει να κανει με το τι ομάδα είμαι.

    Αλλά δες τι πρωτάθλημα έχεις φέτος (ή τα τελευταία 5 χρόνια) και δες τι είχες πχ το 1990-2000. Απλά τα πράγματα, η ποιότητα ειναι ΣΤΟ ΝΑΔΙΡ.

    Συμφωνώ με τον BS.

    ........Auto merged post: aroutis πρόσθεσε 1 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι τον επιλεξαμε ή τον παντρευτηκαμε;

    Περα απο την πλακα τον ρολο του παιζει ο χοντρος σε αυτο το θεατρο με απολυτη επιτυχια.
    Οχι ρε συ... απλά γιατί πραγματικά εκθέτει την ομάδα σας. Ο τυπος ειναι απόλυτα γραφικός και θα έλεγα μα*ακας, αλλά ρε συ, ο καημένος ο μα*ακας ικανοποιεί μια ανάγκη, άρα τι μου φταίει...

    Κάποιος να τον κλείσει στο δαφνί ... (αλλα μετα τι μου φταίνε οι τρελλοί...)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aroutis : 20-02-11 στις 15:00. Αιτία: auto merged post


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  10. #24925
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι ρε συ... απλά γιατί πραγματικά εκθέτει την ομάδα σας. Ο τυπος ειναι απόλυτα γραφικός και θα έλεγα μα*ακας, αλλά ρε συ, ο καημένος ο μα*ακας ικανοποιεί μια ανάγκη, άρα τι μου φταίει...

    Κάποιος να τον κλείσει στο δαφνί ... (αλλα μετα τι μου φταίνε οι τρελλοί...)
    Δεν εκθετει καμια ομαδα.
    Τον εαυτο του εκθετει (χ3στηκε βεβαια αφου κανει την δουλεια του) και εκθετει και οσους του δινουν αξια και παιζουν το παιχνιδι του (γαβρους ή μη).
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  11. #24926
    Εγγραφή
    06-01-2005
    Περιοχή
    Dallas
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.223
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    940 Mbps/940 Mbps
    ISP
    Astound Broadband
    Αρχίσανε τα όργανα: http://www.sport-fm.gr/article/459927

    Αθάνατη καφρο-ελλάδα...

  12. #24927
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    778
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19543/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Γιατί κάνετε ιστορική αναδρομή δεν καταλαβαίνω μερικοί;;;

    Δηλαδή αυτό χθές δεν είναι κατακριτέο για κάποιους επειδή στις 12/04/1953 στις 21:44 έφτυσε στο πρόσωπο οπαδός του ΠΑΟ παίκτη του ΟΣΦΠ;;;(το γεγονός δεν υφίσταται,για άλλο λόγο προφανή το αναφέρω)

    Αν αυτό δεν είναι κομπλεξισμός και οπαδισμός τότε απλά πρέπει να βρεθείτε μερικοί μέσα σε επεισόδια και να παρακαλάτε να βγείτε ζωντανοί.Αλλά μερικοί δεν πάτε γήπεδο γιατί φοβάστε απο το χάλι,και ξέρετε να κρίνετε.Ελάτε στο γήπεδο να δείτε τους λογικούς πώς αντιμετωπίζουν τους κάφρους.Αν τώρα αυτοί είναι το 10% και οι κάφροι το 90% τότε ο λόγος είναι εμφανής ότι μόνο αυτούς προσπαθούν να συντηρούν οι παράγοντες,μέχρι να καταφέρουν να διώξουν το υπόλοιπο 10%...

    Το ποδόσφαιρο είναι ένα και το θέαμα επίσης,αυτά τα καφριλίκια και ο οπαδισμός που συνεχίζουν να πουλάνε όχι απλά διώχνουν τον κόσμο,αλλά αφήνουν και θύματα πίσω τους...

    Ανακυκλώνετε μία συζήτηση απο χθές που έχει μία και μοναδική κοινή βάση,ΚΑΘΑΡΣΗ του ποδοσφαίρου σε όλα τα επίπεδα.

  13. #24928
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shadow_1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναρωτιέμαι τι ακριβώς εκπροσωπείς φίλε Valhalla την όμαδα σου ή την ηθική σου ικανοποίηση.


    Χαλάλι το πρωτάθλημα,αν κοιμάσε ήσυχα δεν έχεις να φοβάσε τίποτα.

    Κάποιοι όμως ασχέτως χρωμάτων,γουστάρουν να κερδίζουν-να χάνουν και προπάντων να απολαμβάνουν το θέαμα.Υπάρχει και κάτι που λέγεται αυτοκριτική,αν δεν την κάνεις ενίοτε αποκτάς σοβαρά προβλήματα στην πορεία και κανείς δεν σε παίρνει στα σοβαρά.

    Για να σε βοηθήσω,μιάς και είμαι Παναθηναϊκός και δεν τα βλέπω ούτε πράσινα ούτε κόκκινα αλλά σαν φίλος του ΠΑΟ,αυτό που είδα σήμερα ήταν ένα δυνατό μπάσιμο του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο που θα μπορούσε να είχε πάει και με το 2-0 στα αποδυτήρια,και έναν χλιαρό και φοβισμένο ΠΑΟ στο Α' ημίχρονο.Στην επανάληψη ο ΠΑΟ βελτιώθηκε και ο Ολυμπιακός έκατσε,τα υπόλοιπα φάνηκαν.Τώρα αν εσένα σαν εικόνα παιχνιδιού σε καλύπτει μόνο και μόνο η νίκη και όχι πώς ήρθε δεν υπάρχει λόγος να γράφεις γιατί τρολλάρεις ασύστολα.Φιλικά πάντα.
    Φυσικά και τα λεγόμενά μου εκπροσωπούν την δική μου προσωπική άποψη...αλλοίμονο. Για τα σχόλια σου στον αγώνα σαφέστατα συμφωνώ. Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος στο Α' και ο Παναθηναϊκός καλύτερος στο Β'. Το ντού των οπαδών ήταν φυσικά απαράδεκτο. Όπως φυσικά απαράδεκτο ήταν να επιστρέψουν 7 παίκτες του Παναθηναϊκού πίσω απο το πούλμαν για να δείρουν τον Τοροσίδη.

    Ούτε με ικανοποιεί η εμφανιση της ομάδας μου...όμως δεν μπορείς να κερδίζεις κάθε φορά 4-0 τον Παναθηναϊκό...κάποια φορά θα τον κερδίσεις όντας χιερότερος στο 91..όπως άλλωστε έχετε κάνει και εσείς.

    Βέβαια οι υπερβολές όλων των φυλλάδων σήμερα είναι εντελώς απαράδεκτες. Εκτός απο το "οφσάιντ" που όντως είναι αμφισβητίσιμο...που ανακάλυψαν πέναλτι και οφσάιντ στον Τζιμπούρ; Έλεος δηλαδή.

    Στο περιβόητο οφσάιντ βέβαια...κανένας αντικειμενικός δεν έχει δεί ότι την ώρα του σούτ είναι και ο Σισε οφσάιντ ο οποιος καλύπτεται μόνο απο τον Ντουντού.

    Αλλά εδώ ο άλλος σχολίασε ότι ο δεν Μιραλάς έφαγε κίτρινη και οι δήθεν αντικειμενικοί αντί να πάνε να το επιβεβαιώσουν απάντησαν αμέσως "ντρέπομαι για την ομάδα μου". Εκτέθηκαν μόνοι τους λοιπόν.

  14. #24929
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shadow_1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί κάνετε ιστορική αναδρομή δεν καταλαβαίνω μερικοί;;;

    Δηλαδή αυτό χθές δεν είναι κατακριτέο για κάποιους επειδή στις 12/04/1953 στις 21:44 έφτυσε στο πρόσωπο οπαδός του ΠΑΟ παίκτη του ΟΣΦΠ;;;(το γεγονός δεν υφίσταται,για άλλο λόγο προφανή το αναφέρω)
    Με συγχωρεις αλλα αυτο καταλαβες;

    Ιστορικη αναδρομη εγινε για να καταλαβουμε την διαφορα νοοτροπιας που ειχαμε τοτε σε σχεση με τωρα (και που ηταν και ο λογος που καποτε βλεπαμε και λιγο μπαλα) ΚΑΙ ΟΧΙ για να δικαιολογηθει οτιδηποτε.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  15. #24930
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gothic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αντίθετη άποψη εννοείς αυτούς που την έχουν χεσμένη την μπάλα, τους νοιάζει να κερδίζει η ομάδα τους με κάθε τρόπο, χειροκροτούν τα καφριλίκια τύπου Τούμπας-βγήκαμε-για-βόλτα-στο-γήπεδο και τους προέδρους που χαϊδεύουν τα πρόβατα τους για να βελάζουν περισσότερο, σαφώς και είναι όλα τα παραπάνω.
    Σαφως και δεν ενοοώ αυτήν την αντίθετη άποψη. Εγώ εξέφρασα την άποψη μου για το οφσάιντ και αμέσως με κατάξατε (και εσύ μόλις το έκανες) εν χωρώ στην κατηγορία του βελάζοντος προβάτου που ακούει υπάκουα τις υποδείξεις του Μπάμπη του Σουγιά. Οι κάφροι μάλλον κάποιοι άλλοι είναι λοιπόν...

Σελ. 1662 από 2454 ΠρώτηΠρώτη ... 16421652165716601661166216631664166716721682 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας