Σελ. 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 36789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 122
  1. #106
    Εγγραφή
    14-12-2004
    Περιοχή
    Αιγιο
    Μηνύματα
    141
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΙΟΥ
    Router
    VIGOR
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    θα σας θυμισω κατι που μαλλον εχετε ξεχασει ολοι........τη λεξη ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ
    εχτε ξεχασει τα 56κ μου φενεται και νομιζετε πως εαν δεν ειναν μπει στο "παιχνιδι" οι εναλλακτικοι ο ΠΟΤΕς
    θα μας εδινε τιποτα περισσοτερο?
    ακομα στο "καρβουνο θα ειμασταν και διορθωστε με αν κανω λαθος.
    ξερετε ποσες φορες ειχε τυχει (στην εποχη της 384 και 768) να ζητησουμε dsl γραμμη και επειδη ειταν πανω σε "φερεσυχνο" να ακουω απο τουσ "μεγαλλοτεχνικους" του ΠΟΤΕ "ελα μωρε...τι τη θες τη dsl βαλε την απλη..που ειναι και σιγουρη...αυτα ειναι ετσι για να τα λεμε" ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΣΕ ΤΙ ΧΑΛΙ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΚΙΝΟΥΣΕ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ
    δεν λεω να μη ζηταμε αυτο που μας πουλανε αλλα κατι λιγοτερο...απλα λεω πως εχω χιλιαδες προσωπικες εμπιρειες οσον αφορα τους τεχνικους του ΠΟΤΕ και αν καθησω να σας τις πω....θα φριξουμε ολλοι μαζι εδω μεσα. ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΤΩΝ 56 (ΧΑΧΑΧΑ ΑΣΤΕΙΟ) ΚΙΛΟ.....Η 24ΑΡΑ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΣΤΟ 21
    ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.

    Υ.Γ. ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΘΑ ΔΙΟΡΘΩΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΜΑΤΑ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΒΡΕΘΟΥΝ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος CAMEL_LIGHTS : 02-03-08 στις 15:02. Αιτία: ορθογραφικα λαθη
    Δεν υπάρχει νόμος δυτικά του Ρίο PECOS........

  2. #107
    Εγγραφή
    29-01-2003
    Περιοχή
    EUROPEAN UGANDA ΕΛΛΑΔΑρα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    778
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    17.143 / 1.023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΝΕΑΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
    Router
    SpeedTouch
    SNR / Attn
    12(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καταλαβες ή πρεπει να το ζωγραφισω;

    Μάθε πρώτα να συναστρέφεσε με κόσμο ...

    Λειτουργικός Διαχωρισμός του ΟΤΕ ΤΩΡΑ !!!!!

  3. #108
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από troll Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασε με εμένα ... το τι πιστεύω και το τι νομίζω ... εσύ γιατί πιστεύεις ότι μία εταιρία αργεί να στείλει τις αιτήσεις της στο ΟΤΕ και να προκαλεί αγανακτηση στους πελάτες της;

    Γιατί μου φένεται εντελώς παράλογο να κινδυνεύειι να χάσει πελάτες μόνο και μόνο για να προκαλέσει προβλήματα στον ΟΤΕ (γιατί αυτό μας λες)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το κανει για να προκαλεσει προβληματα στον ΟΤΕ. Πολυ απλα την ανικανοτητα της να χειριστει εναν ογκο αιτηματων την ριχνει στον ΟΤΕ. Ειναι η ευκολη λυση.
    Το καταλαβες ή πρεπει να το ζωγραφισω;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από troll Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μάθε πρώτα να συναστρέφεσε με κόσμο ...
    Αλήθεια εσυ είσαι σωστός στον τρόπο που γράφεις;

    Σου λέει ενα πράγμα, που αν διαβάσεις σχετικά στα φόρουμ θα δείς οτι στέκει, (ο πάροχος δεν στέλνει την αίτηση μόλις την πάρει αλλά εφόσον μαζέψουν αρκετές και είναι κάτω απο το όριο υποβολής αυτών)

    Βλέπεις το να έχεις κάποιος απικό για να στείλει την αίτηση με το που την παραλάβουν θέλει προσωπικό, και δεν έχουν προσωπικό

    @camel_lights, αστά τα έχουμε ξαναπεί,

  4. #109
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλήθεια εσυ είσαι σωστός στον τρόπο που γράφεις;

    Σου λέει ενα πράγμα, που αν διαβάσεις σχετικά στα φόρουμ θα δείς οτι στέκει, (ο πάροχος δεν στέλνει την αίτηση μόλις την πάρει αλλά εφόσον μαζέψουν αρκετές και είναι κάτω απο το όριο υποβολής αυτών)

    Βλέπεις το να έχεις κάποιος απικό για να στείλει την αίτηση με το που την παραλάβουν θέλει προσωπικό, και δεν έχουν προσωπικό

    @camel_lights, αστά τα έχουμε ξαναπεί,
    Τότες η HOL γιατί τις στέλνει ανα 2 1/2 ώρες στον ΟΤΕ; Καλό θα ήταν να μην παραπληροφορούμε!

  5. #110
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Γενικα στο internet ο ΟΤΕ δεν εχει πρωτιες. Ειτε για παροχη internet (hellas on line, forthnet), ειτε για adsl (η ιστορια εγραψε intraconnect), ειτε για κινησεις διεθνων backbones (med N). Ηταν με -1 ταχυτητα. Αλλα αυτο ειναι καθ'ολα λογικο. Ο στοχος της εταιριας δεν ειναι πως θα εχει ο χρηστης καλο ή γρηγορο internet, ειναι πως θα εχει η ιδια κερδη. Μπορει να σου πουλαει το ISDN 10 χρονια? Αυτο θα κανει - αφου θελει, ως ιδιωτικο-οικονομικα επιχειρουμενη επιχειρηση να μεγιστοποιησει τα κερδη της.

    Εδω ερχεται ο ανταγωνισμος και ο χρηστης επωφελειται παραπλευρα. Γιατι, μη γελιομαστε, και οι αλλες εταιριες τον ιδιο στοχο εχουν (το κερδος). Αυτο δεν ειναι απαραιτητο κακο - εκτος και αν υπαρχει σοβαρη ρηξη με το κοινωνικο συμφερον. Προς το παρον παντως μπαινουν μεσα σε μια μακροπροθεσμη στρατηγικη να βαλουν οσους περισσοτερους χρηστες μπορουν στο πελατολογιο τους και ο χρηστης επωφελειται απο χαμηλη τιμη. Η ποιοτητα εναλλακτικων ειναι ενα mix διαδικασιων ΟΤΕ-ΕΕΤΤ, τηρησης διαδικασιων και "μπουκωματος" των παροχων (πολλαπλασιασμος πελατολογιου ανευ πολλαπλασιασμου υποδομης διαχειρισης των νεων πελατων) το οποιο ενδεχεται να επιβαρυνεται απο μερικες τρικλοποδιτσες ΟΤΕ. Γιατι αμα εχεις πχ 100.000 πελατες και εχεις 2000 χρηστες με προβλημα ή 5000 που δεν εχουν ενεργοποιηθει, τελειωσε το Call Center. Το θεμα εκει περα δεν ειναι να εχεις 300 ατομα call center - ουτως ή αλλως δεν θα επιταχυνθει η ενεργοποιηση με αυτο τον τροπο.

    Τεσπα, μεγαλο ζητημα, ορεξη να εχουμε να το αναλυουμε, να το ξανα-αναλυουμε.. καλα να μαστε, να τα λεμε..

  6. #111
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικα στο internet ο ΟΤΕ δεν εχει πρωτιες. Ειτε για παροχη internet (hellas on line, forthnet), ειτε για adsl (η ιστορια εγραψε intraconnect), ειτε για κινησεις διεθνων backbones (med N). Ηταν με -1 ταχυτητα. Αλλα αυτο ειναι καθ'ολα λογικο. Ο στοχος της εταιριας δεν ειναι πως θα εχει ο χρηστης καλο ή γρηγορο internet, ειναι πως θα εχει η ιδια κερδη. Μπορει να σου πουλαει το ISDN 10 χρονια? Αυτο θα κανει - αφου θελει, ως ιδιωτικο-οικονομικα επιχειρουμενη επιχειρηση να μεγιστοποιησει τα κερδη της.

    Εδω ερχεται ο ανταγωνισμος και ο χρηστης επωφελειται παραπλευρα. Γιατι, μη γελιομαστε, και οι αλλες εταιριες τον ιδιο στοχο εχουν (το κερδος). Αυτο δεν ειναι απαραιτητο κακο - εκτος και αν υπαρχει σοβαρη ρηξη με το κοινωνικο συμφερον. Προς το παρον παντως μπαινουν μεσα σε μια μακροπροθεσμη στρατηγικη να βαλουν οσους περισσοτερους χρηστες μπορουν στο πελατολογιο τους και ο χρηστης επωφελειται απο χαμηλη τιμη. Η ποιοτητα εναλλακτικων ειναι ενα mix διαδικασιων ΟΤΕ-ΕΕΤΤ, τηρησης διαδικασιων και "μπουκωματος" των παροχων (πολλαπλασιασμος πελατολογιου ανευ πολλαπλασιασμου υποδομης διαχειρισης των νεων πελατων) το οποιο ενδεχεται να επιβαρυνεται απο μερικες τρικλοποδιτσες ΟΤΕ. Γιατι αμα εχεις πχ 100.000 πελατες και εχεις 2000 χρηστες με προβλημα ή 5000 που δεν εχουν ενεργοποιηθει, τελειωσε το Call Center. Το θεμα εκει περα δεν ειναι να εχεις 300 ατομα call center - ουτως ή αλλως δεν θα επιταχυνθει η ενεργοποιηση με αυτο τον τροπο.

    Τεσπα, μεγαλο ζητημα, ορεξη να εχουμε να το αναλυουμε, να το ξανα-αναλυουμε.. καλα να μαστε, να τα λεμε..
    Έτσι κι αλλιώς μέχρι χθες υπηρεσίες φωνής πουλούσε!! Τι έπρεπε να περιμένουμε δλδ για το σήμερα; ADSL εδώ και τώρα; Ε πολλά ζητάμε...

  7. #112
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ingenius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότες η HOL γιατί τις στέλνει ανα 2 1/2 ώρες στον ΟΤΕ; Καλό θα ήταν να μην παραπληροφορούμε!
    Γιατί την δικιά μου κάναν 20 μέρες να την στείλουν, όπως και μερικών πελατων 15-25 μέρες;

    Για πες μου για την παραπληροφόρηση;

  8. #113
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Athina
    Μηνύματα
    1.839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16800 / 793
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Δ. ΜΕΓΑΡΟΥ
    Router
    Cisco 876W
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί την δικιά μου κάναν 20 μέρες να την στείλουν, όπως και μερικών πελατων 15-25 μέρες;

    Για πες μου για την παραπληροφόρηση;
    Και μένα 1 μηνα... ο ΟΤΕ σύνδεσε σε 24 ώρες... νομίζω πως όλοι οι υπερασπιστές των εναλλακτικών προσπέρασαν έντεχνα το post που έκανα όπου φαίνεται η ανικανότητα της HOL και των υπολοιπων.

    http://www.adslgr.com/forum/showthre...=180067&page=2
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tolisp : 02-03-08 στις 20:41.

  9. #114
    Εγγραφή
    24-05-2007
    Μηνύματα
    175
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
    ΟΤΕ ο "Άγιος"
    εδώ υποτιμά την νοημοσύνη μας σε πολλά!!!
    δείτε αυτό
    μισθωμένο 256Κ κατασκευαστικά 300 ευρω
    μισθωμένο 2Mbit κατασκευαστικά 5000 ευρω
    ????? μα το modem και το καλώδιο καθώς και η διαδιακασία και στις δυο περιπτώσεις είναι το ίδιο!!!
    Για εμένα έχει ακόμα αυτήν την παλιά νοοτροπία "που σε κοιτάει με μισό μάτι" και δύσκολα θα την αλλάξει
    αα και μου πείτε ειναι hellascom δεν ειναι ΟΤΕ!!! του ΟΤΕ ειναι η hellascom

    θα πείτε τη σχέση έχει με το DSL?
    δεν έχει σχέση αλλά η νοοτροπία είναι ίδια!!

    είμαι σίγουρος ότι και άλλοι που γράφουν στο forum και ξέρουν τον ΟΤΕ από την εποχή προ ADSL βλέπουν την ομοιότητα!!
    και οι εναλλακτικοί έχουν και αυτοί τα χάλια τους (αλλά τώρα αρχίζουν να το παίζουν carrier)
    αλλά έχω δει όμως πολλές φορές το έργο ο ΟΤΕ να "προσέχει" περισσότερο τα δικά του κυκλώματα!!

    βέβαια αν και οι εναλλακτικοί είχαν "τόσο" καθαρή την φωλιά τους θα μπορούσαν να συνεργαστούν και να τον πάνε στα Δικαστήρια για "Αθέμιτο ανταγωνισμό κλπ" αλλά.....

    Αλλά όπως λέω στον κάθε εναλλακτικό που μου λέει "φταίει ο ΟΤΕ"
    και τι με νοιάζει εμένα? εγώ έφυγα από τον ΟΤΕ για να μην τον ακούω αν ήταν να το ακούω δεν χρειάζομαι μεσάζοντα!
    εγώ από εσένα κύριε εναλλακτικέ πήρα υπηρεσία! Τα προβλήματα σου με τους "συνεργάτες σου" δεν με αφορούν

    Εκεί που δεν δίνω καθόλου δίκιο στους εναλακτικούς είναι στο ότι δεν φροντίσαν να "κλειδώσουν" την διαδικασία παράδοσης του κυκλώματος και αρχίσαν να τάζουν mbit!! και δεν μπορούνε να πούν ότι δεν ήξεραν γιατί τον ΟΤΕ τον ξέραν χρόνια. Όποτε κύριε μην τάζεις χωρίς να έχεις εξασφαλίσει ότι όλες οι διαδικασίες δουλεουν άψογα

    όποτε ας τους αφήσουμε να τα λύσουν μεταξύ τους!!

    αλλά όλοι πρέπει να παραδεχτούμε ότι κάθε χρόνο και καλύτερα!!!

  10. #115
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλό μήνα και καλός (κακός αφού αναγκάζομαι να έρθω κι εγώ σε αυτό το φόρουμ λόγω προβλημάτων) σας βρήκα.

    Αύγουστο 2007 είδα ότι υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο εναλλακτικού πάροχου στην περιοχή των Βριλησσίων στον οποίο ήμουν είδη πελάτης με τηλεφωνία και ίντερνετ ΑΡΙΣ.

    Αρχές Δεκεμβρίου 2007 με παίρνουν τηλέφωνο εάν θέλω να περάσω στο ιδιόκτητο δίκτυο...δέχτηκα μόνο για την γραμμή adsl...όχι σταθερή τηλεφωνία. Σε 2 μέρες έχει έρθει courier να παραλάβει την αίτηση και όλα τα σχετικά.

    Η αίτησή μου καταχωρήθηκε τουλάχιστον 17 μέρες μετά.

    Μέσα Ιανουαρίου δέχομαι τηλέφωνο από τον πάροχο ότι λήγει η σύνδεση μου και εάν θέλω να κάνω ανανέωση (εκρεμεί η μεταφορά μου στο ιδιόκτητο)

    Τέλος Ιανουαρίου 2008 - Αρχές Φεβρουαρίου αρχίζω να τηλεφωνώ και να ρωτάω τι γίνετε και δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα....πολλές και διαφορετικές απαντήσεις...

    Το νοκ-άουτ που δέχτηκα και έφυγα μετά από σχεδόν 3 χρόνια από τον πάροχο στον οποίο ήμουν και γύρισα σε (Π)ΟΤΕ ήταν όταν άκουσα να μου λένε το καταπληκτικό :

    "Στην περιοχή που είστε δεν υπάρχει ακόμα ιδιόκτητο δίκτυο..."

    Όχι πως με τον (Π)ΟΤΕ όλα είναι τέλεια, καθώς έχω προβλήματα συγχρονισμού και απόδοσης ΙΡ από τον σέρβερ αλλά κάτι τέτοιο δεν νομίζω ότι θα το ακούσω...

    Όσον αφορά τις διαδικασίες έγιναν σε χρόνο ντετέ...ακόμα και η μεταφορά μου από τα 768 σε 1Mb και από εκεί μέχρι τα 24

    Respect
    NasDriver

    Υ.Γ. Στην επίσημη σελίδα του εναλλακτικού πάροχου φαίνεται ότι υπάρχει ιδιόκτητο δίκτυο από τον Αύγουστο του 2007
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NasDriver : 02-03-08 στις 23:15.

  11. #116
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Που έκανες την αίτηση(πάροχο);
    Υπήρχε ενημέρωση σχετικά με τη διαθεσιμότητα στην περιοχή σου;

  12. #117
    Το avatar του μέλους sunrise
    sunrise Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από george_h Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΤΕ ο "Άγιος"
    εδώ υποτιμά την νοημοσύνη μας σε πολλά!!!
    δείτε αυτό
    μισθωμένο 256Κ κατασκευαστικά 300 ευρω
    μισθωμένο 2Mbit κατασκευαστικά 5000 ευρω
    ????? μα το modem και το καλώδιο καθώς και η διαδιακασία και στις δυο περιπτώσεις είναι το ίδιο!!!
    Για εμένα έχει ακόμα αυτήν την παλιά νοοτροπία "που σε κοιτάει με μισό μάτι" και δύσκολα θα την αλλάξει
    αα και μου πείτε ειναι hellascom δεν ειναι ΟΤΕ!!! του ΟΤΕ ειναι η hellascom

    θα πείτε τη σχέση έχει με το DSL?
    δεν έχει σχέση αλλά η νοοτροπία είναι ίδια!!

    είμαι σίγουρος ότι και άλλοι που γράφουν στο forum και ξέρουν τον ΟΤΕ από την εποχή προ ADSL βλέπουν την ομοιότητα!!
    και οι εναλλακτικοί έχουν και αυτοί τα χάλια τους (αλλά τώρα αρχίζουν να το παίζουν carrier)
    αλλά έχω δει όμως πολλές φορές το έργο ο ΟΤΕ να "προσέχει" περισσότερο τα δικά του κυκλώματα!!

    βέβαια αν και οι εναλλακτικοί είχαν "τόσο" καθαρή την φωλιά τους θα μπορούσαν να συνεργαστούν και να τον πάνε στα Δικαστήρια για "Αθέμιτο ανταγωνισμό κλπ" αλλά.....

    Αλλά όπως λέω στον κάθε εναλλακτικό που μου λέει "φταίει ο ΟΤΕ"
    και τι με νοιάζει εμένα? εγώ έφυγα από τον ΟΤΕ για να μην τον ακούω αν ήταν να το ακούω δεν χρειάζομαι μεσάζοντα!
    εγώ από εσένα κύριε εναλλακτικέ πήρα υπηρεσία! Τα προβλήματα σου με τους "συνεργάτες σου" δεν με αφορούν

    Εκεί που δεν δίνω καθόλου δίκιο στους εναλακτικούς είναι στο ότι δεν φροντίσαν να "κλειδώσουν" την διαδικασία παράδοσης του κυκλώματος και αρχίσαν να τάζουν mbit!! και δεν μπορούνε να πούν ότι δεν ήξεραν γιατί τον ΟΤΕ τον ξέραν χρόνια. Όποτε κύριε μην τάζεις χωρίς να έχεις εξασφαλίσει ότι όλες οι διαδικασίες δουλεουν άψογα

    όποτε ας τους αφήσουμε να τα λύσουν μεταξύ τους!!

    αλλά όλοι πρέπει να παραδεχτούμε ότι κάθε χρόνο και καλύτερα!!!
    συμφωνω..μονο η vodafone εχει φροντισει και δεσμευεται χρονικα και υπαρχει ποινικη ρητρα στην hol....

  13. #118
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από george_h Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΤΕ ο "Άγιος"
    εδώ υποτιμά την νοημοσύνη μας σε πολλά!!!
    δείτε αυτό
    μισθωμένο 256Κ κατασκευαστικά 300 ευρω
    μισθωμένο 2Mbit κατασκευαστικά 5000 ευρω
    ????? μα το modem και το καλώδιο καθώς και η διαδιακασία και στις δυο περιπτώσεις είναι το ίδιο!!!
    Ελα ομως που δεν εινα. Τα 2mbit θελουν αναγεννητες καθε 2χλμ. Αυτο κοστιζει.
    Edit: [ ΧΧΧΧΧΧΧ ]
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 03-03-08 στις 13:08. Αιτία: αφαιρεση προσβολης
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  14. #119
    Εγγραφή
    09-02-2008
    Περιοχή
    γαλατσι
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    baudtec tw263R4-AO
    να πω κ εγω?αυτο που εζησα..4 μηνες αναμονη στη hol και ολο αναμονη..πηγα απο τα γραφεια και εκανα αιτηση διακοπης,καπακι ολο τρελα πηγα οτε,χαρα μεγαλη adsl σε 1 βδομαδα.τελεια σκεφτηκα.αρχισα να κατεβαζω με adsl 4m συνδεση με 40κ και τωρα 20κ.τζαμι..αντε γεια ειναι ολοι τους.υπαρχει λυση αλλα νομιζω οτι δεν γραφεται.ο καθενας την ξερει..οποιο θεμα και να πιασετε ζεχνει..καλα να περνατε ολοι

  15. #120
    Εγγραφή
    24-05-2007
    Μηνύματα
    175
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maik49 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα ομως που δεν εινα. Τα 2mbit θελουν αναγεννητες καθε 2χλμ. Αυτο κοστιζει.
    Edit: [ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ]
    Edit: [ ΧΧΧΧΧΧ ]

    όταν εγώ θέλω να συνδέσω δυο σημεία που είναι στο ίδιο αστικό Κέντρο που είναι κοντά μεταξύ τους (ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΟΤΕ) τι σχέση έχουν τα κάθε 2 χλμ!!
    όποτε μην κρίνεις κόσμο χωρίς να ξέρεις όλα τα δεδομένα!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MNP-10 : 03-03-08 στις 13:09. Αιτία: Αφαιρεση μερους απαντησης σε διεγραμμενο κομματι.

Σελ. 8 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 36789 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 130
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-07, 01:25
  2. Διαδικασία αλλαγής παρόχου
    Από nikolaos7 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-06, 19:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας