Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 98
  1. #16
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    ...in the flames of purgatory...
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    9 db(dB) / 23 d(dB)
    Χρησιμος οδηγος well done
    ...she's both evil and divine...

  2. #17
    Εγγραφή
    08-08-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    για τσεκαρετε και αυτο AVI ReComp

  3. #18
    φιλαρακο πολυ καλη δουλεια, μπράβο σου.

  4. #19
    Εγγραφή
    18-10-2007
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΑ
    Router
    siemens cl-110 i
    Στην επιλογη Sub Stream θα φαινεται το αρχειο που περιεχει τους υποτιτλους οποτε παταμε το κουμπι με τις τρεις τελειες ( ... )
    και παμε σε αλλο παραθυρο.
    το κουφό της ιστορίας αυτής είναι ότι στο παράθυρο αυτό μου εμφανίζει ..NULL και δεν με αφήνει να ανοίξω άλλο παράθυρο,πατώντας την επιλογή ...
    Είσαι πολύ καλός και αν έχεις κάποια ιδέα ή οποιοσδήποτε άλλος για αυτό το πρόβλημα ας την αναφέρει. Θα του είμαι υπόχρεος

  5. #20
    Εγγραφή
    13-01-2008
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρεσ που βγαίνουν σαν κινέζικα..
    χρησιμοποιούσα ίσως ένα άλλο πρόγραμμα (subtitle workshop). δεν ξέρω για την πιοώτητα που λένε μερικοί, θα το δοκιμάσω και θα δω. πάντως μπράβο!! είναι πολύ χρήσιμη διαδικασία. μετά για να το γράψω σε DVD και να παίζει στην τηλεόραση χρησιμοποιώ το Nero7. έχει μια λειτουργεία που βάζεις avi και φτιάχνει μενού και άν το γράψεις και σε χαμηλή ταχύτητα το παίζει!

  6. #21
    Εγγραφή
    11-06-2005
    Μηνύματα
    327
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5495/54998 kbps
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ Η288Α
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από menioutz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην επιλογη Sub Stream θα φαινεται το αρχειο που περιεχει τους υποτιτλους οποτε παταμε το κουμπι με τις τρεις τελειες ( ... )
    και παμε σε αλλο παραθυρο.
    το κουφό της ιστορίας αυτής είναι ότι στο παράθυρο αυτό μου εμφανίζει ..NULL και δεν με αφήνει να ανοίξω άλλο παράθυρο,πατώντας την επιλογή ...
    Είσαι πολύ καλός και αν έχεις κάποια ιδέα ή οποιοσδήποτε άλλος για αυτό το πρόβλημα ας την αναφέρει. Θα του είμαι υπόχρεος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kakalot Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα με τους ελληνικούς χαρακτήρεσ που βγαίνουν σαν κινέζικα..
    χρησιμοποιούσα ίσως ένα άλλο πρόγραμμα (subtitle workshop). δεν ξέρω για την πιοώτητα που λένε μερικοί, θα το δοκιμάσω και θα δω. πάντως μπράβο!! είναι πολύ χρήσιμη διαδικασία. μετά για να το γράψω σε DVD και να παίζει στην τηλεόραση χρησιμοποιώ το Nero7. έχει μια λειτουργεία που βάζεις avi και φτιάχνει μενού και άν το γράψεις και σε χαμηλή ταχύτητα το παίζει!
    Advanced Options->DSHOW Decoder->Video Decoder και απο την τελευταία επιλογή sub,επιλέγουμε DirectVobSub
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  winavi.png 
Εμφανίσεις:  87 
Μέγεθος:  37,9 KB 
ID: 42158

  7. #22
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ- Λαμια-πηγαινε ελα...
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    697
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 585i v.6
    Πολυ ωραιος οδηγος.Μπραβο.Στο γραψιμο DVD τωρα.Μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα το ConvertXtoDVD.Πολυ καλο.Βλεποντας τον οδηγο εδω,ειπα ας το δοκιμασω,εναλλακτικα.Να ρωτησω:Εχω βαλει γραμματοσειρα τη Tahoma με μεγεθος 26.Στην ταχυτητα εγγραφης(speed),ειχε 48.Το εκανα 6(καλα εκανα?).Με ενδιαφερουν τα γραμματα με τους Υποτιτλους στην TV να ειναι μεγαλουτσικα,να φαινονται...(γηρας γαρ...).Επισης οταν προβαλλω την ταινια στην TV,να μην βγαινουν τα γραμματα εκτος Οθονης,οταν βεβαια ειναι τεραστια.Η τηλεοραση που εχω, εχει κανονικο μεγεθος-21 ιντσων.Θα ηθελα καποιες γνωμες απο τους φιλους εδω & ποιες ειναι οι ιδανικες ρυθμισεις ωστε να βλεπουμε ανετα μια ταινια μετα την εγγραφη με το WinAvi Converter.Ευχαριστω πολυ.
    Υ.Γ Καλο μηνα σε ολους.

  8. #23
    Εγγραφή
    10-06-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Επειδη το Pc μου εχει English Windows Xp Pro Sp3 τα txt που εναι στα Ελληνικα τα δειχνη σαν περιεργα συμβολα.Αποσο καταλαβα φταιει η κωδικοποιηση.Ξερει κανεις τι μπορω να κανω για να διαβαζη τα Ελληνικα γραμματα?

  9. #24
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Filos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη το Pc μου εχει English Windows Xp Pro Sp3 τα txt που εναι στα Ελληνικα τα δειχνη σαν περιεργα συμβολα.Αποσο καταλαβα φταιει η κωδικοποιηση.Ξερει κανεις τι μπορω να κανω για να διαβαζη τα Ελληνικα γραμματα?
    My Computer --> Control Panel --> Regional Options, και κάπου εκεί βρίσκεις τις γλώσσες που υποστηρίζει. Από εκεί εγκαθηστάς και την ελληνική. Θα χρειαστείς και το cd των windows
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  10. #25
    Εγγραφή
    10-06-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    My Computer --> Control Panel --> Regional Options, και κάπου εκεί βρίσκεις τις γλώσσες που υποστηρίζει. Από εκεί εγκαθηστάς και την ελληνική. Θα χρειαστείς και το cd των windows

    Yποστηριζει τα Ελληνικα, απλως δεν διαβαζη τα txt επειδη ειναι σε μορφη ANSI και οχι unicode.



    Παραδηγμα (Ï êüóìïò Ýìåéíå Üöùíï&#242

  11. #26
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    My Computer --> Control Panel --> Regional Options --> Advanced --> Και εκει που λεει Language for non-Unicode programs (το drop down menu) βαλε Greek.



    Τωρα ειδα οτι εγω το εχω στο...... Hungarian.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  12. #27
    Εγγραφή
    10-06-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The_StarGazer Εμφάνιση μηνυμάτων
    My Computer --> Control Panel --> Regional Options --> Advanced --> Και εκει που λεει Language for non-Unicode programs (το drop down menu) βαλε Greek.



    Τωρα ειδα οτι εγω το εχω στο...... Hungarian.

    Ευχαριστω!!!

  13. #28
    Εγγραφή
    25-06-2007
    Περιοχή
    Α.Πετραλωνα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Φωτος
    ISP
    Wind
    Router
    TP-Link TD-W8970 V3
    SNR / Attn
    5(6)(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athletic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ενδιαφερουν τα γραμματα με τους Υποτιτλους στην TV να ειναι μεγαλουτσικα,να φαινονται...(γηρας γαρ...).Επισης οταν προβαλλω την ταινια στην TV,να μην βγαινουν τα γραμματα εκτος Οθονης,οταν βεβαια ειναι τεραστια.Η τηλεοραση που εχω, εχει κανονικο μεγεθος-21 ιντσων.Θα ηθελα καποιες γνωμες απο τους φιλους εδω & ποιες ειναι οι ιδανικες ρυθμισεις ωστε να βλεπουμε ανετα μια ταινια μετα την εγγραφη με το WinAvi Converter.Ευχαριστω πολυ.
    Υ.Γ Καλο μηνα σε ολους.
    Δες στο αρθρο το κομματι 6 που εξηγει ποιες γραμματοσειρες ειναι συμβατες και ποιο μεγεθος προτεινω. Να ξερεις ομως οτι το μεγεθος των υποτιτλων ειναι συναρτηση και με τη γραμματοσειρα. Δηλ. καποια μπορει να δειχνει ενταξει σε μεγεθος 14 ενω καποια αλλη να ειναι πολυ μικρη ή πολυ μεγαλη. Κανε δοκιμες με διαφορες και αποφασισε με ποια βλεπεις καλυτερα.

    Σημειωση: Για να δειτε αν η γραμματοσειρα φαινεται ωραια μπορειτε να κανετε το εξης. Ξεκινατε ενα βιντεο με τις ρυθμισεις που θελετε. Αν μετα απο 2-3 λεπτα κανετε cancel στη διαδικασια το βιντεο που εχει φτιαξει το Winavi μεχρι εκεινη την ωρα δεν σβηνεται. Οποτε το τρεχετε σε full screen και βλεπετε το αποτελεσμα. Αν δεν εχετε κλεισει το Winavi μπορειτε απλα να ξαναπατε και να αλλαξετε μονο τις ρυθμισεις στις γραμματοσειρες (οι υπολοιπες ρυθμισεις θα μεινουν ως εχουν) και ξανακανετε τη δοκιμη πανωγραφοντας το προηγουμενο δοκιμαστικο βιντεο.
    CASE:CM Elite 370 PSU:Thermaltake W0104 650W M/B:ASRock 880G Extreme3 CPU:AMD Phenom II X3 720 AM3 Cpu Cooler:Gigabyte G-Power RAM:8 GB DDR3-1600MHz VGA:MSI ATI HD6770 1024MB Monitor:LG 1900J 19" TFT HDD:1χ120GB W.D V300 SSD, 2χ640GB W.D SATA2, 1χ120GB W.D Passport DVD/RW:1χ LG GH22NS50, 1χ NEC-Optiarc AD-7203S ROUTER:TP-Link TD-W8970 V3 Speakers:Logitech X-210 UPS:Belkin 600VA

  14. #29
    Εγγραφή
    29-07-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Πως μπορώ να κάνω προεπισκόπηση πριν μετατρέψω την ταινία; Πολύ καλός ο οδηγός ευχαριστώ για την βοήθεια

  15. #30
    Ευχαριστω πολυ

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ενσωμάτωση υποτίτλων σε .avi και εγγραφή σε dvd?
    Από sdim στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-14, 00:01
  2. Ενσωμάτωση υποτίτλων σε AVI ή άλλη εναλλακτική
    Από kanenas3 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-11, 18:55
  3. Ενσωματωση υποτιτλων σε αρχειο .avi?
    Από timkos στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-08, 11:29
  4. ενσωμάτωση υποτίτλων σε avi για δημιουργία DVD
    Από ESP1982 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-06, 17:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας