Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 111
  1. #1
    Το avatar του μέλους apostolisp
    apostolisp Guest
    Καλησπέρα φίλοι.
    Αποφάσισα να γράψω ένα πόστ για να δείτε τι κακή εταιρεία είναι η ΝΕΤΟΝΕ ΚΑΙ τι απαράδεκτη συμπεριφόρα έχουν οι υπάλληλοι προς τους πελάτες.
    Ενεργοποιήθηκα στην ΝΕΤΟΝΕ στις 19/02/2008 ημέρα Τρίτη μετά απο τα χιόνια.
    Την 1η ημέρα κλειδωσα στα 19 μεγαμπίτ. Μεγάλη χαρά η οποία κράτησε μόνο για 2 ημέρες και μετά έπεσε στα 17 μεγαμπίτ. Λέω δεν πειράζει καλα είναι και τα 17. Μετα απο 3 μέρες άρχισε το μαρτυριό μου. Δεν έιχα ποτε σταθερή ταχύτητα και κυμαινόταν απο 6 ως 9 μεγαμπίτ.
    ¨ολες αυτές τις μέρες έπαιζα με 90-100 ms. ¨οταν άρχισε να ανεβοκατεβαίνει η ταχύτητα τότε το πίνγκ έφτασε στα 180 σταθερα. Και τότε αρχίζει η κόλαση. Αφου επικοινώνησα αμέτρητες φορές με το cc και το τεχνικό τμήμα αποφάσισαν να μου αλλάξουν το ρούτερ.
    Σημειωτ'εον οτι οταν η ταχύτητα ήταν απο 17-19 μεγαμπίτ είχα attn 12 kai μετ'ά πήγε στα 25.
    Αφου πήρα το νέο μόντεμ το βάζω στη π΄ριζα και τι ναδώ. ταχύτητα 6-9 μεγαμπίτ ανάλογα με την ημερα. Τους τηλεφωνώ παλι και τους λέω οτι έχω σημαντικό π΄ροβλημα και τους επισημάινω οτι το πρόβλημα είναι στο attn που απο 10-12 έγινε 25. Τότε μου απαντά κάποια κυρία Νι.......η απο το μτεχνικό τμήμα και μου λέει οτι έχουν πρόβλημα τα 3 laptop που έχω και να αλλάξω καρτες δυκτύου κλπ. Αφού απεγκαθιστώ τις κάρτες δυκτυου και τις κάνω εγκατάσταση απο τη αρχή και κάνω ρεστάρτ το ρούτερ τι να δω. ταχύτητα απο 8-9 μεγαμπίτ. Τους τηλεφωνώ ξανά και τους λέω το π΄ροβλημα μου και μιλάω πα΄λι με την κυρία Νι.......η και της εξηγώ οτι έχουν προβλημα τα καλώδια της ΝΕΤΟΝΕ και δεν έιναι δικό μου το πρόβλημα. Της λέω οτι στην ΟΝ που ήμουνα είχα κλειδώσει στα 15973 και με κατεβάσαν στα 14573 για να μην έχω disconect. Και τότε μου απαντάει οτι άλλη εταιρεία η ΟΝ και Άλλη η ΝΕΤΟΝΕ. Συμφωνώ μαζί σας τις λέω αλλά πέιτε μου τι να κάνω να λύσω το πρόβλημα μου.
    Στην συνομιλία άκουγε απο άλλο τηλέφωνο Ο φίλος μου ο ZEROCOOL. Μου λεει περιμένετε λίγο και μετά απο 2 λεπτά μου απανταέι και λέει οτι οτεχνικός τους αφού είδε τη γραμμή μουαποφάσισε να την κλειδώσει στα 14 μεγαμπίτ. ΚΑι της λέω πως θα κλειδώσει η γραμμή στα 14 μεγαμπίτ εφόσον αντέχει 22 μεγαμπίτ? Η γραμμή και τα καλώδια ήταν ελεγμένα προσφατα απο τεχνικό που έφερα με δικά μου έξοδα. Και της επισημαίνω οτι το πρόβλημα εστιάζεται στο attn και να το κοιτάξουν. Και ξέρετε τι μου απαντάει η κυρια? "Κύριε Παπαγεωργίου έτσι και αλλιώς έιστε test drive. Αν δεν σας αρέσει η ΝΕΤΟΝΕ να πάτε σε άλλη εταιρεία, υπαρχουν παρα πολλες εταιρείες" Και μετά μου κλείνει το τηλέφωνο. Η συνομιλία είναι καταγεγραμμενη απο τη ΝΕΤΟΝΕ.
    Και ρωτώ:
    είναι συμπεριφορά υπαλλήλου προς δοκιμαστικό πελάτη?
    Φυσικα προσπάθησα να επικοινωνησω με κάποιον υπευθυνο αλλα μάταια δεν με συνέδεαν με κανένα. Όσοι μου απαντούσαν στο τηλ μου έλελγαν οτι καταγραψαμε το άιτημα σας και κάποιος υπεύθυνος θα επικοινωνήσει μαζί σας.
    Και απο τότε έχουν περάσει 10 μέρες περίπου και τίποτα ακόμα.
    Τα σχόλια δικά σας και περιμένω τις απαντήσεις σας για την συμπεριφορα της ΝΕΤΟΝΕ

  2. #2
    Εγγραφή
    17-03-2007
    Περιοχή
    ΠΑΤΜΟΣ
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    579
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΜΟΣ
    Router
    ZXV10 H108L
    SNR / Attn
    6(dB) / 31(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το μονο σιγουρο ειναι οτι η συμπεριφορα της κοπελιας ηταν απαραδεκτη μου θυμιζει on οταν μου το εκλειναν στην μουρη τοτε!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sportis : 15-03-08 στις 00:22.

  3. #3
    Εγγραφή
    24-03-2006
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Ote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    Fritz box 5530
    Path Level
    Fastpath
    Μάζεψε πελάτες η νετουαν και έχει πελαγώσει ?

  4. #4
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    1.023 / 14.341
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ST780
    SNR / Attn
    13,5(dB) / 16,5(dB)
    Μαλλον τους τα σπασαν τα Testdrive των υπαλληλων, και αντιδρουν (αδικαιολογητα σε καθε περιπτωση) με αυτο τον τροπο

  5. #5
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Σου χαρίζουν γάιδαρο και τον κοιτάς στα δόντια μου φαίνεται...

    Αυτό που κατάλαβα είναι ότι έχουμε γίνει άπληστοι και αχάριστοι! Αν σε βάζανε στα 22Mbps θα γκρίνιαζες γιατί θα είχες αποσυνδέσεις και θα έλεγες τα ίδια. Τώρα που σε βάλανε στα 6-9 και είσαι σταθερά γκρινιάζεις γιατί ο φίλος σου την έχει μεγαλύτερη (την ταχύτητα εννοώ). Τους λες και το άσχετο ότι στην On είχες 16 χωρίς να έχεις ιδέα για το αν μιλουσες για το ίδιο ή διαφορετικό καλώδιο. Μέχρι 24 σου είπανε αλλά κάτω από 22 δε δέχεσαι. Ε και εγώ αν τα άκουγα θα στο έκλεινα...πολύ πιο ευγενικά είναι η αλήθεια αλλά θα στο έκλεινα. Αντί να ασχοληθείς με το αν έχεις καλή ταχύτητα και αν το τηλέφωνο είναι καλό βρήκες θέμα...τζάμπα είναι!

  6. #6
    Εγγραφή
    24-12-2004
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    29(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πεστα χρυσοστομε

  7. #7
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    Router
    THOMSON ST780
    SNR / Attn
    15(dB) / 37(dB)
    Συμφωνώ με κanenas3. Εγώ είμαι με 3-4 Mb και νοιώθω να είμαι στον παράδεισο.
    Και στο κάτω - κάτω τι σου είπε; Άμα δε σ' αρέσει, στο test drive είσαι, σήκω φύγε. Δεν βλέπω τίποτε κακό.
    Μακάρι να μου το έλεγαν κι εμένα πριν ένα χρόνο απ' την On. Αλλά έπρεπε να την υποστώ ένα χρόνο για να μάθω τι εστί κακή εταιρία.
    Δεν ξέρω, δεν είδα, δεν άκουσα

  8. #8
    Εγγραφή
    19-09-2003
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.082
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    το testdrive σημαινει οτι αμα δε σου αρεσει η νετονε πηγαινε
    στην ον
    στην hol
    στη vivodi
    στη forthnet
    στη tellas

    ειχε στο παρελθον πολλα προβληματα η νετονε αλλα οσο σκεφτομαι τι αλλο κυκλοφορει λεω μια χαρα ειμαι!

  9. #9
    Εγγραφή
    16-04-2007
    Περιοχή
    Iλισια
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    1.020 / 15932
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli P.RG A4201G
    SNR / Attn
    5,0(dB) / 18,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    σε καθε περιπτωση ειναι απαραδεκτη αυτη η συμπεριφορα προς ενα υποψηφιο πελατη. Και δεν μας εχει δειξει τετοια δειγματα η Νετονε. Θελω να πιστευω οτι ηταν απλα μια κακη στιγμη και το σιγουρο ειναι πως δεν αποτελει τον κανονα αλλα την εξαιρεση. Φιλε μου υπομονη και δεν θα χασεις. Αν βεβαια πιστευεις οτι εισαι ηδη θιγμενος με την συγκεκριμενη συμπεριφορα σου ευχομαι καλη τυχη σε οποια αλλη εταιρια και να πας
    Οι πεισματάρηδες άνθρωποι μπορούν να διαιρεθούν στους ξεροκέφαλούς, στους αδαείς και στους ακαλλιέργητους.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
    Εύκολα μπορούμε να συγχωρέσουμε ένα παιδί που φοβάται το σκοτάδι.Της ζωής αληθινή τραγωδία όμως είναι άντρες να φοβούνται το φώς.
    ΠΛΑΤΩΝ
    Η ελάχιστη αρχική απόκλιση από την αλήθεια, πολλαπλασιάζεται αργότερα χιλιάκις.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

  10. #10
    Εγγραφή
    19-09-2003
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.082
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    χιλιες φορες να σε βρισουν στο τεστdrive και να τους δωσεις ενα φασκελο και να φυγεις
    παρα να σε χαιδευουν στο testdrive και μετα αφου σε καβατζωσουν να σε βριζουν
    πιο τιμιο το βρισκω.
    φιλε μου ειναι κακη η νετονε, πολυ κακη
    να πας στις αλλες τις καλες.

    και στο κατω κατω κοτζαμ ρουτερ σου αλλαξαν!
    εμενα για να μου το αλλαξουν επι 6 μηνες τους εκανα καταγγελιες!


    αν εισαι μια φορα δυσαρεστημενος επρεπε να ημουν 100
    απλα ο ανταγωνισμος της νετονε σου δειχνει ποσο μονοδρομος ειναι η νετονε τελικα

    Βασικα μια ελπιδα εχω με το σαουδαραβα (wind,tellas) οτι θα παρουσιασει κατι παρα πολυ δυνατο
    Εκανε ηδη την αρχη (κλησεις σε κινητα)
    Τιποτα αλλο δεν υπαρχει στην ελληνικη αγορα. απολυτως τιποτα. Η νετονε και η ελπιδα για το σαουδαραβα.
    Στη θεση σου θα του δινα μια ευκαιρια (του σαουδαραβα). Εχουν να ερθουν πολυ δυνατα πακετα και η νετονε λυπαμαι αλλα ειναι μαγαζακι διπλα του.
    τιμιο, εργατικο, αλλα μαγαζακι.


    Θελω η νετονε να πετυχει αλλα φοβαμαι πως δε μπορει να κανει τις επενδυσεις που κανει η forthnet, Hol-vodafone, wind-tellas, on
    Το μελλον ειναι 3play + κλησεις προς κινητα και δε βλεπω εμεις στη νετονε να περνουμε κατι τετοιο. Λυπαμαι...


    μακαρι να βγω ψευτης και να δουμε συντομα κλησεις προς κινητα δωρεαν και 3play
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος akaloith : 15-03-08 στις 03:28.

  11. #11
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    Router
    THOMSON ST780
    SNR / Attn
    15(dB) / 37(dB)
    akaloith, απ' την εμπειρία μου ένα χρόνο στην On έμαθα να κρατάω μικρό καλάθι. Κι εκείνοι μιλούσαν για 3play πριν ένα χρόνο. Και αυτό που κατέληξαν να δώσουν ήταν μια μίζερη γραμμή internet με συνεχείς διακοπές ανά τρία λεπτά (χωρίς καμία υπερβολή).
    Δεν ξέρω, δεν είδα, δεν άκουσα

  12. #12
    Εγγραφή
    11-05-2007
    Περιοχή
    ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Πάτημα)
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Vodafone
    Router
    ASUS DSL-AC68U
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 10.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από clotho Εμφάνιση μηνυμάτων
    akaloith, απ' την εμπειρία μου ένα χρόνο στην On έμαθα να κρατάω μικρό καλάθι. Κι εκείνοι μιλούσαν για 3play πριν ένα χρόνο. Και αυτό που κατέληξαν να δώσουν ήταν μια μίζερη γραμμή internet με συνεχείς διακοπές ανά τρία λεπτά (χωρίς καμία υπερβολή).

    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
    Καλύτερα να σου τα δίνουν λίγα λίγα και σωστά παρά να σε παραμυθιάζουν με πακέτα "όλα σε ένα" και να μην μπορούν να σου προσφέρουν ούτε το 1/3 από αυτά που σου υπόσχονται.

    Στην ΝΕΤΟΝΕ

  13. #13
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostolisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Κύριε Παπαγεωργίου έτσι και αλλιώς έιστε test drive. Αν δεν σας αρέσει η ΝΕΤΟΝΕ να πάτε σε άλλη εταιρεία, υπαρχουν παρα πολλες εταιρείες" Και μετά μου κλείνει το τηλέφωνο. Η συνομιλία είναι καταγεγραμμενη απο τη ΝΕΤΟΝΕ.
    Και ρωτώ:
    είναι συμπεριφορά υπαλλήλου προς δοκιμαστικό πελάτη?
    Η δοκιμαστικη φαση ειναι η καλυτερη περιπτωση για μια εταιρια ωστε να διωξει εξ'αρχης τους προβληματικους (που θα της χαλασουν στην συνεχεια το call center και την υποστηριξη απ'τα συνεχη τηλεφωνα στυλ "Ααα δε κλειδωνω τοσο, κλειδωνω τοσο") με τον πιο τιμιο τροπο οσον αφορα το χρηματικο σκελος - αφου δε τους ζηταει χρηματα.

    Και συ αμα εισουν στη θεση τους το ιδιο θα εκανες. Ως εταιρια μιλαμε παντα - οχι ως υπαλληλος (ο οποιος σε καμμια περιπτωση δε πρεπει να κλεινει τηλεφωνα στα μουτρα). Καλυτερα να παρεις πχ 800 πελατες ευχαριστημενους παρα 1000 και οι 200 να σε ταραζουν στα προβληματα ολη μερα.

  14. #14
    Εγγραφή
    11-05-2007
    Περιοχή
    ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Πάτημα)
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    Vodafone
    Router
    ASUS DSL-AC68U
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 10.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Επειδή πιστεύω ότι το ύφος σου στην συνομιλία θα ήταν ειρωνικό και βλέπω ότι είσαι γενικά προκατειλημμένος με την ΝΕΤΟΝΕ τότε καλά σου είπε και καλά σου έκανε.
    Μάλλον θα σου άρεσε στην ΟΝ που περίμενες 2 ώρες στην αναμονή για να μιλήσεις στην Τεχνική υποστήριξη!!!

  15. #15
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Περιοχή
    νικαια
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    7700/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    usr9113-wag200g-585v6
    SNR / Attn
    6db(dB) / 43db(dB)
    παιδια συγνωμη που μπαινω στη μεση.το test drive που λετε θελει γραμμη απο οτε ?γιατι τωρα ειμαι φορτνετ. τι παιζει?

Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-08, 19:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας