Σελ. 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 111
  1. #46
    Το avatar του μέλους apostolisp
    apostolisp Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επαναλαμβάνω: Μη γράφεις ανακρίβειες εαν δεν το γνωρίζεις το θέμα.
    Οι καλωδιώσεις είναι του ΟΤΕ από το αστικό κέντρο μέχρι τον πελάτη.
    οκ. και μέχρι το αστικό κέντρο? ποιός είναι υπεύθυνος?
    αλλα καλύτερα να σταματήσω να μιλάω γιατί η αλήθεια πονάει.
    Και όπως είχε πει κάποιος σοφός παλια, " δεν συμφωνώ με αυτά που λές αλλά θα υπερασπίζομαι το δικαιωμά σου να τα λές ελευθερα"
    Αυτο τα λέει όλα.

  2. #47
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostolisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...καλύτερα να σταματήσω να μιλάω γιατί η αλήθεια πονάει.
    Και όπως είχε πει κάποιος σοφός παλια, " δεν συμφωνώ με αυτά που λές αλλά θα υπερασπίζομαι το δικαιωμά σου να τα λές ελευθερα"
    Αυτο τα λέει όλα.
    Εσύ το μόνο που κάνεις μέχρι τώρα είναι να παραπληροφορείς τον κόσμο γράφοντας ανακρίβειες, και να επιμένεις ότι ισχύουν παρότι σε ενημερώνουμε για το αντίθετο!


  3. #48
    Το avatar του μέλους apostolisp
    apostolisp Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ το μόνο που κάνεις μέχρι τώρα είναι να παραπληροφορείς τον κόσμο γράφοντας ανακρίβειες, και να επιμένεις ότι ισχύουν παρότι σε ενημερώνουμε για το αντίθετο!

    δεν κάνω παραπληροφόρηση καθόλου. Αλλα αν ετσι νομίζεις εσυ έτσι θα είναι.
    Και όπως έλεγε κάποιος παλιός " αρχηγού παρόντος πάσα αρχή παυσάτω"
    οκ έτσι είναι όπως τα λές

  4. #49
    Εγγραφή
    06-11-2007
    Περιοχή
    London
    Μηνύματα
    722
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    38000/10000
    ISP
    Plusnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΚΚΙΝΙΟ
    Router
    BT Home Hub 5
    οκ φιλε σιγουρα η συμπεριφορα δεν ηταν καλη....κριμα για την εταιρια αλλα αφου εισαι σε δοκιμαστικη περιοδο καντην και μετα να δουμε να φυγουνε κ αλλοι τι θα γινει αυτη η εταιρια......

  5. #50
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostolisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι στο κέντρο του Ιλίου 700μ απο το κτίριο του ΟΤΕ.
    Προφανώς η ΝΕΤΟΝΕ δεν έχει καλές καλωδιώσεις και σε αυτό οφέιλονται και τα προβλήματα.
    Δεν ξέρω πόσα μέτρα από τον ΟΤΕ είσαι, πάντως το σίγουρο είναι ότι είσαι εκτός τόπου και χρόνου.

  6. #51
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ρε παιδιά με line attenuation είτε 12 είτε 25 τα 6-9 mbps δεν είναι λίγα; Από 12 mbps και πάνω θα πρεπε. Ακόμη πως είναι δυνατόν να ανεβοκατεβαίνει το line attenuation; Για line attenuation μιλά το παιδί όχι snr.

    Από την άλλη, είδες μαγκιά η Netone ; Σε έχει test drive, δεν σε δεσμεύει . Οπότε αφού βλέπεις ότι έχεις προβλήματα στην Netone ξανά γύρνα στην ON.

    Apostolisp κάπου σε έχασα όμως. Λες ότι θα σε κλείδωναν στα 14 mbps. Εσύ όμως μιλάς για 6-9 . Ακόμη στο προφιλ σου γράφεις 10 mbps. Τελικά που έχει κλειδώσει το router σου;

  7. #52
    Το avatar του μέλους apostolisp
    apostolisp Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω πόσα μέτρα από τον ΟΤΕ είσαι, πάντως το σίγουρο είναι ότι είσαι εκτός τόπου και χρόνου.
    οτι πεις εσύ φίλε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antre Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά με line attenuation είτε 12 είτε 25 τα 6-9 mbps δεν είναι λίγα; Από 12 mbps και πάνω θα πρεπε. Ακόμη πως είναι δυνατόν να ανεβοκατεβαίνει το line attenuation; Για line attenuation μιλά το παιδί όχι snr.

    Από την άλλη, είδες μαγκιά η Netone ; Σε έχει test drive, δεν σε δεσμεύει . Οπότε αφού βλέπεις ότι έχεις προβλήματα στην Netone ξανά γύρνα στην ON.

    Apostolisp κάπου σε έχασα όμως. Λες ότι θα σε κλείδωναν στα 14 mbps. Εσύ όμως μιλάς για 6-9 . Ακόμη στο προφιλ σου γράφεις 10 mbps. Τελικά που έχει κλειδώσει το router σου;
    αυτοί λένε οτι με κλέιδωσαν στα 14 αλλά το ρούτερ δείχνει 8-11 ανάλογα με την ημέρα.
    το πιο σταθερό πάντως είναι στα 10 μεγαμπίτ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apostolisp : 15-03-08 στις 21:22.

  8. #53
    Εγγραφή
    16-04-2007
    Περιοχή
    Iλισια
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    1.020 / 15932
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli P.RG A4201G
    SNR / Attn
    5,0(dB) / 18,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το κουρασαμε το θεμα...
    ρε Αποστολη , αφου δε σου κανει και δεν το αντεχεις φυγε απο τωρα
    Οι πεισματάρηδες άνθρωποι μπορούν να διαιρεθούν στους ξεροκέφαλούς, στους αδαείς και στους ακαλλιέργητους.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
    Εύκολα μπορούμε να συγχωρέσουμε ένα παιδί που φοβάται το σκοτάδι.Της ζωής αληθινή τραγωδία όμως είναι άντρες να φοβούνται το φώς.
    ΠΛΑΤΩΝ
    Η ελάχιστη αρχική απόκλιση από την αλήθεια, πολλαπλασιάζεται αργότερα χιλιάκις.
    ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

  9. #54
    Το avatar του μέλους apostolisp
    apostolisp Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από magnan Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κουρασαμε το θεμα...
    ρε Αποστολη , αφου δε σου κανει και δεν το αντεχεις φυγε απο τωρα
    έχω μάθει φίλε μου στη ζωή μου να πολεμάω για τα δικαιώματά μου και αυτο κάνω τώρα.
    Το οτι θα φύγω είναι σίγουρο αλλα ήθελα να δέιξω τι εταιρεία είναι η περιβόητη ΝΕΤΟΝΕ

  10. #55
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    λοιπον για να ξεκαθαρισουμε κατι στο τηλεφωνο που ειπε ο φιλος αποστολης ημουν παρων και μιλαγε ομορφα στην κοπελα μεχρι που του ειπε τι θελετε κυριε ...... ειστε test drive αν δεν σας αρεσει φυγετε και του εκλεισε το τηλεφωνο.

    επισης λετε συνεχεια για test drive (50 ευρω ενεργοποιηση + 10 ευρω το ρουτερ) = 60 ευρω και αν δεν φυγεις τις τελευταιες 15 μερες πριν ληξει η δοκιμαστικη πληρωνεις και 70 ευρω αυτο ειναι δωρεαν δοκιμη?
    δεν νομιζω.

    τα καλωδια απο το σπιτι του πελατη μεχρι το κεντρο ειναι ευθυνη του ΟΤΕ
    απο το κεντρο του ΟΤΕ μεχρι τα κυκλωματα του παροχου ειναι μιση ευθυνη του ΟΤΕ και μιση του ΠΑΡΟΧΟΥ

    αλλα επειδη ο Χ πελατης εχει συμβολαιο με τον ΠΑΡΟΧΟ (και οχι με τον ΟΤΕ) σε αυτον θα δηλωσει τα προβληματα του.

    ο φιλος ο αποστολης λεει για το PING 100-200 φυσικα δεν μπορει να παιξει FPS Games οπως το Americas Army διοτι ειναι στοχος πρακτικης και σε αυτο οφειλετε το γεγονος οτι ειμαστε INTERLEAVE οχι FAST.

    και κατι τελευταιο αν τοσο σας αρεσει η Χ εταιρεια-παροχος τοτε γιατι φωναζετε για προβληματα στα φορουμς της σελιδας.?

    πληρωνετε τα 70 ευρω και φευγετε (οποιος τα εχει βεβαια)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 15-03-08 στις 21:39.

  11. #56
    Εγγραφή
    20-11-2004
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    NOKIA G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostolisp Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω μάθει φίλε μου στη ζωή μου να πολεμάω για τα δικαιώματά μου και αυτο κάνω τώρα.
    Το οτι θα φύγω είναι σίγουρο αλλα ήθελα να δέιξω τι εταιρεία είναι η περιβόητη ΝΕΤΟΝΕ
    ...................... τετοια πραγματα στην ... ηλικια μας??

  12. #57
    Εγγραφή
    26-03-2005
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από StavrosL Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...................... τετοια πραγματα στην ... ηλικια μας??
    Έτσι, για να μπω και εγώ στο κέφι που κάνετε σε αυτό το νήμα, πως και έχεις 875dB SNR; Ούτε μέσα στα γραφεία της NetOne να ήσουν...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BadSector : 15-03-08 στις 21:56. Αιτία: the cat ate my homework
    Αν το Linux είναι τρύπιο, φανταστείτε πόσο είναι τα οπίσθια σας.

  13. #58
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    χμμ ωραια συζητηση ..........., μια και εφτασε το θεμα " ποιανου ειναι τα καλωδια " " ποιος φταιει "
    " ποιος ειναι υπευθηνος μεχρι εδω " " ποιος ειναι υπευθηνος απο κει και περα " ( συνηθεις φρασεις ,επαναλαμαβανομενες διαρκως απο πελατες και εταιρειες , απο τοτε που οι εναλακτικοι σπασανε το μονοπωλειο του οτε .

    ολοι ξαιρουμε το κοινο μυστικο οτι οι εναλακτικοι ειναι επινοικιαστες του δικτυου ....κανεις δεν εχει ουσιαστικα "ιδιοκτητο " οπως κακως ισχυρηζονται στις διαφημισεις τους , και το χειροτερο ειναι οτι δεν εχουν δικαιωμα επεμβασης και ουσιαστικης επιλυσης προβληματων οταν παρουσιασθουν .

    και της τραγελαφικης καταστασης αυτης θυματα ειναι οι ατυχοι καταναλωτες οι οποιοι γινονται μπαλακι απο ...........τον αννα στον καιαφα

    οποτε κατα την γνωμη μου κυριοι συμφορουμιστες μην υποστηριζετε τοσο παθιασμενα οπαοιαδηποτε εταιρια , η οποιες να κερδισουν πελατες και χρηματα θελουν , εφαρμοζοντας την δικια τους τακτικη η καθεμια .

    το σιγουρα θετικο αποτελεσμα που επεφεραν οι εναλακτικοι ειναι να μειωσει δραματικα φετος τις τιμες ο "γερο-δεινοσαυρος " οτε
    καλημερα πως παει ? :)

  14. #59
    Εγγραφή
    20-11-2004
    Περιοχή
    Γλυφάδα
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    NOKIA G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BadSector Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι, για να μπω και εγώ στο κέφι που κάνετε σε αυτό το νήμα, πως και έχεις 875dB SNR; Ούτε μέσα στα γραφεία της NetOne να ήσουν...
    sorry, η οραση λογο ηλικιας βλεπεις.............

  15. #60
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    φιλε μου προσωπικα εγω δεν υπερασπιζομαι ουτε τον ΟΤΕ ουτε τους ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟΥΣ αλλα υπερασπιζομαι την ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΣΕΠΗ και μονο.

    με νοιαζει να εχω ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ , ΣΤΑΘΕΡΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ , ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ που ειναι το ΧΟΜΠΥ μου για αυτο θελω συνδεση ιντερνετ και για αυτο εχω και υπολογιστη αλλιως θα ειχα κονσολα η θα πηγαινα για ψαρεμα.

    αυτα τα πραγματα μεχρι τωρα καλως η κακως μονο στον ΟΤΕ τα βρηκα.

    το πειραμα με ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ δυστυχως απετυχε (κανουν προσπαθειες να επιλυσουν τα προβληματα αυτο τους το αναγνωριζω αλλα δυστυχως εγω πληρωνω ειτε ειμαι UPTIME ειτε ειμαι DOWNTIME και επειδη τα λεφτα τα βγαζω με ιδρωτα και αιμα δεν τα χαριζω σε κανεναν που μου λεει κυριε ..... μεινετε ησυχος θα σας λυσουμε τα προβληματα που εχετε.

    εχω εξαντλησει καθε πιθανοτητα επιλυσης

    καλωδιωσεις στο σπιτι μεσα αλλαξα

    συνδεση μεχρι το κεντρο του ΟΤΕ αλλαξα με δικα μου εξοδα (δικο μου καλωδιο) οπως και συνδεση απο το σπιτι μου μεχρι σε δικο μου κατανεμητη και οχι απο της πολυκατοικιας που μενω.

    συσκευες τηλεφωνου αλλαξα

    καρτες δικτυου και λοιπα απο δικτυακο εξοπλισμο αλλαξα.

    τους ζηταω να στειλουν τεχνικο τον οποιο θα πληρωσω. (καμια απαντηση)

    τους ζηταω να μου αλλαξουν το ρουτερ το ασυρματο με αλλο μη ασυρματο μηπως φταιει αυτο ζητανε να τους δωσω 100 ευρω για αυτο δεν αναγνωριζουν οτι εχει προβλημα κανενα.

    τωρα αν σας πω τι εχω ακουσει απο το 13860 θα γελασετε μεχρι δακρυων.

    το κορυφαιο που ειπαν οτι ειμαι ασχετος απο αυτα (υπολογιστες και δικτυα) και ας εχω πιστοποιηση CISCO ειναι να κλαις απο τα γελια.

    εδω σε προβλημα στην εργασια που ειχαμε με την επαγγελματικη συνδεση η απαντηση τους ηταν οτι εφταιγε το CISCO Router των 1500 ευρω (ενω η αληθεια ηταν οτι εφταιγαν αυτοι)

    τα συμπερασματα δικα σας

    δεν κρινω κανεναν και καμια εταιρεια (που εχω και επαγγελματικο συμβολαιο μαζι της και ειναι αψογη σε αυτο) αλλα ως ιδιωτης την κρινω γιατι δεν με εξυπηρετει σωστα οπως οφειλει βαση συμβολαιου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 15-03-08 στις 22:16.

Σελ. 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-08, 19:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας