Σελ. 18 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920232838 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 256-270 από 662
  1. #256
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Καλα εσυ εισαι παραδειγμα προς αποφυγη

    Αλλα τελικα δεν αντεξες, στη μαμα 4νετ γυρισες. Γρηγορα,ευκολα,συναρπαστικα

    Εσενα παντως η ΕΕΤΤ θα πρεπει να σου στησει αδριαντα.Εισαι ο χρηστης που εχει "τεσταρει" κατα κορον το RUO 2007.

    Νομιζω οτι πρεπει να σε χρισουν επιτιμο μελος της Επιτροπης για να κανεις προτασεις

  2. #257
    Εγγραφή
    08-02-2007
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από No-Name Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α μην ακολουθήσετε.....το δρόμο μου θα σας σπάσουν τα νεύρα
    και εγώ που άλλαξα 5 παρόχους σε ένα χρόνο τι καταλαβα στη 4νετ κατέληξα πάλι
    Από σταθερότητα και ταχύτητα στο browsing, σε ποιόν πάροχο ήσουν ευχαριστημένος?
    Από τηλέφωνο σε ποιόν?

    @Sebu λέγε με "συνεργάτη"!!!!

  3. #258
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Καμιά φορά αναρωτιέμαι αν είμαι biased.
    Το τελευταίο τρίμηνο θυμάμαι μόνο ότι 2-3 φορές είχε πρόβλημα το browsing για μερικές ώρες. Τελευταία φορά ήταν την περασμένη Τρίτη (ή Τετάρτη, δε θυμάμαι).
    Διαβάζοντας τα posts μερικών (που πρώτα ήταν 2-3 μέλη και τώρα έχουν γίνει τουλάχιστον 5), έχω την αίσθηση ότι ή μιλάμε για άλλη εταιρία, ή είμαι πολύ καλόβολος και δεν βλέπω ότι η Net One με δουλεύει, ή απλά ότι υπάρχουν προβλήματα κατά τόπους ίσως λόγω του ότι αλλού συνεργάζονται με τις Αττικές και αλλού όχι.

    Το μόνο πρόβλήμα που έχω υπόψη μου αυτή τη στιγμή είναι το interleaved, και δε με αφορά επειδή δεν παίζουμε on-line (για την ακρίβεια παίζουμε μόνο Mario Kart, και επειδή μιλάμε για παιχνίδι της Nintendo και όχι μιας οποιασδήποτε εταιριούλας του σωρού, το lag είναι ανύπαρκτο).

    Παρόλα αυτά, σκέφτομαι να φύγω για Forthnet για λόγους... image (και δεν κάνω πλάκα).

  4. #259
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Yπάρχουν και χειρότερα!
    Ευτυχώς που κουράστηκα και καταλάγιασε ο ρυθμός αναζήτησης σωστού παρόχου.
    Δεν το βρήκα,φυσικά.Αλλά ,λόγω κόπωσης και βαρεμάρας,μείωσα αυτήν την τρέλλα
    αναζήτησης.Η απάντηση είναι απλή : ό,τι σου κάτσει....

  5. #260
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimpard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από σταθερότητα και ταχύτητα στο browsing, σε ποιόν πάροχο ήσουν ευχαριστημένος?
    Από τηλέφωνο σε ποιόν?

    @Sebu λέγε με "συνεργάτη"!!!!
    Οκ συνεργατη

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμιά φορά αναρωτιέμαι αν είμαι biased.
    Το τελευταίο τρίμηνο θυμάμαι μόνο ότι 2-3 φορές είχε πρόβλημα το browsing για μερικές ώρες. Τελευταία φορά ήταν την περασμένη Τρίτη (ή Τετάρτη, δε θυμάμαι).
    Διαβάζοντας τα posts μερικών (που πρώτα ήταν 2-3 μέλη και τώρα έχουν γίνει τουλάχιστον 5), έχω την αίσθηση ότι ή μιλάμε για άλλη εταιρία, ή είμαι πολύ καλόβολος και δεν βλέπω ότι η Net One με δουλεύει, ή απλά ότι υπάρχουν προβλήματα κατά τόπους ίσως λόγω του ότι αλλού συνεργάζονται με τις Αττικές και αλλού όχι.

    Το μόνο πρόβλήμα που έχω υπόψη μου αυτή τη στιγμή είναι το interleaved, και δε με αφορά επειδή δεν παίζουμε on-line (για την ακρίβεια παίζουμε μόνο Mario Kart, και επειδή μιλάμε για παιχνίδι της Nintendo και όχι μιας οποιασδήποτε εταιριούλας του σωρού, το lag είναι ανύπαρκτο).

    Παρόλα αυτά, σκέφτομαι να φύγω για Forthnet για λόγους... image (και δεν κάνω πλάκα).
    Κοιτα οτι μιλαμε για "αλλη" εταιρεια νομιζω το εχουμε αντιληφθει, εμεις οι παλιοσειρες, που του ζησαμε στα πρωτα τους βηματα, περσι τον Ιουνιο.

    Και το αντιληφθηκαμε με τον καλυτερο τροπο τον Δεκεμβρη οταν εγινε η ιστορια με το MTU, την μειωση της ταχυτητας κατα 150-200kb/s σε ολους και επι 1 μηνα κανανε τον Κινεζο.

    Το μονο δικιο που τους δινω ειναι οτι επειδη ηταν και ειναι μικρη εταιρεια και για να επιβιωσει (κακα τα ψεματα τον θελουμε τον υγιη ανταγωνισμο ειτε ειμαστε στη ΝετΟνε ειτε αλλου) αναγκαστηκε να κανει προωθητικη πολιτικη με το 2μηνο Τεστ drive το οποιο αντεχει εως σημερα σαν προσφορα, αλλα αποδεικνυεται οτι δεν ηταν ετοιμοι απο αποψη υποδομων και προσωπικου, για να ανταπεξελθουν στη ζητηση.

    Προσωπικα παντως την "αγαπαω" αυτη την εταιρεια, γιατι με εχει βοηθησει στα "δυσκολα" οταν ειχα προβληματα με τη γραμμη και παρολο που δεν τους εχω συναντησει ποτε face-to-face (γιατι στις συναντησεις δεν μπορω να παω λογω εργασιακων υποχρεωσεων) νιωθω μια οικειοτητα και ανετα μαζι τους. Πραγμα που δεν ενιωσα δευτερολεπτο με την 4νετ οταν ημουν 2,5 χρονια συνδρομητης τους με γραμμη ΟΤΕ.

    Στην ΝετΟνε κλεινω χρονο σε ενα μηνα, αλλα νιωθω πολυ καλυτερα απο αποψη "συμπεριφορας". Μπορει αν μεγαλωσει και αλλο να γινει απροσωπη οπως η 4νετ.

    Απλα αυτο που εχω πει πολλες φορες εδω μεσα ειναι οτι ειναι ευκολο να προσεγγισεις πελατες (βλεπε Test Drive, προσφορες, εκπτωσεις κτλ).
    Το δυσκολο ειναι να ειναι ικανοποιημενοι. Το δυσκολοτερο ειναι να τους κρατησεις να μην σου φυγουν.

    Και να γκρινιαζω καμια φορα (αντε οχι μονο μια ) ειναι γιατι θελω να του κρουω τον κωδωνα του κινδυνου.Ακριβως επειδη ημουν απο το μηδεν μαζι τους και τους εζησα στα πρωτα τους "οικιακα" βηματα και ειδα το πριν και ζω και το μετα, την εξελιξη. Αν αυτη η εξελιξη ειναι "κακη". οφειλουμε εμεις οι συνδρομητες τους να τους ταρακουναμε που και που.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atheos71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Yπάρχουν και χειρότερα!
    Ευτυχώς που κουράστηκα και καταλάγιασε ο ρυθμός αναζήτησης σωστού παρόχου.
    Δεν το βρήκα,φυσικά.Αλλά ,λόγω κόπωσης και βαρεμάρας,μείωσα αυτήν την τρέλλα
    αναζήτησης.Η απάντηση είναι απλή : ό,τι σου κάτσει....
    Συμφωνω οτι λιγο πολυ ειναι Τζοκερ. Το θεμα ειναι αν θα κατσεις να τρελαθεις για την οποια γραμμη και τον οποιο παροχο ή αν θα το ριξεις στην τρελη και οτι σου κατσει με αυτο θα πορευτεις.

    Εκτος και αν εχεις το στομαχι του Νο-Ναμε να γυρισεις ολους τους παροχους

    Ο Νο-Ναμε εχει κανει πραγματικο Τεστ Drive

  6. #261
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Toυς έχω γυρίσει ,αλλά όχι τόσο πρόσφατα.Κάποια στιγμή έρχεται η βαρεμάρα , η ηλικία
    και δεν έχεις την όρεξη πια.

  7. #262
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμιά φορά αναρωτιέμαι αν είμαι biased.
    Το τελευταίο τρίμηνο θυμάμαι μόνο ότι 2-3 φορές είχε πρόβλημα το browsing για μερικές ώρες. Τελευταία φορά ήταν την περασμένη Τρίτη (ή Τετάρτη, δε θυμάμαι).
    Διαβάζοντας τα posts μερικών (που πρώτα ήταν 2-3 μέλη και τώρα έχουν γίνει τουλάχιστον 5), έχω την αίσθηση ότι ή μιλάμε για άλλη εταιρία, ή είμαι πολύ καλόβολος και δεν βλέπω ότι η Net One με δουλεύει, ή απλά ότι υπάρχουν προβλήματα κατά τόπους ίσως λόγω του ότι αλλού συνεργάζονται με τις Αττικές και αλλού όχι.
    Same here. Αυτό το είχα και στη Βιβόντι που την έβριζαν όλοι στο subforum , αλλά από την σύνδεση ήμουν πολύ ευχαριστημένος και είχαμε μαγικές εποχές lewton+aroutis+tyremporas2 vS sdikr+ΟΤΕτζηδες+αντιVivodάκηδες . Πραγματικά όμως ώρες-ώρες νομίζω ότι είμαι σε άλλο παροχο από αυτά που διαβαζω στο φόρουμ.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόλα αυτά, σκέφτομαι να φύγω για Forthnet για λόγους... image (και δεν κάνω πλάκα).
    ???

    Ισα-ίσα , που το να είσαι σε μια μικρή εταιρία από τους εναλλακτικούς δείχνει ότι μάλλον είσαι ψαγμενος (ή θύμα , βλέπε Teledome , αλλά that's not the case here , που λεν και στο χωριό μου) .

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makiro3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κοίταξα αν έχει αναφερθεί ξανά, αλλά και πάλι δεν βλάπτει.
    Μου ήρθε με mail σήμερα.


    Spoiler:
    Αγαπητοί Συνεργάτες,



    Σας ενημερώνουμε ότι την Κυριακή 11 Μαϊου 2008 και μεταξύ 02:00 και 05:00 π.μ., θα
    γίνουν εργασίες συντήρησης στο οπτικό δίκτυο της Net One. Κατά το διάστημα αυτό
    μπορεί να υπάρξουν μικρές διακοπές στο δίκτυο.



    Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία.



    Με εκτίμηση,

    Net One Help Desk
    Ε πες το ντε . Πριν 35 λεπτά είχα disconnect μετά από 20τόσες μέρες και τρόμαξα .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  8. #263
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Θέλει τρόπο πάιδες.....αρχίστε να ψάχνεστε με τους παρόχους και θα μπέιτε στο Δαφνί.

    Φτυνά τη γλύτωσα να ναι καλά η Δ.Ε.Λ του ΟΤΕ!!!!!

    ........Auto merged post: No-Name πρόσθεσε 6 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimpard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από σταθερότητα και ταχύτητα στο browsing, σε ποιόν πάροχο ήσουν ευχαριστημένος?
    Από τηλέφωνο σε ποιόν?

    @Sebu λέγε με "συνεργάτη"!!!!
    όσο μου δίνεται η δυνατότητα να αλλάζω παρόχους δεν θα είμαι με κανέναν ευχαριστημένος,ούτε καν με τον ΟΤΕ που το VoIP το έψαχνα....

    όπως και να έχει ελπίζω σύντομα να μην έχετε πλέον προβλήματα με την Netone.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος No-Name : 11-05-08 στις 05:22. Αιτία: auto merged post

  9. #264
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15.054 / 952
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 780i WL
    SNR / Attn
    4(dB) / 26(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πλάκα πλάκα sebu για κάνε ένα τεστ για το mtu...εμένα μου έβγαλε 1382, 1440 δε το χαμε αφήσει?

  10. #265
    Εγγραφή
    26-06-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.090
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Speedtouch 780WL
    Μετά τις χθεσινές εργασίες, εγώ σήμερα σέρνομαι.

  11. #266
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Geotzourmi Εμφάνιση μηνυμάτων
    πλάκα πλάκα sebu για κάνε ένα τεστ για το mtu...εμένα μου έβγαλε 1382, 1440 δε το χαμε αφήσει?
    1382!!!!!!!!!

    Μολις τωρα το ειδα!!!!!!!

    Οντως εχει πεσει και αλλο.

    Μειωνοντας το MTU απο τον Δεκεμβριο μεχρι σημερα, μειωνεις το παραθυρο αρα ριχνεις την μεση ταχυτητα ανα χρηστη.Επιπλεον επηρεαζεις και τα πακετα και το πινγκ αρα ολη τη συμπεριφορα της γραμμης.

    Μηπως πρεπει να ανοιξουμε ενα ποστ στο κυριως φορουμ να μετρησουν ολοι οι συνδρομητες της ΝετΟνε το ΜΤU και μετα τα αποτελεσματα να τα υποβαλουμε στο Support Forum με ενα νεο ποστ????

    Το λινκ για το τεστ ειναι http://www.speedguide.net/analyzer.php?

    Πατε αριστερα στο μενου Broadband->Broadband Tools-> TCP/IP Analyzer και πρωτο πρωτο ειναι το MTU το οποιο σε εμας ειναι μη Optimized για adsl PPPoE γραμμη

  12. #267
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    MTU = 1382
    MTU is not fully optimized for broadband. Consider increasing your MTU to 1500 for better throughput. If you are using a router, it could be limiting your MTU regardless of Registry settings.
    OEO

  13. #268
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Δεν ξέρω τί έκαναν, αλλά η σύνδεση είναι άψογη σήμερα. Χωρίς να αλλάξει ο συγχρονισμός κατεβάζει πλέον με 1,4 MB/sec (αντί 1,3 πριν) και ανεβάζει με 108 Kb/sec. Το browsing είναι επίσης πολύ καλό.

  14. #269
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Aυτό είναι πολύ καλό για σένα.Δυστυχώς, δεν ισχύει για άλλους...
    Για ν'ανοίξει μια σελίδα , μπορείς να σκοτώσεις γάιδαρο με λυωμένα σύκα!!!

  15. #270
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tyremporas2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ???

    Ισα-ίσα , που το να είσαι σε μια μικρή εταιρία από τους εναλλακτικούς δείχνει ότι μάλλον είσαι ψαγμενος (ή θύμα , βλέπε Teledome , αλλά that's not the case here , που λεν και στο χωριό μου) .
    Από που να αρχίσω και που να τελειώσω:
    1. Δεν την ξέρει η μάνα της. Όταν λέω ότι έχω Net One λαμβάνω βλέμμα αντίστοιχο αυτού που θα έριχνα εγώ σε όποιον μου πει ότι έχει Telepassport.
    2. Το όνομα Net One είναι εντελώς αδιάφορο, το σήμα της είναι πολύ πασέ, όσο για το βασικό χρώμα (γαλάζιο), δύσκολα μπορώ να φανταστώ πιο συντηρητική επιλογή.
    3. Δεν έχει σκοπό να μας δώσει IPTV. Ενώ με τη Forthnet λες να, πήραμε τη Nova, θα τα κάνουμε λαμπόγυαλο στην αγορά.
    4. Η διαφήμιση στην TV (όταν παίζει) είναι εντελώς διάφορη, και ούτε έχει βάλει και γαμάτες γιγαντοαφίσσες σαν τη Forthnet και την On. Λες ρε παιδί μου στον άλλον «εγώ είμαι On» και γεμίζει στο στόμα σου (αν δουλεύει καλά η γραμμή).
    5. Το site είναι εντελώς για τα μπάζα. Ντρέπεσαι να το δείξεις, γιατί θα σου πουν ότι είσαι σε μπακάλικο.
    6. Η φωνή της αυτόματης τηλεφωνήτριας στην εξυπηρέτηση πελατών είναι χάλια.

    Γενικά δεν είναι καθόλου τρέντι, και με χαλάει.

Σελ. 18 από 45 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920232838 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 652
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-09, 15:07
  2. Μηνύματα: 3513
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-08, 19:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας