Σελ. 2 από 66 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 981
  1. #16
    Εγγραφή
    08-06-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Λοιπόν, 12η και τελευτάια εργάσιμη:

    Παίρνω τηλέφωνο να δω τι στο @$#$@ γίνεται.
    Η κοπέλα που το σηκώνει μου λέει ότι (προφανώς) δεν έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή μου, και ωα αφήσω τηλέφωνο να με ειδοποιήσει.
    Επειδή όμως το'χω δει το έργο, της λέω δεν πειράζει, να επικοινωνήσει τώρα και εγώ περιμένω.
    ...και μου λέει πως της είπαν ότι η περιοχή μου έχει πρόβλημα!!!!! (Χαλάνδρι)
    τώρα τι πρόβλημα αντιμετωπίζουν, πόσο καιρό θα κάνουν να το φτιάξουν και να με ειδοποιήσουν για να συνδεθώ ένας Θεός ξέρει.....

  2. #17
    Εγγραφή
    20-07-2005
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    aDSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Otenet
    Δε ξερω για σενα αλλα η συνδεση μου εγινε και πεταει.... Εχω κατεβασει 250 μεγαβαιτ τραγουδια και αγιος ο θεος....... Μην ανησυχεις θα ερθει και η ωρα σου....... Παντως αν θες ελα σπιτι να κατεβασουμε μαζι...... Τα λεμε Δρ.Στειν.....

  3. #18
    Εγγραφή
    08-06-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Λοιπόν, σήμερα, 24 μέρες μετά την αγορά έχω επιτέλους DSL...

    ...και μ'αρέσει

  4. #19
    Εγγραφή
    10-05-2005
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    Modem
    Κανονικα επρεπε να σε παρουν τηλεφωνο απο τον οτε οταν παραλαβαν την αποδειξη...

    ΚΟΙΤΑΧΤΕ΅::::: Με εμενα τι το εξης τραγικο συνεβη και πηρα τα multirama και τα εβρισα... λοιπον παω ωραια ωραια να παρω ενα dsl κιτ σαν παιδι και εγω..παωημερα πεμπτη....μια βδομαδα μετα παιρνω τηλεφωνο την οτενετ και τον οτε να δω τι γινεται.. ΤΙ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΚΟΥΩ ΛΕΤΕ????? OTI δεν εχουθν καν τα στοιχεια μου εκει...παιρνω λοιπον τηλεφωνο τα multirama και αφου περναω απο 100000 αναμονες μου λενε οτι δεν εχει αποσταλει ακομη η αποδειξη παραδοσης...
    εε εφαγαν ενα βρισιδι..της χρονιας τους..να μην τα πολυλεω πηγε η μερα δευτερα με παιρνουν απο την οτενετ εφτασε η αποδειξη αγορας σε μας μου λενε...και ετοιμαζουν την συνδεση απο τον οτε...και ημερα πεμπτη 3 μερες μετα ερχεται η συνδεση... κανονικα λενε απο 5-12 μερες αλλα εκαναν 3-4 που σημαινει οτι δινουν περιθωριο στους διακομιστες(μαγαζια) να τους στειλουν(σημεωτεον με fax) τις αποδειξεις...ελεος πια....

  5. #20
    Το avatar του μέλους beastboy
    beastboy Guest
    Re oi an8rwpoi den pane kala! 5h ergasimh hmera kai akoma na energopih8ei, kai meta lene oti exeis kai 4 mines tsampa, @@~!!!!! an toso kanei na energopih8ei tipota den sou dinoun tsampa. stin 10-11 hmera 8a tous parw gia agria mpinelikia

    8a tous katagklilw opoy brw.

    Mia erotish: otan energopih8ei 8a dw to lampaki tou sagem poy leei "adsl" na einai anameno h 8a prepei na exw sindethei gia na anapsei?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 09-12-05 στις 14:38. Αιτία: merged posts

  6. #21
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Καλώς ήρθες κάνε σε παρακαλώ τον κόπο και διάβασε τους κανόνες λειτουργείας

  7. #22
    Εγγραφή
    20-12-2004
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beastboy
    Re oi an8rwpoi den pane kala! 5h ergasimh hmera kai akoma na energopih8ei, kai meta lene oti exeis kai 4 mines tsampa, @@~!!!!! an toso kanei na energopih8ei tipota den sou dinoun tsampa. stin 10-11 hmera 8a tous parw gia agria mpinelikia

    8a tous katagklilw opoy brw.

    Mia erotish: otan energopih8ei 8a dw to lampaki tou sagem poy leei "adsl" na einai anameno h 8a prepei na exw sindethei gia na anapsei?
    Ο sdikr εννοεί να κάνεις edit το μήνυμά σου και να το γράψεις με Ελληνικά.
    Εχεις υπογράψει συμβόλαιο που λέει χρόνος ενεργοποίησης εώς 12 εργάσιμες.
    Δεν έχει αρχίσει να μετράει το 4μηνο ακόμα. Κάνε ένα κόπο να διαβάσεις τα post που αναφαίρονται στο πακέτο που αγόρασες.

  8. #23
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vIPER151
    Κανονικα επρεπε να σε παρουν τηλεφωνο απο τον οτε οταν παραλαβαν την αποδειξη... ΤΙ ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΚΟΥΩ ΛΕΤΕ?????
    Όσους μεσάζοντες βάσεις ανάμεσα στην σύνδεσή σου τόσο χειρότερα.. εγώ πήρα DSL με να τηλέφωνο στο 134 ..εσύ πήγες στα multirama, εκείνοι πρέπει να μαζέψουν κάποια πακέτα να τα στείλουν στην ΟΤΕνετ και η ΟΤΕνετ να τα στείλει στον ΟΤΕ.... δεν είναι το ίδιο.. πάντως λίγο υπομονή και θα είναι εντάξει
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  9. #24
    Εγγραφή
    08-12-2005
    Περιοχή
    Περιστέρι,Ανθούπολη
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    τρίτη αίτηση στον γερμανό και σήμερα ενεργοποίηση γραμμής (5 εργάσιμες δηλ)

    αλλα ακόμα περιμένω τηλ. για το password και μπαίνω με dialup

  10. #25
    Το avatar του μέλους drakos13
    drakos13 Guest
    τελικα κατεληξα στο OnDSLkit . Δηλαδη μετα απο 5 μερες να περιμενω ενεργοποιηση
    Επισης το ποσο θα παρει για να ενεργοπιηθει η γραμμη εξαρταται απο το κομβο και τη περιοχη? Το πασγορντ ειναι εκεινο που γραφει πανω η αιτηση η θα μου το δωσουν εκεινοι?

  11. #26
    Εγγραφή
    09-12-2005
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz!box 7530
    Τη Δευτέρα, 5/12 το μεσημέρι έδωσα την αίτηση, τη Δευτέρα 12/12 το πρωί είχε γίνει η ενεργοποίηση (άναψε το πράσινο λαμπάκι στο μόντεμ), και από το μεσημέρι μπορούσα να μπω (το password δεν είχε αλλάξει μιας και είχα κάνει αναβάθμιση της PSTN σύνδεσης που είχα σε αυτούς). Το ίδιο βράδυ επικοινώνησαν και αυτοί μαζί μου για να με ενημερώσουν.. αλλά ήδη εγώ κατέβαζα!

  12. #27
    Το avatar του μέλους drakos13
    drakos13 Guest
    Τυχεροι ολοι σας. 1η εργασιμη και περιμενω. Κανενας απο Πυργο Ηλειας?

    edit: 3η και περμιμένω... χτες με πηραν τηλεφωνο οτι ελαβαν την αιτηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος drakos13 : 21-12-05 στις 15:17.

  13. #28
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    Den Haag
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    120000/9000
    ISP
    Telfort nl
    Router
    LinkSys WAG354G
    To the mall δεν το ειχα δει! Αποφάσισα λοιπον σήμερα το πρωι να πάω να αγορασω και εγώ το Ondsl Kit. Πηγα λοιπον στον Γερμανο στο the mall! Τα παιδια συγχωρουνται... H ταμιας μου έκοψε απόδειξη για 270ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Νομιζε οτι το linksys wireless modem/router επρεπε να το πληρώσω!! Αφου επαθα το εγκεφαλικό μου και συνήλθα της εξήγησα πολυ ευγενικά οτι το modem ειναι δωρο απο εσας!! Μου ζητησε συγνωμη και προχωρησα προς την εξοδο με το πακέτο αγκαλια!!!!!!!

    Συνεπώς.... 1η Μέρα! and counting!!!
    2η Μέρα! and counting!!!
    3η Μέρα! and counting!!!
    4η Μέρα! and counting!!! (Ακομα το fax στην Οτενετ δεν το εχουνε λαβει... 24/12/05)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iasonakos : 25-12-05 στις 02:46.

  14. #29
    Εγγραφή
    25-07-2005
    Περιοχή
    Internet
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iasonakos
    To the mall δεν το ειχα δει! Αποφάσισα λοιπον σήμερα το πρωι να πάω να αγορασω και εγώ το Ondsl Kit. Πηγα λοιπον στον Γερμανο στο the mall! Τα παιδια συγχωρουνται... H ταμιας μου έκοψε απόδειξη για 270ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Νομιζε οτι το linksys wireless modem/router επρεπε να το πληρώσω!! Αφου επαθα το εγκεφαλικό μου και συνήλθα της εξήγησα πολυ ευγενικά οτι το modem ειναι δωρο απο εσας!! Μου ζητησε συγνωμη και προχωρησα προς την εξοδο με το πακέτο αγκαλια!!!!!!!

    Συνεπώς.... 1η Μέρα! and counting!!!
    Τώρα το router το δίνουν αμέσως; Δεν είναι όπως τον Οκτώβρη που έπρεπε να πάρεις πρώτα το kit και μετά να περιμένεις να έρθει από τα κεντρικά το linksys;

  15. #30
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    Den Haag
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    120000/9000
    ISP
    Telfort nl
    Router
    LinkSys WAG354G
    Μου το δωσανε αμέσως όλο το πακέτο παρέα με το linksys. Λοιπον το sagem ειναι μεγαλη ******* !!! Πηρα σήμερα τηλέφωνο στην Οτενετ και μου είπανε πως δεν έχουν λάβει ακόμα την αίτηση. Πηρα στον Γερμανο και μου είπανε οτι την στείλανε αμέσως μόλις έφυγα... Που ειναι η αιτηση μου??? Ψαξε ψαξε δεν θα τη βρείς, και άμα την βρεις τοτε να χαρείς!!!!

    Εξαλου είπαμε Οτενετ =
    Γερμανος =

Σελ. 2 από 66 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Διακοπή ONDSL LINE από παλιό ONDSL KIT
    Από katakouzina στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-06, 21:20
  2. Νέα προσφορά OTENET OnDSL Kit & OnDSL Bundle
    Από aesir στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-06, 10:53
  3. Διαφορες!!! ondsl,ondsl kit, ondsl bundle, conn-x
    Από le0n09 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-05, 15:53
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-05, 03:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας