Σελ. 3 από 66 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 981
  1. #31
    Εγγραφή
    25-07-2005
    Περιοχή
    Internet
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    To kit με δώρο το router το πήρες με 12μηνη δέσμευση; Γιατί σήμερα στο Γερμανό μου έλεγαν κάτι περίεργα του τύπου ότι το router το παίρνω μόνο αν δεσμευτώ 12 μήνες και έτσι έχω παγώσει τη διαδικασία μέχρι να δω τι ισχύει.

  2. #32
    Το avatar του μέλους drakos13
    drakos13 Guest
    παει σημερα και η 3η εργασιμη... παω τωρα στη 4η

  3. #33
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Να μετράς τις εργάσιμες μετά τις μέρες που σου έχουν πει σαν μέγιστο της ενεργοποίησης και όχι από την 3 μέρα..

    Τότε θα έχεις και δίκαιο..
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  4. #34
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    Den Haag
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    120000/9000
    ISP
    Telfort nl
    Router
    LinkSys WAG354G
    To router το παιρνεις με 12μηνη δεσμευση.
    Τι έπαθα σήμερα: Οπως αραζα στον καναπέ και έβλεπα TV χτυπάει το κινητο..
    -Παρακαλω?
    -Ναι, καλησπέρα σας. Τηλεφωνω απο τον Γερμανο στο The Mall..
    -Πειτε μου
    -Ξερετε, καναμε ενα λαθος.. Το router που σας δωσαμε προχθές ειναι για ISDN γραμμη ενω εσεις εχετε PSTN..
    -Σας το ειπα νομιζω οταν το αγορασα και με διαβεβαιωσατε πως δουλευει και σε PSTN...
    -Ξερετε, ειμαι καινουριος στο καταστημα και....... καταλαβαινετε...
    Μπορειτε να περασετε απο εδω καποια στιγμη να σας το αλλαξουμε?
    -ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ??? Μενω Βυρωνα και ειστε Μαρουσι!!!!!!!!
    -Οποτε μπορειτε περαστε να σας το αλλαξουμε.......
    -Ειμαι 2 ωρες απόσταση.....
    κτλ
    κτλ
    κτλ

    Τελικα πηγα και το άλλαξα. Ουτε συγνωμη δεν ειπανε!
    Να δω με την γραμμη τι θα γινει. 2η μερα και στην ΟΤΕΝΕΤ δεν εχουν λάβει fax.. Ο γερμανος λεει οτι στειλανε την αιτηση αμεσως αφοτου εφυγα...

    Wish me good luck!!!

  5. #35
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Ρε παιδιά εγώ πήγα στον ΟΤΕ στις 18/12 αλλά μου έδωσαν το παλιό πακέτο με το modem SAGEM F@ST 800. Κανονικά δεν θα έπρεπε να μου έδιναν το καινούργιο με το modem της Linksys. Α, και ακόμα περιμένω την ενεργοποίηση. Και κάτι ακόμη θα μπορώ να μιλάω στο τηλ. ενώ είμαι online; Αν ναι τι πρέπει να κάνω για να το καταφέρω??

  6. #36
    Το avatar του μέλους drakos13
    drakos13 Guest
    Εχω DSL!!!!!!!!!!!!!!! H download speed μου ειναι 41-50κ με 384κ!!!!!!!!!!!!

  7. #37
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drakos13
    Εχω DSL!!!!!!!!!!!!!!! H download speed μου ειναι 41-50κ με 384κ!!!!!!!!!!!!
    Τα παραλέμε λίγο..

    Καλορίζικη
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  8. #38
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    Den Haag
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    120000/9000
    ISP
    Telfort nl
    Router
    LinkSys WAG354G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sergio01
    Ρε παιδιά εγώ πήγα στον ΟΤΕ στις 18/12 αλλά μου έδωσαν το παλιό πακέτο με το modem SAGEM F@ST 800. Κανονικά δεν θα έπρεπε να μου έδιναν το καινούργιο με το modem της Linksys. Α, και ακόμα περιμένω την ενεργοποίηση. Και κάτι ακόμη θα μπορώ να μιλάω στο τηλ. ενώ είμαι online; Αν ναι τι πρέπει να κάνω για να το καταφέρω??
    To linksys to δινει μονο ο γερμανος! Εαν το πηρες απο τον οτε εφαγες πακετο!!
    Για να μιλας στο τηλ θα πρεπει να βαλεις το φιλτρο εαν εχεις pstn σε μια μπριζα στο σπιτι σου. Εαν διαβασεις τις οδηγιες απο το πακετο θα καταλαβεις!

  9. #39
    Το avatar του μέλους drakos13
    drakos13 Guest
    Smile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NoYmErOs
    Τα παραλέμε λίγο..

    Καλορίζικη
    Oxi, καθόλου. Στα αλήθεια η συνδεση μου σπανια πεφτει κατω απο 39. Τριγυριζει γυρω στα 44kb-41kb-39kb. για μερικα δευτερολεπτα μου κρατιεται στο 50(με χρηση DOWNLOAD MANAGER)

  10. #40
    Το avatar του μέλους d!d
    d!d Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iasonakos

    Εξαλου είπαμε Οτενετ =
    Γερμανος =
    Γαμώτο θέλω να αρχίσω να γράφω στο forum για ερωτήσεις - εμπειρίες σχετικά με τη adsl συνδεσή μου, αλλά λόγω αυτού του συνδιασμού δεν έχει ενεργοποιηθεί το kit Α - Κ - Ο - Μ - Α (Η αίτηση έγινε 3/12, σήμερα είναι 26)

    Το ωραίο είναι ότι μετά απο δικές μου πιέσεις οι τεχνικοί αποφάσισαν να ενεργοποιήσουν τη γραμμή την παρασκευή 23/12 11 το πρωί.. (άναψε το λαμπάκι ατο modem
    Kαι επειδή μυρίστηκα τη δουλεία έπαιρνα ΟΤΕ και Οtenet όλη μέρα Παρασκευή να τους το πώ ΕΓΩ (δεν το ήξεραν!!!, με πήραν μάλιστα συμπτωματικά εκείνη την μέρα από Otenet να δικαιολογηθούν που καθυστερεί να έρθει η γραμμή!!!)
    ΕΛΕΟΣ ούτε ο ΟΤΕ 134 ήξερε ότι ενεργοποιήθηκε η γραμμή όλη μέρα

    Οπότε κάθομαι εγώ σαν το μ*αλάκα, να περάσουν το ωραίο 3μερό τους, μήπως και αύριο τρίτη κάνουν 2 τηλέφωνα μεταξύ τους (το τραγικό είναι ότι επέλεξα Otenet και καλά για να συνεννοήται καλύτερα με ΟΤΕ) και μου πουν τους κωδικούς τους
    Μακάρι να είναι καλή η σύνδεση τουλάχιστον (μεγάλα λόγια λέω τώρα...) απ' ότι μου είπαν είμαι σε DSLAM Siemens ISDN 384K Τερψιθέας)

  11. #41
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από drakos13
    Oxi, καθόλου. Στα αλήθεια η συνδεση μου σπανια πεφτει κατω απο 39. Τριγυριζει γυρω στα 44kb-41kb-39kb. για μερικα δευτερολεπτα μου κρατιεται στο 50(με χρηση DOWNLOAD MANAGER)
    Έτσι όπως το έχεις γράψει και δες το καλά αυτό.. σαν να λες ότι πιάνω 50 που δεν γίνεται.. το μέσο όρο μετράμε και όχι το τι θα κατεβάσει εκείνη την στιγμή για 1-2 sec.
    Επίσης στις καλές γραμμές όλοι ξεκινάνε με 70-60 και σιγά σιγά κατεβάζουν.. και μένει σταθερά στα 40-42...

    Πόσα επιτέλους kbps πρέπει να παίρνω καθαρά από το ADSL
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  12. #42
    Το avatar του μέλους drakos13
    drakos13 Guest
    Smile
    εμενα το download mou ξεκιναει στα 170κ, οεφτει σταδιακα στα 50 οπου εκει μενει λιγο και μετα τριγυριζει απο 39-44. αληθεια σας λεω ρε παιδια πιστεψτε με, ΑΜΑΝ!

  13. #43
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    παρασκευή έκανα την αίτηση και πήρα το πακετάκι με το sagem
    σήμερα πήρα το linkys αλλα στην otenet που πήρα το μεσημέρι δεν είχαν ακόμη την αίτησή μου (ο γερμανός την είχε στείλει κατευθείαν!)

    άρα αύριο είναι η 3 εργάσιμη...για να δούμε πόσα καντήλια θα ρίξω

  14. #44
    Το avatar του μέλους d!d
    d!d Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papathvas
    για να δούμε πόσα καντήλια θα ρίξω
    Καλύτερα να ασπαστείς το Βουδισμό για να έχεις υπομονή, σου εύχομαι καλή τύχη πάντως..

    Εγώ ήμουν ακριβώς ίδια περίπτωση με εσένα, έκανα αίτηση 3/12 τελικά πήρα σήμερα 28/12 κωδικούς για να μπω (το ότι έπρεπε να περάσουν 6 μέρες αφ'ότου αποφάσισε ο ΟΤΕ να ενεργοποιήσει τη γραμμή, που με πετάγαν μπαλάκι Otenet σε ο ΟΤΕ γιατι δεν μπορούσαν (δεν ήξεραν αυτοί που έπερνα τηλέφωνο πως να ενημερωθεί κ η Otenet) δεν το σχολιάζω γιατι με νευριάζει περαιτέρω, ειδικά:
    αφού μόλις είδα το "μαγικό" κόσμο του OnDsl kit με το sagem να μου κρασάρει στα 2 μια χαρά συστήματα (πρόσφατο format, updated antivirus, firewall) μετά απο λίγη ώρα χωρίς να έχω κάνει κάποια μλκια εγώ
    και προσπαθώντας μολις να τρέξω το VoipBuster (χωρις να τρέχω τίποτε άλλο) στο κάτω διαμέρισμα και να έιναι άθλια, αδύνατη να επικοινωνήσεις η σύνδεση(που σε ISDN 64 έτρεχε μια χαρά και υπεραστικά)...
    Ελπίζω να μην σε απογοητεύω
    Το download κυμαίνεται γύρω στο 33

  15. #45
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ
    Ωραία τα λέτε βρε παιδιά και καλές γιορτές!Τελικά Ελλάδα δεν είναι μόνο η Αθήνα!
    Εγώ μένω στην Ηγουμενίτσα,όπως λέμε άνω-κάτω κολοπετινίτσα να πούμε και τα κεντρικά του ΟΤΕ μας είναι στην Πάτρα!Και όμως μετά από τρεις ημέρες είχα και την ενεργοποίηση της γραμμής και το ρούτερ που μου έστειλαν,αν και δεν το χρειάστηκα γιατί είχα πάρει εν τω μεταξύ ,διαβάζοντας τα σχετικά στο φόρουμ!
    Είναι όπως σου κάτσει τελικά!
    P.S.Tην σύνδεση και όλο το πακέτο το πήρα από το 134 μετά από δικό τους τηλεφώνημα....promotion των υπηρεσιών τους και δεν το μετάνιωσα!Να συμπληρώσω ότι στο μουλάρι πιάνω 30-35 ΚΒ περίπου με 25 μέσο όρο,στα torrents ακόμα και 40 KB με το μtorrent!Βέβαια τα ρύθμισα ρωσικά,μιας και όλο στα site τους είμαι,καθώς γνωρίζω τη γλώσσα τους!
    Υπομονή και καλές γιορτές σε όλους!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metchnikoff : 29-12-05 στις 02:03.
    And ships are few, each on its proper course,
    With no occasion for approach or discourse.




Σελ. 3 από 66 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Διακοπή ONDSL LINE από παλιό ONDSL KIT
    Από katakouzina στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-06, 21:20
  2. Νέα προσφορά OTENET OnDSL Kit & OnDSL Bundle
    Από aesir στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-06, 10:53
  3. Διαφορες!!! ondsl,ondsl kit, ondsl bundle, conn-x
    Από le0n09 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-05, 15:53
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-05, 03:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας