Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Unhappy
    Καλημέρα σε όλους
    Είμαι καινούργιος στο forum και θέλω και εγώ να εκθέσω τον " καημό μου " . Eίμαι και εγώ κάτοχος Tellas με καθημερινές αποσυνδέσεις (3-5 ανα ημέρα). Με το τεχνικό τμήμα που έχω μιλήσει μου έχουν πει πως φταίει η παλαιότητα της γραμμής ( όντως είναι )και πως η γραμμή με το ζόρι αντέχει 4MB ( που εχω τώρα απο 8 που ξεκίνησα ) και μάλλον θα κατέβει στα 2MB. To δε modem που είχα πρίν D-link router DSL-G624T ΔΕΝ μπορούσε με τίποτα να σταθεροποιήσει την ADSL επαφή και αναγκαστηκα να χρησιμοποιήσω το δικό τους (siemens modem ). Επειδή απο την Tellas μου λένε πως δεν ξέρουν να μου δώσουν οδηγίες για το router μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelops38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους
    Είμαι καινούργιος στο forum και θέλω και εγώ να εκθέσω τον " καημό μου " . Eίμαι και εγώ κάτοχος Tellas με καθημερινές αποσυνδέσεις (3-5 ανα ημέρα). Με το τεχνικό τμήμα που έχω μιλήσει μου έχουν πει πως φταίει η παλαιότητα της γραμμής ( όντως είναι )και πως η γραμμή με το ζόρι αντέχει 4MB ( που εχω τώρα απο 8 που ξεκίνησα ) και μάλλον θα κατέβει στα 2MB. To δε modem που είχα πρίν D-link router DSL-G624T ΔΕΝ μπορούσε με τίποτα να σταθεροποιήσει την ADSL επαφή και αναγκαστηκα να χρησιμοποιήσω το δικό τους (siemens modem ). Επειδή απο την Tellas μου λένε πως δεν ξέρουν να μου δώσουν οδηγίες για το router μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

    Ευχαριστώ
    Γράψε τα στατιστικά της γραμμής σου στο προφίλ σου για να μπορούμε να βγάλουμε κανένα συμπέρασμα.

    Atenuation, SNR κλπ.

  3. #3

  4. #4
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Αν ισχύουν αυτά που υποθέτω από την παραπάνω αλληλλουχία αριθμών, τότε έχεις τα εξής στατιστικά:

    Στα ταχύτητα 4092/512 που συγχρονίζεις, έχεις Atenuation 46 και SNR 7-9. Ναι δυστυχώς έχεις πολύ χάλια γραμμή και όχι μόνο δε μπορείς να πας παραπάνω, αλλά ίσως δημιουργεί προβλήματα αποσυγχρονισμών και στην ήδη αυτή χαμηλη ταχύτητα.

    Απέχεις κάπου 3,5χλμ από τον πλησιέστερο ΟΤΕ σου. Μετακόμιση επειγόντως.

  5. #5
    μπορώ τουλάχιστον να χρησιμοποιήσω το D-link router ( δεν ξέρω με τη ρυθμίσεις) ή είναι άδικος κόπος
    ευχαριστώ

  6. #6
    Το avatar του μέλους minovg
    minovg Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelops38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορώ τουλάχιστον να χρησιμοποιήσω το D-link router ( δεν ξέρω με τη ρυθμίσεις) ή είναι άδικος κόπος
    ευχαριστώ
    Ίσως σταθεροποιήσει λίγο καλύτερα την γραμμή. Όχι όμως τρομερές διαφορές στην ταχύτητα.

Παρόμοια Θέματα

  1. D-LINK 624 WIRELESS ROUTER ΚΑΙ TP-LINK TL-WA601G ΩΣ ACCESS POINT
    Από SPYRAKIS στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-08, 17:29
  2. [D-Link] D-link -Tellas
    Από pelops38 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-08, 21:09
  3. Μηνύματα: 97
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-08, 00:36
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Tellas και d-link
    Από selinunte στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-06, 17:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας