Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    AX88U-ΖΤΕ Η268Ν
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Καλησπερα,
    εν αναμονη της ενεργοποιησης του zisto, ενω ρωτωντας τον υπαλληλο στο τηλ.κεντρο που συμπληρωνε την αιτηση μου εαν θα μπορω να εχω ενεργη την αποκρυψη αριθμου του τηλ μου αυτος με διαβεβαιωσε οτι με την επιλογη της μη εμφανισης αριθμου-απορρητο,προχθες παραλαμβανοντας την αιτηση συμπληρωμενη στο αντιγραφο του συμβολαιου ,παρατηρησα οτι το απορρητο εφαρμοζεται μονο στην υπηρεσια του τηλεφωνικου καταλογυ και στους ορους του συμβολαιου αναφερεται ρητα οτι αλλο αποκρυψη και αλλο απορρητο.
    Μπαινοντας λοιπον στο site της tellas ψαχνωντας για περισσοτερες πληροφοριες δεν παρατηρησα πουθενα να θιγει το θεμα της αποκρυψης του αριθμου τηλεφωνου...
    Κατ'αρχην η υπηρεσια της αποκρυψης αριθμου προσφερεται ως δυνατοτητα στους συνδρομητες?
    Δευτερον υπαρχει μηνιαια χρεωση της υπηρεσιας?
    Να σημειωσω οτι παρατηρησα την δυνατοτητα μεσω πληκτρολογησης ενος προθεματος για επιλεκτικη αποκρυψη,ομως εμενα με ενδιαφερει η ΜΟΝΙΜΗ αποκρυψη και αναφερομαι σε αυτην ως υπηρεσια..

  2. #2
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Psycho13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,
    εν αναμονη της ενεργοποιησης του zisto, ενω ρωτωντας τον υπαλληλο στο τηλ.κεντρο που συμπληρωνε την αιτηση μου εαν θα μπορω να εχω ενεργη την αποκρυψη αριθμου του τηλ μου αυτος με διαβεβαιωσε οτι με την επιλογη της μη εμφανισης αριθμου-απορρητο,προχθες παραλαμβανοντας την αιτηση συμπληρωμενη στο αντιγραφο του συμβολαιου ,παρατηρησα οτι το απορρητο εφαρμοζεται μονο στην υπηρεσια του τηλεφωνικου καταλογυ και στους ορους του συμβολαιου αναφερεται ρητα οτι αλλο αποκρυψη και αλλο απορρητο.
    Μπαινοντας λοιπον στο site της tellas ψαχνωντας για περισσοτερες πληροφοριες δεν παρατηρησα πουθενα να θιγει το θεμα της αποκρυψης του αριθμου τηλεφωνου...
    Κατ'αρχην η υπηρεσια της αποκρυψης αριθμου προσφερεται ως δυνατοτητα στους συνδρομητες?
    Δευτερον υπαρχει μηνιαια χρεωση της υπηρεσιας?
    Να σημειωσω οτι παρατηρησα την δυνατοτητα μεσω πληκτρολογησης ενος προθεματος για επιλεκτικη αποκρυψη,ομως εμενα με ενδιαφερει η ΜΟΝΙΜΗ αποκρυψη και αναφερομαι σε αυτην ως υπηρεσια..
    Το ίδιο ακριβώς μου 'χε συμβεί κι εμένα. Μάλιστα παλιά, προ ζίστο, όταν είχα προεπιλογή την τελλάς είχα βάλει το tick για την "μόνιμη" απόκρυψη του αριθμού μου. Κι όντως έτσι ήταν. Τώρα νόμιζα πως θα ήταν κάτι αντίστοιχο, αλλά γελάστικα. Το μόνο που μπορείς να κάνεις για να έχεις απόκρυψη, όπως γνωρίζεις, είναι να βάζεις μπροστά από κάθε τηλέφωνο το *31# (στυλ κινητού).

    Η συγκεκριμένη "υπηρεσία" δεν χρεώνεται επιπλέον. Τώρα για μόνιμη απόκρυψη λογικά θα υπάρχει η δυνατότητα (όπως σου είπα είχα κι εγώ προ ζίστο μόνιμη απόκρυψη). Γιατί δεν τους παίρνεις ένα τηλ να ενημερωθείς;
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-06-2007
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    13996/999
    ISP
    ΤΟΥΜΠΑΣ
    DSLAM
    Tellas - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    LINKSYS WAN 160N
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 19,0(dB)
    εγω ειχα βαλει tick στην αποκρυψη αριθμου(συμβολαιο Δεκεμβριου 2006)και οταν ενεργοποιηθηκα δεν ειχα μονιμη αποκρυψη οποτε τηλεφωνησα στην tellas και τους ανεφερα οτι αλλα συμφωνησαμε στο συμβόλαιο και άλλα βλέπω να ισχυουν οποτε μετα απο κανα δυο μερες ενεργοποιηθηκε η μονιμη αποκρυψη χωρις το προθεμα πριν απο καθε κληση

    σημειωση: δεν υπαρχει χρεωση στην απόκρυψη αριθμου

  4. #4
    Εγγραφή
    30-04-2007
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    λοιπόν υπάρχουν 2 έννοιες:
    α) απόρρητος αριθμός που σημαίνει μη αναγραφή/δημοσίευση του αριθμού του χρήστη σε καταλόγους
    β) απόκρυψη αριθμού του χρήστη που σημαίνει μη αναγνώριση της κλήσης από τον αποδέκτη της

    και υπάρχουν 3 περιπτώσεις:

    1) (β) απόκρυψη του αριθμού με πρόθεμα που πληκτρολογείται μπροστά από τον καλούμενο αριθμό (δεν θυμάμαι αν είναι αυτό που γράφτηκε) ώστε για το συγκεκριμένο μόνο κάθε φορά τηλεφώνημα να μην μπορεί να γίνει αναγνώριση από τον αποδέκτη του τηλεφωνήματος

    2) (β) υπηρεσία μόνιμης απόκρυψης αριθμού που ενεργοποιείται μετά από αίτημα του χρήστη - για το οποίο αν θυμάμαι καλά δεν υπάρχει επιλογή στο συμβόλαιο - ώστε κάθε φορά που καλεί ο χρήστης κάποιον να μην μπορεί να αναγνωριστεί ο αριθμός του από τον δέκτη

    3) (α) μη δημοσίευση/αναγραφή του αριθμού του χρήστη σε καταλόγους, για το οποίο υπάρχει επιλογή - αν δεν τα λέω ανάποδα - στο σύμβολαιο
    -
    αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει χρέωση σε κανένα από αυτά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος oneofthem : 22-03-08 στις 15:34.

  5. #5
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    AX88U-ΖΤΕ Η268Ν
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Ok ευχαριστω για τις απαντησεις σας...Οποτε πρεπει πρωτα να ενεργοποιηθω και μετα να τους παρω τηλ για να ενεργοποιηθει η μονιμη αποκρυψη..
    Τωρα κατι αλλο...Επειδη τωρα παροχος μου ειναι η οτενετ,πρεπει να παω εγω να κανω την διακοπη παροχης dsl ή την κανει η tellas στην otenet αυτοματα αυτο?

  6. #6
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είσαι λίγο offtopic... Κάνε ένα search για την φορητότητα κλπ κλπ και θα σου λυθούν όλες οι απορίες
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  7. #7
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    AX88U-ΖΤΕ Η268Ν
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lazydog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι λίγο offtopic... Κάνε ένα search για την φορητότητα κλπ κλπ και θα σου λυθούν όλες οι απορίες
    Οκ thanks και sorry για το offtopic

  8. #8
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.753
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απόκρυψη Αριθμού πριν από κάθε κλήση

    Η υπηρεσία Απόκρυψης Αριθμού χρησιμοποιείται για να μην εμφανίζεται ο αριθμός σας σε σταθερό ή κινητό που έχει Αναγνώριση Κλήσης. Έχετε την δυνατότητα κάθε φορά να επιλέγετε αν θα εμφανίζεται ο αριθμός σας στην οθόνη του τηλεφώνου που καλείτε.

    Χρήση:

    Πληκτρολογήστε * 31 # και τον αριθμό τηλεφώνου που επιθυμείτε να καλέσετε (π.χ. *31#2102345678)

    http://www.tellas.gr/page.asp?gid=0&arid=372&lang=2

  9. #9
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    AX88U-ΖΤΕ Η268Ν
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απόκρυψη Αριθμού πριν από κάθε κλήση

    Η υπηρεσία Απόκρυψης Αριθμού χρησιμοποιείται για να μην εμφανίζεται ο αριθμός σας σε σταθερό ή κινητό που έχει Αναγνώριση Κλήσης. Έχετε την δυνατότητα κάθε φορά να επιλέγετε αν θα εμφανίζεται ο αριθμός σας στην οθόνη του τηλεφώνου που καλείτε.

    Χρήση:

    Πληκτρολογήστε * 31 # και τον αριθμό τηλεφώνου που επιθυμείτε να καλέσετε (π.χ. *31#2102345678)

    http://www.tellas.gr/page.asp?gid=0&arid=372&lang=2
    Προφανως παλι δεν διαβασες σωστα αυτα που γραφω...Το θεμα ειναι η μονιμη αποκρυψη που πραγματοποιειται χωρις πληκτρολογηση προθεματος...Το αναφερω επακριβως στο 10 post μου αυτο!Και γιαυτη την υπηρεσια δεν υπαρχει τιποτα στο site της tellas, αλλα με την βοηθεια του dogaonos λυθηκε η απορια μου....

  10. #10
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.753
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για προσωρινά καλό είναι

  11. #11
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    AX88U-ΖΤΕ Η268Ν
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για προσωρινά καλό είναι
    Αντε πες το ομως στους γονεις μου αυτο...αντε να πληκτρολογουν καθε φορα πριν παρουν τηλ το προθεμα και να εχουμε ερωτησεις τι συμβολο ειναι αυτο # κτλ...Εδω με το ζορι με εβαλαν να τους αποθηκευσω ολα τα τηλ στην μνημη του τηλεφωνου

  12. #12
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Γιατί δεν τους παίρνεις εκ των προτέρων τηλ και να τους πεις όταν θα με ενεργοποιήσετε βάλτε μου και μόνιμη απόκριψη;;
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

Παρόμοια Θέματα

  1. οτε και απόκρυψη αριθμού απο καταλόγους
    Από kokoretsi στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-10, 21:16
  2. αυτόματη απόκρυψη αριθμού και asterisk
    Από Mageirus στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-08, 01:12
  3. Απόκρυψη;;;
    Από stergios_ath στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-07, 22:50
  4. Απόκρυψη αριθμού.
    Από WolfBack στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-07, 13:43
  5. αποκρυψη αριθμου
    Από rod2003 στο φόρουμ Isdn - Pstn
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-06, 12:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας