Σελ. 1 από 9 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 123
  1. #1
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Exclamation
    Δώστε το link, κάντε copy την καταγγελία και στείλτε την με mail, ποστάρετέ την... Κάντε ότι νομίζετε, εκτός από το να την αλλάξετε για να μη χαθούμε στη μετάφραση
    ΠΡΟΣΟΧΗ: Μην δώσετε την είδηση σε ΜΜΕ λέγοντας "βοηθήστε μας", "να η διαμαρτυρία μας" κτλ. Ακόμη είμαστε στη συγκέντρωση συμμετοχών, γι αυτό θέλουμε δημοσιοποίηση!!!

    Όπως έγραψα σε pm που απέστειλα σε μέλη του forum που δραστηροποιούνται και σε άλλα fora:
    Επειδή εκτιμώ ότι η κίνηση διαμαρτυρίας δεν μπορεί και δεν πρέπει να παραμείνει στα όρια ενός και μόνον forum σας καλώ να αντιγράψετε το κείμενο και όποιο γραφικό (από τα 2 του Uncle Sam) που παρατίθενται στο νήμα της διαμαρτυρίας και να το (τα) δημοσιεύσετε στα forum που δραστηριοποιήστε, να τα μεταδώσετε με mail, να τα κάνετε poster, να... οκ, καταλάβατε.

    Για τη συγκέντρωση των υπογραφών μπορείτε να δώσετε απευθείας το link στην online φόρμα συμμετοχής (http://www.nethome.gr/adsl/ )
    ή το gmail μου (yiapapATgmail.com) μόνο παρακαλώ μην αντικαταστήσετε το AT με @ (για ευνόητους λόγους).
    Αν θέλετε, μπορείτε να συγκεντρώσετε εσείς τις υπογραφές σε ένα xls ή οποιοδήποτε άλλο spreadsheet με πεδία (στήλες):
    ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ Α.Τ. ΗΜ.ΓΕΝΝΗΣΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ EMAIL
    και να μου τις στείλετε συγκεντρωμένες

    ΠΑΡΑΚΑΛΩ: Αν κάποιος δημοσιεύσει το κείμενο σε άλλο site, ας μου στείλει ένα pm/gmail ή καλύτερα ας κάνει ένα post εδώ για να παρακολουθούμε και τα άλλα νήματα και να λύνουμε τυχόν απορίες.

    ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ:
    ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΜΗΝ ΑΝΑΜΕΤΑΔΙΔΕΤΕ ΤΗΝ ΕΙΔΗΣΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΜΕΣΟ, ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ FORA/SITE/BLOG KAI ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΣΚΟΠΟ ΕΚΤΟΣ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 12-07-05 στις 19:51.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  2. #2
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap
    ΠΑΡΑΚΑΛΩ: Αν κάποιος δημοσιεύσει το κείμενο σε άλλο site, ας μου στείλει ένα pm ή καλύτερα ας κάνει ένα post εδώ για να παρακαολουθούμε και τα άλλα νήματα και να λύνουμε τυχόν απορίες.
    Έκανα μια αναφορά στο φόρουμ του TWMN και πιο συγκεκριμένα σε αυτό το thread
    Ανυπόγραφος

  3. #3
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ελπίζω ο mailserver της Sparknet να μην κόβει τα μηνύματα με πολλαπλούς αποδέκτες γιατί μόλις έστειλα ένα στο μισό Address Book μου.

    <edit>

    Τα έστειλα με εμένα σαν αποδέκτη και όλους τους άλλους BCC... Το email που μου ήρθε... το βρήκα στο Junk Mail
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yiapap : 06-07-05 στις 00:04.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  4. #4
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάντως θεώρησα καλό να το δημοσιεύσω το myphone.gr στο παρακάτω link βρίσκεται...
    http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=75386
    Ευχαριστώ

  5. #5
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:
    Επειδή ορισμένα πράγματα είναι πιθανών να παρεξηγηθούν όταν μεταφέρονται σε άλλα fora που δεν ξέρουν ούτε τον yiapap ούτε τον popmaniac ούτε κανέναν παραθέτω μερικές ιδέες, προτάσεις όπως τα συζητήσαμε με τον Sebu.

    1. Καλό θα ήταν, αν έχετε την άνεση, να επικοινωνήτε με τους Mods/Admins του forum στο οποίο θα δημοσιεύσετε την επιστολή, μήπως και θελήσουν να την κάνουν sticky, ή καλύτερα να την προωθήσουν στα "Νέα" τους (εφόσον υπάρχουν). Ρωτήστε τους λοιπόν πρώτα, καταρχήν αν ΜΠΟΡΕΙΤΕ να παραθέσετε το Link προς το ADSLgr και κατά 2ο αν οι ίδιοι θα θέλανε να υποστηρίξουν την προσπάθεια
    2. Νομίζω ότι το καλύτερο που έχετε έτσι κι αλλιώς να κάνετε είναι να κάνετε copy/paste την επιστολή διαμαρτυρίας (με ή χωρίς το συνοδευτικό, με ή χωρίς την εικόνα, με ή χωρίς το link προς το Excel) και όχι να βάλετε ένα ξερό link "πάμε να υπογράψουμε το http://www.adslgr.com....... Σκεφτείτε κάποιον να δημοσιεύει, εδώ, στην ενότητα "Κινητή Τηλεφωνία" ένα νέο θέμα με τίτλο "Διαμαρτυρία για τις χρεώσεις κινητής" και από κάτω ένα link προς το MyPhone.gr. Πόσοι πιστεύετε ότι θα ακολουθήσουν το link, θα διαβάσουν το μακρυνάρι ΚΑΙ θα υπογράψουν;


    angeln20, ευχαριστούμε για την κίνηση. Προφανώς τα έγραψα με αφορμή το post σου στο MyPhone, αλλά ΕΠΙΣΗΣ προφανώς ΚΑΘΕ κίνηση είναι θετική!
    Τα παραπάνω τα γράφω για να δώσω ιδέες για περαιτέρω ανάπτυξη της πρωτοβουλίας μας
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  6. #6
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Και προς ενημερωση των συνφορουμιτων εχω ηδη ερθει απο το απογευμα σε συνενοηση με τους mod-admin των thelab.gr και του myphone.gr και ειπαν οτι συμφωνουν με την προσπαθεια και θα προωθησουν οπως μπορουν το θεμα.
    Εχω ενημερωσει και τον yiapap σχετικα.

    Απλα ως ενημερωση για να μην τους ζαλιζουμε 2 και 3 ατομα μαζι για το ιδιο πραγμα γιατι θα γινει κουραστικο.Ας μην καταχραστουμε την φιλοξενια και την βοηθεια-υποστηριξη τους.
    Οποτε νομιζω οτι σε αυτα τα forums δεν χρειαζεται να κανουμε αλλα ποστς σχετικα με το θεμα.

    Σφαλμα μου που δεν το ανεφερα νωριτερα εδω.Καλυτερα να αναφερουμε εδω ολοι αντιστοιχες ενεργειες για να μην διπλο-τριπλο ποσταρουμε για το ιδιο θεμα σε ορισμενα φορουμ.

  7. #7
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    yiapap έχεις απόλυτο δίκιο φρόντισα να αλλάξω το μήνυμα στο εν λόγω forum κάνοντας το πιο κατατοπιστικό και παραθέτοντας μετά σε αυτό το link. Ειλικρινά εύχομαι όλα να κυλήσουν ευνοϊκά.
    Ευχαριστώ

  8. #8
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως χιλιοπαρακάλεσα τους operators στο #Hellas του Undernet να βάλουν ως τόπικ το link αυτό.Πρέπει να πάει καλα αυτό που έχουμε ξεκινήσει!Απλά αναφέρω από πλευράς μου τι προσπαθώ ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός

  9. #9
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Μόλις απέστειλα mail στον administrator του www.disability.gr , με στόχο τη δημοσιοποίηση του θέματος σε εμφανές σημείο και την προτροπή όσο το δυνατόν περισσότερων μελών να συμμετέχουν. Θα σας κρατήσω ενήμερους / ενήμερες για την πορεία του θέματος
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #10
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angeln20
    Πάντως χιλιοπαρακάλεσα τους operators στο #Hellas του Undernet να βάλουν ως τόπικ το link αυτό.Πρέπει να πάει καλα αυτό που έχουμε ξεκινήσει!Απλά αναφέρω από πλευράς μου τι προσπαθώ ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός
    Όχι δε γίνεσαι καθόλου κουραστικός είναι πολύ καλό να ενημερωνόμαστε όλοι για τις κινήσεις που έχουν γίνει ώστε να ξέρουμε και να παρακολουθούμε όπως και όσο μπορούμε τις εξελίξεις
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  11. #11
    Εγγραφή
    19-06-2003
    Περιοχή
    Κιάτο
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    105
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΙΑΤΟ
    Router
    H108NS
    SNR / Attn
    6,0(dB) / 56,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μετά και την προτροπή του Yiapap νομίζω ότι ήρθε η ώρα να βοηθήσουμε και εμείς ως απλοί χρήστες στην συλλογή των υπογραφών. Έστειλα ένα σχετικό mail σε γνωστούς, φίλους και συναδέλφους. Ελπίζω ότι θα το προοθήσουν και αυτοί σε δικούς τους ανθρώπους που ενδιαφέρονται με την ελπίδα ότι κάποιοι από όλους αυτούς θα δείξουν ενδιαφέρον και θα στείλουν με mail τα στοιχεία τους. Καλή συνέχεια στην προσπάθεια παίδες. Άντε γερά!

  12. #12
    Εγγραφή
    12-03-2003
    Περιοχή
    Aθηνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Eπειδη ζητησατε ενημερωση για δημοσιευση σε αλλα forum.Eδω ειναι η αναφορα στο insomnia.Για οποιαδηποτε επισημανση εδω ειμαστε.
    http://www.insomnia.gr/vb3/showthrea...188#post852188
    Imagination is more important than knowledge

  13. #13
    Εγγραφή
    28-01-2004
    Περιοχή
    Παγκρατι - Αθηνα
    Μηνύματα
    3.611
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.996/935
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 21,5(dB)
    Σε ευχαριστουμε φιλε adams.

  14. #14
    Εγγραφή
    29-10-2003
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    tellas
    το εβαλα και εγω στο myphone.gr

  15. #15
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Μηνύματα
    158
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    SNR / Attn
    8(dB) / 22(dB)
    Το έβαλα στο http://www.e-pcmag.gr/modules/newbb/...d=2955&forum=6

    Να το στείλουμε και σε κανένα κανάλι μήπως και γίνει κανένα θαύμα?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasalos : 06-07-05 στις 18:13.

Σελ. 1 από 9 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αλλα forum
    Από gategate στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-06, 00:33

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας