Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    11-02-2008
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ενώ ακούω μουσική που έχω στον υπολογιστή μου δεν έχω ήχο στο Internet.
    Επίσης όταν κάνω εκκίνηση ή επανεκκίνηση δεν ακούγετε ο ήχος έναρξης των Windows.

  2. #2
    Εγγραφή
    15-08-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    887
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Forthnet
    Μήπως έκανες update το flash πρόσφατα; Εχει bug στην τελευταία έκδοση το οποίο πιθανόν να σου εξαφανίσει τον ήχο και θέλει αλχημείες για να φτιάξει, αν φτιάξει.
    Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων, αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
    [ctrl]+A, [backspace], [ctrl]+S...

  3. #3
    Εγγραφή
    11-02-2008
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    για πες μου τι σοϊ αλχημειες θέλει?

    ........Auto merged post: giannellis added 18 Minutes and 14 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alerasta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως έκανες update το flash πρόσφατα; Εχει bug στην τελευταία έκδοση το οποίο πιθανόν να σου εξαφανίσει τον ήχο και θέλει αλχημείες για να φτιάξει, αν φτιάξει.
    δηλαδη?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giannellis : 29-03-08 στις 15:53. Αιτία: auto merged post

  4. #4
    Εγγραφή
    23-11-2007
    Μηνύματα
    338
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13702/814
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    cellpipe alcatel
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 27(dB)
    ανυπομονω να μαθω τι γινεται... δοκιμασε αλλο browser(αν εχεις εγκατεστημενο κ δευτερο) κ πες μας.τωρα τελευταια χανονται μυστηριωδως αρχεια απο υπολογιστες

  5. #5
    Εγγραφή
    15-08-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    887
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Forthnet
    Κοίταξε εδώ:
    http://forums.techguy.org/multimedia...-no-sound.html

    Περισσότερα αποτελέσματα στο google:
    http://www.google.com/search?hl=en&s...ws&btnG=Search

    Δε βαριέμαι να σου απαντήσω, απλά επειδή το αντιμετώπισα στο παρελθόν και δοκίμασα καμιά δεκαριά λύσεις χωρίς αποτέλεσμα δεν ξέρω ποια λύση θα κάνει σε σένα. Το δικό μου pc το διόρθωσα γυρίζοντας το σύστημα πίσω με το ghost σε σημείο λίγο πριν χαλάσει...

    Πριν κάνεις τις αλχημείες πάντως, κάνε πρώτα ένα backup το σύστημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alerasta : 29-03-08 στις 17:39.
    Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων, αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
    [ctrl]+A, [backspace], [ctrl]+S...

  6. #6
    Εγγραφή
    22-11-2006
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Θα σου πω τι είχα πάθει εγώ μπας και είναι αυτό. Ενώ εγκαταστούσα κανονικά τους drivers για τη κάρτα ήχου, είχα το ad aware (ίσως να συνέβαινε τι ίδιο και με το spybot s&D) και μετά την επανακίνηση δε δούλευε η κάρτα κανονικά. Μουσική έπαιζε αλλά όχι καλά, ε'ιχε αυξομειώσεςι της έντασης, και επίσης στο internet δεν έπαιζε τίποτα.
    ...και όπως λέει ένας φίλος, ανοίγω τον Internet Explorer μόνο για να κατεβάσω τον Firefox.
    .........................I don't care about winning, but I hate it when I lose!

  7. #7
    Εγγραφή
    02-03-2005
    Περιοχή
    Κερατσίνι/Νίκαια
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    716
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    HOL
    Δοκίμασε να περάσεις παλαιότερη έκδοση του flash. Εμένα αυτό δούλεψε.
    I need so much time for doing nothing that I have no time for work..
    Friends come and go, enemies accumulate.
    Economists Do It With Models!

  8. #8
    Εγγραφή
    12-09-2003
    Περιοχή
    Seattle US
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.386
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Συγνώμμη αλλά τι σχέση έχει το flash με το sound playback των Windows; Ο giannellis στην αρχική του ερώτηση αναφέρει ότι δεν έχει ήχο ούτε κατά την έναρξη των Windows, κάτι που φυσικά δεν έχει καμιά σχέση με το Flash.

    Giannelli, δοκίμασε να ανοίξεις στο media player ένα αρχείο ήχου (wav, mp3 κλπ) και δες αν παίζει. Έλεγξε επίσης αν το volume είναι ανοικτό και δεν έχεις κάνει mute την έξοδο ήχου.
    Αν τα παραπάνω είναι OK αλλά δεν ακούγεται η αναπαραγωγή, άνοιξε το device manager των Windows και δες αν το sound device λειτουργεί κανονικά, ή έχει μπλοκάρει εξαιτίας κάποιου προβληματικού driver ή άλλου σφάλματος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SSB : 31-03-08 στις 09:32.
    SSB

  9. #9
    Εγγραφή
    02-03-2005
    Περιοχή
    Κερατσίνι/Νίκαια
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    716
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SSB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμμη αλλά τι σχέση έχει το flash με το sound playback των Windows; Ο giannellis στην αρχική του ερώτηση αναφέρει ότι δεν έχει ήχο ούτε κατά την έναρξη των Windows, κάτι που φυσικά δεν έχει καμιά σχέση με το Flash.

    Giannelli, δοκίμασε να ανοίξεις στο media player ένα αρχείο ήχου (wav, mp3 κλπ) και δες αν παίζει. Έλεγξε επίσης αν το volume είναι ανοικτό και δεν έχεις κάνει mute την έξοδο ήχου.
    Αν τα παραπάνω είναι OK αλλά δεν ακούγεται η αναπαραγωγή, άνοιξε το device manager των Windows και δες αν το sound device λειτουργεί κανονικά, ή έχει μπλοκάρει εξαιτίας κάποιου προβληματικού driver ή άλλου σφάλματος.
    Λέει οτι ακούει μουσική στον υπολογιστή, οπότε δεν είναι θέμα driver. Το γιατί δεν ακούει ήχο στην εκκίνηση, μάλλον είναι άλλο θέμα από τον ήχο στο internet.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Talos82 : 31-03-08 στις 15:41.
    I need so much time for doing nothing that I have no time for work..
    Friends come and go, enemies accumulate.
    Economists Do It With Models!

  10. #10
    Εγγραφή
    15-08-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    887
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SSB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμμη αλλά τι σχέση έχει το flash με το sound playback των Windows; Ο giannellis στην αρχική του ερώτηση αναφέρει ότι δεν έχει ήχο ούτε κατά την έναρξη των Windows, κάτι που φυσικά δεν έχει καμιά σχέση με το Flash.

    Giannelli, δοκίμασε να ανοίξεις στο media player ένα αρχείο ήχου (wav, mp3 κλπ) και δες αν παίζει. Έλεγξε επίσης αν το volume είναι ανοικτό και δεν έχεις κάνει mute την έξοδο ήχου.
    Αν τα παραπάνω είναι OK αλλά δεν ακούγεται η αναπαραγωγή, άνοιξε το device manager των Windows και δες αν το sound device λειτουργεί κανονικά, ή έχει μπλοκάρει εξαιτίας κάποιου προβληματικού driver ή άλλου σφάλματος.
    Κατά την εγκατάστασή του το flash σου "εξαφανίζει" κάποιες συσκευές αναπαραγωγής, τόσο απλά. Κάποια προγράμματα παίζουν ήχο (το Gom player και το winamp μου επαιζαν π.χ.) και κάποια άλλα όχι. Αν κοιτάξει και τις συσκευές εγγραφής/αναπαραγωγής πιθανότατα κάποιες να έχουν χαθεί.
    Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων, αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
    [ctrl]+A, [backspace], [ctrl]+S...

  11. #11
    Εγγραφή
    12-09-2003
    Περιοχή
    Seattle US
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.386
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Talos82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λέει οτι ακούει μουσική στον υπολογιστή, οπότε δεν είναι θέμα driver. Το γιατί δεν ακούει ήχο στην εκκίνηση, μάλλον είναι άλλο θέμα από το ήχο στο internet.
    Μουσική ακούει, αλλά δεν είπε τι φορμάτ μουσικής. Τα Windows startup / shutdown media είναι wav, ενώ κατά πάσα πιθανότητα η μουσική του είναι είτε wma είτε mp3, κάτι που αν συμβαίνει δείχνει πρόβλημα στο βασικό soft synth των Windows πιθανά λόγω driver issues.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SSB : 31-03-08 στις 15:01.
    SSB

Παρόμοια Θέματα

  1. Έχω ήχο, δεν έχω εικόνα
    Από fridouleas στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-07, 02:34
  2. δεν εχω ηχο
    Από ΜΑΡΙΝΑ26 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-07, 11:27
  3. ΔΕΝ ΕΧΩ ΗΧΟ!!
    Από allotas στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-07, 11:36
  4. δεν εχω internet στο laptop
    Από tsirintanis στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-07, 04:19
  5. Δεν έχω ήχο
    Από Gemalde στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-06, 21:24

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας