Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20
  1. #1
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    56 kbps
    ISP
    On Telecoms
    Router
    PIRELLI
    Γεια και χαρα.
    ΕΙμαι στην on-telecom poio modem να διαλεξω στην κατηγορια adsl συνδεση για καλυτερη συνδεση?
    Η εταιρια μου εστειλε ενα σε πακετο αλλα επειδη ανεβαινουν στο διαμερισμα δυο ξεχωριστες γραμμες και στη μια θα συνδεσω αυτο το modem της εταιριας αλλα στην αλλη γραμμη ποιο modem να χρησιμοποιησω,και αν θα πρεπει να χρησιμοποιησω καποιο modem or router, για
    να διαμορφωσει το σημα adsl και να μπορω να συνδεσω τηλεφωνικη συσκευη.
    Με λιγα λογια χρειαζεται και αλλο modem για την δευτερη γραμμη που ανεβαινει στο διαμερισμα
    (ιδια γραμμη βεβαια χωρισμενη στα δυο) η υπαρχει κατι αλλο στην αγορα να διαμορφωσει το σημα καταληλως για συσκευη τηλεφωνου.
    Με αγωνιστικους χαιρετισμους
    Η ΓΡΑΜΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗ PSTN.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PILALAS : 08-04-08 στις 14:18. Αιτία: ΥΠΟΣΗΜΕΙΩΣΗ

  2. #2
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.197
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    εε βασικα το τηλεφωνο εφοσον ειναι ιδια γραμμη δεν θελει το ρουτερ,δεν πανε πανω στο ρουτερ τα τηλεφωνα,δεν δινει VoIP η ΟΝ μονο PSTN..

  3. #3
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Αν κατάλαβα καλά (γιατί μας τα λες λιγάκι μπερδεμένα ) , στο διαμέρισμα σου ανεβαίνει ΜΙΑ γραμμή η οποία χωρίζεται στα ΔΥΟ.
    Αν και δεν τον καταλαβαίνω αυτό τον τρόπο που έρχεται και χωρίζεται το καλώδιο, εσύ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να τοποθετήσεις ΜΟΝΟ τον router (Pirelli) που σου δίνει η On Telecoms.
    Για να τοποθετήσεις τηλεφωνική συσκευή χρειάζεται απλά ένα φίλτρο ή διαχωριστή (splitter) που σου παρέχεται από την On Telecoms.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Avesael : 08-04-08 στις 14:34.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    56 kbps
    ISP
    On Telecoms
    Router
    PIRELLI
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraCG7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κατάλαβα καλά (γιατί μας τα λες λιγάκι μπερδεμένα ) , στο διαμέρισμα σου ανεβαίνει ΜΙΑ γραμμή η οποία χωρίζεται στα ΔΥΟ.
    Αν και δεν τον καταλαβαίνω αυτό τον τρόπο που έρχεται και χωρίζεται το καλώδιο, εσύ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να τοποθετήσεις ΜΟΝΟ τον router (Pirelli) που σου δίνει η On Telecoms.
    Για να τοποθετήσεις τηλεφωνική συσκευή χρειάζεται απλά ένα φίλτρο ή διαχωριστή (splitter) που σου παρέχεται από την On Telecoms.
    Στο διαμερισμα ανεβαινουν δυο γραμμες οι οποιες ενωνωνται κατω στο κεντρικο κουτι και μετα πανε στα διαμερισματα.
    επειδη εχω δυο διαμερισματα εχω ενωσει απο κατω απο το κουτι την μια γραμμη που ερχεται απ εξω (adsl) στις δυο γραμμεσ που ανεβαινουν στα διαμερισματα καθε διαμερισμα μια γραμμη.
    Στο ενα διαμερισμα εχω το πιρελι στην αλλη γραμμη ομως τι κανω?παιρνω αλλο μοδεμ-ρουτερ.
    Αγωνιστικα.

    ........Auto merged post: PILALAS added 1 Minutes and 52 Seconds later........

    Στο διαμερισμα ανεβαινουν δυο γραμμες οι οποιες ενωνωνται κατω στο κεντρικο κουτι και μετα πανε στα διαμερισματα.
    επειδη εχω δυο διαμερισματα εχω ενωσει απο κατω απο το κουτι την μια γραμμη που ερχεται απ εξω (adsl) στις δυο γραμμεσ που ανεβαινουν στα διαμερισματα καθε διαμερισμα μια γραμμη.
    Στο ενα διαμερισμα εχω το πιρελι στην αλλη γραμμη ομως τι κανω?παιρνω αλλο μοδεμ-ρουτερ.
    Αγωνιστικα.

    ........Auto merged post: PILALAS added 22 Minutes and 1 Seconds later........

    Στο διαμερισμα ανεβαινουν δυο γραμμες οι οποιες ενωνωνται κατω στο κεντρικο κουτι και μετα πανε στα διαμερισματα.
    επειδη εχω δυο διαμερισματα εχω ενωσει απο κατω απο το κουτι την μια γραμμη που ερχεται απ εξω (adsl) στις δυο γραμμεσ που ανεβαινουν στα διαμερισματα καθε διαμερισμα μια γραμμη.
    Στο ενα διαμερισμα εχω το πιρελι στην αλλη γραμμη ομως τι κανω?παιρνω αλλο μοδεμ-ρουτερ.
    Αγωνιστικα.

    ........Auto merged post: PILALAS added 1 Minutes and 50 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikoslykos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εε βασικα το τηλεφωνο εφοσον ειναι ιδια γραμμη δεν θελει το ρουτερ,δεν πανε πανω στο ρουτερ τα τηλεφωνα,δεν δινει VoIP η ΟΝ μονο PSTN..
    Στο διαμερισμα ανεβαινουν δυο γραμμες οι οποιες ενωνωνται κατω στο κεντρικο κουτι και μετα πανε στα διαμερισματα.
    επειδη εχω δυο διαμερισματα εχω ενωσει απο κατω απο το κουτι την μια γραμμη που ερχεται απ εξω (adsl) στις δυο γραμμεσ που ανεβαινουν στα διαμερισματα καθε διαμερισμα μια γραμμη.
    Στο ενα διαμερισμα εχω το πιρελι στην αλλη γραμμη ομως τι κανω?παιρνω αλλο μοδεμ-ρουτερ.
    Αγωνιστικα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PILALAS : 08-04-08 στις 15:33. Αιτία: auto merged post

  5. #5
    Εγγραφή
    03-06-2006
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6900/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    SpeedTouch 585v6 fw 743
    SNR / Attn
    5(dB) / 47(dB)
    Αν κατάλαβα καλά, εσύ, την μια γραμμή που φέρνει ADSL και τηλέφωνο, την έχεις συνδέσει παράλληλα με τις δύο γραμμές που ανεβαίνουν στα δύο διαφορετικά διαμερίσματα (μια στο καθένα), και θέλεις να έχεις ADSL και Τηλ. και στα δύο διαμερίσματα. Σωστά?

    Δεν γίνεται όμως να βάλεις απο έναν router στο κάθε διαμέρισμα, άρα έχεις δύο λύσεις:

    1) Να συνδέσεις το καλώδιο ADSL που έρχεται απ' έξω μόνο με το ένα διαμέρισμα και στην πρώτη πρίζα του σπιτιού που βγαίνει, εκεί θα βάλεις το Splitter και ακριβώς μετά το Pirelli.
    Τώρα, απο την έξοδο τηλεφώνου στου Splitter θα μοιράσεις στις υπόλοιπες πρίζες του σπιτιού (περνώντας πίσω αυτό το καλώδιο της εξόδου του Splitter στην πρίζα και ενώνοντας το εκεί με τα καλώδια που οδηγούν στις άλλες πρίζες).
    Εαν θες να έχεις τηλέφωνο και στο άλλο διαμέρισμα, πρέπει να μοιράσεις το σήμα αυτό του τηλεφώνου πάλι κάτω (μέσω δεύτερης γραμμής που πιθανόν ανεβαίνει στο διαμέρισμα), απ' όπου θα το συνδέσεις παράλληλα με ένα απο τα ζευγάρια που πάνε στο άλλο διαμέρισμα. Ετσι θα πάρουν τηλέφωνο (φιλτραρισμένο) και εκείνες οι πρίζες.
    Αν δεν υπάρχει δεύτερη γραμμή στο πρώτο διαμέρισμα να την χρησιμοποιήσεις ως επιστροφή, θέλει νέα καλωδίωση απο το πρώτο διαμέρισμα προς το άλλο διαμέρισμα ή προς τα κάτω ή έλεγξε αν το άλλο διαμέρισμα παίρνει δύο γραμμές απο κάτω, και τότε άλλαξε τους ρόλλους τους.
    Ιντερνετ μπορείς να έχεις στο δεύτερο διαμέρισμα μέσω ασύρματης σύνδεσης (αν τα διαμερίσματα είναι κοντά), εκτός και αν θέλεις να περάσεις καλωδίωση Ethernet απο την μια πόρτα του Pirelli στο επάνω διαμέρισμα.

    2) Αφήνεις τα καλώδια που συνδέουν παράλληλα τα δύο διαμερίσματα, όπως το έχεις τώρα, και συνδέεις τον router μόνο στο ένα διαμέρισμα, όπως στην πρώτη παράγραφο του 1. Για να έχεις τηλέφωνο στο δεύτερο διαμέρισμα, χωρίς να σου κόβει το Internet όποτε μιλάς, πρέπει να βάλεις φιλτράκια τηλεφώνου πρίν απο κάθε τηλεφωνική συσκευή του δεύτερου διαμερίσματος, διότι αυτό το καλώδιο φέρει και το ADSL αυτούσιο χωρίς κανένα φιλτράρισμα.
    Για το Internet ισχύει ότι και στο 1.

    Τι διαλέγεις?
    Αν είσαι κοντά στο κέντρο και η γραμμή σου δεν έχει θόρυβο ή μεγάλο attenuation, και οι δύο τρόποι δουλεύουν καλά. Εννοείται πάντα ότι οι υπάρχουσες γραμμές τηλεφώνου στα δύο διαμερίσματα δεν έχουν πρόβλημα με βραχυκυκλώματα κλπ.

    Αν όμως είσαι λίγο μακριά απο το κέντρο σου, και συγχρονίζεις χαμηλά, τότε θές τις λιγότερες δυνατές παρεμβολές / θορύβους και συνιστάται να μην διακλαδώνεται το καλώδιο ADSL και στα δύο διαμερίσματα, οπότε η λύση 1 είναι υποχρεωτική.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    56 kbps
    ISP
    On Telecoms
    Router
    PIRELLI
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Evangelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κατάλαβα καλά, εσύ, την μια γραμμή που φέρνει ADSL και τηλέφωνο, την έχεις συνδέσει παράλληλα με τις δύο γραμμές που ανεβαίνουν στα δύο διαφορετικά διαμερίσματα (μια στο καθένα), και θέλεις να έχεις ADSL και Τηλ. και στα δύο διαμερίσματα. Σωστά?

    Δεν γίνεται όμως να βάλεις απο έναν router στο κάθε διαμέρισμα, άρα έχεις δύο λύσεις:

    1) Να συνδέσεις το καλώδιο ADSL που έρχεται απ' έξω μόνο με το ένα διαμέρισμα και στην πρώτη πρίζα του σπιτιού που βγαίνει, εκεί θα βάλεις το Splitter και ακριβώς μετά το Pirelli.
    Τώρα, απο την έξοδο τηλεφώνου στου Splitter θα μοιράσεις στις υπόλοιπες πρίζες του σπιτιού (περνώντας πίσω αυτό το καλώδιο της εξόδου του Splitter στην πρίζα και ενώνοντας το εκεί με τα καλώδια που οδηγούν στις άλλες πρίζες).
    Εαν θες να έχεις τηλέφωνο και στο άλλο διαμέρισμα, πρέπει να μοιράσεις το σήμα αυτό του τηλεφώνου πάλι κάτω (μέσω δεύτερης γραμμής που πιθανόν ανεβαίνει στο διαμέρισμα), απ' όπου θα το συνδέσεις παράλληλα με ένα απο τα ζευγάρια που πάνε στο άλλο διαμέρισμα. Ετσι θα πάρουν τηλέφωνο (φιλτραρισμένο) και εκείνες οι πρίζες.
    Αν δεν υπάρχει δεύτερη γραμμή στο πρώτο διαμέρισμα να την χρησιμοποιήσεις ως επιστροφή, θέλει νέα καλωδίωση απο το πρώτο διαμέρισμα προς το άλλο διαμέρισμα ή προς τα κάτω ή έλεγξε αν το άλλο διαμέρισμα παίρνει δύο γραμμές απο κάτω, και τότε άλλαξε τους ρόλλους τους.
    Ιντερνετ μπορείς να έχεις στο δεύτερο διαμέρισμα μέσω ασύρματης σύνδεσης (αν τα διαμερίσματα είναι κοντά), εκτός και αν θέλεις να περάσεις καλωδίωση Ethernet απο την μια πόρτα του Pirelli στο επάνω διαμέρισμα.

    2) Αφήνεις τα καλώδια που συνδέουν παράλληλα τα δύο διαμερίσματα, όπως το έχεις τώρα, και συνδέεις τον router μόνο στο ένα διαμέρισμα, όπως στην πρώτη παράγραφο του 1. Για να έχεις τηλέφωνο στο δεύτερο διαμέρισμα, χωρίς να σου κόβει το Internet όποτε μιλάς, πρέπει να βάλεις φιλτράκια τηλεφώνου πρίν απο κάθε τηλεφωνική συσκευή του δεύτερου διαμερίσματος, διότι αυτό το καλώδιο φέρει και το ADSL αυτούσιο χωρίς κανένα φιλτράρισμα.
    Για το Internet ισχύει ότι και στο 1.

    Τι διαλέγεις?
    Αν είσαι κοντά στο κέντρο και η γραμμή σου δεν έχει θόρυβο ή μεγάλο attenuation, και οι δύο τρόποι δουλεύουν καλά. Εννοείται πάντα ότι οι υπάρχουσες γραμμές τηλεφώνου στα δύο διαμερίσματα δεν έχουν πρόβλημα με βραχυκυκλώματα κλπ.

    Αν όμως είσαι λίγο μακριά απο το κέντρο σου, και συγχρονίζεις χαμηλά, τότε θές τις λιγότερες δυνατές παρεμβολές / θορύβους και συνιστάται να μην διακλαδώνεται το καλώδιο ADSL και στα δύο διαμερίσματα, οπότε η λύση 1 είναι υποχρεωτική.
    Κατ αρχη ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.
    Αυτο που δεν καταλαβα ειναι η δευτερη γραμμη που ανεβαινει πανω και που( βασικα ειναι η ιδια με την αλλη του αλλου διαμερισματος )αν το σημα της ερχεται ετοιμo για να βαλω συσκευη τηλεφωνου η πρεπει να βαλω κατι να μορφοποιηση το σημα adsl.
    To προβλημα ειναι οτι επειδη τα δυο διαμερισματα δεν εχουν καλωδιακη επικοινωνια χρησιμοποιησα την δευτερη γραμμη του δευτερου διαμερισματος και συνεδεσα KAI σε αυτη την γραμμη. aDSLEτσι λοιπον εχω dsl γραμμη και στο δευτερο διαμερισμα.
    Αγωνιστικα.ΣΤΟ δευτερο διαμερισμα εχω και αλλη γραμμη ο.τ.ε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PILALAS : 08-04-08 στις 18:19. Αιτία: ΔΕΥΚΡΙΝΙΣΗ

  7. #7
    Εγγραφή
    03-06-2006
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6900/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    SpeedTouch 585v6 fw 743
    SNR / Attn
    5(dB) / 47(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PILALAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατ αρχη ευχαριστω για το ενδιαφερον σου.
    Αυτο που δεν καταλαβα ειναι η δευτερη γραμμη που ανεβαινει πανω και που( βασικα ειναι η ιδια με την αλλη του αλλου διαμερισματος )αν το σημα της ερχεται ετοιμo για να βαλω συσκευη τηλεφωνου η πρεπει να βαλω κατι να μορφοποιηση το σημα adsl.
    To προβλημα ειναι οτι επειδη τα δυο διαμερισματα δεν εχουν καλωδιακη επικοινωνια χρησιμοποιησα την δευτερη γραμμη του δευτερου διαμερισματος και συνεδεσα KAI σε αυτη την γραμμη. aDSLEτσι λοιπον εχω dsl γραμμη και στο δευτερο διαμερισμα.
    Αγωνιστικα.ΣΤΟ δευτερο διαμερισμα εχω και αλλη γραμμη ο.τ.ε
    Ρε φίλε, υποθέτω το ADSL φτάνει στην πιλοτή σου (αυτό είναι το κάτω), και ότι το ένα διαμέρισμά σου είναι πάνω από το άλλο ή έστω στον ίδιο όροφο. Αν δεν μας εξηγείς καλά, τι περιμένεις να ...μυρίσω τα νύχια μου Κάνε μια προσπάθεια και εσύ να καταλάβεις τι λέω.

    Πάλι δεν είμαι σίγουρος πώς έχεις ενώσει τα δύο διαμερίσματα.

    Αν κάθε διαμέρισμα έχει απο δύο γραμμές ΟΤΕ, τότε χρησιμοποίησε τις δύο αυτές δεύτερες γραμμές απο τα δύο διαμερίσματα (αφού τις ενώσεις μεταξύ τους κάτω - υποθέτω εκεί καταλήγουν), ώστε να επικοινωνούν μεταξύ τους. Τότε μπορείς να εφαρμόσεις τη μέθοδο 1.
    Όταν καταφέρεις να έχεις ανεξάρτητη καλωδίωση που ενώνει το ένα διαμέρισμα με το άλλο, χρησιμοποίησέ την για να μεταφέρεις το (φιλτραρισμένο) τηλ. στο δεύτερο διαμέρισμα, κατά την 1 λύση, αντικαθιστώντας την δεύτερη παράγραφο, στο προγούμενο μύνημά μου.

    Αν το πρώτο διαμέρισμα δεν έχει δεύτερη γραμμή (το δεύτερο έχει όπως λές, και την έχεις συνδέσει πάνω στην μοναδική ADSL γραμμή του πρώτου), τότε πας στην λύση 2, δηλαδή το ADSL μοιράζεται παντού (σε κάθε πρίζα - κάθε διαμερίσματος) και ...κάνε τον σταυρό σου.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    56 kbps
    ISP
    On Telecoms
    Router
    PIRELLI
    ΦΙΛΕ ΒΑΓΓΕΛΗ.
    Καταλαβες πολυ σωστα,
    δυο διαμερισματα στον ιδιο οροφο.
    Εχουν απο δυο γραμμες που ανεβαινουν πανω το καθενα.
    Απο κατω λοιπον εχω συνδεσει(μπλεξει)την μια γραμμη που ερχονταν απο τον οτε και την εδινα και στο αλλο διαμερισμα που ηταν ανεξαρτητο και δεν ειχα κοινο τηλεφωνο-κοινη γραμμη.χρησιμοποιησα λοιπον την δευτερη γραμμη .
    Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ.Τωρα με την γραμμη την adsl που ανεβασα πανω διχως να μπορω να βαλω το ρουτερ θα μπορεσω να συνδεσω τηλεφωνο και εννοω συσκευη τηλεφωνου.Το σημα θα ερθει παραμορφωμενο?μπορω να προσθεσω κατι για να εχω σημα τηλεφωνου.
    αγωνιστικα.

  9. #9
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PILALAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ.Τωρα με την γραμμη την adsl που ανεβασα πανω διχως να μπορω να βαλω το ρουτερ θα μπορεσω να συνδεσω τηλεφωνο και εννοω συσκευη τηλεφωνου.Το σημα θα ερθει παραμορφωμενο?μπορω να προσθεσω κατι για να εχω σημα τηλεφωνου.
    Φίλτρο DSL πριν από κάθε τηλεφωνική συσκευή.

  10. #10
    Εγγραφή
    03-06-2006
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6900/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    SpeedTouch 585v6 fw 743
    SNR / Attn
    5(dB) / 47(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PILALAS Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΦΙΛΕ ΒΑΓΓΕΛΗ.
    Καταλαβες πολυ σωστα,
    δυο διαμερισματα στον ιδιο οροφο.
    Εχουν απο δυο γραμμες που ανεβαινουν πανω το καθενα.
    Απο κατω λοιπον εχω συνδεσει(μπλεξει)την μια γραμμη που ερχονταν απο τον οτε και την εδινα και στο αλλο διαμερισμα που ηταν ανεξαρτητο και δεν ειχα κοινο τηλεφωνο-κοινη γραμμη.χρησιμοποιησα λοιπον την δευτερη γραμμη .
    Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΞΗΣ.Τωρα με την γραμμη την adsl που ανεβασα πανω διχως να μπορω να βαλω το ρουτερ θα μπορεσω να συνδεσω τηλεφωνο και εννοω συσκευη τηλεφωνου.Το σημα θα ερθει παραμορφωμενο?μπορω να προσθεσω κατι για να εχω σημα τηλεφωνου.
    αγωνιστικα.
    Στό έχω ήδη απαντήσει στο 2. Αμα διάβαζες και αυτά που σου έγραφα...
    ... Για να έχεις τηλέφωνο στο δεύτερο διαμέρισμα, χωρίς να σου κόβει το Internet όποτε μιλάς, πρέπει να βάλεις φιλτράκια τηλεφώνου πρίν απο κάθε τηλεφωνική συσκευή του δεύτερου διαμερίσματος, διότι αυτό το καλώδιο φέρει και το ADSL αυτούσιο χωρίς κανένα φιλτράρισμα.

  11. #11
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    κ να ελπιζεις μετα απο ολες αυτες τις κολλησεις να εχεις καλα στατιστικα...:P
    ινετ κ στα 2 σπιτια μονο με wifi

  12. #12
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    ή με UTP...

  13. #13
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    56 kbps
    ISP
    On Telecoms
    Router
    PIRELLI
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kage Εμφάνιση μηνυμάτων
    κ να ελπιζεις μετα απο ολες αυτες τις κολλησεις να εχεις καλα στατιστικα...:P
    ινετ κ στα 2 σπιτια μονο με wifi
    ΓΕΙΑ.
    Τι εννοεις λεγοντας στατιστικα?
    Μηπως οτι εξασθενει το σημα και εαν ναι τι κανω?
    Το μελεταω το συστημα της ον εδω και μια βδομαδα.
    Ελπιζω να διαλεξα σωστη εταιρια.Τα αλλα ολα διορθωνονται ,ο παροχος ομως μενει ο ιδιος και οι δυνατοτητες του εξαρτωνται απο την τεχνολογια που εχει στη διαθεση του, απο τον επαγγελματισμο απο την συνεπεια και απο τις παροχες .
    Εαν δεν υπαρχουν αυτα ΧΕΣΤΑ.
    ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ.

  14. #14
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ-ΚΕΝΤΡΟ
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    56 kbps
    ISP
    On Telecoms
    Router
    PIRELLI
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Evangelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στό έχω ήδη απαντήσει στο 2. Αμα διάβαζες και αυτά που σου έγραφα...
    ... Για να έχεις τηλέφωνο στο δεύτερο διαμέρισμα, χωρίς να σου κόβει το Internet όποτε μιλάς, πρέπει να βάλεις φιλτράκια τηλεφώνου πρίν απο κάθε τηλεφωνική συσκευή του δεύτερου διαμερίσματος, διότι αυτό το καλώδιο φέρει και το ADSL αυτούσιο χωρίς κανένα φιλτράρισμα.
    Τα φιλτρα πρεπει να ειναι κοντα στη συσκευη η μπορει να ειναι και σε μια αποσταση τριων η και περισσοτερων μετρων?
    με αγωνιστικους χαιρετισμους.

    ........Auto merged post: PILALAS added 1 Minutes and 8 Seconds later........

    Τα φιλτρα adsl πρεπει να ειναι κοντα στη συσκευη η μπορει να ειναι και σε μια αποσταση τριων η και περισσοτερων μετρων?
    με αγωνιστικους χαιρετισμους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PILALAS : 10-04-08 στις 22:35. Αιτία: auto merged post

  15. #15
    Το avatar του μέλους Avesael
    Avesael Guest
    Τα φίλτρα πάνε στις τηλεφωνικές πρίζες του διαμερίσματος και εκεί "κουμπώνεις" τις τηλεφωνικές συσκευές...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιο adsl modem για linux ?
    Από Lagman στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-08, 11:56
  2. Σε ποιό ADSL modem router κλείνει το wireless?
    Από con στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-05, 11:56
  3. Ποιο ADSL Modem?
    Από Infoseeker στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-05, 11:37
  4. Ποιό ADSL modem/router θα μου προτείνατε?
    Από pan.nl στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-05, 02:59
  5. Ποιο ADSL Modem να παρω;
    Από firegarden στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-04, 13:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας