Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    16-03-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τι γίνεται ρε παιδια??? Πως γίνεται ενώ δεν έχω πρόσβαση στο ιντερνετ κ ενω δεν μου έχει σταλεί καν ρουτερ να πληρώνω λογαριασμο στην Tellas??

  2. #2
    Εγγραφή
    05-01-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.580
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/3000
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    TG788 / TP-LINK C7
    SNR / Attn
    10(dB) / 15.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mystery_280 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι γίνεται ρε παιδια??? Πως γίνεται ενώ δεν έχω πρόσβαση στο ιντερνετ κ ενω δεν μου έχει σταλεί καν ρουτερ να πληρώνω λογαριασμο στην Tellas??
    Βασικά μην δεχτείς να τον πληρώσεις.. Πάρ' τους τηλ να βγάλεις καμιά άκρη και αν όχι καταγγελία..
    مفاجأة

  3. #3
    Εγγραφή
    16-03-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πήρα ήδη τηλέφωνο κ τους είπα πως αν δεν μου σταλεί ρουτερ για να μπορώ να έχω πρόσβαση στο ιντερνετ δεν πληρωνω, κ το μονο που μου είπαν είναι ότι θα επισπευσουν τις διαδικασιες για να μου σταλεί ο εξοπλισμός το συντομότερο δυνατον... Μα αυτα τα λογια του αερα μου τα λενε εδώ κ κατι βδομαδες τωρα! Κ εγώ την ερχόμενη βδομάδα θα είμαι εκτος Ελλαδος....

  4. #4
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα τα πληρώσεις (γιατί έχει εκδοθεί λογαριασμός) με την προϋπόθεση ότι τον επόμενο μήνα θα σου κάνουν πίστωση... Τουλάχιστον έτσι είχα κάνει εγώ στις αρχές.
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  5. #5
    Εγγραφή
    16-03-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αχα... Κ κατι αλλο...! Μαζι με το λογαριασμο μου, εχει έρθει λογαριασμος κ για την προηγούμενη που εμενε στο συγκεκριμενο διαμερισμα... Θα πρέπει να πληρώσω κ αυτον τον λογαριασμο??? Γιατι χρησιμοποιώ εγώ τον ιδιο αριθμο καθως εγινε μεταβιβαση πριν μερικους μήνες...!

  6. #6
    Εγγραφή
    05-01-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.580
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/3000
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    TG788 / TP-LINK C7
    SNR / Attn
    10(dB) / 15.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mystery_280 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αχα... Κ κατι αλλο...! Μαζι με το λογαριασμο μου, εχει έρθει λογαριασμος κ για την προηγούμενη που εμενε στο συγκεκριμενο διαμερισμα... Θα πρέπει να πληρώσω κ αυτον τον λογαριασμο??? Γιατι χρησιμοποιώ εγώ τον ιδιο αριθμο καθως εγινε μεταβιβαση πριν μερικους μήνες...!
    Σε ποιου το όνομα είναι ο λογαριασμός? Αν είναι στο δικό σου τότε μόνο αν υπάρχει συμφωνία μεταξύ σας δεν θα το πληρώσεις, διαφορετικά...
    مفاجأة

  7. #7
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΣΣΟΣ
    Router
    siemens speedstream
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 30(dB)
    Και εμένα είχε έρθει λογαριασμός χωρίς να έχω ιντερνετ, έκανα φασαρία στα γραφεία τους(πήγα εκεί,δεν πήρα
    τηλέφωνο) και δεν τον πλήρωσα! Βέβαια μετά το δίμηνο που ήρθε ο επόμενος λογαριασμός ήταν 40 ευρώ
    παραπάνω και καλά μόνο το τηλέφωνο. Αυτό είχε γίνει πριν ένα χρόνο που πήγα στην Τελλάς και είχε πάγιο
    46.90.

  8. #8
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Aυτές οι εταιρίες λόγω του πλήθους των πελατών λιανικής κτλ, έχουν αυτόματα συστήματα έκδοσης κτλ λογαριασμών, οπότε αν σου έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή αρχίζει η χρέωση από την ημέρα ενεργοποίησης. Από εκεί και πέρα πληρώνεις το λογαριασμό και παίρνεις τηλέφωνο στο 13800 μιλάς με το λογιστήριο και σου πιστώνουν το ποσό μετά από 1 ή 2 λογαριασμούς, εγώ όσες φορές έχω βρεί λάθος με ένα τηλεφωνάκι έχω βρεί λύση.

    Όσο για το λογαριασμό της προηγούμενης αναγκαστηκά θα τον πληρώσεις εσύ, πρωτού γίνει μετάβαση θα πρέπει να είσαι σίγουρος πως ο προηγούμενος κάτοχος της γραμμής δεν είχε κάποιο χρέος.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  9. #9
    Εγγραφή
    16-03-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Πήρα τηλεφωνο και μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να πληρώσω τον λογαριασμο της προηγούμενης, αφου έχει βγει ξεχωριστός λογαριασμος, με το δικό της όνομα... τώρα, όσον αφορά τον δικό μου λογαριασμό, μου έχουν κάνει πίστωση μέχρι τον επόμενο λογαριασμό που θα έρθει... Τι πάει να πει αυτό...?

  10. #10
    Το avatar του μέλους lamargosx
    lamargosx Guest
    Έμπλεξες με τη γραφειοκρατία. Σε εμένα πάντως 2 χρόνια τώρα δε μου εχουν κλέψει ούτε λεπτό.Εξαιρέσεις πάντα υπάρχουν

  11. #11
    Εγγραφή
    16-03-2008
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αχα... Με βλέπω να έρχεται ο επόμενος λογαριασμός κ εγώ ακόμα να είμαι χωρίς ιντερνετ...

  12. #12
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mystery_280 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα τηλεφωνο και μου είπαν ότι δεν χρειάζεται να πληρώσω τον λογαριασμο της προηγούμενης, αφου έχει βγει ξεχωριστός λογαριασμος, με το δικό της όνομα... τώρα, όσον αφορά τον δικό μου λογαριασμό, μου έχουν κάνει πίστωση μέχρι τον επόμενο λογαριασμό που θα έρθει... Τι πάει να πει αυτό...?
    ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΤΕΛΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΞΕΧΑΣΑΝ ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝ ΑΠΟ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ ΤΟΥΣ ,ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ !!!!!! ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ,
    ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΑΥΤΟ ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΦΥΓΕΙ ΦΥΓΕΙ!!!!!!!!!

  13. #13
    Το avatar του μέλους AvonGirl
    AvonGirl Guest
    Μπορείς να ζητησεις πίστωση. Η τον πληρώνεις κ σου αφαιρούνται μετά σε επόμενο λογαριασμό ή δεν τα πληρώνεις κ περιμενεις να γινει η πιστωση. Καλο είναι ομως να γινει η εξοφληση του λογαριασμου για να μην υπαρξει περιπτωση φραγης. (δεν υπαρχει περιπτωση να χάσεις ουτε ένα ευρώ) Δούλευα στο τμημα εξυπηρετησης πελατων λογαριασμών της Τελλας στο 13800 κ τα ξερω καλα τα πραγματα! Στην διαθεση όλων οσων θέλουν να μαθουν λεπτομερειες για οτιδηποτε!

Παρόμοια Θέματα

  1. Σύνδεση ADSL VPN χωρίς πρόσβαση στο Internet
    Από Ζέγκας στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-07, 15:36
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-06, 14:49
  3. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-05, 11:07
  4. Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-04, 18:30

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας