Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 57
  1. #31
    Εγγραφή
    04-01-2008
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 25.5(dB)
    Με ένα προγραμματάκι σαν το TuneUp Utilities ξεφορτώθηκα αρκετές άχρηστες εφαρμογές από το laptop και τώρα είναι κάπως καλύτερα. Δεν είναι δυνατόν ο σταθερός (με xp και 768 ram pc2700) να ξεκινά γρηγορότερα από το laptop. Κρίμα που δεν είναι τόσο εύκολο από ότι κατάλαβα να βάλω τα xp...

    "Αφού δεν προχωράνε τα vista καθόλου ας τους αναγκάσουμε να τα αγοράσουνε"
    Θείος Μπιλ.
    Λιάρδα...
    -----------------------------------------------------------------------------
    Η και η

  2. #32
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    @flamelab

    εισαι εκτος θεματος και δυστηχως ψαχνεις για flame war. Να στο ξαναπω,περαν του ποσο σωστες ειναι ή οχι οι διαπιστωσεις σου, υπαρχει κοσμος , πολυς κοσμος, που εχει λογους, πολλους λογους, να παραμενει στα xp. Αν εχεις κατι να πεις επι του θεματος οκ. Αν οχι γιατι δεν ανοιγεις ενα δικο σου θεμα της μορφης " xp vs vista" ?

    Δεν βοηθας και ειναι κριμα.

  3. #33
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    @flamelab

    εισαι εκτος θεματος και δυστηχως ψαχνεις για flame war. Να στο ξαναπω,περαν του ποσο σωστες ειναι ή οχι οι διαπιστωσεις σου, υπαρχει κοσμος , πολυς κοσμος, που εχει λογους, πολλους λογους, να παραμενει στα xp. Αν εχεις κατι να πεις επι του θεματος οκ. Αν οχι γιατι δεν ανοιγεις ενα δικο σου θεμα της μορφης " xp vs vista" ?

    Δεν βοηθας και ειναι κριμα.
    Εσύ είσαι εκτός θέματος γιατί ενώ εγώ λεω την αποψή μου, εσύ το μόνο που κάνεις είναι να με βγάζεις εμενα εκτός θέματος.

    XP vs Vista δεν ανοίγω γιατί θα πέσουν τα κοράκια όλα να με φάνε + το ότι θα κλειδωθεί πάρ'αυτα + το ότι έχει ξαναγίνει (στις ειδήσεις) και ενώ είχα πλήρη επιχειρήματα, όλοι κλείναν τα αυτιά τους.

    Θεωρώ την άγνοια μέγιστο κακό.

    Και πες μου εναν σοβαρό λόγο (ή μάλλον κι αλλους λόγους) να μην περασει κανείς σε Vista σήμερα κιόλας.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  4. #34
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Το θεμα λεει :

    Αλλαγή από Vista σε Xp σε laptop!

    εχεις να πεις κατι πανω σε αυτο ? Μια συμβουλη, μια οδηγια, μια εμπειρεια κατι τελος παντων που θα βοηθησει εναν στοκο σαν και μενα, εναν ασχετο, εναν αρχαιο, εναν καθυστερημενο τελος παντων να κανει τη δουλεια που θελει να κανει ?

  5. #35
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θεμα λεει :

    Αλλαγή από Vista σε Xp σε laptop!

    εχεις να πεις κατι πανω σε αυτο ? Μια συμβουλη, μια οδηγια, μια εμπειρεια κατι τελος παντων που θα βοηθησει εναν στοκο σαν και μενα, εναν ασχετο, εναν αρχαιο, εναν καθυστερημενο τελος παντων να κανει τη δουλεια που θελει να κανει ?
    Eίμαι ξεκάθαρος : Να ΜΗΝ την κάνει .

    Παει και τελειωσε.

    Τα μόνα Windows που σέβομαι περισσότερο μετά τα Vista :

    Windows Server 2003 x64
    Windows XP Professional x64 (2004)
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  6. #36
    Εγγραφή
    10-05-2008
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    Router
    TP-LINK archer VR600V
    Παιδιά μην τρελαθούμε. Ανάλογα με τη δουλειά που θέλει να κάνει ο καθένας στο PC του, εγκαθιστά και το αντίστοιχο λειτουργικό. Προσωπικά θα πέταγα το καινούριο laptop μου στα σκουπίδια, αν δεν κατάφερνα να ξηλώσω τα (s)vista γιατί απλώς με καθυστερούσαν με ηλιθιες ερωτήσεις και δεν μου πρόσθεταν απ την άλλη τίποτα παραπάνω από το aero.. Και μιας κι έχω και κάποια ηλικία και δεν τα μπορώ τα πολλα φρου-φρού κι αρώματα. εψαξα και έβαλα τα xp που και ταχύτατα είναι (το sp3 το δοκιμάσατε και ασφαλέστατα (με το kaspersky δεν περνάει τίποτα) είναι. Η λογική (αν δεν το έχετε καταλάβει) είναι να κάνουν ισχυρότερα pc, αλλά ταυτόχρονα να δημιουργούν ποιο απαιτητικά λειτουργικά, ώστε να μπορούν να σου πουλήσουν τις επόμενες γενιές chipset. Ποιο το κέρδος του χρήστη; Να πω πως δεν είμαι αρνητικός σε κάθε καινούριο. Απεναντίας δοκιμάζω κάθε νέο που βγαίνει κι αν είναι καλό (κατά τη γνώμη μου φυσικά) το υιοθετώ. Το μήνυμα αυτό το γράφω με ubuntu. Μακριά από εμένα οι χαρακτηρισμοί περί αναχρονιστικού. και να μην ξεχνάμε πως κατά το παρελθόν έχουν κυκλοφορήσει και κάτι windows Me. Μήπως τα θυμάστε; Κάθε τρεις ημέρες έκανα format. Κι εγώ επέμενα γιατί ήταν τα καινούρια win. Χαμένος χρόνος για τις βλακείες του Bill. Πάντως όποιος έχει απορίες για την εγκατάσταση των win xp σε laptop ας ρωτήσει. Ίσως μπορώ να βοηθήσω μιας και το θέμα μας αυτό είναι.

    ........Auto merged post: stevelo πρόσθεσε 10 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Και κάτι ακόμη. Πριν 6 μήνες οι εταιρείες έδιναν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ τα καινούργια laptop με vista και δεν σου επέτρεπαν να τα αλλάξεις με την απειλή πως δεν θα ισχύει η εγγύηση. Τώρα οι περισσότεροι σου δίνουν τη δυνατότητα να επιλέξεις λειτουργικό μεταξύ winxp ή vista. σας λέιε κάτι αυτό;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stevelo : 12-05-08 στις 21:13. Αιτία: auto merged post

  7. #37
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, προτιμούν αυτό που ξέρουν, θεωρούν ότι τάχα είναι καλύτερο > τάχα μου πιο απλό > στην ουσία φτωχό και άδειο και δεν προτιμούν το σύγχρονο, πλήρες, ασφαλές και λειτουργικότατο (μετά το Sp1) .
    Μπα;
    Και πριν το sp1 τι ήταν; Να ψάξω λες δικά σου post ή να σου τη χαρίσω;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανείς εκ των λεγόμενων την λέξη σVista δεν έχει καθίσει ποτέ, μα ποτέ να δει ότι προσφέρουν ότι πραγματικά χρειάζεται. Οτι ΜΟΝΟ για το λόγο του ότι τρώνε λίγη παραπάνω μνήμη (έλεος, στην μνήμη στέκονται ολοι, στο ότι κανει prefetching το System32 και δεν ζορίζει καθε δευτερόλεπτο τον σκληρό δίσκο) και το ότι δεν τους τρέχει με 2 fps πιο πάνω το Ουάου ή το Crysis . Ενώ με το SP1 έχει λύθεί και το πρόβλημα των παιχνιδιών.
    Εμ και ίσως επίσης επειδή οι single threaded εφαρμογές σέρνονται σαν τον διάολο, ίσως λόγω των επιπέδων ασφάλειας του λειτουργικού;
    Τώρα θα μου πεις... Πφφφ Single Threaded στο 2008;
    (ψάξε πόσα threads και processes ανοίγει το Office. Όχι βρε το 2003... το 2007 σε λέω! )

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 2006 αυτά . Εχει λυθεί . Ψάχτο και θα βρεις οτι λύθηκε. Ψάχνε (όπως όλοι ), μη μένεις στην άγνοια.

    Βάλτου πιπίλα αν θες.

    Αυτό σε ρωτάει γιατί αν εσύ κατέβασες κατι περίεργο δεν ξερω εγώ από που, τίγκα στους ιούς,αν σου πει ότι το αρχείο θέλει να πάρει τον έλεγχο, τότε θα το μάθεις. Με τα XP παίρνει τον έλεγχο και ο πιο ηλίθιος ιός που υπάρχει .
    Ενώ με τα Vista!
    ΧΑ-ΧΑ
    (δες παρακάτω)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και όσοι δεν έχουν βγάλει drivers, ΔΕΝ φταίνε τα Vista, οι κατασκευαστές φταίνε.
    A να γειά σου!
    Να σου συστήσω τους Linux groupies! Linux groupies, o flamelab, flamelab στ αριστερά οι ubuntu freaks, μετά οι ...... και τέλος οι gentoo followers.
    Άρα:
    Αν δεν υπάρχουν ιοί για ένα λειτουργικό (π.χ. Vista ή Ubuntu) είναι επειδή είναι ασφαλές. Παρά το ότι ενδέχεται να είναι Microsoft.
    Αν μια συσκευή δεν δουλεύει φταίει ο κατασκευαστής.

    Χ-ε να δεις τελικά...
    Πόσα κοινά έχουν οι Linux groupies με τους Vista groupies!

    btw freshmeat
    Είπα στον κουμπάρο μου που πήρε Vista laptop την επόμενη φορά που θα έρθει στο σπίτι μου να συνδεθεί στο δίκτυο των 8 Η/Υ (wired/less με το Gentoo gateway) να έχει XP. Αν θέλεις θα του πω άκυρο να έρθεις εσύ να το βάλεις!
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  8. #38
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Εμ και ίσως επίσης επειδή οι single threaded εφαρμογές σέρνονται σαν τον διάολο, ίσως λόγω των επιπέδων ασφάλειας του λειτουργικού;
    Τώρα θα μου πεις... Πφφφ Single Threaded στο 2008;
    (ψάξε πόσα threads και processes ανοίγει το Office. Όχι βρε το 2003... το 2007 σε λέω! )
    Σημασία έχει ότι cold startup time έχει καλύτερο, τώρα τι λες, άλλο θέμα.
    Α, ναι με Gentoo μπορείς να το ορίσεις το OOffice multithreaded. Και πάλι σε cold start πιο γρήγορο είναι το single Threaded 32bit Office.
    A, και πρέπει να είσαι Genti.....

    Ενώ με τα Vista!
    ΧΑ-ΧΑ
    (δες παρακάτω)

    A να γειά σου!
    Να σου συστήσω τους Linux groupies! Linux groupies, o flamelab, flamelab στ αριστερά οι ubuntu freaks, μετά οι ...... και τέλος οι gentoo followers.
    Άρα:
    Αν δεν υπάρχουν ιοί για ένα λειτουργικό (π.χ. Vista ή Ubuntu) είναι επειδή είναι ασφαλές. Παρά το ότι ενδέχεται να είναι Microsoft.
    Αν μια συσκευή δεν δουλεύει φταίει ο κατασκευαστής.

    Χ-ε να δεις τελικά...
    Πόσα κοινά έχουν οι Linux groupies με τους Vista groupies!
    Γενικά έχουν πολλά κοινά όπως το ότι ακόμη περιμένουν υποστήριξη σαν ψίχουλα για drivers για βασικές συσκευές (Nvidia, ATI) ενώ όπου δεν υπάρχει properiatary αλλά ούτε open-driver κάνεις προσευχή με τον NDISwrapper....
    Οι άλλοι πλήρωσαν, και κουτσά στραβά drivers έχουν. Τόσο κοινό.

    btw freshmeat
    Είπα στον κουμπάρο μου που πήρε Vista laptop την επόμενη φορά που θα έρθει στο σπίτι μου να συνδεθεί στο δίκτυο των 8 Η/Υ (wired/less με το Gentoo gateway) να έχει XP. Αν θέλεις θα του πω άκυρο να έρθεις εσύ να το βάλεις!
    Να τους πεις να μεταφέρει καμιά βιβλιοθήκη με MP3 (5GB+) μέσω Wireless στα XP. Εγώ σαν συμβουλή σας δίνω να έχει πάρει και σετάκι για φραπέ γιατί θα χρειαστεί.
    Εκτός και αν αρχίσουμε να πειράζουμε TCP παράθυρα....
    Φιλικά!
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  9. #39
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Mε ζάλισες άνθρωπε μου

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα;
    Και πριν το sp1 τι ήταν; Να ψάξω λες δικά σου post ή να σου τη χαρίσω;
    Τώρα τι είναι αυτό ;

    Εμ και ίσως επίσης επειδή οι single threaded εφαρμογές σέρνονται σαν τον διάολο, ίσως λόγω των επιπέδων ασφάλειας του λειτουργικού;
    Τώρα θα μου πεις... Πφφφ Single Threaded στο 2008;
    (ψάξε πόσα threads και processes ανοίγει το Office. Όχι βρε το 2003... το 2007 σε λέω! )
    Σε έπιασα σε κακή μέρα μου φαίνεται ...

    Ενώ με τα Vista!
    ΧΑ-ΧΑ
    (δες παρακάτω)
    Πες στο στον Pop που παιδεύεται όλη μερα με τα XP

    A να γειά σου!
    Να σου συστήσω τους Linux groupies! Linux groupies, o flamelab, flamelab στ αριστερά οι ubuntu freaks, μετά οι ...... και τέλος οι gentoo followers.
    Άρα:
    Αν δεν υπάρχουν ιοί για ένα λειτουργικό (π.χ. Vista ή Ubuntu) είναι επειδή είναι ασφαλές. Παρά το ότι ενδέχεται να είναι Microsoft.
    Αν μια συσκευή δεν δουλεύει φταίει ο κατασκευαστής.

    Χ-ε να δεις τελικά...
    Πόσα κοινά έχουν οι Linux groupies με τους Vista groupies!

    btw freshmeat
    Είπα στον κουμπάρο μου που πήρε Vista laptop την επόμενη φορά που θα έρθει στο σπίτι μου να συνδεθεί στο δίκτυο των 8 Η/Υ (wired/less με το Gentoo gateway) να έχει XP. Αν θέλεις θα του πω άκυρο να έρθεις εσύ να το βάλεις!
    Εχεμ, δεν θα'χα πρόβλημα

    Υ.Γ. Εχεμ , εγώ σταμάτησα το flame, το συνέχισες , πρόσεξε λίγο και κουλάρισε, ΟΚ

    Αν έχεις πρόβλημα με την παρουσία μου στο φόρουμ, υπάρχουν τα πμ να συνεννοηθούμε.

    Δεν έχω πρόβλημα με αυτό, εντάξει ;
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  10. #40
    Εγγραφή
    10-12-2007
    Περιοχή
    Οταν το μάθω θα σας το πώ
    Μηνύματα
    560
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    2395 - 27132 kbps
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZXDSL 931VII over ISDN
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 0/0(dB)
    Eδώ ειναι το Norton Removal Tool.

    http://service1.symantec.com/SUPPORT...05033108162039

  11. #41
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @flamelab,
    Έχω πρόβλημα με εκφράσεις τύπου "βάλτου πιπίλα".
    Επίσης δεν μου αρέσουν οι φανμποϊσμοί, κάτι που ο manosdoc το πήρε από την ανάποδη και άρχισε να μου λέει για τους Gentii

    Τα sVista είναι in my not-so-humble opnion κάποιου που τρέχει Windows από τα 3.0 η χειρότερη έκδοση Windows (τηρουμένων των χρονικών-οικονομικών-τεχνολογικών αναλογιών), συμπεριλαμβανομένων ΚΑΙ των ME.

    Από την επαγγελματική μου εμπειρία σου λέω επίσης ότι στην αγορά γίνεται κλάμα με τα Vista. Ναι, φταίνε οι προγραμματιστές, φταίνε οι κατασκευαστές φταίνε όλοι οι υπόλοιποι. Να συμφωνούσα εάν και εφόσον τα Vista είχαν να δώσουν το κάτι extra που θα δικαιολογούσε τα όποια προβλήματα.
    Δυστυχώς δεν το έχουν.


    @manosdoc
    Δέχομαι την πρόκληση. Θα βρούμε 10 benchmarks στο ακριβώς ίδιο hardware. Αν νικήσεις τα XP στο οτιδήποτε πλήν του TCP/IP stack (που είναι γνωστά άθλιο και απλά βελτιώθηκε λίγο)... τα λέμε
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  12. #42
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    @manosdoc
    Δέχομαι την πρόκληση. Θα βρούμε 10 benchmarks στο ακριβώς ίδιο hardware. Αν νικήσεις τα XP στο οτιδήποτε πλήν του TCP/IP stack (που είναι γνωστά άθλιο και απλά βελτιώθηκε λίγο)... τα λέμε
    Αμέεε
    Να ανοίξουμε ένα τόπικ να μην είμαστε και εκτός!
    Αρκεί να συγκρίνουμε όμοια πράγματα, π.χ. τα Bench προγράμματα να είναι 64bit, να υποστηρίζουν το DX10.1 API..Να μετρήσουμε κατανάλωση σε idle με εξωτερικό εργαλείο
    Ντάξει, εκτός TCP/IP, δεκτό.

    Πέρα από την πλάκα, ίσως είναι και διαφωτιστικό για πολλά μέλη του φόρουμ.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  13. #43
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμέεε
    Να ανοίξουμε ένα τόπικ να μην είμαστε και εκτός!
    Αρκεί να συγκρίνουμε όμοια πράγματα, π.χ. τα Bench προγράμματα να είναι 64bit, να υποστηρίζουν το DX10.1 API..Να μετρήσουμε κατανάλωση σε idle με εξωτερικό εργαλείο
    Ντάξει, εκτός TCP/IP, δεκτό.

    Πέρα από την πλάκα, ίσως είναι και διαφωτιστικό για πολλά μέλη του φόρουμ.
    64-bit?
    Που κολλάει αυτό; DX10.1 API επειδή; Πόσα παιχνίδια και εφαρμογές με μεγάλο μερίδιο αγοράς τα χρησιμοποιούν;
    Πλάκα-πλάκα... Θα το κάνω αν-μόλις βρω ευκαιρία, πραγματικά θα είναι πολύ ενδιαφέροντα τα αποτελέσματα.
    Έχεις να προτείνεις κάτι από έτοιμα benchmarks;

    <edit>
    btw επίσης θα μιλάμε για ένα μέσου επιπέδου PC. Όχι για bleeding edge!
    Κάτι σαν αυτό που αγοράζει ο πολύς κόσμος και όχι ημείς οι άρρωστοι!
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  14. #44
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    64-bit?
    Που κολλάει αυτό; DX10.1 API επειδή; Πόσα παιχνίδια και εφαρμογές με μεγάλο μερίδιο αγοράς τα χρησιμοποιούν;
    Πλάκα-πλάκα... Θα το κάνω αν-μόλις βρω ευκαιρία, πραγματικά θα είναι πολύ ενδιαφέροντα τα αποτελέσματα.
    Έχεις να προτείνεις κάτι από έτοιμα benchmarks;

    <edit>
    btw επίσης θα μιλάμε για ένα μέσου επιπέδου PC. Όχι για bleeding edge!
    Κάτι σαν αυτό που αγοράζει ο πολύς κόσμος και όχι ημείς οι άρρωστοι!
    Xμμμ...
    Α... δεν χρησιμοποιώ 32bit... Anyway μπορείς αν έχεις αφήσει κάνα μηχανηματάκι με Vista32 να τα κάνεις εσύ! Θα είναι άδικο να κάνω bench με 32bit Wow αλλά δεν πειράζει μπορώ να δω πόσα απίδια πιάνει ο σάκος ούτως ή άλλως.
    Ναι, και γω θέλω να κάνουμε κάτι γήινο. Έχω ένα Laptop των 550 ευρώ με Pentium - Dual core και Integrated X3100,SATA 5400, 2GB μνήμης, 533FSB. Νομίζω είναι αρκετά γήινο.
    Να σου πω, μπορούμε να κάνουμε και παραμετροποιήσεις όπως εδώ γιατί είναι κρίμα να κάνουμε Bench σε μη σετταρισμένο σύστημα.
    Για παιχνίδια εκτός DX10.1 που δεν βρίσκω ούτε ένα... είναι άδικο να μετρήσουμε Compatibility σε DX9.0c αλλά και πάλι δεν πειράζει, ούτως ή άλλως δεν γίνεται αλλιώς.

    Πριν βρούμε standar Bench σουίτες, καλά είναι να μετράμε και τα απλά τύπου:
    Α. Μεταφορά τάδε αρχείων,
    Β. Χρόνος εκκίνησης ( από την στιγμή που ξεκινά η μπάρα, μέχρι να μπει σε περιβάλλον που να κάνεις 2 απλές ενέργειες για επιβεβαίωση ότι φόρτωσαν τα πάντα, Πιο δίκαιο θα είναι να βγει το Aero mode, αν και στο boot time εμπιστεύομαι τα Vista ακόμη και με Aero, δεν μασάν)
    Γ. Χρόνος Τερματισμού
    Δ. Επίδοση Multithreaded προγραμμάτων τύπου Winrar
    E. Εκκίνηση cold startup βασικών προγραμμάτων (Office 2003 ή 2007, FF, Media Player, WLMessenger... ότι έχεις αγάπη)

    Σόρρυ αν βγήκα off-topic
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  15. #45
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    45
    Uploads
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Νομιζω πρεπει να χαμηλωσεις την αναλυση στα 1280 επι 1024

    ........Auto merged post: GRDestroyerH3 πρόσθεσε 0 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Τσεκαρε το FPS Creator X10
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KIT-XDestroyerGR : 15-05-08 στις 17:00. Αιτία: auto merged post

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. από Vista σε XP (Dell laptop)
    Από karetsos στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-08, 11:46
  2. FS Amilo xi 2428-004 αλλαγή λειτουργικού από vista σε xp
    Από mloukas στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-08, 22:38
  3. toshiba laptop απο vista σε xp
    Από kalou στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-08, 13:01
  4. Απαλλαγή απο Vista σε LapTop
    Από Koala_ στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-07, 02:36

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας