Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 110
  1. #1
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Παιδια καλημερα, σημερα εντελως ξαφνικα κοπηκε η γραμμη μου (δεν γνωριζω πριν απο ποση ωρα) και το λαμπακι του ADSL ειναι απλα σβηστο.

    Εκανα ρεσταρτ στο ρουτερ αλλα καμια αλλαγη. Το λαμπακι εξακολουθει να ειναι σβηστο. Λες και η γραμμη ειναι νεκρη και δεν εχει σημα επανω. Δεν προσπαθει καν να χρονισει, αφου δεν εχει σημα ADSL και ολα τα λαμπακια με τις ενδειξεις ADSL, Internet, Voice ειναι σβηστα.

    Και το χειροτερο ειναι πως δεν εχω και τηλεφωνο να τους παρω στο support αφου το κινητο μου το εχω ξεχασει στο γραφειο

    Ξερει κανεις αν ειναι γενικοτερο προβλημα των Αμπελοκηπων ή αν ειναι μεμονομενο δικο μου θεμα ????

    ........Auto merged post: Avvocato added 48 Minutes and 38 Seconds later........

    Μετα απο 25 λεπτα αναμονης απο ξενο κινητο με τους τεχνικους, βαρεθηκα και το εκλησα.

    Απαντησηδεν πηρα και η γραμμη μου ειναι ακομη νεκρη.
    Τι γινεται ξαφνικα και νεκρωσε δεν γνωριζω και με βλεπω να κανω καμια βολτα απο τα γραγεια τους για ενα τετ α τετ αν σε κανα 15λεπτο δεν παρει μπροστα.....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Avvocato : 30-04-08 στις 11:39. Αιτία: auto merged post

  2. #2
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Δοκίμασε και με άλλο ρούτερ για να είσαι σίγουρος, δανείσου ένα ρούτερ για λίγο και βάλτο πάνω στη γραμμή σου.
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-05-2007
    Περιοχή
    αθηνα μετρο κατεχακη- υπογειο :)
    Ηλικία
    63
    Μηνύματα
    897
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    καλημερα


    μακαρι να ειναι γενικο προβλημα ....... ( δεν φαινεται κιολας κανενας απο αμπελοκηπους ... μακιρο ασ πουμε
    καλημερα πως παει ? :)

  4. #4
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    βασικα μου ειπαν γειτονες πως κατι σκαλιζε ο πΟΤΕ το πρωι και πως δεν δουλευε κανενα τηλεφωνο, αλλα αυτο με την hol και οτε που εχω εναλακτικο δουλευει τωρα.

    Της Νετονε ειναι λες κ καποιος τραβηξε τα καλωδια κ παπαλα. Σημειωση κατεβηκα να δω και τον κατανεμητη κι εκει ολα καλα.
    Να δειτε πως καποια βλακεια εχει κανει ο οτετζης........

    ........Auto merged post: Avvocato added 0 Minutes and 46 Seconds later........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aa144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε και με άλλο ρούτερ για να είσαι σίγουρος, δανείσου ένα ρούτερ για λίγο και βάλτο πάνω στη γραμμή σου.
    το δοκιμασα, δεν ειναι θεμα ρουτερ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Avvocato : 30-04-08 στις 12:50. Αιτία: auto merged post

  5. #5
    Εγγραφή
    28-06-2007
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.446
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17/1
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aitos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα


    μακαρι να ειναι γενικο προβλημα ....... ( δεν φαινεται κιολας κανενας απο αμπελοκηπους ... μακιρο ασ πουμε
    Καλημέρα κι από μένα.
    Δυστυχώς ή ευτυχώς, είμαι στο Αλεξάνδρας.
    Εδώ λειτουργεί κανονικά, ακόμη και το youtube.

  6. #6
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα παιδια, επειτα απο ομιλια που ειχα εχτες με τους τεχνικους,θα αναλαβει μαλλον αυριο καποιος τεχνικος να δει τι εχει συμβει με τη γραμμη. Κοινος...δεν με βλεπω να εχω τηλεφωνο πριν απο την δευτερα.

    ειλικρινα αν τα καταφερουν αυριο να το φτιαξουν θα με εκπληξουν ευχαριστα.

    Ειμαι ομως εξοργισμενος με τον ΟΤΕ γιατι πιστευω πως οτι εχει συμβει ειναι απο χερι οτετζη.
    Σκεφτομαι μαλιστα να ζητησω εγγραφως απο την ΝΕΤΟΝΕ απαντηση για τον λογο της βλαβης, ετσι ωστε να αναζητησω και νομικες ευθηνες απο οποιον προξενησε αυτη τη διακοπη, μιας και επαναλαμβανω πως εχει κοπει κατα 90% η γραμμη (το καλωδιο δηλαδη σε καποιο σημειο) και δεν ειναι τεχνικο προβλημα ή προβλημα λογισμικου.
    Οπως καταλαβατε φιλοι συμφορουμητες, εχω μεινει χωρις τηλεφωνο απο εχτες το πρωι (ιντερνετ εχω εφεδρικο απο διπλανο σπιτι) και δεν γνωριζω ακομη ποτε θα εχω τηλεφωνο. Και φυσικα δεν μπορω να χρησιμοποιησω το κινητο γιατι αναγκαζομαι να απαντω και σε κλησεις επαγγελματικες τις οποιες μεσα στις αργιες θα ηθελα να αποφυγω. Ενα τεραστιο μπερδεμα δηλαδη ..... που να σας τα εξηγω, ελπιζω να φανταζεστε.

    Αθανατη ΕΛΛΑΣ το ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ.

  7. #7
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Επανερχομαι με νεωτερα.....

    Η ΝΕΤΟΝΕ λεει πως εδωσε βλαβη στον ΟΤΕ και πως πρεπει να περιμενω μεχρι 3 εργασιμες ημερες για να απαντησει ο Οτε στο αιτημα της ΝΕΤΟΝΕ.

    Δηλαδη απο την Τεταρτη θα ξαναεχω τηλεφωνο και ιντερνετ ετσι οπως το πανε την επομενη τεταρτη στη καλυτερη περιπτωση.

    Κοινος αμα παθεις βλαβη.........το ριχνουμε στον ΟΤΕ και περιμενουμε ποτε ο ΟΤΕ θα θελησει να λυσει το προβλημα των πελατων της ΝΕΤΟΝΕ. Απλα χαλια κυριοι.

    Εναν απο τους πρωτους πελατες σας, αψογο στις πληρωμες και στις συστασεις νεων πελατων, τον εχετε να περιμενει χωρις παροχη υπηρεσιων τηλεφωνιας και ιντερνετ, για τις οποιες και φυσικα πληρωνει, για τουλαχιστον μια εβδομαδα οπως δειχνουν τα πραγματα.
    Οπως εχω δωσει τα ευσημα στο παρελθον για τις καλες κινησεις, τοσο εξοργισμενος ειμαι τωρα με αυτη την κατασταση. Κι αυτο γιατι το ιντερνετ το βολευω, αλλα τα τηλεφω να που δεν μπορω να κανω, αλλα περισσοτερο να δεχτω, με εχουν απογοητευεσει.

    Το πλεονεκτημα της εταιρειας ειναι το ενδιαφερον που εδειχνε στον καθενα μεμονομενο χρηστη. Αν το χασετε αυτο χασατε και την πελατεια σας, να το ξερετε. Δεν νοειται να αφηνεται για οποιονδηποτε λογο εναν πελατη σας διχως υπηρεσιες για διαστημα μεχρι τωρα 72 ωρων και να εχουμε και συνεχεια σαββατοκυριακο και 3 εργασιμες να μετρανε απο την Δευτερα. Αυτο εγω το λεω καφενειο και οχι παροχη υπηρεσιων υψηλης ποιοτητας. Να βαλετε τεχνικους να δουλευουν και πρωτομαγια και σαββατοκυριακα, δεν με νοιαζει πως και τι, με νοιαζει πως πληρωνω για να εχω υπηρεσιες και οχι για να ειμαι αποκομενος, χωρις κανεις να ξερει γιατι. Αν σας κανει ο ΟΤΕ δολιοφθορα, σαμποταζ ή οτιδηποτε αλλο βρεστε τα εσεις με τον ΟΤΕ. Αν ειναι τεχνικο πρβλημα δικο σας λυστε το αμεσα. Αν ειναι του ΟΤΕ απαιτειστε ευθυνες οπως εγω απαιτω απο εσας.

  8. #8
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Δεν πάιρνω το μέρος κανενός αλλά τι να κάνει ο πάροχος όταν δεν μπορεί και δεν έχει ΚΑΜΙΑ δικαιοδοσία να παρέμβει πέρα από το dslam του???

    Άλλος διαχειρίζεται το δίκτυο χαλκού?Αν η βλάβη είναι στον Υπαίθριο κατανεμητή του ΟΤΕ δεν μπορεί ο πάροχος να κάνει απολύτως τίποτα ακόμα και αν ήθελε.....

    Το RUO τα γράφει αυτά.....ΛΥΠΑΜΑΙ ειλικρινά όταν η ΕΕΤΤ είναι ενημέρη και δεν θέλει να κάνει τίποτα

  9. #9
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Εγώ ειλικρινά λυπάμαι για τις σπόντες κάποιων. Υπάρχει μια βλάβη, δηλώθηκε, θα διορθωθεί. Τα περί RUO, OTE και καημένων εναλλακτικών που θέλουν να βοηθήσουν αλλά δεν τους αφήνουν είναι περιττά.

  10. #10
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι ζόρι τραβάς με τα γραφόμενα μου.
    Σε παρακαλώ να αλλάξεις το "υφάκι σου" διότι θα έχουμε πρόβλημα.

  11. #11
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Σε παρακαλώ να μην με απειλείς και να μην γράφεις off topic.

  12. #12
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Παιδεια ειρηνη υμιν.....

    Το θεμα και η ουσια ειναι πως ειτε ετσι ειτε αλλιως ο καταναλωτης, στην προκειμενη περιπτωση εγω, δεν εχω τις υπηρεσιες τις οποιες πληρωνω. Τι με νοιαζει εμενα ποιος φταιει ????????

    Εγω θελω το τηλεφωνο μου να δουλευει. Ας βγαλουν την ακρη μονοι τους με τα γραφειοκρατικα, εμενα δεν με νοιαζει. εγω οταν ερχετε ο λογαριασμος τον πληρωνω, δεν επικαλουμαι ουτε απεργιες τραπεζων, ουτε σαββατοκυριακα, ουτε αδυναμια του ΟΤΕ οταν καταθετω τα χρηματα. Αυτη ειναι η ουσια, τωρα αν το RUO και τα αλλα συναφη εφαρμοζονται ορθα, λανθασμενα ή οχι, ελικρινα δεν με νοιαζει.

    Γι αυτο το λογο εχουν νομικα τμηματα να απαιτουν τις οποιες εγγυησεις παρεχει ο νομος για να διασφαλιζουν την αξιοπιστια τους απεναντι στους πελατες τους.
    Εγω τοξαναλεω, οπου ειναι σωστοι θα εχουν τα ευσημα μας και οπου κανουν λαθος θα τους κατακρινουμε. Αλλωστε ετσι τους βοηθαμε να γινουν καλυτεροι.
    Δεν νοειται να ειμαι χωρις τηλεφωνο εδω και 3 μερες τωρα και να μην ξερει κανεις ουτε για ποιον λογο υφισταται το προβλημα. Αντε να κανω υπομονη μιας μερας....ειναι λεω πρωτομαγια την επομενη. Την Παρασκευη θα το εχουν διορθωση σκεφτηκα. Κανονικα θα επρεπε εντος μισης ωρας να εχουν μια ξεκαθαρη απαντηση, ειτε απο τον ΟΤΕ ειτε απο τους τεχνικους τους, οχι να μπαινει Σαββατοκυριακο και να μου λενε 3 εργασιμες απο Δευτερα για να μας απαντησει ο ΟΤΕ. Γιατι δεν ανοιξανε τικετ και να ζητησουνε απο τον ΟΤΕ ηδη απο την Τεταρτη το πρωι να δει την γραμμη μου που τους ανεφερα την βλαβη ??????
    Επρεπε να περιμενουν σημερα να ανοιξουν τικετ στον ΟΤΕ ?????
    Μηπως καποιος δεν κανει σωστα τη δουλεια του και την κανει χασομερικα ?????
    Μηπως χανεται η πρωσοπικη επαφη της εταιρειας με τον πελατη ?????
    Μηπως ολα αυτα για τα οποια την επενουμε τοσο καιρο, αρχιζουν να φθειρουν και γινει και η ΝΕΤΟΝΕ (αν δεν εχει γινει ηδη) μια εταιρεια της σειρας, οπως ολες οι αλλες ?????
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Avvocato : 03-05-08 στις 00:14.

  13. #13
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδεια ειρηνη υμιν.....

    Το θεμα και η ουσια ειναι πως ειτε ετσι ειτε αλλιως ο καταναλωτης, στην προκειμενη περιπτωση εγω, δεν εχω τις υπηρεσιες τις οποιες πληρωνω. Τι με νοιαζει εμενα ποιος φταιει ????????

    Εγω θελω το τηλεφωνο μου να δουλευει. Ας βγαλουν την ακρη μονοι τους με τα γραφειοκρατικα, εμενα δεν με νοιαζει. εγω οταν ερχετε ο λογαριασμος τον πληρωνω, δεν επικαλουμαι ουτε απεργιες τραπεζων, ουτε σαββατοκυριακα, ουτε αδυναμια του ΟΤΕ οταν καταθετω τα χρηματα. Αυτη ειναι η ουσια, τωρα αν το RUO και τα αλλα συναφη εφαρμοζονται ορθα, λανθασμενα ή οχι, ελικρινα δεν με νοιαζει.
    Πότε δήλωσαν βλάβη από τη netone στον ΟΤΕ?
    Το καλό είναι πώς ο ΟΤΕ όντως ασχολείται άμεσα με τις βλάβες πλέον οπότε αν εξαιρέσεις το Σ/Κ ελπίζω από Δευτέρα να έχεις πάλι υπηρεσία

  14. #14
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Avvocato, επειδή έχουν χαθεί οι ημερομηνίες από τα post, οι τρεις μέρες που πέρασαν για να δηλωθεί βλάβη στον ΟΤΕ είναι επειδή εσύ καθυστέρησες να ενημερώσεις τον πάροχο, ή επειδή ο πάροχος καθυστέρησε να ενημερώσει τον ΟΤΕ;

  15. #15
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Η ιστορια ειναι απλη φιλε emeliss
    Τη Τεταρτη 30-4-2008 το πρωι δεν ειχα τηλεφωνο και σημα ADSL στη γραμμη.
    Αφου τους επιασα μετα απο μια ωρα αναμονης δηλωσα βλαβη γυρω στις 11:30 το πρωι.
    Μου λεει η τηλεφωνητρια, θα σας καλεσουμε εμεις αργοτερα.
    Οντως μετα απο μια ωρα με καλει ενας τενχικος και αφου ελενξε κατι απο εκει το παιδι μου λεει πως εχει προβλημα η γραμμη, ανεφερε κατι για βραχυκυκλωμα κτλπ σε καποιο σημειο της. Μου λεει πως θα περναγε ειτε την ιδια μερα (τεταρτη) το απογευμα αν προλαβενε ενας τενχικος για να την μετρησει κι απο την δικια μου μερια, ειτε λογο πρωτομαγιας την Παρασκευη 2-5-2008.
    Σημερα 2-5-2008 λοιπον λογο του οτι μεχρι τις 11 δεν με πειρε κανεις τηλεφωνο για να περασει απο το σπιτι μου, τους ξανατηλεφωνησα και μου ειπαν πως δεν χρειαζεται να περασει τεχνικος και πως δηλωσαν σημερα βλαβη στον ΟΤΕ.....!!!!!!!!!!!
    Και ρωταω γιατι δεν το εκαναν απο την Τεταρτη ?????
    Γιατι να πρεπει να περιμενω απο σημερα 3 εργασιμες ημερες + 2 Σαββατοκυριακο =5 + 1 μερα απο εχτες απεργια = 6 + 1 ημερα απο τοτε που επαθα την ζημια=7 μερες ???????
    Και φυσικα ΑΝ.....βρουνε τι φταιει ετσι. Γιατι μπορει ο ΟΤΕ να στηλει καμια απαντηση πως ολα ειναι ενταξυ.....

Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νεκρη Γραμμη χωρις σημα ADSL 2
    Από giunz στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-08, 17:49
  2. Νεκρη Γραμμη χωρις σημα ADSL
    Από Avvocato στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-08, 19:54
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-06, 16:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας