Σελ. 397 από 416 ΠρώτηΠρώτη ... 377387392395396397398399402407 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.941-5.955 από 6239
  1. #5941
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Σε ευχαριστώ για την πλήρη ενημέρωση . Αυτές οι αηδίες με τους στρατούς και τους εγκάθετους μου θυμίζουν φοιτητικές συνελεύσεις...Και προφανώς δεν αρμόζουν στη λέσχη. Πάντως σίγουρα δεν ήταν τόσο τραγικά όσο τα παρουσιάζουν κάποιοι καλοθελητές που σύμφωνα με τα γραφόμενά τους μόνο μολότωφ δεν έπεσαν στο Βελλίδειο!

    Τραγικά λίγα τα 15' για κάθε υποψήφιο ειδικά από τη στιγμή που ο οπαδός της Ατλέτικο μίλησε μισή ώρα και ο (δοτός και μη εκλεγμένος) Κόντης 20'. Αλλά ποιον να πρωτοκατηγορήσεις;

    1) Τη συντονιστική της συνεδρίασης που είναι στην ουσία τάτσι-μήτσι με τη διοίκηση; Και φέρονται με χαρακτηρισμούς που δε λέγαμε ούτε στις συνεδριάσεις 15μελούς στο Γυμνάσιο;
    2) Τη διοίκηση που δεν ήθελε να αφήσει χρόνο στο Σκόρδα να τους εκθέσει με τα οικονομικά δεδομένα;
    3) Το Σκόρδα που ενώ έχει στη διάθεσή του φυλλάδα για να δημοσιεύσει οτιδήποτε θέλει, ευτελίζει την έννοια της ΛΦΑ κατεβάζοντας ένα τραγικό ψηφοδέλτιο και προσπαθώντας να χρησιμοποιήσει τη συνεδρίαση για να δικαιωθεί στα μάτια του Αρειανού(???) για τα ενδεχόμενα "ψέμματα" που του καταλογίζουν;
    4) Τους συνδεσμίτες που χρησιμοποιούνται σαν στρατός εκφοβισμού, τη στιγμή που μάλιστα δεν υπάρχει ένα αντίστοιχο αντίπαλο "δέος" (π.χ. να είχε τραμπούκους και ο Σκόρδας) και επιβάλλουν στην ουσία το νόμο του ισχυρού;;;;
    5) Τα μέλη της ΛΦΑ που ανέχονται αυτήν την κατάσταση, αναλαμβάνοντας στην ουσία απλά το ρόλο του χρηματοδότη και ψηφοφόρου χωρίς να αντιδρούν ουσιαστικά;(και τι μπορούν να κάνουν άλλωστε )

    Όσο για το ΑΡΗΣ FM, δεν θέλω να σχολιάσω, το είχα σιχαθεί και πριν να βγουν αυτά στη φόρα.
    Πραγματικά από όλους τους συλλόγους στην Ελλάδα, είμαστε οι μόνοι που τρωγόμαστε ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ

    Να συμπληρώσω ότι εφόσον ο Ηρακλής έφερε πλαστές ενημερότητες, κανονικά θα πρέπει να του γίνει μηδενισμός και να κατοχυρωθούν τα παιχνίδια υπέρ των αντιπάλων...Μήπως παίζουν λάθος ομάδες στα πλέι-οφ;;;;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας : 13-05-11 στις 11:52.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  2. #5942
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gioannou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να συμπληρώσω ότι εφόσον ο Ηρακλής έφερε πλαστές ενημερότητες, κανονικά θα πρέπει να του γίνει μηδενισμός και να κατοχυρωθούν τα παιχνίδια υπέρ των αντιπάλων...Μήπως παίζουν λάθος ομάδες στα πλέι-οφ;;;;
    Κατ' αρχάς ας αποδειχτεί πρώτα ότι είναι πλαστές. Μην είναι όπως το άλλο διαμάντι του Πιλάβιου σχετικά με τον Γκαρσία που διαψεύστηκε από τον ίδιο και τους εκπροσώπους του μισή ώρα αργότερα
    Αν αποδειχτεί ότι ισχύει, μηδενίζεται ο Ηρακλής στα παιχνίδια τα οποία χρησιμοποίησε χειμερινές μεταγραφές, αυτά του 2ου γύρου δηλαδή, οπότε εσείς πάτε +3 και ο Βόλος και ο Πάοκ +2 αν θυμάμαι καλά, οπότε οι σωστές ομάδες παίζουν πλέι-οφ
    Υπογραφή

  3. #5943
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Ναι είχα την εντύπωση πως ο μηδενισμός αφορούσε και τα 2 ματς της περιόδου και όχι μόνο το 2ο
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  4. #5944
    Εγγραφή
    26-04-2003
    Περιοχή
    ΝΕΑΠΟΛΗ-Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    speedtouch 536i v6
    @gioannou, καμία φορά νιώθω ότι πρέπει να κάνω τον συνήγορο του διαβολόΣκόρδα!

    Ποιος πραγματικά ξευτελίζει την λέσχη; Ο Σκόρδας που ήξερε από πριν ότι μηχανεύονται διαδικασίες για την συνέλευση, ώστε να μην μπορεί, όχι μόνο ο Σκόρδας αλλά ουδείς άλλο μέλος να πάρει τον λόγο; Η ο Σκόρδας που μηχανεύτηκε το σχήμα για την ΠΑΕ, ώστε να μπορεί να μιλήσει στη λέσχη;

    Λες ότι ενώ έχει την φυλλάδα και μπορεί να λέει από εκεί ότι θέλει, μάλλον δεν γνωρίζεις ότι μια από τις κατηγορίες που του καταλογίζουν είναι αυτό!!! Δεν λένε συνέχεια, ότι τα προβλήματα η σχόλια η οτιδήποτε άλλο αφορά την ΠΑΕ, πρέπει να ακούγονται μόνο στη λέσχη;
    Τα μέλη της λέσχης ως μεγαλομέτοχοι, όπως λέμε και ξανά λέμε, επιτρέπεται να μην έχουν λόγο, παρά μόνο με γραπτές ερωτήσεις σε μικρά χαρτάκια, χωρίς να έχει δικαίωμα να ζητήσει διευκρινήσεις;
    Επίσης λες, ότι θέλει να δικαιωθεί από ενδεχόμενα ψέματα που του καταλογίζουν, δέχομαι ότι μπορεί να είναι μόνο αυτός ο λόγος, εγώ σαν μεγαλομέτοχος, που θέλω να ξέρω ποιος είναι πραγματικά ο ψεύτης, πως θα το μάθω; Να αρκεστώ σε μια μονόπλευρη ενημέρωση; ξανά θέτω την ερώτηση, γιατί οι νυν διοικούντες, δεν έβγαλαν στην φορά, όπως είχαν προεκλογικά υποσχεθεί, αμέσως μόλις ανέλαβαν διοίκηση; Κι αφού επέλεξαν να το κάνουν τώρα, γιατί δεν ήθελαν τον αντίλογο;

    Και να σου πω κάτι; ο Σκόρδας είναι ένας Αρειανός, που έχει ένα μέσο και από εκεί μπορεί να λέει ότι θέλει και φυσικά κρίνεται γι αυτά, αλλά εγώ σαν μέλος της λέσχης κατ επέκταση μέτοχος της ΠΑΕ Άρης, θέλω να έχω μέσα στον φορέα το δικαίωμα και να μιλήσω, αλλά και να ακούσω τον οποιοδήποτε Αρειανό έχει να πει κάτι!!! Το να μου σερβίρουν ένα πιάτο και να μου λένε αυτό είναι φα’το θέλεις δεν θέλεις, ε ρε φίλοι μου εμένα, δεν μου αρκεί!!!

    Ξανά ρωτάω, ποιος ξευτελίζει την λέσχη;

    ........Auto merged post: opimis πρόσθεσε 19 λεπτά και 33 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Το θέμα με τα μέλη της λέσχης ,με τον στρατό κει μέσα είναι εύκολο να εξηγηθεί γιατί δεν μπορούν να κάνουν κάτι.
    Πρώτον ο στρατός είναι οργανωμένος, ενώ τα μέλη είναι σκόρπια μέλη ανά παρέες. Δεύτερον τα σκόρπια μέλη είναι σοβαροί γενικά φιλήσυχοι άνθρωποι, που δεν πάνε στην συνέλευση για να ρίξουν καμία μπουνιά αν χρειαστεί και λογικό είναι να φοβούνται!!!
    Άρα αν εγώ σηκωθώ και φωνάξω κάτι, μόνος είτε με δυο τρία αλλά άτομα, θα μου την πέσουν καμία 20,30,40 άτομα από τον στρατό.

    Τι μπορεί να γίνει; Να στηρίξουν όλα τα μέλη τις σωστές διαδικασίες, αποδοκιμάζοντας ΜΑΖΙΚΑ αυτούς που προκαλούν το μπάχαλο. Πρώτη φορά φάνηκε σε αυτήν την συνέλευση, να αποδοκιμάζονται και πιστεύω ότι αυτό είναι ενθαρρυντικό για την συνέχεια! Και εννοείται ότι πρέπει να εγγραφούν περισσότεροι Αρειανοί στη λέσχη, που ενδιαφέρονται πραγματικά για τον Άρη, αλλά μένουν μακριά γιατί είτε φοβούνται τα όσα ακούνε να γίνονται, είτε πιστεύουν ότι δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι, το οποίο δεν είναι αλήθεια. Μόνο η αποχή από τα κοινά της ομάδας, μπορεί να μην αλλάξει τίποτα, αυτή είναι η αλήθεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος opimis : 14-05-11 στις 20:31. Αιτία: auto merged post
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic1246_12.gif

  5. #5945
    Εγγραφή
    26-04-2003
    Περιοχή
    ΝΕΑΠΟΛΗ-Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    speedtouch 536i v6
    Έχουν ειπωθεί πολλά και από τις δυο πλευρές, για τα οικονομικά στοιχεία της ΠΑΕ, αλλά και καταγγελίες από την πλευρά του Σκόδρα όσο αφορά τις εκλογές του 2009 για την ΠΑΕ και 2010 για το ΔΣ της λέσχης, που δυστυχώς μπερδεύουν τον κόσμο.

    Η αλήθεια είναι, ότι τα στοιχεία έτσι όπως παρουσιαζόταν στη συνέλευση, δεν γινόταν κατανοητά από τα μέλη και είναι λογικό, αφού οι περισσότεροι δεν έχουν γνώσεις λογιστικής. Νούμερα πηγαινοερχόταν από τις χρήσεις 2003-04 μέχρι και πριν από το κλείσιμο της χρήσης 2011 κάνοντας την πρόβλεψη (και τονίζοντας αρκετά αυτό το σημείο) ότι η ΠΑΕ για πρώτη φορά θα παρουσιάσει κέρδη!!!
    Τι μένει λοιπόν στο ανίδεο μέλος της λέσχης, που παρακολουθεί όλα αυτά τα νούμερα; Ότι όλα πήγαν τόσο καλά τα τελευταία δυο χρόνια, που η ΠΑΕ αφού πληρώσει τους πάντες και τα πάντα, της μένουν και χρήματα στα ταμεία!
    Για όσους πρόσεχαν όμως και άκουσαν (όσο γινόταν φυσικά) την παρέμβαση του Σκόδρα, στο σημείο που ο Αθανασιάδης έλεγε ότι η νυν διοίκηση πλήρωσε ΦΠΑ 4,5 εκατομμύρια από προηγούμενες χρήσεις (δηλαδή του Σκόδρα), διαπίστωσε τελικά μετά το ψιλό πανικό του Χαμουζά, να ξανά βρει τα χαρτιά, για να δει τα νούμερα και τελικά να παραδέχονται ότι τα 4,5 εκατομμύρια αφορούσαν το σύνολο του ΦΠΑ που πλήρωσε η νυν διοίκηση από τα οποία το 1,2 εκατομμύριο (περίπου) αφορούσε προηγούμενες χρήσεις (δηλαδή του Σκόδρα). Υπήρξαν κι άλλες παρεμβάσεις του Σκόδρα, αλλά χωρίς να ακουστεί, από τις γνώστες τακτικές.
    Παίζεται πολύ το παραμύθι ότι ο Σκόρδας βγάζει στη φόρα στοιχεία της ΠΑΕ τέτοια, που μπορούν να βλάψουν τη ΠΑΕ, κάτι το οποίο είναι εντελώς χαζό, αφού τέτοια στοιχεία δεν δόθηκαν σε κανέναν, όπως πχ τα συμβόλαια παιχτών κτλ.
    Τα στοιχεία που είτε αναλύει από τις εκπομπές του, είτε δημοσιεύει στην εφημερίδα, είναι στοιχεία που ΗΔΗ είναι δημοσιευμένα όπως πχ οι ισολογισμοί, απλά τα αναλύει για να γίνουν κατανοητά σε όσους δεν μπορούν να διαβάσουν έναν ισολογισμό.
    Δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω, γιατί δεν έχω τις γνώσεις, κάνω όμως μια ερώτηση: μπορεί τελικά να διαβαστεί ένας ισολογισμός με τέτοιο τρόπο, ώστε να δίνει λάθος εντυπώσεις σε ανίδεους;


    Έρχεται ο Σκόρδας να καταγγείλει μετά από δυο χρόνια, τις νοθείες στις εκλογές του 2009!!! Κάτι για το οποίο ήταν απαράδεκτος τότε, γιατί δεν ήθελε να προχωρήσει σε καταγγελίες, παρόλο που είχε στα χέρια του αποδείξεις.

    Εγώ ο ίδιος, μ έναν φίλο μου μαζί, που πάντα φτάνουμε στο Βελλίδειο ώρες πριν από την έναρξη των εργασιών, πιο πολύ για να πιούμε την ρετσίνα μας, αλλά σε εκείνη την συνέλευση ένα παραπάνω, για να δούμε το κλίμα, μιας και θα ήταν σημαντική η συγκεκριμένη συνέλευση, είδαμε τον υπάλληλο της λέσχης, να μοιράζει στην κυριολεξία αποδείξεις. Επειδή όμως από μακριά δεν μπορούσα να είμαι σίγουρος τι ακριβώς είναι αυτά τα χαρτιά που μοιράζει, πλησίασα και κάνοντας τον χαζό, ρώτησα αν από αυτόν θα πάρουμε τα χαρτιά για την είσοδο μας στην αίθουσα, επιβεβαιώνοντας ότι αυτά που μοιράζει είναι αποδείξεις της λέσχης. Ξανά πήγα στο φίλο μου και καθίσαμε λίγο ακόμα, γιατί ήθελα να παρατηρήσω, αν στα παιδάκια που έδινε τις αποδείξεις, έψαχνε ποια ανήκει σε ποιον η αν τις μοιράζει σαν διαφημιστικά έντυπα και τελικά, εκτός από δυο φορές που έψαξε, τα υπόλοιπα μοιραζόταν σαν διαφημιστικά. Την ίδια εμπειρία, αλλά όχι με τον υπάλληλο της λέσχης, κατήγγειλε τότε κι άλλος άνθρωπος.

    Ο Χαμουζάς τότε ήταν μέλος της εξελεγκτικής επιτροπής της λέσχης με πρόεδρο της τον Θανάση Τζιατζόπουλο (το άλλο μέλος ήταν ο Κωτσιόπουλος, χωρίς ιδιαίτερη παρουσία).
    Κι οι δυο ερχόταν στις συγκεντρώσεις, αλλά ο Χαμουζάς ήταν αυτός που είχε ουσιαστικό ρόλο ακόμα και στις συγκεντρώσεις, όπως ενημέρωση και οργάνωση αυτών.
    Το γεγονός αυτό που αναφέρει ο Σκόρδας, για τα 70.000 ευρώ από εγγραφές μελών, έχει ως εξής: φεύγουν για τον έλεγχο στη λέσχη οι Χαμουζάς και Τζιατζόπουλος (ο Κωτσιόπουλος, θα τους συναντούσε εκεί). Στα γραφεία, δεν βρήκαν κανέναν, παρά μόνο τον υπάλληλο της λέσχης (αυτόν που αναφέρω πιο πάνω) και ξεκίνησαν τον έλεγχο. Στην πορεία του ελέγχου, προέκυψε ότι από τις έγγραφες που έγιναν το τελευταίο διάστημα, λείπουν 70.000 ευρώ, τα οποία δεν ήταν στο ταμείο της λέσχης, ούτε και στους λογαριασμούς. Ο υπάλληλος τους είπε ότι τα είχε στο σπίτι του!!!
    Εδώ έχει την μεγαλύτερη ευθύνη εκείνης της στιγμής ο Σκόρδας! Του τηλεφωνεί ο Χαμουζάς (η ο Τζιατζόπουλος δεν θυμάμαι) και του λέει τι συμβαίνει, λέγοντας του ο Σκόρδας να στείλουν τον υπάλληλο εκείνη την στιγμή να φέρει τα λεφτά στα γραφεία! ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ! Κατ αρχήν το πόσο είναι μεγάλο για να κυκλοφορεί ο υπάλληλος μόνος του στους δρόμους και δεύτερον, πως αφήνεις να φύγει μόνος; Λένε κάποιοι στον σκόρδα ότι είναι λάθος να τους πει να στείλουν τον υπάλληλο μόνο του στο σπίτι, αλλά πρέπει να τον ακολουθήσουν κι αυτοί, επειδή ήταν σίγουρο ότι τα λεφτά δεν υπάρχουν στο σπίτι του υπαλλήλου. Αλλά ο Σκόρδας ως ξεροκέφαλος επέμενε ότι κι έτσι ακόμα, δεν θα καταφέρουν να φέρουν τα λεφτά!
    Όσο λοιπόν είδατε τον υπάλληλο εσείς, άλλο τόσο τον ξανά είδαν εκείνη την Παρασκευή η εξελεγκτική επιτροπή. Τα λεφτά δεν υπήρχαν, κατατέθηκαν όμως την Δευτέρα στο λογαριασμό της λέσχης.
    Τι προκύπτει από αυτό; Ότι έγιναν χωρίς οικονομικό αντίκρισμα 700 περίπου εγγραφές. Κι αν είχαν υπό τον έλεγχο τους την εξελεγκτική επιτροπή τότε, δεν θα το μαθαίναμε ποτέ!!!
    Το ότι η εγγραφές ήταν ευκαιριακές, φάνηκε και από τις επόμενες εκλογές του Ιουνίου 2009 για να την ανάδειξη ΔΣ της λέσχης, όπου από 3200 μέλη που είχαν δικαίωμα ψήφου, τον Ιούνιο ήταν 2900 κι από 2500 περίπου που ψήφισαν για την ΠΑΕ τον Ιουνίου προσήρθαν μόνο οι 1300!!!
    Τι απέγιναν οι κύριοι της εξελεγκτικής επιτροπής; Ο κύριος Τζιατζόπουλος ήδη πολύ πριν από τις εκλογές της ΠΑΕ ήθελε να παραιτηθεί, αλλά υπήρχαν πιέσεις να συνεχίσει, ώστε να ξεσκεπαστούν οι μεθοδεύσεις, αλλά ουσιαστικά δεν βοήθησε σχεδόν καθόλου, εξάλλου το έλεγε ο άνθρωπος, οικογένεια έχω, οικονομικά είμαι καλά, γιατί να φάω το κεφάλι μου; υπονοώντας σαφώς απειλές και άλλα ωραία. Ο δε Χαμουζάς; Τα βρήκε με τα παλικάρια, του υποσχέθηκαν στηρίξει και εκλογή στο διοικητικό της λέσχης και τώρα είναι ταμίας της…

    Τώρα μπορεί να είναι αργά για τους λεονταρισμούς του Σκόδρα! θορυβημένοι πλέον, δεν θα έχουν ανοιχτές τρύπες σε εγγραφές και ταμεία, προσέχουν πάρα πολύ και φάνηκε στην συνέλευση αυτό, για παράδειγμα τα μη οικονομικά τακτοποιημένα μέλη δεν έπαιρναν το καρτελάκι με το ναι η όχι για τις ψηφοφορίες (κάτι που δεν έγινε στις εκλογές του 2010 στη συνέλευση της λέσχης, που τροποποίησε το καταστατικό και ψήφισε και η κουτσή Μαρίκα) αλλά και το καρτελάκι με το ονοματεπώνυμο ήταν μαύρο γι αυτούς.

    Η αδράνεια του Σκόδρα τότε, όχι μόνο σε αυτό το σοβαρό θέμα με τις εγγραφές της λέσχης, αλλά και σε άλλα πράγματα, όπως είχα αναφέρει, το να αφήνει τους σουπεράδες στο ραδιόφωνο να λένε ότι τους κατέβει στο κεφάλι, να μην αντιδράει καθόλου και ουσιαστικά να δίνει μόνο μια συνέντευξη τύπου λίγες μόνο μέρες πριν από τις εκλογές για να ενημερωθεί ο κόσμος του Άρη, με κάνουν να σκέφτομαι πολύ πονηρά!!! Όπως για παράδειγμα, να είχε την ελπίδα ότι μετά από την στάση του, θα υπήρχε συνεργασία με την επόμενη διοίκηση του Άρη, γιατί ήξερε ότι δεν θα εκλεγεί. Συνεργασία εννοώ στην ενημέρωση για κινήσεις, συνεντεύξεις, αποκλειστικότητες, για να αθλητικά νέα κτλ κτλ κάτι το οποίο δεν έγινε (δεν γνωρίζω αν έγινε κάποια προσπάθεια προσέγγισης σε αυτόν τον τομέα με τον Αθανασιάδη).

    Φυσικά ο Σκόρδας για μας, πέρα από κάθε ενδεχόμενο προσωπικό του συμφέρον, είναι το άτομο που ουσιαστικά μπορεί να είναι μπροστάρης στο ξεσκέπασμα της κατάστασης, που επικρατεί χρόνια στον Άρη και μόνο υποθετικά έχει ο κόσμος στο μυαλό του και φυσικά έχει σαν αποτέλεσμα, να κρατάει τον κόσμο μακριά από την ομάδα.

    Και τέλος, επειδή πολλές φορές λέμε, οι σουπεράδες, ο σουπερ3, στρατός κτλ κτλ να διευκρινίσω, ότι αφορά την ΗΓΕΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ του σουπερ3 και όχι τα παιδάκια που πωρώνονται από την όλη κατάσταση. Μας έχουνε πρήξει, για ότι έχουν κάνει όλα αυτά τα χρόνια και ειδικά τα περιβόητα πέτρινα χρόνια, αλλά μήπως έχουν άδικο; Όχι φυσικά! Το θέμα όμως είναι, ότι στον δρόμο, έχασαν τον πραγματικό τους ρόλο και σκοπό της ύπαρξης τους. Κι όλο αυτό ξεκίνησε όταν άρχισαν ουσιαστικά να εμπλέκονται στα διοικητικά, γιατί άλλο πράγμα είναι να πολεμάς μια κακή διοίκηση και άλλο να ελέγχεις μια διοίκηση στην ουσία.

    Αν μη τι άλλο, ας έχουν να φοβούνται κάτι κι αυτοί.
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic1246_12.gif

  6. #5946
    Εγγραφή
    26-04-2003
    Περιοχή
    ΝΕΑΠΟΛΗ-Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    speedtouch 536i v6
    Άκουσα την εκπομπή του σουπερ3 και από αυτά που έλεγαν, μάλλον εγώ ήμουν σε άλλη αίθουσα και όχι στο Βελλίδειο!!! Με πολύ έμφαση έλεγαν, απευθυνόμενοι στον Σκόδρα, ότι όταν ανέβηκε στο βήμα όλη μέσα στην αίθουσα ακόμα κι οι καρέκλες τον γιουχάρανε!!!
    Επίσης ανακάλυψαν και την Αμερική! Και πάλι αυτοί είναι που δικαιώθηκαν, επειδή πρόβλεψαν ότι ο Σκόρδας θα αποσύρει την υποψηφιότητα του!!! Δικαιώθηκαν δηλαδή, σε κάτι που ο Σκόρδας είχε πει ανοιχτά. Κάτι το οποίο κι η κουτσή Μαρίκα (εν προκειμένω εγώ) κατάλαβε, βλέποντας μόνο τα μέλη από τα οποία απαρτίζεται ο συνδυασμός του και γράφοντας το εδώ στις 7/5 μια μέρα μετά από την υποβολή των υποψήφιων συνδυασμών
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από opimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Δεν πιστεύω ότι ο Σκόρδας θα φτάσει μέχρι τις εκλογές, είναι φανερό ότι ο συνδυασμός του είναι εντελώς πρόχειρος και μάλλον άλλος είναι ο σκοπός. Ένας φίλος λέει ότι θέλει με την ιδιότητα του υποψηφίου, να πάρει τα οικονομικά στοιχεία από την ΠΑΕ και μια δυο μέρες πριν τις εκλογές να αποσύρει την υποψηφιότητα. Ε πιο λογικό ακούγεται αυτό πάντως, από το να συμμετάσχει στις εκλογές με τον πατέρα του, την γυναίκα του και τον Ελευθεριάδη. Εξάλλου έχει πει πολλές φορές ότι έκλεισε ο κύκλος του παράγοντα γι αυτόν και πολύ σωστά αποφάσισε...
    Αυτοί λοιπόν, με άρθρο στο site τους στις 12/5 δηλαδή 6 μέρες μετά από την υποβολή των υποψήφιων συνδυασμών, ανακάλυψαν το αυτονόητο! και γι αυτό, σήμερα καυχιούνται ότι για μια ακόμα φορά δικαιώνονται και γι αυτό πρέπει να τους εμπιστεύονται κτλ κτλ…

    Πιάσανε (και αυτό είναι η δουλειά του, δηλαδή να υπερασπιστούν τα συμφέροντα τους) και τον Στεφανίδη, για μια απάντηση που έδωσε στην συνέντευξη τύπου, όταν τον ρώτησαν τι θα κάνει με τον Τσιώλη. Η απάντηση ήταν ότι τον παρακολουθεί χρόνια και φυσικά θα συνεχίσουν, αν είναι διοίκηση, μαζί του. Σε ερώτηση του Τσαλτίδη (ο γνωστός γλείφτης των σουπεράδων, που όταν δούλευε στο μετρόπολις και τον έκραζαν στο φόρουμ τους, επειδή όπως έλεγαν δεν εξυπηρετούσε τα συμφέροντα του Άρη αλλά του μετρουλάκη, έμπαινε μέσα εκεί και κλαιγόταν για να πάρει λίγη συγχώρεση από δαύτους), τι θα κάνει αν ο Τσιώλης ζητήσει παίκτες ακριβούς, δίνοντας την απάντηση ότι αν επιμένει σε αυτό και για το συμφέρον της ΠΑΕ, θα ψάξουν για εναλλακτική λύση.
    Αυτοί λοιπόν, πήραν μόνο αυτό το κομμάτι από την συνέντευξη και παρουσιάζουν ότι ο Στεφανίδης θα διώξει τον Τσιώλη την επόμενη μέρα αν εκλεγούν!

    Είναι η ενημέρωση που μόνο ο σουπερ3 προσφέρει, όπως λένε συχνά πυκνά στις εκπομπές τους! και καλά κάνουν κι αυτοί, κι ο Σκόρδας και οποιοσδήποτε άλλος.

    Μπορεί όλο το σκηνικό γύρω από τις εκλογές κάθε φορά και ειδικά από το 2009 και μετά, που άρχισαν να υπάρχουν δυο και πάνω ψηφοδέλτια, να είναι τραγικό με τα ξεκατινιάσματα, αλλά είναι μια επιλογή του ΔΣ της λέσχης. Η λέσχη αντί να είναι ο χώρος, που τα μέλη έχουν δικαίωμα ενημέρωσης, λόγου και διαλόγου, τείνει όλο και περισσότερο να γίνει ένα κλειστό κλαπ (όπως είπε πρόσφατα ο Καρακαδάς σε συνέντευξη του), με τις μεθοδεύσεις που επινοούνται κάθε φορά κι ανάλογα των συμφέροντα που εξυπηρετεί το σημερινό ΔΣ της λέσχης, το οποία θα έπρεπε να λειτουργεί ανεξάρτητα από κάθε διοίκηση και όχι να συμπλέει με οποιοδήποτε σχήμα διεκδικεί τη ΠΑΕ.


    1. Πρόπερσι, καταγγέλθηκε (φέτος) επώνυμα από τον Σκόδρα, ότι γινόταν παράνομα εγγραφές στη λέσχη, με σκοπό να ενισχυθεί το ψηφοδέλτιο του Αθανασιάδη κι αντί το ΔΣ της λέσχης να τον καλέσει να το αποδείξει αυτό, ο ίδιος ο πρόεδρος της λέσχης αποκαλούσε μπροστά σε όλα τα μέλη, που παρακολουθούσαν την διαδικασία της λέσχης “κάτσε κάτω ρε μπούλη”
    2. Πέρσι βιώσαμε την τροποποίηση του καταστατικού, όπου τα μέλη έπρεπε να αποφασίσουν αν συμφωνούν η όχι με τις τροποποιήσεις μετά από μια απλή ανάγνωση των άρθρων, χωρίς να έχουν από πριν τον χρόνο να είναι ενήμερα!!! Πως ένα μέλος, μέσα σε 4-5 δευτερόλεπτα, μπορεί να αποφασίσει αν συμφωνεί η όχι;
    3. Φέτος βιώσαμε το γεγονός ότι τα μέλη δεν είχαν το δικαίωμα λόγου από βήματος, αλλά με γραπτές ερωτήσεις, τις οποίες ομαδοποιούσε το προεδρείο και απαντούσαν αυτοί που απευθυνόταν, χωρίς το μέλος να έχει δικαίωμα να ζητήσει περαιτέρω διευκρινήσεις, αν δεν τον καλύπτει η απάντηση!

    Αν δεν απαξιώνουν όλα τα παραπάνω τον θεσμό της λέσχης, από το ίδιο το ΔΣ, απαξιώνει τον θεσμό της λέσχης αυτός που τα καταγγέλλει;

    Η ενημέρωση είναι ευθύνη δική μας και σίγουρα δεν είναι μονόπλευρη! Δεν πρέπει να καταπίνουμε αμάσητα ότι ακούμε. Το καλύτερο θα ήταν να έχουμε ενημέρωση από την συμμετοχή μας στα κοινά της ομάδας, έτσι τουλάχιστον θα είχαμε μια εικόνα και θα καταλαβαίναμε καλύτερα, ποιος είναι αυτός, που είναι κοντύτερα στην αλήθεια!
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic1246_12.gif

  7. #5947
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από opimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ενημέρωση είναι ευθύνη δική μας και σίγουρα δεν είναι μονόπλευρη! Δεν πρέπει να καταπίνουμε αμάσητα ότι ακούμε. Το καλύτερο θα ήταν να έχουμε ενημέρωση από την συμμετοχή μας στα κοινά της ομάδας, έτσι τουλάχιστον θα είχαμε μια εικόνα και θα καταλαβαίναμε καλύτερα, ποιος είναι αυτός, που είναι κοντύτερα στην αλήθεια!
    Ποια συμμετοχή στα κοινά φίλε μου, όταν η λέσχη συγκεντρώνεται μια φορά το χρόνο; Εκτός αν αρχίσουν τα μέλη να κάνουν καθημερινές επισκέψεις στα γραφεία της ΠΑΕ "για καφεδάκι" να παίρνουν μάτι και να στήνουν αυτί.
    Σε τελική ανάλυση, δεν συμφωνείς ότι είναι κατάντια να πρέπει να "εξορύξω" την αλήθεια διαβάζοντας 2 και 3 αμφιλεγόμενης σκοπιμότητας απόψεις σχετικά με την ομάδα μου;;

    Δηλαδή ακόμα και στην πολιτική, θα το βγάλεις το συμπέρασμα! Οι πράσινοι λένε τα φάγανε οι μπλέ, οι μπλε λένε το αντίστροφο και εμείς ξέρουμε ότι φάγανε και οι δύο, απλά οι μεν ξέρανε καλύτερα να το κρύβουν από τους δε.


    Οι τελευταίοι στην ιεραρχία της αξιοπιστίας σίγουρα είναι οι συνδεσμίτες, πλέον οι εκπομπές έχουν μόνο χιουμοριστικό ενδιαφέρον (ανέκαθεν κάθε οπαδική εκπομπή οποιουδήποτε συλλόγου ήταν χιουμοριστική κατά την άποψή μου).

    Από τη μικρή συμμετοχή μου στα κοινά βγάζω ένα δυστυχώς ένα γενικόλογο συμπέρασμα, ότι κοινός παρονομαστής όλων είναι πρώτον η κονόμα και έπειτα το καλό του συλλόγου. Και δεν μιλάμε καν για μετόχους όπου αυτό είναι αναμενόμενο, αλλά για "ισότιμα" μέλη.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  8. #5948
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Κρίμα πάντως ρε σεις, από αυτά που διαβάζω, να οδεύει η λαϊκή βάση του Άρη σε διάλυση. Θα μου πεις εδώ στον ΠΑΟ δεν συνεννοήθηκαν 5 νοματαίοι πως θα συνεννοηθούν χιλιάδες βάζοντας το κοινό συμφέρον πάνω από το προσωπικό. Τέλος πάντων ελπίζω να τα βρείτε γιατί αξίζει η προσπάθεια σας.


  9. #5949
    Εγγραφή
    26-04-2003
    Περιοχή
    ΝΕΑΠΟΛΗ-Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    speedtouch 536i v6
    Μα αυτό θέλουμε να αλλάξει, δηλαδή η συμμετοχή στα κοινά της ομάδας να είναι ουσιαστική. Αυτή την στιγμή μόνο ένας τρόπος υπάρχει, να γραφτεί στη λέσχη ο κόσμος, που απέχει ακριβώς επειδή δεν του αρέσει η κατάσταση που επικρατεί. Καταλαβαίνω ότι η εποχή είναι πολύ δύσκολη για τα οικονομικά του καθενός μας και σίγουρα ο κόσμος, έχοντας στο μυαλό του την όλη κατάσταση, δεν θεωρεί απαραίτητο να “πετάξει” 100 ευρώ, απλά για να έχει τον χωρίς ουσία τίτλο του “μέλους της λέσχης” η να νιώθει χαζός, όταν ακούει το σλόγκαν “δεν είσαι Άρης, είσαι Ο Άρης”.
    Δυστυχώς gioannou, δεν θα αλλάξει κάτι αν δεν πειστεί ο πολύς κόσμος ότι μπορεί να αλλάξει. Αν περιμένει από μόνο του να γίνει κάτι και μετά να συμμετάσχει κι αυτός, τότε μια ζωή θα είμαστε στο ίδιο καθεστώς, με τους ολίγους να κονομάνε σε βάρος της ομάδας η οποία πότε θα είναι στα φύλλα και πότε στα μήλα!
    Νομίζω ότι κάτι πάει να γίνει, δεν ξέρω ακριβώς τι, για να το γράψω τώρα, πιστεύω όμως ότι το επόμενο διάστημα θα υπάρξουν κινήσεις. Πρέπει τα μέλη της λέσχης, που δεν ανέχονται την κατάσταση αυτή, να οργανωθούν…
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic1246_12.gif

  10. #5950
    Εγγραφή
    26-04-2003
    Περιοχή
    ΝΕΑΠΟΛΗ-Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    speedtouch 536i v6
    @Rebel Scum αν εννοείς την λέσχη, αυτή δεν κινδυνεύει, γιατί παρόλο που ο κόσμος είναι διχασμένος η αδιάφορος, την λέσχη την θεωρεί απαραίτητη. Η αντιπαράθεση είναι για το σημερινό καθεστώς που επικρατεί, μια ελεγχόμενη λέσχη από τους ολίγους.


    Ο Δασκάλου είτε είναι βλάκας, είτε νομίζει ότι απευθύνεται σε βλάκες!!!
    Οι καταγγελίες για νοθεία στις εκλογές του 2009 για την ΠΑΕ, δεν αφορούν την ημέρα και τις διαδικασίες των εκλογών. Αφορούν όμως, το ποιοι και πως, εγγράφονταν παρανόμως στη λέσχη και κατ επέκταση στους εκλογικούς καταλόγους.

    Ο Δασκάλου λοιπόν, επικοινώνησε τηλεφωνικά με τον τότε πρόεδρο της εφορευτικής επιτροπής κύριο Βαλεργάκη, για να τον ενημερώσει και να έχει την άποψη του για όσα ακούγονται για νοθεία στις εκλογές που εκείνος ήταν υπεύθυνος.

    Βγαίνει λοιπόν ο Βαλεργάκης και λέει, ότι την ημέρα των εκλογών, δεν συνέβη τίποτα το παράνομο, ψήφισαν μόνο όσοι ήταν εγγεγραμμένοι τους εκλογικούς καταλόγους και κανένας άλλος! Και εξηγεί παρακάτω, ότι στην εφορευτική επιτροπή, παραδίδονται οι εκλογικοί κατάλογοι, αφού έχουν ελεγχθεί από την εξελεγκτική επιτροπή της λέσχης, οπότε για τον ίδιο και κάθε άλλον πρόεδρο εφορευτικής επιτροπής, σε όποιες εκλογές κι αν είναι, εθνικές, σωματίων κτλ, θεωρείται δεδομένο ότι οι όσοι είναι εγγεγραμμένοι στους καταλόγους είναι νόμιμοι και συνεχίζει, δεν μπορεί η εφορευτική να γνωρίζει, αν έχουν γίνει η όχι παράνομες εγγραφές, δεν είναι η δουλειά της εξάλλου, η εφορευτική επιτροπή είναι υπεύθυνη, να ψηφίσουν μόνο όσοι είναι εγγεγραμμένοι στους καταλόγους που τους παρέδωσε η εξελεγκτική επιτροπή και κανένας άλλος!!!

    Ο Δασκάλου λοιπόν, την παραπάνω δήλωση, την εξέλαβε ως αποστομωτική απάντηση, σε όσους (δηλαδή τον Σκόδρα) καταγγέλλουν νοθεία!!! Γιατί λέει ότι ο κύριος Βαλεργάκης, που είναι πρόεδρος του δικηγορικού συλλόγου Θεσσαλονίκης και δεν θυμάμαι τι άλλο είπε για να αποδείξει ότι έχει βαρύτητα ο λόγος του, κατέστησε σαφές, ότι δεν υπάρχει περίπτωση νοθείας και ότι οι καταγγέλοντες εξυπηρετούν δικά τους συμφέροντα!
    Ωραία! Συμφωνώ ότι Σκόρδας εξυπηρετεί τα δικά του συμφέροντα, πως αποδεικνύεται από τα λεγόμενα του Βαλεργάκη, ότι δεν έγινε νοθεία στις εκλογές; Αφού ο άνθρωπος το είπε καθαρά, ότι δεν ξέρει τι μπορεί να έγινε πριν πάρει αυτός (σαν πρόεδρος της εφορευτικής επιτροπής) τους εκλογικούς καταλόγους στα χέρια του.


    Κρίμα κρίμα κρίμα, γιατί έχω πραγματικά λίγους Αρειανούς δημοσιογράφους σε εκτίμηση κι ένας από αυτούς ήταν ο Δασκάλου, αλλά τελικά αποδείχτηκε πολύ λίγος στην πορεία της καριέρας του!
    Προσπάθησα να τον δικαιολογήσω πολλές φορές, καταλαβαίνω την ανάγκη, να έχει δουλειά αλλά όταν υπάρχουν Αρειανοί δημοσιογράφοι, με τις ίδιες ανάγκες για δουλειά (αλλά μάλλον με άλλες αξίες), που δεν φοβήθηκαν να εκφράσουν την άποψη τους κι ας ήταν σίγουροι ότι οι πόρτες του ΑΡΗΣ FM θα είναι κλειστές γι αυτούς, τότε όχι μόνο χάνω την εκτίμηση που του είχα, αλλά κατατάσσω τον Δασκάλου στην γλίτσα, όπου προεδρεύει ο Τσαλτίδης!
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic1246_12.gif

  11. #5951
    Εγγραφή
    26-04-2003
    Περιοχή
    ΝΕΑΠΟΛΗ-Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    speedtouch 536i v6
    Επιστολή διασωστών σε Σκόρδα

    Την ενόχλησή της για δηλώσεις του Λάμπρου Σκόρδα για την ελληνική ομάδα διάσωσης εξέφρασε η ίδια η μη κυβερνητική οργάνωση με επιστολή της προς τον ίδιο.

    Η επιστολή αναφέρει:

    «Αξιότιμε κ. Σκόρδα

    Με θλίψη και απορία ενημερωθήκαμε ότι στη συνέντευξη Τύπου που δώσατε με αφορμή τις εκλογές για την ανάδειξη νέου προεδρείου της ΠΑΕ Άρης αναφερθήκατε στους εθελοντές διασώστες της ελληνικής ομάδας διάσωσης αναφερόμενος στη συμμετοχή της οργάνωσής μας στη μετακίνηση των οπαδών για τον τελικό Κυπέλλου στην Αθήνα.

    Η Ε.Ο.Δ. στα πλαίσια της συνεργασίας μας για την ασφάλεια των οπαδών του Άρη και όχι μόνο, κλήθηκε να καλύψει την μεγάλη μετακίνηση οπαδών προς την Αθήνα.Ομολογούμε ότι ήταν κάτι που μας χαροποίησε ιδιαίτερα σαν οργάνωση γιατί έδειξε με αυτόν τον τρόπο η ΠΑΕ πόσο σοβαρά έπαιρνε σε αυτό το εγχείρημα την ασφάλεια των οπαδών της.

    Πιο αναλυτικά κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας με την ΠΑΕ μας ζητήθηκε να συμμετέχουμε με 12 πιστοποιημένους παροχείς πρώτων βοηθειών. Η ΠΑΕ σε αντάλλαγμα μας διέθεσε τα 12 εισιτήρια για τον τελικό (τα οποία τελικά έμειναν άθικτα λόγω των επεισοδίων και των συνεχόμενων μετακινήσεων των διασωστών σε όλες τις Θύρες του γηπέδου για παροχή βοηθείας.
    Στη συνεννόηση με την ΠΑΕ, ζητήσαμε για λόγους ασφαλείας των διασωστών ένα πούλμαν, μικρότερο σε όγκο από τα υπόλοιπα, άρα και πιο ευέλικτο, στο οποίο θα μπαίνουν μόνο οι διασώστες ώστε να μπορούμε να κινούμαστε άμεσα και αποτελεσματικά κατά την διαδρομή όπου υπήρχε ανάγκη.
    Η συνεργασία μας με όλους τους οπαδούς υπήρξε κάτι παραπάνω από άψογη. Λυπόμαστε πραγματικά που στο πλαίσιο του προεκλογικού σας λόγου μιλήσατε για 15 πούλμαν που μετέφεραν διασώστες! Και ότι μάλιστα ξοδεύτηκαν για τον σκοπό αυτό 20.000 ευρώ!

    Κύριε Σκόρδα, κάθε ανθρώπινη ζωή που βοηθήσαμε σε εκείνη την αποστολή, ανεξαρτήτου οπαδικής ταυτότητας, για μας αξίζει πολύ παραπάνω από 20.000 ευρώ αλλά ευτυχώς ή δυστυχώς τα λεφτά που «σπατάλησε» η ΠΑΕ Άρης των εθελοντών διασωστών ήταν όσο η αξία 12 εισιτηρίων και ενός πούλμαν.


    Υ.Γ. Στο πλαίσιο της συνεργασίας μας με την ΠΑΕ Άρης και με στόχο την πρόληψη, εκπαιδεύτηκαν και πιστοποιήθηκαν στις πρώτες βοήθειες για ενήλικες, παιδιά και βρέφη, προπονητές των Ακαδημιών ποδοσφαίρου της ΠΑΕ Άρης. Ευχή μας και οι επόμενες διοίκησης της ΠΑΕ να είναι εξίσου ευαισθητοποιημένες στην ασφάλεια των οπαδών της ομάδας».

    salonikasports.blogspot.com

    «Που πήγαν τα λεφτά των μετακινήσεων;»

    ...«Το 2008-2009 επί των ημερών μου, οι μετακινήσεις που περιείχαν και μία ακριβή προετοιμασία στο Ζέεφελντ αλλά και έναν ευρωπαϊκό αγώνα στην Κοπρίβνιτσα, στοίχησαν 950.000 ευρώ. Την σεζόν 2009-2010 ξοδεύτηκε το ποσό του 1.250.000 ευρώ. Μάλιστα μας αιτιολόγησαν ότι μέσα σε αυτό το ποσό ήταν και η κάθοδος στην Αθήνα για τον τελικό που στοίχησε 200.000 ευρώ. Με αυτά τα λεφτά θα μπορούσαν να είχεκάνει διακοπές για έναν μήνα στο Ντουμπάι όλο το Δ.Σ. της ΠΑΕ. Θέλω να μου απαντήσουν που πήγαν τα λεφτά από τον τελικό. Γιατί χρέωναν 75 ευρώ το εισιτήριο χωρίς συμμετοχή στην εκδρομή, την ώρα που αυτό έκανε 20; Δόθηκαν 180 πούλμαν. Το κάθε πούλμαν στοιχίζει 1.500 ευρώ, δηλαδή 35 ευρώ το κάθισμα. Επίσης έδωσαν δωρεάν 15 πούλμαν σε διασώστες. Δηλαδή χάρισαν 20.000 ευρώ. Επίσης να μας πουν ποιοι ταξιδεύουν με την διοίκηση. Όταν ήμουν εγώ πρόεδρος, η γυναίκα μου πλήρωνε από την τσέπη της για να ταξιδέψει μαζί μας γιατί έτσι πρέπει να γίνεται»...

    athlitikanea.gr



    Ελπίζω να έχει καμιά καλή δικαιολογία, ας πούμε του τύπου, ότι ενώ στους διασώστες δόθηκαν 12 εισιτήρια του τελικού και ένα μικρό πούλμαν, η ΠΑΕ δήλωσε 15 λεωφορεία για τους διασώστες και με αυτά μετακινήθηκαν οποιοδήποτε άλλοι, εκτός από διασώστες! Πάντως θα επιδιώξω να πάρουμε απάντηση για το θέμα αυτό.
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic1246_12.gif

  12. #5952
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Στεφανίδη δαγκωτό αύριο. Στηρίζουμε τη νέα προσπάθεια, καταψηφίζουμε την αλαζονεία του σούπερ. Το ξέρουμε ότι θα βγει ο Αθανασιάδης και θα είμαστε φυσικά όλοι μαζί του από την επόμενη κιόλας ημέρα.

    Επίσης προς τους ουδέτερους φιλάθλους να πούμε ότι πρόκειται για «οικογενειακούς» καβγάδες και όπως είπα από την επομένη θα είμαστε όλοι ενωμένοι.

  13. #5953
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Καλά αυτό που γίνεται με τις εφημερίδες (έντυπες και ηλεκτρονικές) σήμερα με Καστίγιο και Τσιώλη δεν έχει προηγούμενο.
    Τόσος πόλεμος δηλαδή...Είμαστε και σε προεκλογική περίοδο...τυχαίο;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  14. #5954
    Εγγραφή
    26-04-2003
    Περιοχή
    ΝΕΑΠΟΛΗ-Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛΑΤ.ΔΗΜΟΚΡΑΤ.
    Router
    speedtouch 536i v6
    Πάμε και για την απάντηση, όσο αφορά τους διασώστες, απλά πρέπει να δοθεί μια συνολική εικόνα, γι αυτό το θέμα.

    Ο Σκόρδας σε πολλές εκπομπές του, έκανε αναφορά για τα αυξημένα έξοδα μετακίνησης της ομάδας, για την σεζόν 2009-10, που σε σύγκριση με την προηγούμενη δική του χρήση στη ΠΑΕ, παρουσίασε αύξηση κατά 300000 ευρώ. Η διοίκηση λοιπόν δικαιολόγησε αυτήν την αύξηση και στην μετακίνηση της ομάδας στην Αθήνα για τον τελικό κυπέλλου. Η πρώτη αιχμή του σκόρδα είναι αυτή, τι ακριβώς στοίχισε 200000 ευρώ, για μια και μόνη μετακίνηση της ομάδας στην Αθήνα; Ζητάει να του πει η διοίκηση, ποιοι ταξιδεύουν μαζί με την ομάδα (δωρεάν εννοείται) υπονοώντας σαφώς, ότι πέρα από την ομάδα, κατεβαίνουν άτομα, που λογικά θα έπρεπε να πληρώνουν την μετακίνηση τους, συμπληρώνοντας ότι η γυναίκα του πλήρωνε από την τσέπη της, για να ταξιδέψει με την ομάδα!

    Η δεύτερη αιχμή κατά της διοίκησης, είναι ότι αυτή ανέθεσε την εκδρομή στον σουπερ3 κι ότι από αυτήν την ανάθεση, ο σουπερ3 κέρδισε χρήματα.
    Και εξηγεί:
    Ο σουπερ3 διαχειρίστηκε 180 πούλμαν, αυτό σημαίνει ότι συνολικά χρειαζόταν 326700 ευρώ και το πόσο αυτό βγαίνει ως εξής 1500 ευρώ έκαστο λεωφορείο συν ΦΠΑ (τότε 21%) 315 ίσον 1815 επί 180 λεωφορεία ίσον 326700 ευρώ. Τα 180 λεωφορεία μεταφέρουν (50 θέσεις το καθένα) 9000 άτομα, άρα 326700 δια 9000 άτομα ίσον 36,30 ευρώ το κόστος κάθε θέσης.

    Παρένθεση. Ο Ζορπίδης βγήκε ο ίδιος σε εκπομπή του Σκόδρα, επειδή ακούστηκε από τον Σκόδρα ότι μπορεί να τα τσέπωσε αυτός και είπε ότι από μόνος του, δεν μπορούσε να καλύψει με λεωφορεία όλη την εκδρομή (η δυναμικότητα του είναι 60 περίπου λεωφορεία) και ότι χρέωσε στον σουπερ3 τα λεωφορεία 1500 ευρώ το ένα συν ΦΠΑ, ΑΛΛΑ και όσα άλλα λεωφορεία, πήρε από τα κτελ για να συμπληρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός δηλαδή τα 180, τα χρέωσε επίσης με 1500 συν ΦΠΑ, παρόλο που αρκετά από αυτά στοίχιζαν περισσότερο και έβαλε αυτά τα χρήματα από την τσέπη του, πρώτον για τα φίλο Αρειανά του αισθήματα, αλλά και για να μην κατηγορηθεί στο μέλλον ότι κονόμησε σε βάρος του Άρη.

    Την συμμετοχή στην εκδρομή ο σουπερ3 την χρέωνε 75 ευρώ με το εισιτήριο του αγώνα, που στοίχιζε 20 ευρώ, άρα έχουμε 36,30 συν 20 ίσον 56,30 ευρώ και προκύπτει μια διαφορά μέχρι τα 75 ευρώ 18,70 ευρώ κατά άτομο.
    Τα 18,70 ευρώ επί 9000 άτομα μας κάνουν 168300 ευρώ. Αυτό το ποσό, ο Σκόρδας το στρογγυλεύει στα 200000, λέγοντας ότι υπήρχαν πολλά άτομα, που επειδή δεν είχαν εξασφαλίσει εισιτήριο για τον τελικό, πλήρωναν τα 75 ευρώ στον σύνδεσμο, αλλά κατέβηκαν με δικά του μέσα, που σημαίνει ότι εκτός από το εισιτήριο, τα υπόλοιπα 55 ευρώ ήταν κέρδος για τον σύνδεσμο.
    Η ερωτήσεις που θέτει ο Σκόρδας είναι η εξής:
    1. για ποιον λόγο η ΠΑΕ ανέθεσε την διοργάνωση της εκδρομής στον σουπερ3
    2. για ποιον λόγο ο σουπερ3 χρέωνε τα επιπλέον χρήματα δηλαδή 18,70 ευρώ
    3. που πήγαν αυτά τα λεφτά, τα πήραν ο σουπερ3; Τα τσέπωσε ο Ζορπίδης;


    Εδώ τώρα έρχεται το πώς μπλέχτηκαν οι διασώστες στο όλο θέμα.

    Οι σουπεράδες από τις εκπομπές τους, απαντώντας στον Σκόδρα, έλεγαν ότι η εκδρομή είχε και άλλα έξοδα, όπως ότι κάποια λεωφορεία στοίχισαν παραπάνω από 1500 συν ΦΠΑ, κενά λεωφορεία, για την περίπτωση που κάποιο μείνει στο δρόμο, συν την μετακίνηση διασωστών και δημοσιογράφων.


    Και είπε λοιπόν ο Σκόρδας για τις δικαιολογίες των επιπλέον εξόδων που υποστηρίζει ο σουπερ3 στην συνέντευξη του: και άντε να τους δώσουμε ένα αβάντζο 20000 ευρώ για 15 λεωφορεία, για να μεταφέρουν τους διασώστε κτλ κτλ κι εδώ κάνει μια αναφορά λέγοντας πόσοι πια είναι αυτοί οι διασώστες και αν έχουμε τόσους πολλούς, θα είμαστε σίγουροι ότι σε έναν σεισμό θα μας βγάλουνε γρήγορα από τα ερείπια, αλλά τέλος πάντων ας τους χαρίσουμε και 20000 ευρώ και ας μας πούνε που πήγαν τα υπόλοιπα χρήματα…
    Είναι λοιπόν σαφές, ότι η αναφορά δεν άφηνε αιχμή ότι οι διασώστες κέρδισαν κάτι, αλλά ήταν αιχμή στην δικαιολογία των σουπεράδων για τα λοιπά έξοδα της εκδρομής.

    Έτσι λοιπόν η επιστολή της ομάδας διάσωσης και οι δηλώσεις του Ζορπίδη, δεν καίνε τον Σκόδρα, αλλά ουσιαστικά καταρρίπτουν τις δικαιολογίες των σουπεράδων.

    ........Auto merged post: opimis πρόσθεσε 6 λεπτά και 35 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    @gioannou Δεν έδωσα και δεν δίνω καμιά σημασία σε τέτοια δημοσιεύματα. Θα το μπορούσα να το κάνω θέμα χθες, που το διάβασα στο μπλοκ, από το οποίο και παρέθεσα την επιστολή της ομάδας διασωστών, που μάλιστα θεωρεί γεγονός την μετεγγραφεί του Καστίγιο στον παοκ… δεν αξίζει καν αναφοράς!!!

    ........Auto merged post: opimis πρόσθεσε 8 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Ωπ! Δεν πρόσεξα ότι ήδη είχε αναρτηθεί από χθες βράδυ στα αθλητικά νέα απάντηση για το θέμα με τους διασώστες!

    Αξίζει λοιπόν να ακούσετε τι ΑΚΡΙΒΩΣ ειπώθηκε στην συνέντευξη του Σκόρδα (μπορείτε να ακούσετε το απόσπασμα από το 0:44:56)

    Παρεξήγηση λόγω παραπληροφόρησης από καλοθελητές

    Για το θέμα επί λέξει ο Λάμπρος Σκόρδας είπε στην Συνέντευξη Τύπου:


    "Απαντήσεις δεν θα πάρετε, ούτε εγώ έχω πάρει κατ' ουσίαν. Ούτε για τις μετακινήσεις της ΠΑΕ 'Αρης, ούτε για τα χρήματά αυτά ποιος τα έχει εισπράξει, ούτε που διατέθηκαν. Το γεγονός ότι υπήρχαν απαντήσεις: "Ξέρεις ότι υπήρχαν διασώστες τους οποιόυς μετέφεραν, δημοσιογράφοι ή καμεραμάν οι οποίοι κατέγραφαν, είναι οι ίδιοι αυτοί που στη Συνέλευση κατέγραφαν τον κόσμο, που δεν χειροκροτούσε τον Αθανασιάδη και υποστήριζε εμένα. Φαίνεται είναι πολλοί. Είχαν και άδεια λεωφορεία. Αν λοιπόν τους αφήσουμε και ένα "αβάντζο" είκοσι χιλιάδες ευρώ για αυτούς εδώ πέρα, για να μεταφέρουν ας πούμε και δεκα πέντε λεωφορεία, τα οποία ήταν άδεια και να βάζανε μέσα διασώστες, Δεν ξέρω τι να πω.Ποιοι είναι αυτοί οι διασώστες και πόσες χιλιάδες είναι αυτοί οι διασώστες, τελικά αν η Ελλάδα έχει τόσους πολλούς διασώστες, θα είμαστε σίγουροι αν γίνει κανένας σεισμός, θα μας βγάλουν πολύ γρήγορα από τα ερείπια. Αλλά τέλος πάντων, να τους χαρίσω είκοσι χιλιάδες, ας μας δώσει ένα λογαριασμό κάποιος, τα υπόλοιπα λεφτά ποιος τα εισέπραξε και που πήγανε."

    athlitikanea.gr
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος opimis : 21-05-11 στις 17:57. Αιτία: auto merged post
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic1246_12.gif

  15. #5955
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Edessa
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.941
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    21633/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    THOMSON TG585
    SNR / Attn
    4(dB) / 10(dB)
    Περαστικά μας
    "Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning..."

Σελ. 397 από 416 ΠρώτηΠρώτη ... 377387392395396397398399402407 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας