Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 115
  1. #1
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Hardware
    O επικεφαλής επιστήμονας της Nvidia Corp., David Kirk, της εταιρείας με τις μεγαλύτερες πωλήσεις καρτών γραφικών για PC, είπε σε πρόσφατη συνέντευξη του ότι η ATi, η άμεση και μεγαλύτερη αντίπαλος της στον χώρο των καρτών γραφικών, δεν έχει ανταγωνιστικά προϊόντα και ότι η AMD δεν έχει τα χρήματα για να φέρει σε πέρας τις υποσχέσεις της.

    "H AMD έχει πτώση γιατί δεν έχει κατασκευάσει μία αρχιτεκτονική γραφικών ανταγωνιστική εδώ και δύο χρόνια - από τότε που έγινε η ένωση AMD/ATi. Μεταφέρουν μηχανικούς (από τις ομάδες για τις κάρτες γραφικών) προς την πλατφόρμα Fusion, που ενσωματώνει την τεχνολογία των επεξεργαστών των καρτών γραφικών πάνω στην CPU. Τέσσερα πράγματα πρέπει να κάνουν για να επιζήσουν, μα δεν πιστεύω ότι έχουν αρκετά χρήματα για να κάνουν κάτι", είπε ο David Kirk.Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  david-kirk.jpg 
Εμφανίσεις:  1344 
Μέγεθος:  8,0 KB 
ID: 35517

    Αν και η ομάδα management της AMD πέτυχε το χαμηλότερο μερίδιο αγοράς μέσα σε ενάμιση χρόνο (απ'ότι η ATi μόνη της μέσα σε μισή δεκαετία), υπάρχουν κάποια επιτεύγματα στα οποία έχουν επικρατήσει οι μηχανικοί της ATi. Παρουσίασαν τον πρώτο επεξεργαστή καρτας γραφικών που υποστηρίζει το DirectX 10.1, όπως επίσης και μία ένωση των chips γραφικών με audio controllers κλπ.

    Όμως ο David Kirk πιστεύει ότι κάρτες γραφικών όπως η Radeon HD 3870 και 3870 X2 δεν είναι ανταγωνιστικές, και γι'αυτό υπάρχει ένας λόγος: οι επιχειρήσεις της Nvidia αυξήθηκαν στο ποσοστό του 80 %, χρόνο με το χρόνο, στο τέταρτο τρίμηνο του 2007 (Q4).

    Αλλά υπάρχουν και αλλα προβλήματα στην AMD, εκτός από αυτό των καρτών γραφικών (GPUs), υπενθυμίζει: η AMD πρέπει να αναπτύξει πολλά προϊόντα και να παραγάγει τεχνολογίες για να παραμείνει ανταγωνιστική έναντι στην Intel, την Nvidia και τις άλλες εταιρείες.

    "Το πρώτο πράγμα από τα τέσσερα που πρέπει να κάνουν είναι να ανταγωνιστεί με την Intel είναι η τεχνολογία των επεξεργαστών - πρέπει να βγουν νέες κατασκευές. Το δεύτερο είναι η τεχνολογία CPU επόμενης γενιάς. Το τρίτο είναι η τεχνολογία GPU επόμενης γενιάς - θα επενδύσουμε 1 δισεκ/μύριο δολλάρια αυτό το χρόνο και πρέπει να επενδύσουν στο ίδιο επίπεδο για να συνεχίσουν μαζί μας. Και το τέταρτο είναι ότι λένε πως το μέλλον θα είναι η ένωση CPU/GPU, το λέγομενο Fusion, για το οποίο δεν υπάρχει στοιχείο ότι είναι αλήθεια, αλλά αυτοί απλά το είπαν. Το πιστεύουν και το πράττουν.", είπε ο κ.Kirk.

    Η AMD αναπτύσσει τεχνολογία επεξεργαστών μαζί με την Chartered και την IBM για πολλά χρόνια και δεν χρειαζεται νέο μοντέλο/κατασκευή για αυτόν τον λόγο. Εκτός αυτού, οι επεξεργαστές Fusion θα ενσωματώνουν τεχνολογία CPU και GPU ήδη υπάρχουσα, άρα δεν απαιτείται περαιτέρω έρευνα και ανάπτυξη, αλλα μόνο εφαρμογή στην πράξη. Παρ'όλ'αυτά, είναι αλήθεια ότι η AMD πρέπει να ανταγωνιστεί δύο ισχυρούς "παίκτες", την Intel και την Nvidia, κατι που δεν είναι εύκολο, δεδομένου ότι είναι και οι δύο πολύ ισχυρές εταιρείες αυτή την στιγμή.

    Αν και η AMD δεν είναι επικερδής εδώ και καιρό, η εταιρεία εργάζεται για να βελτιώσει την τωρινή της στάση. Δυστυχώς, πράττωντας έτσι, η AMD δεν ξοδεύει χρόνο για να μιλάει για τα επιτεύγματα της και τις μελλοντικές της δυνατότητες, αλλα το αφήνει αυτό σε τρίτους, που υποστηρίζουν, βασιζόμενοι στην τωρινή αγορά, ότι τα μερίδια αγοράς της AMD μειώνονται σε όλη την επικράτεια.

    1xbitlabs.com 
    2bit-tech.net 

  2. #2
    Εγγραφή
    09-09-2007
    Περιοχή
    Guangzhou-China
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    289
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    i-Guangdong
    Router
    Xiaomi wifi 3
    Δεν υπάρχει περίπτωση να μην απαντήσει η AMD/ATI ! .

  3. #3
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    423
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όμως ο David Kirk πιστεύει ότι κάρτες γραφικών όπως η Radeon HD 3870 και 3870 X2 δεν είναι ανταγωνιστικές, και γι'αυτό υπάρχει ένας λόγος: οι επιχειρήσεις της Nvidia αυξήθηκαν στο ποσοστό του 80 %, χρόνο με το χρόνο, στο τέταρτο τρίμηνο του 2007 (Q4).
    Δεν είναι ανταγωνιστικές οι 3870 και 3870x2 ???!!!! Με επιδόσεις ίσες και σε ορισμένα τεστ και μεγαλύτερες των αντίστοιχων 8800 GTS 512MB και παράλληλα στη μισή σχεδόν τιμή...δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο
    The best cure for a big “Ego” is a little failure

  4. #4
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από scharal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ανταγωνιστικές οι 3870 και 3870x2 ???!!!! Με επιδόσεις ίσες και σε ορισμένα τεστ και μεγαλύτερες των αντίστοιχων 8800 GTS 512MB και παράλληλα στη μισή σχεδόν τιμή...δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο
    Mεγαλοστέλεχος της nVidia είναι , τι θα'λεγε ;
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  5. #5
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Θα έχει ενδιαφέρον η απάντηση της ATI.
    Πάντως κάτι τρέχει για να κάνει μεγαλοστέλεχος της nvidia τέτοια επίθεση στην ΑΤΙ. Αν πήγαιναν όλα καλά με την Nvidia δεν νομίζω ότι θα έκανε τέτοιες δηλώσεις.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από scharal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ανταγωνιστικές οι 3870 και 3870x2 ???!!!! Με επιδόσεις ίσες και σε ορισμένα τεστ και μεγαλύτερες των αντίστοιχων 8800 GTS 512MB και παράλληλα στη μισή σχεδόν τιμή...δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο
    Ίσως δεν είναι το καταλληλότερο thread ή η καταλληλότερη στιγμή, αλλά όντας παθώς αγοραστής μιας 3870 Χ2 οφείλω να πω Nvidia και πάλι Nvidia...

    Τι crashes to desktop, game freezes, blue screens που έχω από την ΑΤΙ και τους οδηγούς που έχει βγάλει () δεν έχει προηγούμενο!

    Δυστυχώς όσο και αν θα ήθελα να στηρίξω την ΑΤΙ (μολονότι το έχω κάνει εμπράκτως με €500) η συμβουλή μου προς χρήστες είναι μακριά!

    Αν δεν φτιάξουν οδηγούς μη σώσουν και δουν ποτέ πωλήσεις...

    Όσοι πιστοί σπεύσατε προς NVidia, περισσότερο το κόστος αλλά το κεφάλι ήσυχο!

    Εν πάσει περιπτώσει δεν θέλω να το κάνω ATI vs NVidia (ξανά!) αλλά δεν μπορώ να μην αποφύγω το σχόλιο.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #7
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    +1 σε αυτό που λεει ο Pop

    + Το ότι έχει ελάχιστη υποστήριξη για λαπτοπς --> ή μενεις με τους default ή πειράζεις τους κανονικούς με εργαλείο

    +Την ελάχιστη υποστήριξη για Linux
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος flamelab : 04-05-08 στις 03:15.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  8. #8
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    423
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50Mbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως δεν είναι το καταλληλότερο thread ή η καταλληλότερη στιγμή, αλλά όντας παθώς αγοραστής μιας 3870 Χ2 οφείλω να πω Nvidia και πάλι Nvidia...

    Τι crashes to desktop, game freezes, blue screens που έχω από την ΑΤΙ και τους οδηγούς που έχει βγάλει () δεν έχει προηγούμενο!

    Δυστυχώς όσο και αν θα ήθελα να στηρίξω την ΑΤΙ (μολονότι το έχω κάνει εμπράκτως με €500) η συμβουλή μου προς χρήστες είναι μακριά!

    Αν δεν φτιάξουν οδηγούς μη σώσουν και δουν ποτέ πωλήσεις...

    Όσοι πιστοί σπεύσατε προς NVidia, περισσότερο το κόστος αλλά το κεφάλι ήσυχο!

    Εν πάσει περιπτώσει δεν θέλω να το κάνω ATI vs NVidia (ξανά!) αλλά δεν μπορώ να μην αποφύγω το σχόλιο.
    Εγώ πάντως ως κάτοχος της "απλής" 3870 δεν έχω κανένα παράπονο μέχρι τώρα. Όλα τρέχουν ομαλά! Μήπως είναι ελαττωματικό το συγκεκριμένο κομμάτι που έχεις αγοράσει?!
    The best cure for a big “Ego” is a little failure

  9. #9
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Εγω εβγαλα τρια συμπερασματα απο το κειμενο.

    1. Η nvidia φοβαται μην τυχον πατωσει η ATI δεν υπαρχει η κοντρα αναμεσα στους gamers. Οπου η κοντρα φερνει και τις (ασκοπες) αναβαθμισεις μονο και μονο για λογους "prestige" απο την εκαστοτε πλευρα των gamers (και δη των fanboys με τα 3DMark).

    2. Φοβαται μην τυχον και μεινει πισω σε θεμα επεξεργαστη. Μιας και η ATI μπορει να εχει CPU+GPU (ή ισως να μπορεσει αργοτερα) αλλά η nvidia ειναι σχεδον σιγουρο πως δεν θα μπορεσει.

    3. Λογω του προηγουμενου παει να περασει την λογικη οτι μια CPU+GPU ειναι αχρηστη τοσο εμπορικα οσο και ερευνητικα.
    Αυτο βεβαια συμφερει τον μεσο χρηστη οπου δεν θα ειναι αναγκασμενος να αγοραζει cpu με βαση την gpu αλλά και οταν θα θελει να αλλαξει μονο το ενα απο τα δυο θα πρεπει να αλλαξει και τα δυο (να πληρωσει και τα δυο) με πιθανο ενδεχομενο και την αναγκη νεας μητρικης.



    Καποτε ειχε βγει στην επιφανεια το ενδεχομενο οι μητρικες να εχουν ενσωματωμενη μνημη.
    Ευτυχως που δεν εγινε απο την στιγμη που γρηγορες και μεγαλες σε χωρητικοτητα θα ειχαν μονο οι ακριβες μητρικες.

  10. #10
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από scharal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι ανταγωνιστικές οι 3870 και 3870x2 ???!!!! Με επιδόσεις ίσες και σε ορισμένα τεστ και μεγαλύτερες των αντίστοιχων 8800 GTS 512MB και παράλληλα στη μισή σχεδόν τιμή...δεν νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο
    9800GX2 rings a bell?

  11. #11
    Εγγραφή
    16-11-2004
    Περιοχή
    Ήράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    447
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    ZyXEL HW660-D1
    SNR / Attn
    11(dB) / 22(dB)
    Αν και δεν έχω αγοράσει ποτέ κάρτες γραφικών ATi και συνήθως προτιμώ επεξεργαστές Intel, σε καμιά περίπτωση δεν θα ήθελα να δω την AMD/ΑΤι εκτός αγοράς.

    Ο ανταγωνισμός είναι που κινεί την αγορά προς όφελος του καταναλωτή, αν διαλυθεί η AMD η Intel και η nVidia θα μας κατακλέψουν. Μακάρι λοιπόν να ανακάμψει η εν λόγο εταιρεία γιατί δεν μας βλέπω καλά.


    3870 = 8800gts πάνω κάτω
    3870 = 9800gx2 πάνω κάτω
    (Τουλάχιστον αν συμμεριστούμε την διαφορά στην τιμή)

    Προσωπικά προτιμώ nVidia για τους drivers και επειδή ξέρω ότι η κάρτα μου (8800 gts) θα παίζει καλά και σε Linux. H ΑΤι είναι αδικαιολόγητη σε αυτό το θέμα.

  12. #12
    Το avatar του μέλους razorblade1100
    razorblade1100 Guest
    η ατι θα εβγαινε απο τον ληθαργο της αν εκανε 2 πραγματα δηλαδη:
    - βελτιωνε τους χαλια crivers της
    - επιταχυνε τις ερευνες οσον αφορα το fusion (γιατι με αυτο ισως επανερχοταν δυναμικα για ενα διαστημα στην αγορα)

  13. #13
    Εγγραφή
    09-06-2003
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΑΓΑΡΑΔΕΣ
    Router
    Baudtec
    SNR / Attn
    9(dB) / 14(dB)
    Τα προβλήματα που συνάντησα εγώ και πολλοί άλλοι με τις προβληματικές agp κάρτες της ΑΤΙ μας έκαναν να το γυρίσουμε στις Nvidia και να βρούμε την υγειά μας.
    Η 2600hd agp που πήρα για να κάνω αναβάθμιση από την παλιά καλή ατι χ800gt μόνο προβλήματα μου έφερε. (στον δίαυλο Pci-e δείχνουν να μην έχουν πρόβλημα οι 2x00hd)
    Ετσι στο καινούργιο pc έβαλα την 8800gt και xp-ubuntu δουλεύουν ρολόι.

    Συνεχίζω να διαβάζω στο thread του ubuntu για ελλιπή υποστήριξη της ατι στο linux και αναρωτιέμαι τι δεν πάει καλά με αυτή την εταιρεία. Δείχνει να μην ενδιαφέρεται και πολύ για την μεγάλη βάση των πελατών που έχει.
    Κυρία ατι έχω ένα pcάκι με την κάρτα σας και θέλω ένα driver για windows και έναν για linux. Μπορείτε να μου τους δώσετε; Οχι; Αντε γειά.
    Οι ανακοινώσεις για υποστήριξη directx 15,75 και κάρτες χ4 είναι για τα fanboys.

  14. #14
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Αμ δεν παιζει καλα ουτε σε PCIe η HD2600Pro που λες.
    Αλλά την ζημια την κανουν οι fanboys και οι trendy (που αγοραζουν καθε νεο μοντελο για να εχουν παντα το "καλυτερο").
    Αυτοι θα σε βγαζουν τρελο που τολμας να θιξεις την ομαδα τους.

    Ετσι εσυ που πηρες για πρωτη φορά ΑΤΙ ειτε σαν πρωτη επαφη με Η/Υ, ειτε σαν αναβαθμιση απο nvidia θα ερθεις αντιμετωπος με μια κατασταση που μονο συγχυση φερνει.
    Οι δυο πρωτες κατηγοριες αγοραστων αντι να ενωθουν μαζι σου και να απαιτησετε καλυτερα προϊοντα θα ερθουν ωσαν υποστηρικτες της ΑΤΙ ωστε να υπερασπιστουν τα πιστευω τους (fanboy, trendy) και να μην χαλασεις/θιξεις την εικονα που εχουν για την ομαδα τους που τους προσφερει το παιχνιδι τους (τον ρολο τους).

    Σε μια καρτα γραφικων δεν υπαρχει το "καλυτερο". Υπαρχει το αν καλυπτει τις προδιαγραφες των παιχνιδιων, η τιμη, το ποσο αντοχη στον χρονο εχει και το κυριοτερο ποσο καλα δουλευει. Θα πρεπει να δουλευει απροβληματιστα και διχως να ψαχνεσε.
    Το αν βγαζει +5 καρε σε ενα παιχνιδι και σε ενα αλλο +10 δεν παιζει ρολο. Παιζει ρολο αν βγαζει τα απαραιτητα καρε.
    Ετσι και αλλιως αν βγαζει μονο +5 καρε απο τα απαραιτητα αυτο σημαινει οτι στο επομενο/μεταγενεστερο παιχνιδι δεν θα βγαζει ουτε τα απαραιτητα, οποτε την αναβαθμιση δεν την γλιτωνεις.
    Οποτε τι μενει; Να δουλευει απροβληματιστα τουλαχιστον για οσο καιρο την εχεις, ειτε δουλυει σαν παιχνιδομηχανη, ειτε σαν καρτα απεικονισης.
    Αυτο ειναι σημαντικο, οι drivers, αλλά οπως φαινεται καλα κρατει το κρυφτουλι.

    Βεβαια fanboys και trendy θα βρεις σε καθε μαρκα, οχι μονο στην ΑΤΙ.

    Για να μπορεσει να προχωρησει και να υπαρχει καποια μεταμορφωση της εταιριας θα πρεπει πρωτα να βγαλει σωστους drivers και οχι DirectX ταδε.
    Η μεταμορφωση αυτη θα επρεπε να ειχε ερθει με την εξαγορα της αλλά φαινεται πως καποια πραγματα ειναι σταθερες αξιες.

    Αυτα εχουν σχεση με την ειδηση ως προς σε τι θα επρεπε να επικεντρωθει η ΑΤΙ οσο αφορα το εμπορικο κομματι. Και φυσικα να επικεντρωθει στην αναπτυξη της τεχνολογιας ωστε να μπορει να δινει ανταγωνιστικα προϊοντα σε χαμηλοτερη τιμη.

    Οσο για τον φοβο οτι αν μεινει μονο μια εταιρια τοτε θα μας ξεζουμιζει ειναι μια λανθασμενη αντιληψη.
    Μαλλον δεν βλεπουμε την πραγματικοτητα.
    Οτι ηδη μας ξεζουμιζουν και οι δυο.
    Ηδη για παιχνιδια μια καρτα γραφικων εχει ζωη 6 μηνες, το πολυ 1 χρονο.
    Εκτος και αν εχεις δωσει 500+ για καρτα γραφικων οπου η διαρκεια της θα επεκταθει στον εναμισι χρονο...(με αποδοση για 500 ευρω παντα, το να παιζει mame μετα απο εναμισι χρονο δεν λεει κατι).

    Μας εχουν ξεζουμισει μιας και οι trendy μπορουν και δινουν αβασταχτα 500+ ευρω για μια καρτα και μαλλιστα παιρνουν δυο ωστε να κανουν Crossfire/SLI και να νιωθουν οτι ειναι πετυχημενοι trendy, δινοντας αβασανιστα 1000+ ευρω.
    Τωρα δε που ηρθε το PCIe 2.0 θα μπορουν αβιαστα να αγοραζουν ακομα και 4 καρτες, και σιγουρα θα ακολουθησουν αρκετοι, μιας και οι trendy δεν εχουν φοβο παρα μην τυχον και δεν εχουν τα εφοδια ωστε να λεγονται ετσι.

    Αυτα τα ειδαν και οι δυο εταιριες και ακολουθησαν αυτα που εμεις οι αγοραστες τους δωσαμε το δικαιωμα να κανουν.

    Δηλαδη τι αλλο να γινει αμα μεινει μια εταιρια. Να μας αναγκαζει να αλλαζουμε καρτα καθε 3 μηνο ή να βγαλει καρτες των 1000 ευρω;
    Δεν υπαρχει αλλο, ηδη τους τα ξεπουλησαμε ολα. Τους ειπαμε βγαλτε και υποστηριξη για 4 καρτες μιας και οι δυο μας πεφτουν λιγες σε κοστος...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Patentman : 04-05-08 στις 10:02.

  15. #15
    Εγγραφή
    14-02-2005
    Περιοχή
    Ρόδος
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    315
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    NVidia > ATI

Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με τους 7.12 drivers της ati
    Από mariosxania στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-08, 11:47
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-06, 15:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας