Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Exclamation
    Παιδια καλημερα, ακουστε την δικια μου καταπλικτικη περιπτωση......

    Οπως πολλοι απο εσας θυμαστε ημουν κι εγω ενας "τυχρερος" χρηστης της καινοτομας για τα ελληνικα δεδομενα γραμμης με shared llu 4/1 που εδινε η HOL το καλοκαιρι του 2006.

    Για να μην σας τα πολυλογω, τον περασμενο Ιανουαριο αποφασισα να κανω την γραμμη 24/1 αφου πλεον οι χρεωσεις του παλιου πακετου με το νεο ηταν παρομοιες.
    Πραγματι εκανα νεα αιτηση και η γραμμη μου εγινε 24/1 και δουλευει μια χαρα, οπως παντα.

    Οι λογαριασμοι μου ομως επανηλημενα χανονται κι ερχονται 1 ανα τρεις η τεσσερεις μηνες....αυτοι των προηγουμενων μηνων παντοτε αγνοουνται. Ετσι απο συνηθεια πηγαινω παντα απο τα γραφεια τους, αφου ειμαι σχετικα κοντα και τους πληρωνω τρεις μαζεμενους.

    Εδω ξεκινα το ωραιο........ο τελευταιος λογαριασμος που εχουν εκδοσει ειναι αυτος του ιανουραιου 2008.
    Παω λοιπον να πληρωσω και μου ζητανε μονο 27 ευρω. Τα υπολοιπα λεω ???? Ποια υπολοιπα μου λεει ο υπαληλος...!!!!!!! Καλα τωρα εχουμε Μαιο, δεν θελετε λεφτα για τους μηνες Φλεβαρη, Μαρτιο, Απριλιο ????? Οχι μου λεει το συστημα δεν σας εχει βγαλει καμια χρεωση
    -Προσεξτε (λεω) δεν θελω να πληρωσω ολα τα εφτα μαζι σε εναν λογαριασμο, γιατι αν κανει να σας δινω 300 ευρω δεν θα τα εχω για να σας τα δωσω.
    -Οχι μου λεει δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.....
    - Εγω τωρα νιωθω βλακας....... Καλα λεω αφου η γραμμη λειτουργει κανονικα πως δεν με χρεωνετε ??????? Εγω θελω να σας πληρωσω, γι αυτο ηρθα σημερα (παρασκευη 2-5-2008)
    - Μα κυριε μου δεν καταλαβενετε τι σας λεω, δεν σας εχουμε χρεωσει τιποτε
    - Δεν μπορει καποιο λαθος εχει γινει ..... λεω
    - Τι νας σας πω, αν θελετε υπογραψτε μια νεα συμβαση να την ξαναπερασουμε μηπως λυθει το προβλημα (Να σημιωσω οτι ηθελα να επιστρεψω το και το Φριτζ, γιατι εχω αλλο ρουτερ και ειναι βλακεια να πληρωνω πλεον 5 ευρω εξτρα νοικι).

    Εκει τον ευχαριστισα κι εφυγα για να το σκεφτω..........ποτε θα ερθει η λυπητερη δεν ξερω, σιγουρα ξερω πως ειναι για τα μπαζα και μαλλον θα με αναγκασουν, αν και η γραμμη δουλευει μια χαρα να αλλαξω εταιρεια. Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα.

  2. #2
    Εγγραφή
    17-04-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    134
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    D-link
    SNR / Attn
    11(dB) / 43(dB)
    Exclamation
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια καλημερα, ακουστε την δικια μου καταπλικτικη περιπτωση......

    Οπως πολλοι απο εσας θυμαστε ημουν κι εγω ενας "τυχρερος" χρηστης της καινοτομας για τα ελληνικα δεδομενα γραμμης με shared llu 4/1 που εδινε η HOL το καλοκαιρι του 2006.

    Για να μην σας τα πολυλογω, τον περασμενο Ιανουαριο αποφασισα να κανω την γραμμη 24/1 αφου πλεον οι χρεωσεις του παλιου πακετου με το νεο ηταν παρομοιες.
    Πραγματι εκανα νεα αιτηση και η γραμμη μου εγινε 24/1 και δουλευει μια χαρα, οπως παντα.

    Οι λογαριασμοι μου ομως επανηλημενα χανονται κι ερχονται 1 ανα τρεις η τεσσερεις μηνες....αυτοι των προηγουμενων μηνων παντοτε αγνοουνται. Ετσι απο συνηθεια πηγαινω παντα απο τα γραφεια τους, αφου ειμαι σχετικα κοντα και τους πληρωνω τρεις μαζεμενους.

    Εδω ξεκινα το ωραιο........ο τελευταιος λογαριασμος που εχουν εκδοσει ειναι αυτος του ιανουραιου 2008.
    Παω λοιπον να πληρωσω και μου ζητανε μονο 27 ευρω. Τα υπολοιπα λεω ???? Ποια υπολοιπα μου λεει ο υπαληλος...!!!!!!! Καλα τωρα εχουμε Μαιο, δεν θελετε λεφτα για τους μηνες Φλεβαρη, Μαρτιο, Απριλιο ????? Οχι μου λεει το συστημα δεν σας εχει βγαλει καμια χρεωση
    -Προσεξτε (λεω) δεν θελω να πληρωσω ολα τα εφτα μαζι σε εναν λογαριασμο, γιατι αν κανει να σας δινω 300 ευρω δεν θα τα εχω για να σας τα δωσω.
    -Οχι μου λεει δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.....
    - Εγω τωρα νιωθω βλακας....... Καλα λεω αφου η γραμμη λειτουργει κανονικα πως δεν με χρεωνετε ??????? Εγω θελω να σας πληρωσω, γι αυτο ηρθα σημερα (παρασκευη 2-5-2008)
    - Μα κυριε μου δεν καταλαβενετε τι σας λεω, δεν σας εχουμε χρεωσει τιποτε
    - Δεν μπορει καποιο λαθος εχει γινει ..... λεω
    - Τι νας σας πω, αν θελετε υπογραψτε μια νεα συμβαση να την ξαναπερασουμε μηπως λυθει το προβλημα (Να σημιωσω οτι ηθελα να επιστρεψω το και το Φριτζ, γιατι εχω αλλο ρουτερ και ειναι βλακεια να πληρωνω πλεον 5 ευρω εξτρα νοικι).

    Εκει τον ευχαριστισα κι εφυγα για να το σκεφτω..........ποτε θα ερθει η λυπητερη δεν ξερω, σιγουρα ξερω πως ειναι για τα μπαζα και μαλλον θα με αναγκασουν, αν και η γραμμη δουλευει μια χαρα να αλλαξω εταιρεια. Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα.
    Σου συνιστώ να κάνεις νέα σύμβαση ή καλύτερα να αλλάξεις εταιρεία...Έχουν σοβαρό πρόβλημα με τους λογαριασμούς.. Αν δεις και στο forum σχετικά πολλοί έχουν προβλήματα με λογαριασμούς!!! Άλλοι χρωστάνε παραπάνω και άλλοι λιγότερο... Καλύτερα να ξεμπερδεύεις από αυτό πριν σου στείλουν κάνα τρελό φέσι...

  3. #3
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Ειλικρινα φιλε μου, με εχει προβληματισει παρα πολυ αυτο το θεμα.
    Η γκαντεμια ειναι πως μου εχει χαλασει η ΝΕΤΟΝΕ και δεν εχω εναλακτικη γραμμη σπιτι, ειμαι αναγκαστικα κολημενος με την HOL.

    Βεβαια οσον αφορα το ιντερνετ δουλευει αψογα δεν εχω παραπονο, αλλα ξερεις τι θα πει να θες να πληρωσεις και να μην δεχονται πληρωμη ?????

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Athina
    Μηνύματα
    1.839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    16800 / 793
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Δ. ΜΕΓΑΡΟΥ
    Router
    Cisco 876W
    Αυτό που λες μου θυμίζει την ιστορία με τα χαλασμένα ATM που μοίραζαν... χιλιάδες euro από λογαριασμούς που δεν είχε ο πελάτης!
    Κάποια στιγμή το λάθος στην μηχανοργάνωση βρέθηκε και οι "τυχεροί" υποχρεώθηκαν να επιστρέψουν τα χρήματα που δεν τους ανηκαν!
    Πολύ απλά πρόσεχε γιατί την υπηρεσία την έχεις, την χρησιμοποιείς και φυσικά "κάπου" χρεώνεται - κάποια στιγμή το λάθος θα βρεθεί.... Ως "avvocato" θα γνωρίζεις καλύτερα από μένα τις συνέπειες του νομου

  5. #5
    Εγγραφή
    07-06-2007
    Περιοχή
    Άνω Ιλίσια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    29
    Uploads
    3
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    14170/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    PIRELLI
    SNR / Attn
    7(dB) / 24(dB)
    Παιδιά λέτε για λογαριασμούς.
    Είχα πάρει πέρισυ το hibox με την προσφορά που στο 3πλασσίαζε αν ήσουν μέσα στο ιδιόκτητο δίκτυο τους, επομένως είχες με την προσφορά 5+2 μήνες = 7 μήνες προπληρωμένους από το πακέτο που είχες πάρει.

    Ωραία;
    -Ωραία

    Πάμε λοιπόν αν υποθέσουμε πως η γραμμή ενεργοποιήθηκε και ξεκινούσε από τον περασμένο Μάιο, σύμφωνα με το πακέτο ο πρώτος λογαριασμός θα έπρεπε να ερχόταν τέλη Δεκέμβρή ή αρχές Ιανουαρίου, μέτρησα και τον Μάιο που με σύνδεσαν εγώ σας λέω.

    Ο πρώτος λογαριασμός μου ήρθε σήμερα αν το πιστεύετε ύστερα από δική μου απαίτηση τηλεφωνική γιατί δεν έχει έρθει μέχρι στιγμής λογαριασμός.

    Να δω τι θα γίνει με τους υπόλοιπους τώρα;

    Το επιχείρημα τους ως γνωστός ήταν ότι είχαν πρόβλημα στο λογιστήριο και δεν είχαν εκδόσει κάποιον λογαρισμό.
    Αν εγώ αποφασίσω δηλαδή μέσα στον μήνα να διακόπω την συνεργασία μαζί τους, πολύ απλά θα αναγκαστώ να τους πληρώσω μαζεμένους δηλαδή;

    Μπάχαλο, και μετά σου λένε φταίει ο ΟΤΕ

  6. #6
    Εγγραφή
    10-02-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    19023/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
    Router
    Netfaster_IAD
    SNR / Attn
    10(dB) / 16(dB)
    avvocato μου εβαλες ψυλλους στα αυτια τώρα. εγώ ενεργοποιήθηκα 15 φλεβαρη και τελος μαρτη μου ηρθε και μενα λογαριασμος 27 ευρω. απο τοτε μεχρι και σημερα δεν εχω λαβει τιποτα.λες......να μου κανουν και μενα καμμια λαλακία....;;;

  7. #7
    Εγγραφή
    08-05-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Terry Meynolds Εμφάνιση μηνυμάτων
    avvocato μου εβαλες ψυλλους στα αυτια τώρα. εγώ ενεργοποιήθηκα 15 φλεβαρη και τελος μαρτη μου ηρθε και μενα λογαριασμος 27 ευρω. απο τοτε μεχρι και σημερα δεν εχω λαβει τιποτα.λες......να μου κανουν και μενα καμμια λαλακία....;;;
    Φίλε τερυ... ελπίζω να μην σου τύχει.. αλλα μάλλον θα γίνει κατι τετοιο.
    Ιδια περίπτωση και μένα. Γυρω στο Φλεβάρη ενεργοποιηση.. πρώτος λογαριασμός ~30euros
    (και ενα μήνα καθυστερημένος... είχε ήδη λήξει φαντάσου).
    Δευτερος λογαριασμός (εννοείται και αυτος καθυστερημένος και ήδη ληγμένος) 70euros..
    heh
    καλή φάση ε? Μπράβο χολ! *μια hole στο νερο....

    Οσο για τα υπόλοιπα... (τηλέφωνο δεν επαιζε τον τελευταίο καιρό... όταν με παιρνανε έλεγε δε λειτουργει για τεχνικούς λόγους...) .. Αρκετά page not found.. Και συγχρονίζει γύρω στα 8-9.
    Όταν παίζει σωστά πάντως... καλά είναι. Οοοτανν..

  8. #8
    Εγγραφή
    10-02-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    19023/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
    Router
    Netfaster_IAD
    SNR / Attn
    10(dB) / 16(dB)
    Όσο ήμουν σε share llu με 1mbit γραμμή ερχόντουσαν κάθε μήνα βέβαια αλλα ληγμένοι για 1-2 μέρες (ίσως λόγω ταχυδρομείου).
    Όταν ενεργοποιηθηκα σε dp (15/2) μου ήρθε στα τέλη Μάρτη ένας λογαριασμός αντί για 37 στα 27€ και μάλιστα είχε πάνω κάτι αρνητικά ποσά τα οποία υπέθεσα ότι προέκυπταν λόγω αφαίρεσης υπολοίπου.
    Δηλαδή επειδή μου έστειλαν να πληρώσω την συνδρομή στο 1Mbit για το μήνα Φεβρουάριο και ταυτόχρονα είχα και το dp, υπέθεσα ότι μου αφαίρεσαν τις μέρες που αναλογούν.
    Γι'αυτό και δεν έδωσα σημασία που αντί για 37 πλήρωσα μόνο 27 ευρώ.

  9. #9
    Εγγραφή
    10-02-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    19023/1022
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ
    Router
    Netfaster_IAD
    SNR / Attn
    10(dB) / 16(dB)
    Φίλε orotoi...μάγος είσαι!!!!! Δεν πρόλαβες να το πεις (...να το γράψεις...)!!!!

    Γυρνώντας σπίτι απο τη δουλειά βρίσκω λογαριασμό της Hol ληγμένο ως συνήθως (έπρεπε να πληρωθεί μέχρι 29/4) και μου ζητάει να πληρώσω 37 για τις υπηρεσίες κατά την περίοδο 1/3 - 31/3 συν ότι οφείλω ακόμα το προηγούμενο υπόλοιπο των 27.

    Βέβαια εδώ να προσθέσω ότι έχουν καταλάβει και οι ίδιοι το λάθος που γίνεται. Και το λέω αυτό διότι πάνω στο λογαριασμό υπάρχει σημείωση ότι σε περίπτωση που έχει εξοφληθεί το προηγούμενο υπόλοιπο, τότε να πληρωθεί μόνο το τρέχων.Όταν τους κάλεσα στο τηλέφωνο για διευκρινίσεις άκουσα και αυτοματοποιημένο μυνημα που ενημερώνει σχετικά με τα λάθη στους λογαριασμούς.

  10. #10
    Εγγραφή
    24-06-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΡΕΒΕΖΑ
    Router
    3com
    SNR / Attn
    19(dB) / 42(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια καλημερα, ακουστε την δικια μου καταπλικτικη περιπτωση......

    Οπως πολλοι απο εσας θυμαστε ημουν κι εγω ενας "τυχρερος" χρηστης της καινοτομας για τα ελληνικα δεδομενα γραμμης με shared llu 4/1 που εδινε η HOL το καλοκαιρι του 2006.

    Για να μην σας τα πολυλογω, τον περασμενο Ιανουαριο αποφασισα να κανω την γραμμη 24/1 αφου πλεον οι χρεωσεις του παλιου πακετου με το νεο ηταν παρομοιες.
    Πραγματι εκανα νεα αιτηση και η γραμμη μου εγινε 24/1 και δουλευει μια χαρα, οπως παντα.

    Οι λογαριασμοι μου ομως επανηλημενα χανονται κι ερχονται 1 ανα τρεις η τεσσερεις μηνες....αυτοι των προηγουμενων μηνων παντοτε αγνοουνται. Ετσι απο συνηθεια πηγαινω παντα απο τα γραφεια τους, αφου ειμαι σχετικα κοντα και τους πληρωνω τρεις μαζεμενους.

    Εδω ξεκινα το ωραιο........ο τελευταιος λογαριασμος που εχουν εκδοσει ειναι αυτος του ιανουραιου 2008.
    Παω λοιπον να πληρωσω και μου ζητανε μονο 27 ευρω. Τα υπολοιπα λεω ???? Ποια υπολοιπα μου λεει ο υπαληλος...!!!!!!! Καλα τωρα εχουμε Μαιο, δεν θελετε λεφτα για τους μηνες Φλεβαρη, Μαρτιο, Απριλιο ????? Οχι μου λεει το συστημα δεν σας εχει βγαλει καμια χρεωση
    -Προσεξτε (λεω) δεν θελω να πληρωσω ολα τα εφτα μαζι σε εναν λογαριασμο, γιατι αν κανει να σας δινω 300 ευρω δεν θα τα εχω για να σας τα δωσω.
    -Οχι μου λεει δεν υπαρχει τετοια περιπτωση.....
    - Εγω τωρα νιωθω βλακας....... Καλα λεω αφου η γραμμη λειτουργει κανονικα πως δεν με χρεωνετε ??????? Εγω θελω να σας πληρωσω, γι αυτο ηρθα σημερα (παρασκευη 2-5-2008)
    - Μα κυριε μου δεν καταλαβενετε τι σας λεω, δεν σας εχουμε χρεωσει τιποτε
    - Δεν μπορει καποιο λαθος εχει γινει ..... λεω
    - Τι νας σας πω, αν θελετε υπογραψτε μια νεα συμβαση να την ξαναπερασουμε μηπως λυθει το προβλημα (Να σημιωσω οτι ηθελα να επιστρεψω το και το Φριτζ, γιατι εχω αλλο ρουτερ και ειναι βλακεια να πληρωνω πλεον 5 ευρω εξτρα νοικι).

    Εκει τον ευχαριστισα κι εφυγα για να το σκεφτω..........ποτε θα ερθει η λυπητερη δεν ξερω, σιγουρα ξερω πως ειναι για τα μπαζα και μαλλον θα με αναγκασουν, αν και η γραμμη δουλευει μια χαρα να αλλαξω εταιρεια. Δεν ειναι σοβαρα πραγματα αυτα.
    φιλε μου ειμαι στην πρεβεζα και εχω να πληρωσω απο τον γεναρη. Πηρα τηλεφωνο και μου λενε δεν υπαρχει λογαρισμος. Τους λεω δεν υπαρχει περιπτωση να πληρωσω ενα χρονο μαζι. Και μου λενε ενταξει.
    FreeLiveGames - Πανω απο 1700 δωρεαν παιχνιδια
    MyOnlineDream - Δωρεαν Ιστοσελιδα Γνωριμιων (Dating Site) Φωτογραφιες, Βιντεο, Φορουμ και πολλά άλλα.

  11. #11
    Εγγραφή
    25-08-2007
    Μηνύματα
    166
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6139/860 kbit/s
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    SNR / Attn
    13(dB) / 36(dB)
    Και σε εμένα τα ίδια έλεγαν ότι δεν φαίνεται να χρωστάτε τίποτα κύριε. Ήταν μάλιστα και απολύτως σίγουροι.
    Και μετά από ένα 4μηνο τα πήραν από την κάρτα μαζεμένα.
    Ακόμα και εκεί πολιτισμός.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-07, 17:07
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-06-06, 00:04
  3. Πρόβλημα Με γραμμή ΟΤΕ απο hol
    Από YaNNiS_P στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-06, 17:07
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-05, 01:55
  5. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-04, 13:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας