Σελ. 24 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 414192223242526 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 346-360 από 405
  1. #346
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΑ ΡΟΥΜΕΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η oteplus έχει πολλές ειδικότητες. Όχι μόνο τεχνικούς!
    Ναι αλλά το topic αναφέρεται στους τεχνικούς και οποιαδήποτε ανανέωση σύμβασης άλλων ειδικοτήτων δεν νομίζω ότι αποτελεί δείγμα του τι μπορεί να γίνει με την σύμβαση την δική μας.

    Είναι θετικό βέβαια για τον άνθρωπο που μετέτρεψαν την σύμβαση του σε αορίστου αλλά δεν βλέπω να σημαίνει κάτι για εμάς.

    anyway μην βγούμε off topic once again. pm αν είναι.

  2. #347
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Σημαίνει πολλά και για τους τεχνικούς αφού δείχνει τις γενικότερη πορεία που έχει αποφασίσει η oteplus. Συνάδελφοι είστε με ακριβώς τα ίδια προβλήματα. Μην κολλάτε στις ειδικότητες.

  3. #348
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΑ ΡΟΥΜΕΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημαίνει πολλά και για τους τεχνικούς αφού δείχνει τις γενικότερη πορεία που έχει αποφασίσει η oteplus. Συνάδελφοι είστε με ακριβώς τα ίδια προβλήματα. Μην κολλάτε στις ειδικότητες.
    είστε; εσύ δεν είσαι; νόμιζα ότι είσαι OTEplus και εσύ

    Υπάρχουνε κοινά προβλήματα αλλά ακριβώς τα ίδια δεν είναι σίγουρα. Ελπίζω να μην περνάει αυτά που περνάω εγώ πχ...

    Όσο για την πορεία που θα ακολουθήσει η OTEplus είδωμεν..
    Άσε που άλλες ειδικότητες μπορεί να τις έχει ανάγκη περισσότερο απο άλλες.

  4. #349
    Καλησπέρα τη κοπέλα απο οτεshop την κάνανε οτεPlus αοριστου η οτε αοριστου?
    εχει διαφορα....

  5. #350
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ενδιαφέρον το μήνυμα του φίλου που μας λέει πως του την έκαναν αορίστου μετά απο 19 μήνες......να επαναλάβω εδώ πως η εταιρία είναι υποχρεωμένη απο τον νόμο μετά τους 18 μήνες να μετατρέπει τις συμβάσεις ορισμένου χρόνου σε αορίστου χρόνου όταν βέβαια σε έχει νοικιασμένο στον ίδιο εργοδότη....................>>>>>>>>>>>

    < HTML:
    Καλησπέρα τη κοπέλα απο οτεshop την κάνανε οτεPlus αοριστου η οτε αοριστου?
    εχει διαφορα....
    Ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται.......δεν υπάρχει περίπτωση φίλε μου να γίνουμε ΟΤΕ ήδη η oteplus έχει 1200 άτομα προσωπικό, αλλά και αορίστου για μένα είναι πολύ καλά, η εταιρία μπορεί να μην δίνει τα τρελά λεφτά σίγουρα όμως πληρώνει καλύτερα απο forthnet, hol και λοιπά και έχει και καλό περβάλλον εργασίας.......εγώ μόλις πήρα τα νέα μου μηχανήματα και το νέο μου γραφείο....χλίδα που αλλού θα βρεις γραφείο SATO και φορητό DELL ή TOSHIBA.........
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chomsky : 18-10-08 στις 18:52.

  6. #351
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Καλά τώρα θα σου έλεγα τίποτα για το νόμο.

  7. #352
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΑ ΡΟΥΜΕΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chomsky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρον το μήνυμα του φίλου που μας λέει πως του την έκαναν αορίστου μετά απο 19 μήνες......να επαναλάβω εδώ πως η εταιρία είναι υποχρεωμένη απο τον νόμο μετά τους 18 μήνες να μετατρέπει τις συμβάσεις ορισμένου χρόνου σε αορίστου χρόνου όταν βέβαια σε έχει νοικιασμένο στον ίδιο εργοδότη......
    chomsky η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πλήρη γνώση του συγκεκριμένου νόμου (αν τον έχεις καλό είναι να μας τον αναφέρεις) αλλά συνάδελφος μου, Τεχνικός δικτύων OTEplus προσελήφθει με αρχική σύμβαση 22 μηνών - άρα πάνω απο 19 - και εργάζεται στον ΟΤΕ. Πρόσφατα του ανανέωσαν + 2 μήνες την σύμβαση και ταυτόχρονα τους έγεινε πρόταση - γραπτή την έχω δει με τα μάτια μου - να μπούνε στο δυναμικό του ΟΤΕ με αορίστου.

    Τώρα κρίνε μόνος σου αν εφαρμόζεται ο νόμος ή όχι.

  8. #353
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Ο χρόνος σύμβασης ορισμένου χρόνου μπορεί να φτάσει τους 24 μήνες. Η παρανομία είναι στην αρχή.

    Πρέπει να υπάρχουν ορισμένες προϋποθέσεις που να δικαιολογούν την περιορισμένη χρονική διάρκεια της εργασίας και άρα την σύμβαση εργασίας ορισμένου χρόνου.

    Το παραπάνω δεν ισχύει σχεδόν ποτε...

  9. #354
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Τελειως πληροφοριακα: ποια ειναι η σχεση των τεχνικων της OTEplus με τα τοπικα OTEshops;;;
    Kαπου σε σχετικο θεμα, διαβασα πως μπορει να χασουν τη δουλεια τους
    αμα κλεισει αυτο με το οποιο συνεργαζονται...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  10. #355
    Εγγραφή
    12-01-2008
    Μηνύματα
    1.939
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    11858/1023
    ISP
    2 TEE και 1 CONN-X
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    zyxel 660Η-61,TG585v7
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 32(dB)
    τα χειρότερα έρχονται....

  11. #356
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14800/826
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΟΚΟΣ
    SNR / Attn
    33(dB) / 9(dB)
    Η πρώτη μου σύμβαση ξεκίνησε τον 10 του 2006 ,τον 08 του 2008 με πήραν τηλ μου είπαν οτι έγινα αορίστου και μου έστειλαν την νέα σύμβαση να την υπογράψω ..σε μια συνάντηση που είχα με τον γεν.διε/τη καταστημάτων της περιοχής μου μου είπε οτι προσπαθούν να μας εντάξουν στον οτε ...τώρα κατά πόσο είναι αλήθεια ένας θεός ξέρει..
    Επίσης με έχουν βάλει να κάνω πολες εξετάσεις μέχρι σε ψυχίατρο λόγω ότι είναι αορίστου

  12. #357
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thomaseap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πρώτη μου σύμβαση ξεκίνησε τον 10 του 2006 ,τον 08 του 2008 με πήραν τηλ μου είπαν οτι έγινα αορίστου και μου έστειλαν την νέα σύμβαση να την υπογράψω ..σε μια συνάντηση που είχα με τον γεν.διε/τη καταστημάτων της περιοχής μου μου είπε οτι προσπαθούν να μας εντάξουν στον οτε ...τώρα κατά πόσο είναι αλήθεια ένας θεός ξέρει..
    Επίσης με έχουν βάλει να κάνω πολες εξετάσεις μέχρι σε ψυχίατρο λόγω ότι είναι αορίστου
    Η ψυχιατρική εξέταση είναι από τις βασικότερες και θα το καταλάβεις στο μέλλον.

  13. #358
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελειως πληροφοριακα: ποια ειναι η σχεση των τεχνικων της OTEplus με τα τοπικα OTEshops;;;
    Kαπου σε σχετικο θεμα, διαβασα πως μπορει να χασουν τη δουλεια τους
    αμα κλεισει αυτο με το οποιο συνεργαζονται...
    Το θέμα είναι δύσκολο και τα παρακάτω τα υποθέτω. Δεν το έχω ψάξει.

    Κλείνει ένα oteshop στην χ περιοχή και ο συμβασιούχος έχει ακόμα 5 μήνες σύμβαση. Ή του λένε από την oteplus πήγαινε στο ψ κατάστημα στα 500 χιλιόμετρα από εδώ (και πάει αν μπορεί ή παραιτείται) ή τον διώχνουν με ότι αποζημίωση (πολύ μικρή είναι) δικαιούται.

    Η πλάκα είναι πως όταν οι εταιρείες μιλάνε για πελάτες η τάση είναι να τον κάνουν να αισθάνεται ότι μιλούν στον καθένα προσωπικά, ενώ όταν μιλούν για τους υπαλλήλους αναφέρουν απλά ένα νούμερο (πχ λύεται η σύμβαση 200, 1000 υπαλλήλων) και όλα καλά!

    ........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 2 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xmperop1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ψυχιατρική εξέταση είναι από τις βασικότερες και θα το καταλάβεις στο μέλλον.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 19-10-08 στις 09:06. Αιτία: auto merged post

  14. #359
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ο νόμος για τον οποίο μίλησα προηγουμένως αναφέρεται σε εταιρείες οι οποίες νοικιάζουν εργαζόμενους στον ίδιο εργοδότη για πάνω απο 18 μήνες, μετά τους 18 μήνες είναι υποχρεωμένη να σου κάνει την σύμβαση αορίστου χρόνου..........

    http://noikiasmenoi-ergazomenoi.blogspot.com/

    Στο παραπάνω link θα βρείτε πληροφορίες
    Τον νόμο τον είχα βρει, εάν βοηθήσει το google desktop search να το βρω θα τον ανεβάσω

  15. #360
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xmperop1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ψυχιατρική εξέταση είναι από τις βασικότερες και θα το καταλάβεις στο μέλλον.
    Εγραψε
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

Σελ. 24 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 414192223242526 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-06, 15:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας