Σελ. 26 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 6162124252627 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 376-390 από 405
  1. #376
    Εγγραφή
    05-09-2008
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    21(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά κανα νεότερο με τις συμβάσεις είχε κανένας??

  2. #377
    Εγγραφή
    12-01-2008
    Μηνύματα
    1.939
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    11858/1023
    ISP
    2 TEE και 1 CONN-X
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    zyxel 660Η-61,TG585v7
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pezos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή με λίγα λόγια στις προηγούμενες απεργίες που ήταν των υπαλλήλων του ΟΤΕ δεν συμμετείχε κανείς. Σωστά; Πάντως στην χθεσινή απεργία ούτε εγώ ούτε και οι συνάδελφοι oteplusίτες συμμετείχαν. Είναι ωραία να στηρίζεις έναν αγώνα αλλά όταν είσαι με σύμβαση πιστεύω τα πράγματα είναι δύσκολα. Κανείς δεν σου εξασφαλίζει το αύριο
    παιδιά αν δεν αγωνιστείς δεν κερδίζεις τίποτα.
    Έχουν καταφέρει με τους συμβασιούχους και έχουν συρικνώσει το δικαίωμα της απεργίας.
    Αλλα αν δεν αγωνιστεί κανείς με οτι του εχει απομείνει, ερχονται τα χειρότερα. Και αν φοβαται κανεις να απεργήσει για να μη μπει στο ματι, ε τοτε ειναι που ειναι χαμενος για χαμενος...
    φιλικά πάντα.

  3. #378
    Εγγραφή
    15-10-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    kalhspera sth parea...texnikos-sunadelfos-hellascomiths...ypomonh tha erthoun oi ONU kai tha hremisoume ligo...

  4. #379
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΑ ΡΟΥΜΕΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν καταφέρει με τους συμβασιούχους και έχουν συρικνώσει το δικαίωμα της απεργίας.
    Το γεγονός ότι κάποιος εργάζεται με σύμβαση δεν σημαίνει πως απαγορεύεται να απεργήσει.
    Επίσης για όσους απο εμάς είμαστε σε συλλόγους, εννοείται ότι καλύπτεσαι σε οποιαδήποτε απεργία οργανώνεται από αυτούς.

    Αν κάποιοι συνάδελφοι της OTEplus δεν απεργούνε, είναι καθαρά δική τους απόφαση..

  5. #380
    Εγγραφή
    12-01-2008
    Μηνύματα
    1.939
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    11858/1023
    ISP
    2 TEE και 1 CONN-X
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    zyxel 660Η-61,TG585v7
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psaxtiri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γεγονός ότι κάποιος εργάζεται με σύμβαση δεν σημαίνει πως απαγορεύεται να απεργήσει.
    Επίσης για όσους απο εμάς είμαστε σε συλλόγους, εννοείται ότι καλύπτεσαι σε οποιαδήποτε απεργία οργανώνεται από αυτούς.

    Αν κάποιοι συνάδελφοι της OTEplus δεν απεργούνε, είναι καθαρά δική τους απόφαση..
    δεν διαφωνώ σε αυτό που λες, απλά οι περισσότεροι, ίσως και σκεφτόμενοι πονηρά, φοβούνται να απεργήσουν. Σου λεει ας μην απεργήσω, και ο προισταμενος μπορει κατι να κανει να γινω μονιμος....Την πάρτη μας πάνω από όλα.
    καλά, για τον ευρύτερο ιδιωτικό τομέα δεν το συζητάμε.

    το θέμα δεν ειναι αν καλύπτεσαι, ή όχι, είναι το τι στην πράξη συμβαίνει.

    Και το χειροτερο ειναι ότι οι συμβασιούχοι, καλύπτουν πάγιες και διαρκείς ανάγκες στις περισσότερες των περιπτώσεων, και αυτό είναι το σκάνδαλο σε αυτή την περίπτωση...

  6. #381
    Εγγραφή
    13-08-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.102
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    To πιθανότερο είναι ο προϊστάμενος να είναι και συνδικαλιστής , οπότε μην φοβάσαι, δεν παίζει αυτό που λες. Το αντίθετο θα έλεγα

  7. #382
    Τι εγινε γινατε μονιμοι και δεν στελνετε μηνυματα στο forum

  8. #383
    Εγγραφή
    05-09-2008
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    21(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chris27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εγινε γινατε μονιμοι και δεν στελνετε μηνυματα στο forum
    Χαχαχαχαχα!!Μακάρι...αλλά δεν μας κόβω!!!

  9. #384
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Δεν υπάρχει τίποτα ακόμη όσον αφορά την ανανέωση των συμβάσεων.........και για να γίνω πιο συγκεκριμένος....έχω δεκάμηνη σύμβαση που έληγε στις 31 οκτωβρίου την οποία και μας την ανανέωσαν για άλλους δύο μήνες, μέχρι δηλαδή τις 31 δεκεμβρίου.....να σημειώσω ότι η ανανέωση των δύο μηνών έγινε τρεις μήνες πριν λήξει η σύμβαση.........ΚΑΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΝ για αυτό και αργούν.......

  10. #385
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Το σίγουρο είναι πως το φαγητό θα βγει άνοστο. Προβλέπω πολλοί να φεύγουν (μόνοι τους).

  11. #386
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΑ ΡΟΥΜΕΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σίγουρο είναι πως το φαγητό θα βγει άνοστο. Προβλέπω πολλοί να φεύγουν (μόνοι τους).
    μήπως έχουνε φύγει κιόλας κάποιοι και δεν το γνωρίζουμε;

    Πάντως οι συνθήκες γίνονται όλο και πιο απάνθρωπες. Πιστεύω ότι θα μείνουνε μόνο όσοι έχουν την τύχη να εργάζονται σε ήρεμες υπηρεσίες ή όσοι δεν έχουνε άλλη εναλλακτική.

    Συνεχώς συνταξιοδοτούνται μονιμάδες και δεν αναπληρώνονται. Επίσης οι διαμερισματάρχες πιέζουν καθημερινά να βγαίνουνε περισσότερες βλάβες από το ίδιο προσωπικό.

    Γνωρίζω ΟΤΕτζή αορίστου χρόνου τεχνικό που παραιτήθηκε και εργάζεται στη δουλειά του πατέρα του τώρα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psaxtiri : 04-11-08 στις 22:54. Αιτία: καμία αιτία έτσι μου καρφώθηκε οκ;

  12. #387
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Για κάποιον που μένει σε μεγάλη πόλη δεν βλέπω για πιο λόγο να είναι στην ανασφάλεια της συνεχούς ανανέωσης της σύμβασης, πόσο μάλλον όταν υπάρχουν ανοιχτές θέσεις σε forthnet, hol. Πάντως έχει πολύ δουλειά, τρέξιμο και πολλά αντικείμενα και εάν είσαι και σε επιχειρησιακούς πελάτες όπως εγώ έχεις και ευθύνες μεγάλες, πχ την μάμησες εάν ρίξεις το τηλεφωνικό κέντρο στον Δήμο ή στην Νομαρχία, απο την άλλη βέβαια έχω φθάσει τα 1000 ευρώ μέσα σε 11 μήνες δουλειάς, νομίζω ότι τα χρήματα είναι καλά, επίσης έχω και το σάββατο και κυριακή ελεύθερα και υπερωρίες πληρωμένες................

  13. #388
    Εγγραφή
    13-08-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.102
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chomsky Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    , επίσης έχω και το σάββατο και κυριακή ελεύθερα και υπερωρίες πληρωμένες................
    Πρφανώς είσαι από τους τυχερούς...

  14. #389
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓΙΑ ΡΟΥΜΕΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chomsky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κάποιον που μένει σε μεγάλη πόλη δεν βλέπω για πιο λόγο να είναι στην ανασφάλεια της συνεχούς ανανέωσης της σύμβασης, πόσο μάλλον όταν υπάρχουν ανοιχτές θέσεις σε forthnet, hol. Πάντως έχει πολύ δουλειά, τρέξιμο και πολλά αντικείμενα και εάν είσαι και σε επιχειρησιακούς πελάτες όπως εγώ έχεις και ευθύνες μεγάλες, πχ την μάμησες εάν ρίξεις το τηλεφωνικό κέντρο στον Δήμο ή στην Νομαρχία, απο την άλλη βέβαια έχω φθάσει τα 1000 ευρώ μέσα σε 11 μήνες δουλειάς, νομίζω ότι τα χρήματα είναι καλά, επίσης έχω και το σάββατο και κυριακή ελεύθερα και υπερωρίες πληρωμένες................
    Έλα βρε χαλάρωσε που την μάμησες εάν ρίξεις το τηλεφωνικό κέντρο στον Δήμο ή στην Νομαρχία, εδώ έχουμε Υπουργεία και τηλέφωνα υπουργών σπιτιών στις Νομαρχίες θα κολλήσουμε..

  15. #390
    Εγγραφή
    05-12-2005
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    chomsky, δε θα μπω στον κοπο να σχολιασω την τρικυμια στο κρανιο σου αλλα θελω να σου επιστησω την προσοχη στο οτι το 1ο σου post στο thread ακροβατει στα ορια της συκοφαντικης δυσφημισης και ως γνωστον, το forum ειναι δημοσιο και προσβασιμο σ ολους.

    κατα τ αλλα, κριμα το nickname σου...

Σελ. 26 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 6162124252627 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-06, 15:22

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας