Σελ. 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 5891011 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 161
  1. #136
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Εννοείται οτι θα υπογράψω την σύμβαση μεθαύριο γιαυτό και δεν έχει προχωρήσει παρακάτω...
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  2. #137
    Εγγραφή
    08-09-2004
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritzbox Fon 7140
    SNR / Attn
    7(dB) / 19(dB)
    Για να κάνω και μια ερώτηση που δεν την πήρε το μάτι μου πουθενά εδώ. Αυτοί που θα καλούν τον αριθμό μας στη Vodafone, τι χρέωση θα έχουν; Σταθερού ή κινητού;
    ::Θέλετε κάποια μετάφραση;::οι φθηνότερες μονάδες για nonoh, 12voip, sipdiscount, voipbuster και άλλα, μόνο στο www.voipcredit.gr::

  3. #138
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Ο αριθμός θα είναι ΑΣΤΙΚΟΣ απο όσα ξέρω της μορφής πχ για Αθήνα 21Χ-ΧΧΧΧΧΧΧ αν πάρεις νέο νούμερο αλλιώς θα είναι το παλιό σου ΟΤΕ νούμερο... Αρα ΛΟΓΙΚΑ κατα 99.9999% χρεώση σταθερού περιοχής...
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  4. #139
    Εγγραφή
    08-09-2004
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    122
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    Fritzbox Fon 7140
    SNR / Attn
    7(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο αριθμός θα είναι ΑΣΤΙΚΟΣ απο όσα ξέρω της μορφής πχ για Αθήνα 21Χ-ΧΧΧΧΧΧΧ αν πάρεις νέο νούμερο αλλιώς θα είναι το παλιό σου ΟΤΕ νούμερο... Αρα ΛΟΓΙΚΑ κατα 99.9999% χρεώση σταθερού περιοχής...
    Λογικά ναι, δοκίμασα κλήση από voipbuster και μου έβγαλε χρέωση σταθερού προς τον αριθμό μου, άρα ναι, είναι κλασσική χρέωση αστικής μονάδας!
    ::Θέλετε κάποια μετάφραση;::οι φθηνότερες μονάδες για nonoh, 12voip, sipdiscount, voipbuster και άλλα, μόνο στο www.voipcredit.gr::

  5. #140
    Εγγραφή
    07-10-2004
    Περιοχή
    αθηνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΙΩΝΙΑΣ
    Λοιπόν αυτή τη στιγμη έχω aDSL απο την vodafone.. παρασκευή απόγευμα αίτηση, δευτέρα πρωί εναρξη υλοποιήσης..τετάρτη πρωί ολοκληρώθηκε η μεταφορά απο τον conn-x 2mbit->voda 6mbit!

    μάλιστα δε μου ηρθε κάποιο sms απλά κόπηκε η dsl μου και πήγα και είδα πως το μόντεμ συγχρόνιζε στα 8mbit απο 2, έβαλα τους κωδικούς της vodafone και αμέσως δούλεψε!

    Υ.Γ. μια πρώτη δοκιμή σε rapidshare που έκανα η ταχύτητα καρφωμένη στα 600+kb/s... μια χαρά για πρωί καθημερινής..

  6. #141
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stred Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν αυτή τη στιγμη έχω aDSL απο την vodafone.. παρασκευή απόγευμα αίτηση, δευτέρα πρωί εναρξη υλοποιήσης..τετάρτη πρωί ολοκληρώθηκε η μεταφορά απο τον conn-x 2mbit->voda 6mbit!
    Μπράβο! Μήπως σε λένε Κώστα και είπαν να σου κάνουν δωράκι για τη γιορτή σου;;; Με γεια σου!

  7. #142
    Εγγραφή
    07-10-2004
    Περιοχή
    αθηνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΙΩΝΙΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο! Μήπως σε λένε Κώστα και είπαν να σου κάνουν δωράκι για τη γιορτή σου;;; Με γεια σου!
    μπα όχι αλλά δωράκι όντως μου κάναν.. γιατί σήμερα το conn-x σερνόταν και προσπαθούσα να ακούσω sportfm στο νετ και ακομα και εκεί είχα τρομερές διακοπές και καθυστερήσεις.. και η πλάκα είναι οτι προσπαθούσα να υπολογίσω σε πόσες μέρες θα γίνει η αλλαγη!

    να και ενα τεστάκι:

    νομίζω καλά είμαι για 8Ε το μήνα!

    επιπλέον δοκίμασα και τορρεντς με upload στα 50kb/s και έπιασα έυκολα το full της γραμμής.

    όπως και να'χει με όλα αυτά που είχα τραβήξει με την conn-x με το traffic shaping σε τορρεντς και dc++ θα έφευγα.. αλλά έκατσε και η τρομερή αυτή προσφορά της vodafone και έδεσε το γλυκο!

  8. #143
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.246
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    και μετά σου λένε stred "αξιοπιστία ΟΤΕ" και "ό,τι πληρώσεις παίρνεις"...

  9. #144
    Εγγραφή
    26-04-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά έχω το σταθερό της vodafone από τον Δεκέμβριο και όλα δουλεβουν ρολόι
    Δεν πρόλαβα όμως την προσφορά για adsl με 8 Ευρώ

  10. #145
    Εγγραφή
    04-11-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    ISP
    HOL
    Router
    LINKSYS WAG200G
    Δεν καταλαβαίνω γιατί η Vodafone δεν αφήνει να επιλέξει ο συνδρομητής το νέο αριθμό σταθερού τηλεφώνου που θέλει, εφ' όσον είναι διαθέσιμος και δίνει αυτή έναν τυχαίο...

  11. #146
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Χθες παρέλαβα εξοπλισμό με κούριερ, ΥΠΕΓΡΑΨΑ τα συμβόλαια, πήγα στο σπίτι που έχω ζητήσει να μπεί το double play, έβαλα την SIM στο SAGEM, πέρασα το 3G SIM, έπιασε ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ σήμα, αλλά η γραμμή δεν έπαιξε...
    Εβαλα την κάρτα στο κινητό και είδα πως ήταν ΑΝΕΝΕΡΓΗ... τσέκαρα πως όντως και σε GSM και σε 3G έχω καμπάνα σήμα στην περιοχή αυτή (Ερρίκος Ντυνάν) οπότε λογικά περιμένω να πάνε τα χαρτιά στα κεντρικά και να ενεργοποιθεί αρχικά η SIM και μετά η DSL... έπρεπε να είχα πάει στο μαγαζί κατευθείαν τελικά...
    7 μέρες πέρασαν και ακόμα περιμένω... αλλά φοβήθηκα βλέπετε την ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ των υπαλλήλων σε πολλά Voda-shops...
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  12. #147
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες παρέλαβα εξοπλισμό με κούριερ, ΥΠΕΓΡΑΨΑ τα συμβόλαια, πήγα στο σπίτι που έχω ζητήσει να μπεί το double play, έβαλα την SIM στο SAGEM, πέρασα το 3G SIM, έπιασε ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ σήμα, αλλά η γραμμή δεν έπαιξε...
    Εβαλα την κάρτα στο κινητό και είδα πως ήταν ΑΝΕΝΕΡΓΗ... τσέκαρα πως όντως και σε GSM και σε 3G έχω καμπάνα σήμα στην περιοχή αυτή (Ερρίκος Ντυνάν) οπότε λογικά περιμένω να πάνε τα χαρτιά στα κεντρικά και να ενεργοποιθεί αρχικά η SIM και μετά η DSL... έπρεπε να είχα πάει στο μαγαζί κατευθείαν τελικά...
    7 μέρες πέρασαν και ακόμα περιμένω... αλλά φοβήθηκα βλέπετε την ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ των υπαλλήλων σε πολλά Voda-shops...
    Θα πρέπει να περιμένεις 2 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ, αν δεν παίξει ως τη Δευτέρα το πρωί, πάρε τους τηλ.

    ........Auto merged post: jap πρόσθεσε 2 λεπτά και 44 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από reg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω γιατί η Vodafone δεν αφήνει να επιλέξει ο συνδρομητής το νέο αριθμό σταθερού τηλεφώνου που θέλει, εφ' όσον είναι διαθέσιμος και δίνει αυτή έναν τυχαίο...
    Όπως δεν σε αφήνει (πια) και ο ΟΤΕ. Θα έπαιρναν όλοι έναν κλειδαράδικο αριθμό και μετά βουρ για φορητότητα. Μόνο στο i-call μπορείς πια να διαλέξεις, αλλά όλα τα καλά νούμερα έχουν φύγει.

    ........Auto merged post: jap πρόσθεσε 4 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    πέρασα το 3G SIM, έπιασε ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ σήμα, αλλά η γραμμή δεν έπαιξε...
    Εβαλα την κάρτα στο κινητό και είδα πως ήταν ΑΝΕΝΕΡΓΗ...
    Επίσης, είναι καλή ιδέα να βάλεις την κάρτα στο κινητό και να απενεργοποιήσεις εντελώς το PIN. Δεν ξέρω αν μπορείς να δώσεις PIN στο SAGEM, στο ERICSSON είναι μπελάς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jap : 22-05-08 στις 13:02. Αιτία: auto merged post

  13. #148
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Οχι στο SAGEM το δίνεις μια φορά και το κρατάει, ακόμα και αν το βγάλεις απο την πρίζα ενα 24ωρο...
    Εμένα τουλάχιστον έτσι συμπεριφέρθηκε...

    Σήμερα το πρωϊ η γραμμή έπαζε ΟΚ, παίρνει κανονικά τηλέφωνο, ολοκάθαρη συνομιλία, πεντάρια στο σήμα ...
    Ακύρωσα και τον τηλεφωνητή και ησύχασα (ΒΑΣΙΚΟ!!)

    Πιστεύω πως είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ να έχει κάποιος ΚΑΛΟ ΣΗΜΑ GSM και 3G (δε ξέρω πάνω σε ποιό συνδέεται το SAGEM) για να βάλει Vodafone τηλεφωνία...
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  14. #149
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από D_J_V Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω πως είναι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ να έχει κάποιος ΚΑΛΟ ΣΗΜΑ GSM και 3G (δε ξέρω πάνω σε ποιό συνδέεται το SAGEM) για να βάλει Vodafone τηλεφωνία...
    Ασφαλώς και είναι σημαντικό, όπως και το να διαλέξεις καλή θέση και να είναι ακίνητο... Και με 5άρι-6άρι σήμα πάντως η ποιότητα είναι αισθητά υποβαθμισμένη σε σχέση με σταθερό ΟΤΕ. Πάντως, το 3G μη σε μπερδεύει, απλά έτσι γράφουν όλες οι SIM καρτούλες πλέον επάνω τους, γιατί έχουν πρόσθετες δυνατότητες, με τα συγκεκριμένα πακέτα δεν έχει σχέση.

  15. #150
    Εγγραφή
    25-02-2006
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Μεριζόμενη σύνδεση μόνο ADSL.

    Το μήνυμα στο κινητό που ενημερώνει ότι ενεργοποιήθηκε, ήρθε σε μία βδομάδα+.

    Καλό αυτό, αλλά έλα όμως που το modem δεν συγχρονίζει καθόλου.

    Ούτε αυτό που δίνουν (JetSpeed520+), ούτε το άλλο με το οποίο η γραμμή λειτουργούσε στο παρελθόν.

    Στο 13380 που πήρα δεν έχουν καμία δυνατότητα να παρέμβουν ουσιαστικά.

    Δώσανε βλάβη, η οποία προφανώς διαβιβάζεται στην HOL, και περιμένουμε...

    Είναι πρόβλημα να μην μπορείς να επικοινωνήσεις με κάποιον που να μπορεί να μπεί στο dslam και να σου πεί κάτι ουσιαστικό.

    Πολύ καλή η προσφορά, αλλά αν συνεχίσει έτσι θα κάνω χρήση του δικαιώματος υπαναχώρησης εντος μηνός.

    Η συνομιλία με ευγενικούς άσχετους δεν ανταποκρίνεται σ' αυτό που μου έρχεται στο μυαλό όταν ακούω τον όρο "εξυπηρέτηση πελατών".

Σελ. 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 5891011 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Vodafone: Νέα προσφορά Double Play Plus
    Από harris στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-09-08, 13:07
  2. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-08, 12:39
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-05-08, 14:33

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας