Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 55
  1. #31
    Εγγραφή
    14-05-2004
    Περιοχή
    GR/Crete
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.207
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    Siemens κάτι
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Fastpath
    το περιοδικό πόσο κάνει?
    έχει τίποτα μέσα χρήσιμο ή θα πάει στα σκουπίδια?

  2. #32
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch
    το περιοδικό πόσο κάνει?
    έχει τίποτα μέσα χρήσιμο ή θα πάει στα σκουπίδια?
    2 Euro, για την τουαλεττα καλο ειναι, σκεψου 1-2 σελιδες τη μερα βγαζεις κανα μηνα

  3. #33
    Εγγραφή
    08-07-2003
    Μηνύματα
    3.272
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟTΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nrg_polini
    2 Euro, για την τουαλεττα καλο ειναι, σκεψου 1-2 σελιδες τη μερα βγαζεις κανα μηνα
    Τόσο γρήγορος είσαι εσύ;

  4. #34
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Πηρα αλλα 2 περιοδικα, μαλιστα το 1 ειχε 2 καρτες κολλημενες η μια πανω στην αλλη Σε κινητα και υπεραστικα καλα τα παμε απο ποιοτητα. Στα διεθνη να δουμε...

  5. #35
    Εγγραφή
    07-11-2003
    Περιοχή
    Βούλα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    407
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΟΥΛΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 9.2(dB)
    Για να καταλάβω κάτι δηλαδή ρε παίδες... Κάθε φορά που θα θες να πάρεις από σταθερό κι όχι απ'τον υπολογιστή, θα πρέπει πρώτα να καλείς το 800-200-386423 και να βάζεις το 10ψήφιο κωδικό και το ΠΙΝ ?

  6. #36
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iparout
    Για να καταλάβω κάτι δηλαδή ρε παίδες... Κάθε φορά που θα θες να πάρεις από σταθερό κι όχι απ'τον υπολογιστή, θα πρέπει πρώτα να καλείς το 800-200-386423 και να βάζεις το 10ψήφιο κωδικό και το ΠΙΝ ?
    Ακριβως ετσι!Τα τελευταια 2 νουμερα (23) δεν χρειαζεται να τα παιρνεις, αρκει το 8002003864. Οι χρεωσεις ειναι ακριβως αυτες που αναφερει το site.

  7. #37
    Εγγραφή
    07-11-2003
    Περιοχή
    Βούλα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    407
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΟΥΛΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 9.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nrg_polini
    Ακριβως ετσι!Τα τελευταια 2 νουμερα (23) δεν χρειαζεται να τα παιρνεις, αρκει το 8002003864. Οι χρεωσεις ειναι ακριβως αυτες που αναφερει το site.
    Τότε μάλλον μετριάστηκε ο ενθουσιασμός μου γιατί καταντάει λίγο βαρετο να κάνεις όλο αυτό το πράγμα κάθε φορά που θες να μιλήσεις.

    1) Παρεπιπτώντως, απ'ότι λέει το περιοδικό, οι χρεώσεις δεν είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτές που λέει το site, αλλά προσαυξάνονται κατά 0.01 ευρώ ανά λεπτό αν καλείς από σταθερό, έτσι δεν είναι ? (δηλαδή για σταθερά Ελλάδος, πάει 0.019 ευρώ το λεπτό - Μικρή διαφορά μεν, αλλά έτσι είναι).

    2) Μέχρι πότε ισχύει η προσφορά αυτή ? Μέχρι πότε δηλαδή μπορείς να ενεργοποιήσεις τις κάρτες και για πόσο καιρό έχει ισχύ η κάθε μία ?

    Thanks.

  8. #38
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ε ειναι σπαστικο εδω που τα λεμε να βαζεις συνεχεια τα νουμερα οπως επισης το οτι δε μπορεις να κανεις follow-up call!δηλαδη αν θες να καλεσεις καποιον αλλον πρεπει να ξανακανεις ολη την διαδικασια. το ιδιο ισχυει σε περιπτωση που αυτος που καλεις μιλαει κλπ.
    αλλα μιλαμε για σχεδον τσαμπα!εχω που μιλαω εναν μηνα και βαλε καθημερινα και δεν μου εχει τελειωσει ακομα η πρωτη καρτα!εχω συνολικα 16!:razz:

    η ενεργοποιηση ειναι μεχρι τελος του μηνα και ισχυει για εναν χρονο.

  9. #39
    Εγγραφή
    07-11-2003
    Περιοχή
    Βούλα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    407
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΟΥΛΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 9.2(dB)
    Θα το δοκιμάσω από εβδομάδα γιατί μόλις πήρα κι εγώ το περιοδικό...

  10. #40
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iparout
    Τότε μάλλον μετριάστηκε ο ενθουσιασμός μου γιατί καταντάει λίγο βαρετο να κάνεις όλο αυτό το πράγμα κάθε φορά που θες να μιλήσεις.

    1) Παρεπιπτώντως, απ'ότι λέει το περιοδικό, οι χρεώσεις δεν είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτές που λέει το site, αλλά προσαυξάνονται κατά 0.01 ευρώ ανά λεπτό αν καλείς από σταθερό, έτσι δεν είναι ? (δηλαδή για σταθερά Ελλάδος, πάει 0.019 ευρώ το λεπτό - Μικρή διαφορά μεν, αλλά έτσι είναι).

    2) Μέχρι πότε ισχύει η προσφορά αυτή ? Μέχρι πότε δηλαδή μπορείς να ενεργοποιήσεις τις κάρτες και για πόσο καιρό έχει ισχύ η κάθε μία ?

    Thanks.
    1) Στη πραξη ειναι ακριβως ιδιες, ασχετα με το τι λεει στο περιοδικο.

    2) Μεχρι 30/9 και δεν εχει ημερομηνια ληξεως, δηλαδη μπορεις να τα χρησιμοποιησεις μεχρι να τελειωσουν. Ετσι μου ειπαν τουλαχιστον απο τη HOL.

    Μαλλον δεν εχεις χρησιμοποιησει ποτε τηλεφωνικες καρτες γιατι αυτη ειναι η συνηθης διαδικασια, ειδικα οταν μιλαμε για τετοιες τιμες ας παιρνω και αλλα 10 νουμερα δεν εχω προβλημα

  11. #41
    Εγγραφή
    07-11-2003
    Περιοχή
    Βούλα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    407
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΟΥΛΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 9.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από predator
    εκανα κανονικα την ενεργοποιηση online οπως εγραφαν οι οδηγιες στο περιοδικο, παιρνω τηλεφωνο και μου λεει να βαλω τον δεκαψηφιο αριθμο της καρτας μου!
    στην καρτα ομως λεει serial number (2 κεφαλαια γραμματα και 7 ψηφια) και PIN (8 κεφαλαια γραμματα)

    με δουλευουνε η μηπως τελικα ειναι μονο για voice over IP η καρτα??????
    Επειδή έχω κι εγώ την ίδια απορία, μπορείς τελικά να μου πεις πώς το ξεπέρασες ? Ποιο κωδικό και ποιο PΙN θέλει ?

  12. #42
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iparout
    Επειδή έχω κι εγώ την ίδια απορία, μπορείς τελικά να μου πεις πώς το ξεπέρασες ? Ποιο κωδικό και ποιο PΙN θέλει ?
    Θα κανεις login στο tools.hol.gr και θα πας στις Ρυθμισεις υπηρεσιας του evoice, ο 1ος 10ψηφιος αριθμος που φαινεται ειναι ο αριθμος sip και λιγο πιο κατω ειναι το 5ψηφιο pin το οποιο το αλλαζεις αν θελεις.

  13. #43
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    εμενα παντως γραφει οτι ληγει μετα απο εναν χρονο στο site!
    καλα αν ισχυει για παραπανω ετσι μου ερχεται να χτυπισω κι αλλα περιοδικα!:P

  14. #44
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από predator
    εμενα παντως γραφει οτι ληγει μετα απο εναν χρονο στο site!
    καλα αν ισχυει για παραπανω ετσι μου ερχεται να χτυπισω κι αλλα περιοδικα!:P
    Εμενα παλι λεει αοριστου χρονου!Και παλι ομως, αν φτασει ο 1 χρονος και δεν εχεις τελειωσει τα χρηματα κανεις ενα νεο λογαριασμο και τα στελνεις εκει οποτε εχεις αλλον ενα χρονο

  15. #45
    Εγγραφή
    07-11-2003
    Περιοχή
    Βούλα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    407
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΟΥΛΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 9.2(dB)
    Λοιπόν, να και οι δικές μου εντυπώσεις... Καταρχήν, ξεκινάς με 6.5 ευρώ χρόνο ομιλίας στο λογαριασμό σου. Η διαδικασία της πληκτρολόγησης των κωδικών δεν είναι τόσο ενοχλητική τελικά.

    Αυτό που μετρίασε κάπως τον ενθουσιασμό μου είναι η ποιότητα του ήχου. Δεν έχει καμία σχέση με ΟΤΕ ή Tellas που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα, αφού η φωνή ακούγεται πιο "μακριά" και πιο μουντή απ'όσο είχα συνηθίσει μέχρι τώρα... Δεν ξέρω αν υπάρχει και κάποια μικρή καθυστέρηση στο να σε ακούει ο άλλος, αυτό θα πρέπει να το κοιτάξω πιο προσεκτικά στο επόμενο τηλεφώνημα... Πάντως πιστεύω ότι για κάποιον που μιλάει πολλές ώρες και κάνει μεγάλους λογαριασμούς, η διαφορά στην τιμή θα αξίζει και με το παραπάνω τον οποιονδήποτε συμβιβασμό πιθανόν να κάνεις...

    Εγώ που δεν πληρώνω παραπάνω από 15 ευρώ το δίμηνο για τις κλήσεις, ίσως να ξαναγυρίσω στην Tellas που ήμουν μέχρι τώρα, αφού για 2-3 ευρώ διαφορά βαριέμαι να πληκτρολογώ κωδικούς και να μην έχω και "τέλειο" ήχο... To each his own, βέβαια. Συνιστώ ανεπιφύλαχτα πάντως να το δοκιμάσει κάποιος... Εγώ, πάντως, θα πάω να πάρω άλλη μια κάρτα, έτσι μήπως τελικά, το συνηθίσω...

    Υ.Γ. : Η εντυπώσεις μου αφορούν τηλεφώνημα από Γιάννενα σε Αθήνα. Δεν ξέρω τι γίνεται με τα αστικά.

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Περισσότερος χρόνος ομιλίας από τη Wind Hellas
    Από lewton στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-07, 16:18
  2. Δωρεάν χρόνος ομιλίας για δοκιμή σε voip;
    Από minazzz στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-06, 10:08
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-06, 10:27
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-05, 17:01
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-04, 02:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας