Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 55
  1. #1
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    489
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4093 / 510
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 30.4(dB)
    Γεια χαρα,μια ερωτηση για μια φιλη μου που εχει βαλει ΟΝ κ ταλαιπωρειται αφανταστα..Συγχρονιζει στα 14 περιπου με καλα χαρακτηριστικα snr>10 κλπ,αλλα εχει συνεχως,αλλα λεμε συνεχεια,αποσυνδεσεις.Kαθε μισαωρο δηλαδη εχει τουλαχιστον μια αποσυνδεση,για να μην πω καθε τεταρτο.Εχει δοκιμασει ολες τις πριζες,σκετο το ρουτερ χωρις τηλεφωνο κ σπλιτερ/φιλτρα αλλα τπτ.Ηρθε τεχνικος της Ον ο οποιος δεν βρηκε τπτ με την γραμμη,της ειπε οτι ειναι οκ.
    Υπαρχει περιπτωση να ειναι ελαττωματικο το ρουτερ ή δεν εχει να κανει με τις αποσυνδεσεις?Αξιζει μια δοκιμη με αλλο ρουτερ ή ειναι ασχετο το θεμα?Ρωταω για να παω να δοκιμασω με το δικο μου,απλα αν δεν εχει να κανει με τη συσκευη να γλιτωσω το τραβηγμα γιατι ειναι κ μακρια..

  2. #2
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    ας κάνει μια δοκιμή και με άλλο ρούτερ


  3. #3
    Το avatar του μέλους trendyboyathens
    trendyboyathens Guest
    Δοκίμασε και με άλλο ρουτεράκι, καλό είναι. Επίσης να μην είναι κοντά σε ηλεκτρομαγνητικό πεδίο. Έίχα το ρούτερ στην αρχή δίπλα στην τηλεόραση, πάνω από το dvd και τον αποκωδικοποιητή, δίπλα σε φωτιστικό και δίπλα στον ασύρματο!!! Εκεί να δεις αποσυνδέσεις! Δοκίμασε να είναι κάπου μόνο του γενικά και να αερίζεται (πολύ βασικό)!!!

  4. #4
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Μηνύματα
    502
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14660/1022
    ISP
    Troll Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trendyboyathens Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε και με άλλο ρουτεράκι, καλό είναι. Επίσης να μην είναι κοντά σε ηλεκτρομαγνητικό πεδίο. Έίχα το ρούτερ στην αρχή δίπλα στην τηλεόραση, πάνω από το dvd και τον αποκωδικοποιητή, δίπλα σε φωτιστικό και δίπλα στον ασύρματο!!! Εκεί να δεις αποσυνδέσεις! Δοκίμασε να είναι κάπου μόνο του γενικά και να αερίζεται (πολύ βασικό)!!!

    Παρα πολυ σωστο αυτο που λες, ελαχιστοι το γνωριζουν, απλα δεν νομιζω οτι παιζει κατι τετοιο εδω αφου εχει δοκιμασει σε παραπανω απο μια πριζες.

  5. #5
    Το avatar του μέλους trendyboyathens
    trendyboyathens Guest
    Όντως αυτό με τις πρίζες δεν το παρατήρησα σωστά!!! Ρεσετάκι έχεις τραβήξει στο ρουτεράκι?

  6. #6
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    489
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4093 / 510
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 30.4(dB)
    Reset εννοειται εχει κανει,θα ξεκινησω σε λιγο να παω να της βαλω καταρχην το δικο μου, κ μετα να δοκιμασω κ 2 αλλα που εχω ενα Linksys wag245g κι ενα Phillips cga5720n/te (αυτο που εδινε η connx),αλλα θελω πρωτα να δω τι ρυθμισεις πρεπει να τους κανω..Ελπιζω να βρω κατι σχετικο στο φορουμ,αν ξερει κανενας κανα λινκ για αυτα τα δυο ας το ποσταρει.

  7. #7
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosnik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Reset εννοειται εχει κανει,θα ξεκινησω σε λιγο να παω να της βαλω καταρχην το δικο μου, κ μετα να δοκιμασω κ 2 αλλα που εχω ενα Linksys wag245g κι ενα Phillips cga5720n/te (αυτο που εδινε η connx),αλλα θελω πρωτα να δω τι ρυθμισεις πρεπει να τους κανω..Ελπιζω να βρω κατι σχετικο στο φορουμ,αν ξερει κανενας κανα λινκ για αυτα τα δυο ας το ποσταρει.
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=84302


  8. #8
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    489
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4093 / 510
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 30.4(dB)
    Της εβαλα το Philips τελικα,κ της αφησα κ το linksys ρυθμισμενο να δοκιμασει κι αυτο αν συνεχιστουν..Μια ωρα που εκατσα εκει με το Philips σε λειτουργια δεν εκανε καμια αποσυνδεση,βεβαια δεν ειναι ενδεικτικο για κατι αυτο γιατι ειναι πολυ λιγος ο χρονος..το μελλον θα δειξει.Παντως τεχνικος που εστειλε η Ον κ κοιταξε ολες τις πριζες της ειπε οτι ολες ειναι οκ.

  9. #9
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    για πολλά προβλήματα ευθύνεται και το Pirelli.


  10. #10
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περιοχή
    Π.Ηρακλειο Αττικής
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    thomson tg782
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kosnik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια χαρα,μια ερωτηση για μια φιλη μου που εχει βαλει ΟΝ κ ταλαιπωρειται αφανταστα..Συγχρονιζει στα 14 περιπου με καλα χαρακτηριστικα snr>10 κλπ,αλλα εχει συνεχως,αλλα λεμε συνεχεια,αποσυνδεσεις.Kαθε μισαωρο δηλαδη εχει τουλαχιστον μια αποσυνδεση,για να μην πω καθε τεταρτο.Εχει δοκιμασει ολες τις πριζες,σκετο το ρουτερ χωρις τηλεφωνο κ σπλιτερ/φιλτρα αλλα τπτ.Ηρθε τεχνικος της Ον ο οποιος δεν βρηκε τπτ με την γραμμη,της ειπε οτι ειναι οκ.
    Υπαρχει περιπτωση να ειναι ελαττωματικο το ρουτερ ή δεν εχει να κανει με τις αποσυνδεσεις?Αξιζει μια δοκιμη με αλλο ρουτερ ή ειναι ασχετο το θεμα?Ρωταω για να παω να δοκιμασω με το δικο μου,απλα αν δεν εχει να κανει με τη συσκευη να γλιτωσω το τραβηγμα γιατι ειναι κ μακρια..
    Δοκίμασε άλλο ρουτερ και θα βρεις την υγειά σου... Εγώ είμαι on εδώ και 3 ημέρες και ενώ όλα ήταν πολύ καλά, παρατηρούσα ότι το pirelli έκανε αποσυνδέσεις κάθε 3 περίπου ώρες και έπρεπε να κάνω reset για να ξανασυνδεθεί...
    Έτσι σύνδεσα το fritz που είχα από την προηγούμενη εταιρεία μου (hol) και πλεον δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Συγχρονίζει και ψηλότερα από ότι το pirellι... Άρα από ότι κατάλαβα το pirelli είναι λίγο μάπα... Ειδικά το μενού του είναι πολύ λιτό και δεν μπορείς να αλλάξεις τίποτα...Το fritz είναι κλάσεις ανώτερο και ήταν και ένας από τους λόγους που είχα πάει στην hol πριν από 2 χρόνια...
    Κατά τα άλλα όλες οι υπηρεσίες της on λειτουργούν άψογα. Και το τηλέφωνο και το internet...

  11. #11
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpall Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε άλλο ρουτερ και θα βρεις την υγειά σου... Εγώ είμαι on εδώ και 3 ημέρες και ενώ όλα ήταν πολύ καλά, παρατηρούσα ότι το pirelli έκανε αποσυνδέσεις κάθε 3 περίπου ώρες και έπρεπε να κάνω reset για να ξανασυνδεθεί...
    Έτσι σύνδεσα το fritz που είχα από την προηγούμενη εταιρεία μου (hol) και πλεον δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Συγχρονίζει και ψηλότερα από ότι το pirellι... Άρα από ότι κατάλαβα το pirelli είναι λίγο μάπα... Ειδικά το μενού του είναι πολύ λιτό και δεν μπορείς να αλλάξεις τίποτα...Το fritz είναι κλάσεις ανώτερο και ήταν και ένας από τους λόγους που είχα πάει στην hol πριν από 2 χρόνια...
    Κατά τα άλλα όλες οι υπηρεσίες της on λειτουργούν άψογα. Και το τηλέφωνο και το internet...
    αν συγχρονίζει πιο ψηλά απο το Fritz μπορώ να φανταστώ τι είναι το Pirelli

    ........Auto merged post: Tem πρόσθεσε 65 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpall Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε άλλο ρουτερ και θα βρεις την υγειά σου... Εγώ είμαι on εδώ και 3 ημέρες και ενώ όλα ήταν πολύ καλά, παρατηρούσα ότι το pirelli έκανε αποσυνδέσεις κάθε 3 περίπου ώρες και έπρεπε να κάνω reset για να ξανασυνδεθεί...
    Έτσι σύνδεσα το fritz που είχα από την προηγούμενη εταιρεία μου (hol) και πλεον δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Συγχρονίζει και ψηλότερα από ότι το pirellι... Άρα από ότι κατάλαβα το pirelli είναι λίγο μάπα... Ειδικά το μενού του είναι πολύ λιτό και δεν μπορείς να αλλάξεις τίποτα...Το fritz είναι κλάσεις ανώτερο και ήταν και ένας από τους λόγους που είχα πάει στην hol πριν από 2 χρόνια...
    Κατά τα άλλα όλες οι υπηρεσίες της on λειτουργούν άψογα. Και το τηλέφωνο και το internet...
    η τηλεόραση παίζει κανονικά? Αν ναι τι ρυθμίσεις έχεις κάνει ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tem : 18-05-08 στις 16:54. Αιτία: auto merged post


  12. #12
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περιοχή
    Π.Ηρακλειο Αττικής
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    thomson tg782
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tem Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν συγχρονίζει πιο ψηλά απο το Fritz μπορώ να φανταστώ τι είναι το Pirelli

    ........Auto merged post: Tem πρόσθεσε 65 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........


    η τηλεόραση παίζει κανονικά? Αν ναι τι ρυθμίσεις έχεις κάνει ?
    Έχω το πακέτο τηλεφωνία internet... Είχα ήδη δορυφορική στο σπίτι και ετσι δεν χρειάστηκε... Δεν ξέρω αν το fritz μπορεί να σηκώσει και τηλεόραση αλλά γιατί να μην μπορεί???

  13. #13
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpall Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω το πακέτο τηλεφωνία internet... Είχα ήδη δορυφορική στο σπίτι και ετσι δεν χρειάστηκε... Δεν ξέρω αν το fritz μπορεί να σηκώσει και τηλεόραση αλλά γιατί να μην μπορεί???
    αν μπορεί να μετατραπεί σε ΑΝΝΕΧ Α θα το δοκιμάσω


  14. #14
    Εγγραφή
    31-10-2007
    Μηνύματα
    2.805
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    20766/1024 Προφίλ 1
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Pirelli Discus
    SNR / Attn
    7(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tem Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν μπορεί να μετατραπεί σε ANNEX A θα το δοκιμάσω
    Τα Annex A μπορούν να υποστηρίξουν το Sagem;

  15. #15
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    489
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4093 / 510
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 30.4(dB)
    Ενημερωση για το θεμα,οι αποσυνδεσεις συνεχιζονται απτοητες και με χρηση των αλλων ρουτερ..Ρε γαμωτο δεν μπορω να καταλαβω τι σκ##τα φταιει..κι εχω κι ενοχες γιατι εγω της προτεινα να βαλει Ον στηριζομενος στο οτι σε μενα ολα πανε ρολοι..Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι φταινε οι καλωδιωσεις στο σπιτι της,αν κ τεχνικος που εστειλε η Ον ειπε οτι οι πριζες ειναι οκ..Παρολα αυτα μου η κοπελα μου ειπε οτι συχνα οταν μιλουσε στο τηλεφωνο(απο τοτε που ηταν στον οτε ακομα),μπερδευόντουσαν οι φωνες με τον κατω οροφο που εχει ενα καταστημα,δηλ σηκωνε το ακουστικο κ μπορει να ακουγε τον απο κατω να μιλαει..Τωρα πως ο τεχνικος της Ον εβγαλε ενταξει τις πριζες δεν ξερω..

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ρουτερ
    Από stayros στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-08, 20:13
  2. IP ρουτερ
    Από kourkos στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-08, 23:40
  3. μόντεμ ή ρουτερ;
    Από Lambross στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-07, 19:49
  4. διαφορά ρούτερ με ρούτερ-μοντεμ
    Από goforbet στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-07, 18:31
  5. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΡΟΥΤΕΡ
    Από ivannocrew στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-07, 13:06

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας