Σελ. 199 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 179189194197198199200201204209219 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.971-2.985 από 8099
  1. #2971
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    βρες μια ολλανδεζα και προσπάθησε να μην μιλάτε αγγλικά, σε έξι μήνες θα μάθεις ολλανδικά χρόνων

  2. #2972
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Στη δικτατορία των ηλιθίων...
    Μηνύματα
    2.669
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εαν θελεις να μεινεις και να ζήσεις στη χώρα και πιθανον για να εχεις καλύτερες επαγγελματικές ευκαιρίες, η τοπική γλώσσα είναι απαραίτητη
    ...και να μη νιώθεις τουριστας μετά από 5 χρόνια... θα προσέθετα.
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  3. #2973
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Υπάρχει κανείς που να έχει δουλέψει Φιλιππίνες (Μανίλα) ή που να έχει ενημέρωση από πρώτο χέρι?
    Υπογραφή

  4. #2974
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κανείς που να έχει δουλέψει Φιλιππίνες (Μανίλα) ή που να έχει ενημέρωση από πρώτο χέρι?
    Γιατί περίπτωση μιλάμε;;; Ίσως να μπορέσω να βρω πληροφορίες...
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  5. #2975
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί περίπτωση μιλάμε;;; Ίσως να μπορέσω να βρω πληροφορίες...
    Παίζει μία καλή θέση ΙΤ Manager για την οποία έχω καλές πιθανότητες, αλλά βλέπω μεγάλες διαφορές από blog σε blog σε ό,τι αφορά κόστος ζωής, σχολεία κτλ. Αν μπορέσεις να βρεις κάτι αξιόπιστο, θα είμαι ευγνώμων
    Υπογραφή

  6. #2976
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Απ' όσο γνωρίζω, στις Φιλιππίνες και ειδικά στην Μανίλα παίζει μεγάλη εγκληματικότητα.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  7. #2977
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Σας χαιρετώ από την ελληνική επαρχία όπου ως άνεργος τρώω τα λεφτά που έβγαλα στην Ελβετία και ετοιμάζω την επόμενη κίνηση.

  8. #2978
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας χαιρετώ από την ελληνική επαρχία όπου ως άνεργος τρώω τα λεφτά που έβγαλα στην Ελβετία και ετοιμάζω την επόμενη κίνηση.
    Σκέψου να ανοίξεις τυρογαλάδικο.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  9. #2979
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας χαιρετώ από την ελληνική επαρχία όπου ως άνεργος τρώω τα λεφτά που έβγαλα στην Ελβετία και ετοιμάζω την επόμενη κίνηση.
    Keep us updated
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  10. #2980
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    το γράφω εδω γιατι ξέρω οτι υπάρχουν παιδιά που ειναι στο εξωτερικό ανυπότακτοι.
    κατατέθηκε νομοσχέδιο που αν περάσει ουσιαστικά υποχρεώνει τους ανυπότακτους που ειναι ήδη 35 ετων να παρουσιαστούν ή να τακτοποιήσουν το θεμα με απαλλαγή, εως τις αρχές του 2016, διαφορετικά η ανυποταξία δεν τακτοποιείται -αφήνοντας υπονοούμενα για το ποινικό κομμάτι - και το πρόστιμο ΔΕΝ επιστρέφεται

    Άρθρο 31: Ρύθμιση στρατιωτικών υποχρεώσεων στρατευσίμων, ανυποτάκτων και οπλιτών που έχουν συμπληρώσει το τριακοστό πέμπτο έτος της ηλικίας τους

    Στο άρθρο 57 του ν.3421/2005 οι παράγραφοι 4 και 5 αντικαθίστανται ως εξής:
    «4. Όσοι διετέλεσαν ή διατελούν σε ανυποταξία και έχουν συμπληρώσει το τριακοστό πέμπτο (35ο) έτος της ηλικίας τους κατά την ημερομηνία έναρξης ισχύος του παρόντος άρθρου, εφόσον έχουν ήδη καταταγεί ή θα καταταγούν στις Ένοπλες Δυνάμεις μέχρι και την 1η Ιανουαρίου 2016, εξαιρούνται από την πρόσκληση ή τις προσκλήσεις για τις οποίες κηρύχθηκαν ανυπότακτοι.
    5. Το αξιόποινο της ανυποταξίας τους εξαλείφεται με παραγραφή, αίρονται οι σχετικές συνέπειες και οι δικογραφίες τίθενται στο αρχείο με πράξη του εισαγγελέα του αρμοδίου στρατιωτικού δικαστηρίου».
    http://www.opengov.gr/mindefence/?p=5023

  11. #2981
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίζει μία καλή θέση ΙΤ Manager για την οποία έχω καλές πιθανότητες, αλλά βλέπω μεγάλες διαφορές από blog σε blog σε ό,τι αφορά κόστος ζωής, σχολεία κτλ. Αν μπορέσεις να βρεις κάτι αξιόπιστο, θα είμαι ευγνώμων
    Είσαι έτοιμος για 4-5 τυφώνες το χρόνο; Έχω ζήσει 2 κυκλώνες (ίδιο πράμα, άλλη ονομασία σε Ατλαντικό/Ειρηνικό) και δεν είναι παιχνίδι.

  12. #2982
    Εγγραφή
    08-10-2006
    Περιοχή
    Utrecht, NL
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    150/15 Mbit/s
    ISP
    Ziggo
    Router
    Cisco EPC 3925
    Όπως έχω πει, ψάχνω λίγο για τίποτα καινούριο και μου ζητήσαν από μια εταιρία να κάνω online ένα assessment από την SHL.
    Λίγο που το γκούγκλαρα, είναι κάτι χαζές ερωτήσεις με ποσοστά και αυτά τα σχήματα και τα patterns. Πρέπει να προσέξω κάτι;
    Μου είπαν ότι θα πάρει μία με μιάμιση ώρα, άρα δεν έχω χρονικό όριο;

  13. #2983
    Εγγραφή
    19-08-2008
    Περιοχή
    Zurich
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ελα ντε
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από doctor_667 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως έχω πει, ψάχνω λίγο για τίποτα καινούριο και μου ζητήσαν από μια εταιρία να κάνω online ένα assessment από την SHL.
    Λίγο που το γκούγκλαρα, είναι κάτι χαζές ερωτήσεις με ποσοστά και αυτά τα σχήματα και τα patterns. Πρέπει να προσέξω κάτι;
    Μου είπαν ότι θα πάρει μία με μιάμιση ώρα, άρα δεν έχω χρονικό όριο;
    Δεν ξερω αν ολα τα τεστ της SHL ειναι τα ιδια ειτε αλλαζουν παντως οταν ειχα κανει εγω ειχε 2 "ενοτητες"
    -Numerical reasoning
    -Verbal reasoning

    Το 1ο ειχε ερωτησεις με βαση πινακες με στοιχεια που σου εδινε. Πχ ειχε εναν πινακα με αναλυτικα κοστη διαφορων υλικων για διαφορετικα ηδη ρουχισμου και για διαφορετικες βαθμιδες προσωπικου και σου λεγε αν αλλαξει αυτο και αυτο στα κοστη ποσο % θα γινεται το ταδε κλπ .Ο επομενος πινακας ηταν με κοστος παραγωγης και αποθεματα και τετοια και αντε παλι ερωτησεις. Ειχα 45 λεπτα που εφταναν σαν χρονος αλλα μην νομιζεις οτι θα σαι και ετοιμος σε 20λεπτο..
    Το δευτερο ειχε κειμενακια στα αγγλικα και καποιες ερωτησεις να απαντησεις με βαση το τι διαβασες , προσοχη οχι το οτι καταλαβες απτα συμφραζομενα ειτε υστερα απο καποια διαδικασια λογικης σκεψης αλλα αποκλειστικα με βαση το τι ηταν clearly stated
    Επισης να ξερεις οτι τα αποτελεσματα που παιρνουν οι εταιρεις (και δεν στα ανακοινωνουν παντα) ειναι της μορφης πχ "ο doctor_667 στην ταδε ενοτητα ειχε καλυτερα αποτελεσματα απτο υπολοιπο 95% οσων κανανε το τεστ τους τελευταιους 12 ειτε 24 μηνες κλπ"



    ps: αν θυμαμαι καλα πριν κανεις το τεστ εχει και ενα simulation να κανεις για practice αν θες

  14. #2984
    Εγγραφή
    08-10-2006
    Περιοχή
    Utrecht, NL
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    150/15 Mbit/s
    ISP
    Ziggo
    Router
    Cisco EPC 3925
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lefe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω αν ολα τα τεστ της SHL ειναι τα ιδια ειτε αλλαζουν παντως οταν ειχα κανει εγω ειχε 2 "ενοτητες"
    -Numerical reasoning
    -Verbal reasoning

    Το 1ο ειχε ερωτησεις με βαση πινακες με στοιχεια που σου εδινε. Πχ ειχε εναν πινακα με αναλυτικα κοστη διαφορων υλικων για διαφορετικα ηδη ρουχισμου και για διαφορετικες βαθμιδες προσωπικου και σου λεγε αν αλλαξει αυτο και αυτο στα κοστη ποσο % θα γινεται το ταδε κλπ .Ο επομενος πινακας ηταν με κοστος παραγωγης και αποθεματα και τετοια και αντε παλι ερωτησεις.
    Μου είπαν ότι βλέπουν τα "Abstract Thinking, Analytical Reasoning, Attention to Detail, Mathematical Problem-Solving, and Process Mapping" με αυτό οπότε δεν είμαι σίγουρος ποιες ενότητες πρέπει να κάνω.
    Ειχα 45 λεπτα που εφταναν σαν χρονος αλλα μην νομιζεις οτι θα σαι και ετοιμος σε 20λεπτο..
    Το δευτερο ειχε κειμενακια στα αγγλικα και καποιες ερωτησεις να απαντησεις με βαση το τι διαβασες , προσοχη οχι το οτι καταλαβες απτα συμφραζομενα ειτε υστερα απο καποια διαδικασια λογικης σκεψης αλλα αποκλειστικα με βαση το τι ηταν clearly stated
    Όσα δοκιμαστικά έκανα μου φάνηκαν πολύ απλά γιαυτό φαντάζομαι πως ίσως είναι περιορισμένος ο χρόνος.
    Επισης να ξερεις οτι τα αποτελεσματα που παιρνουν οι εταιρεις (και δεν στα ανακοινωνουν παντα) ειναι της μορφης πχ "ο doctor_667 στην ταδε ενοτητα ειχε καλυτερα αποτελεσματα απτο υπολοιπο 95% οσων κανανε το τεστ τους τελευταιους 12 ειτε 24 μηνες κλπ"
    Μου είπανε ότι πρέπει να πιάσω κάποιο όριο, μπορεί να εννοούν τότε όριο σε σχέση με τις επισδόσεις άλλων.

  15. #2985
    Εγγραφή
    19-08-2008
    Περιοχή
    Zurich
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Ελα ντε
    Αποτι φανταζομαι θα εχουν αυτοι καμια 20αρια διαφορετικες κατηγοριες τεστς και καθε εταιρεια επιλεγει ποιες την ενδιαφερουν αναλογα τη θεση . Παντως αν σου ειπαν 90 λεπτα συνολικα καθολου παραξενο να ειναι 2 ενοτητες και τουλαχιστον η μια να ειναι το numerical reasoning

    Στο εμαιλ που μου ειχαν στειλει τοτε ελεγε

    Assessment name Overall time you will need
    Numerical Reasoning 45 Minutes
    Verbal Reasoning test 45 Minutes

    Απο περιεργεια αν θες γραψε και την εταιρεια σε πμ
    οταν εκανα λογκ ιν πριν ξεκινησω το τεστ ειχε στο ιδιο μενου να κανεις και practice

Σελ. 199 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 179189194197198199200201204209219 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας