Σελ. 263 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 243253258261262263264265268273283 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.931-3.945 από 8099
  1. #3931
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να τα, να τα...
    Εισοδηματίας που γλεντάει τη ζωή του στο εξωτερικό.

  2. #3932
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πριν που λέγατε στον άνθρωπο, για εταιρίες που σου βρίσκουν δουλειά στας Ευρώπας, ξέρετε καμιά ασφαλή επιλογή για οικονομολόγους;
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  3. #3933
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Στη δικτατορία των ηλιθίων...
    Μηνύματα
    2.669
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εφοσον μπορεις να πας να αλλαξεις την φορολογική σου κατοικία. δεν χρειάζεται να πεις οτι εισαι 4 χρονια έξω.
    Το να παραμένεις φορολογικός κάτοικος Ελλάδας μονο δυσκολίες και προβλήματα θα σου προκαλέσει
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αντίθετο, μια μέρα θα κληρονομήσεις κάτι και θα τρέχεις αν δεν έχεις ξεκαθαρίσει ότι είσαι κάτοικος εξωτερικού τώρα που δε σου κοστίζει τίποτα.
    Εντάξει με πείσατε... την επόμενη φορά που θα είμαι Ελλάδα,θα πάω στη ΔΟΥ...
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

  4. #3934
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από contime Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει με πείσατε... την επόμενη φορά που θα είμαι Ελλάδα,θα πάω στη ΔΟΥ...
    Έτσι χωρίς χαρτιά;

  5. #3935
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Paperless DOY
    Ανυπόγραφος

  6. #3936
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα βγουν και τα νεα ΕΣΠΑ για αγροτες...το νου σου
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  7. #3937
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ένας Ελλήνας επέστρεψε απ' την Αυστραλία γιατί του έλειψαν τα μπουζούκια, τα ξενύχτια κι η μπάλα.

    Δεν σχολιάζω άλλο.

    του Γιάννη Τύμπα

    Γιατί γύρισα από την Αυστραλία

    Ναι, χρειάστηκε να φτάσω στα 45 μου για να γνωρίσω κάποιον που δεν ήξερε τον Elvis, όπως επίσης την Marilyn και τον James Dean. Ο άνθρωπος αυτός είναι 26 ετών. Πολιτικός μηχανικός. Και δεν ήταν στη Βόρεια Κορέα. Ήταν στην Αυστραλία, στη χώρα που οι κάτοικοι της (και όχι μόνο) θεωρούν ως την καλύτερη του κόσμου. Και ναι, η έκφραση απορίας του τύπου είναι από τις εικόνες που κρατώ έπειτα από δύο χρόνια παραμονής στο Σίδνεϊ. Δεν άντεξα άλλο. Και γύρισα στην Ελλάδα. Φίλοι και γνωστοί έμειναν άφωνοι. «Πώς είναι δυνατόν να αφήσω αυτή χώρα και να γυρίσω στην Ελλάδα της αβεβαιότητας και των capital control;»

    Προφανώς δεν φταίει ο τύπος που δεν ήξερε τον Έλβις. Ίσως πάλι να πίεζε και εκείνος, όταν αισθανόμουν να πνίγομαι εκεί κάτω. Και έτσι το αποφάσισα μία Κυριακή πρωί. Το ανακοίνωσα στους συγγενείς, έκλεισα το εισιτήριο και έφυγα. Γύρισα στην Ελλάδα. Ξέρω ότι αρκετοί από σας θα θέλατε να αλλάξουμε θέσεις. Να πάτε στην Αυστραλία και να ζήσετε εκεί. Όμως θέλω πρώτα να σημειώσετε μερικά πράγματα.

    Νομίζετε ότι θα βρείτε καλύτερη δουλειά; Λάθος. Οι καλές θέσεις πηγαίνουν σε εκείνους που έχουν μεγαλώσει εκεί, έχουν αυστραλέζικη προφορά και βρίσκονται στο σπίτι τους. Όσο καλά αγγλικά και αν ξέρετε, είναι βέβαιο ότι θα δυσκολευτείτε στη συνεννόηση κατά το πρώτο διάστημα παραμονής εκεί. Εννοείται ότι οι περισσότεροι Αυστραλοί δεν γνωρίζουν πολλά για την Ελλάδα και, φυσικά, θεωρούν ότι ανήκει, περίπου, στον τρίτο κόσμο.

    Ναι, φυσικά αν βρεις μία δουλειά θα έχεις αξιοπρεπείς αποδοχές, ασφάλιση και έντιμες εργασιακές σχέσεις. Η χώρα «λειτουργεί» καλά. Υπάρχει ασφάλεια, καθαριότητα, τάξη. Κοινώς θα βρεις αρκετά από αυτά που δεν έχεις στην Ελλάδα.

    Στην Αυστραλία κοιμάσαι νωρίς. Και αν δεν κοιμάσαι εσύ νωρίς, κοιμούνται οι φίλοι σου. Το καλό είναι ότι αν ξυπνήσεις νωρίς το ξημέρωμα, μπορεί να πετύχεις κανένα ενδιαφέρον πάνελ στα ελληνικά κανάλια και να αρχίσεις τη μέρα σου με κέφι. Άσε που, ούτως ή άλλως, αν θέλεις να δεις ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο θα πρέπει να το ξενυχτήσεις.

    Στην Αυστραλία δεν βγαίνεις συχνά έξω. Και αν βγεις, δεν έχεις και πολλά συναρπαστικά να κάνεις. Στο τέλος καταλήγεις κάπου για φαγητό, ενώ οι γύρω σου παίζουν «φρουτάκια». Αν πάλι μένεις μακριά από το κέντρο της πόλης, τότε ξέχνα και τη βραδινή διασκέδαση. Στο σπίτι. Το ίδιο ισχύει αν καπνίζεις ή δεν σου αρέσει η ποπ μουσική της σειράς.

    Εκεί κάτω δεν έχουν καλούς δρόμους. Χρειάζεται προσοχή με το τιμόνι στο χέρι. Επίσης μη διανοηθείτε να καβαλήσετε μηχανή. Εγώ ήθελα να έχω «γουρούνα». Όμως αυτά τα οχήματα είναι απαγορευμένα στις πόλεις.

    Βλέπετε τις υπέροχες ακρογιαλιές; Ναι, όμορφες είναι, όμως στον ωκεανό δεν είναι για κολύμπι.

    Δεν πέρασα καλά. Αισθανόμουν μόνος, ξένος. Και γνώρισα Έλληνες της προηγούμενης γενιάς, συνομηλίκους των γονιών μου, να έχουν περάσει μία ζωή εκεί, συνεχίζοντας να αναζητούν κάτι που μοιάζει με την Ελλάδα. Ναι, ξέρω ότι δεν είναι σωστό αυτό. Σωστό είναι να ενσωματώνεσαι στη νέα σου πατρίδα και όχι να προσπαθείς να μεταφέρεις την παλιά. Δεν είσαι σαλιγκάρι που κουβαλάει το σπίτι του, είσαι πουλί που πετάει για άλλη φωλιά. Εξαρτάται, βέβαια, τι σε στέλνει εκεί. Και πώς σε στέλνει. Η Αυστραλία είναι πολύ μακριά. Και σε απόσταση και σε νοοτροπία. Αυτός που μεταναστεύει στην Ευρώπη μπορεί να έρθει στην Ελλάδα και για Σαββατοκύριακο. Από την Αυστραλία δεν μπορείς να το κάνεις αυτό. Η Αυστραλία σου ζητεί να αρνηθείς την παλιά σου ζωή. Όμως εγώ ήμουν πολύ μεγάλος για κάτι τέτοιο.

    *Ο Γιάννης Τύμπας είναι πολιτικός μηχανικός.
    http://www.protagon.gr/?i=protagon.e...wstes&id=43369

  8. #3938
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτα να τα βλέπετε εσείς που θέλετε να φύγετε, όπως φυγαμε εμείς.



    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να τα, να τα...
    Εισοδηματίας που γλεντάει τη ζωή του στο εξωτερικό.
    Με φώναξε κανείς ?

    Spoiler:
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  9. #3939
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένας Ελλήνας επέστρεψε απ' την Αυστραλία γιατί του έλειψαν τα μπουζούκια, τα ξενύχτια κι η μπάλα.

    Δεν σχολιάζω άλλο.


    http://www.protagon.gr/?i=protagon.e...wstes&id=43369
    ειναι φιλος του Gordito

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Oπως και να το κανουμε, η ζωη της Ελλαδας δεν υπαρχει πουθενα.

    Φιλοι εχουν παει Αυστραλια, με καλες δουλειες και καλα λεφτα και κοπελες,εδω δεν ειχαν στον ηλιο μοιρα και ζουσαν απο γονεις.

    Ε θελουν να γυρισουν πισω.
    Πως να το κανουμε τωρα, δεν ειμαστε αν τους αλλους ειμαστε καλοπερασακηδες.

  10. #3940
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Έτσι, όπως λένε κι οι Θεσσαλλλονικείς "σαν την Χαλκιδική, δεν έχει"...
    Είναι να απορείς πως ζουν τα υπόλοιπα δισεκατομμύρια κατοίκων αυτού του πλανήτη κι δεν αυτοκτονούν μαζικά, αφού μόνο στην Ελλάδα έχει "ζωή".

  11. #3941
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι, όπως λένε κι οι Θεσσαλονικείς "σαν την Χαλκιδική, δεν υπάρχει πουθενά"...

    Πάντως μου διαφεύγει πως ζουν τα υπόλοιπα δισεκατομμύρια κατοίκων αυτού του πλανήτη κι δεν αυτοκτονούν μαζικά, αφού μόνο στην Ελλάδα έχει "ζωή".
    Είναι ενδιαφέρον πάντως πώς ζεις τη ζωή σου με παραμύθια και δράκους - εδώ το theme παρατηρώ πως είναι ο Ελληναράς που πήγε στην Αυστραλία και δεν την πάλεψε επειδή του έλειψε ο Ρέμος, το Τζόνυ με Κόλα, η παραλία και το άραγμα και παραβλέπεις τα μύρια όσα λέει το άρθρο για το πώς ο άνθρωπος τα βρήκε πολύ δύσκολα εργασιακά στην Αυστραλία και πόσο ξένος ένοιωσε που τον έφερε πίσω.

    Και μάλιστα για μία περίπτωση μετανάστη από ανάγκη και όχι από επιθυμία για να ζήσει εκτός Ελλάδας για τους όποιους λόγους θέλει.

    Είναι εύκολο σε ένα τέτοιο κόντεξτ να γράφουμε σχόλια Αντουανέττας στο στυλ που διαβάζω στο - κατεξοχήν site της συνομοταξίας των ΕλληνοΑντουανεττών - Πρόταγκον (ναι, το διαβάζω έτσι για να γελάω) για τυπάκο που έψαχνε μπουζούκια και δεν έβρισκε.

    Μόνο κάποιος που έχει βρεθεί ξένος, σε ξένη χώρα, μεσονύχτι του Σαββάτου, να προσπαθεί να ψάχνει τα βήματά του και χωρίς να το έχει πραγματικά επιλέξει αλλά από ανάγκη και μόνο μπορεί να τον νοιώσει.

    ΕDIT Kαι μάλιστα ξένος στην άλλη άκρη του πλανήτη μακριά από ό,τι έχει κοντινό και δικό του που ούτε κατά διάνοια δεν μπορείς να πεις ότι μπαίνεις στο αεροπλάνο και σε 3-4 ωρίτσες είσαι Αθήνα

    Ένα τραγουδάκι του Νιόνιου (όταν ήταν Νιόνιος και όχι ένας γερογκρινιάρης όπως σήμερα) είναι διδακτικότατο

    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #3942
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Εντελώς επιφανειακή η ανάλυσή σου (θα νομίζεις ότι με... τάπωσες κιόλας!), πάρε ένα ώριμο σχόλιο προς απάντηση καθώς βαριέμαι να γράφω, κι εντός ολίγου θα κάνω κι εγώ την "ζωή" που λείπει στον ξενιτεμένο Ελληνάρα, πίνοντας τον καφέ μου στην γκηφισιά (βολεύει έναν γνωστό να συναντηθούμε εκεί).

    Ο/Η Lefterakis έγραψε: (πριν 3 ημέρες)

    Εάν πηγαίνετε στο εξωτερικό με σκοπό να κολλήσετε σε κάποια Ελληνική κοινότητα για να βρείτε "μία νέα Ελλάδα αλλά πιο πλούσια", δεν θα περάσετε καθόλου καλά.
    Καλά περνάνε στο εξωτερικό αυτοί που μπορούν να υιοθετούν (μέσω αρχικής μίμησης ή κατανόησης ή φυσικής επιθυμίας) τα ξένα ήθη/έθιμα και τρόπο σκέψης. Αυτοί που ΔΕΝ τους αρέσει ο τρόπος ζωής στην Ελλάδα.
    Εάν δηλαδή σάς αρέσει ο τρόπος ζωής στην Ελλάδα, και ο μόνος λόγος μετανάστευσης είναι τα χρήματα, θα νιώσετε σαν να παντρεύεστε κάποιον/α που δεν σάς αρέσει, για τα χρήματά του/της.

    Εγώ προσωπικά ένιωσα μέγιστη ανακούφιση (πλήρη απαλλαγή από το άγχος) από την πρώτη μέρα που βρέθηκα στις ΗΠΑ με σκοπό τη μετανάστευση, διότι πολύ απλά δεν μου άρεσε ο τρόπος ζωής στην Ελλάδα. Γούστα είναι αυτά.
    Σε όσους όμως άρεσε και έφυγαν "για τα λεφτά", τους βλέπω κονομημένους αλλά και στεναχωρημένους, απ' οποιαδήποτε χώρα κι αν έχουν έρθει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nozomi : 15-10-15 στις 19:12.

  13. #3943
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Nozomi αυτά που γράφει ο Λευτερακης είναι τόσο πασέ το 2015 που αναρωτιέμαι αν τυποι σαν αυτον έχουν κάποια επαφή με τη πραγματικότητα. Δεν θα ανεφερθώ στην κουρασή που ίσως αισθανεται ο pop και πολλοί άλλοι που κλείνουμε μια δεκαετία στο εξωτερικό και ακόμα δεν έχουμε κατασταλήξει αν είμαστε μετανάστες ή κατι άλλο απροσδιοριστο, αλλά σε όσους έρχονται εδώ και 2-3 χρόνια σαν μετανάστες δλδ σε δουλειές του ποδαριού ή φοιτητές και καταληγουν σε δουλειές του ποδαριού.

    Καλό είναι το υφάκι όσων στέκονται στο βάθρο και καταγγέλουν τους "φραπελληνες που αρνούνται να προσαρμοστούν", αλλά η πραγματικότητα είναι εντελώς διαφορετική. Ειδικά όσοι ζουμε εξω πριν απο τη κρίση, μπορούμε να διακρίνουμε τις μεταβολές στους Ελληνες που μεταναστεύουν και μπορώ να σου πω οτι οι εξυπνάκιδες που οργάνωναν "μπουζούκια nights" σε πανεπιστήμια στην Αγγλία ή οργανώσεις της ΟΝΝΕΔ έχουν αντικατασταθεί απο ανθρώπους με πτυχία (στην Ελλάδα ή εκει που πηγαν να σπουδάσουν μετά) που ψαχνουν ενα εξαμηνο και βαλε για δουλεια και στο μεταξυ την βγάζουν με 3-4 συγκάτοικους και σερβιτοριλίκια ή κακοπληρωμένα internships (αν ειναι τυχεροί και πληρωνονται).

    Απο την άλλη βλέπω και μια γενια expats (που αρνουνται τον όρο μετανάστης) στα 45-55 τους, που έχουν παρκάρει γυναίκα και παιδια στην Ελλάδα και κάνουν ζωάρα, φαντάζομαι οτι για πολλούς που κάνουν κυρηγμα σαν τον Λεφτεράκη η ζωή στο εξωτερικό ξεκινάει με εναν head hunter που τους προσφερει συμβολαιο 5,000 και διαμέρισμα σε κάποιο riverside και νομίζουν οτι όλοι έχουν (εχουμε) τις ίδιες ζωές.

  14. #3944
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω εισόδημα από γεωργικές εργασίες (σχεδόν 200€!) γιατί είμαι και γαιοκτήμονας.
    Τσιφλικάς!

  15. #3945
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    @klg & nozomi
    Εγώ δεν πιστεύω ότι αυτοί που έχουν τέτοιες απόψεις είναι αυτοδημιούργητοι και παράλληλα έχουν καταφέρει να σταθούν ένα αξιοπρεπές διάστημα στα πόδια τους.

    Αν το είχαν κάνει, θα είχαν φάει λίγα "σκατά" και ακόμα και δίκιο να είχαν, θα είχαν την σοφία να είναι πιο σεμνοί.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

Σελ. 263 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 243253258261262263264265268273283 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας