Σελ. 313 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 293303308311312313314315318323333 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.681-4.695 από 8099
  1. #4681
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο μόνος λόγος να μείνεις στην ίδια χώρα μετά τις σπουδές είναι για να μη χάσεις την όποια βολή σου.
    Η οικονομία είναι τόσο παγκοσμιοποιημένη που μπορεί να κάνεις τις σπουδές στην Ολλανδία και να βρεις δουλειά στην Κοπεγχάγη.
    Αυτό ακριβώς έκανα κ εγώ.
    Θα χρειαστώ sites κ πληροφοριές για να βρώ σπίτι εκει πέρα αν είναι κανένας εκεί.
    Quality is not an act, it is a habit.

  2. #4682
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grlegend Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Είμαι διπλωματούχος Μηχανολόγος Μηχανικός και τον προσεχή Σεπτέμβριο θα ακολουθήσω μεταπτυχιακές σπουδές σε πανεπιστήμιο στη Δανία ή Ολλανδία. Έχω γίνει αποδεκτός στο τμήμα Sustainable Energy Planning and Management του University of Aalborg (Δανία), στο τμήμα Technology and Operations Management στο University of Groningen (Ολλανδία) και περιμένω θετική απάντηση από CBS (Κοπεγχάγη, Δανία) στο τμήμα Innovation Management που αποτελεί και τον 1ο μου στόχο. Η αλήθεια είναι ότι πρόκειται για 3 εντελώς διαφορετικά μεταπτυχιακά και πεδία σπουδών και για αυτό το λόγο δεν γνωρίζω τι με συμφέρει να επιλέξω, ιδιαίτερα αν έρθει και θετική απάντηση από Κοπεγχάγη. Όπως είπα και πριν ενδιαφέρομαι κυρίως για CBS λόγω πρεστίζ και δύναμης του πανεπιστημίου σε παγκόσμιο επίπεδο, αλλά έχω διαβάσει ότι υπάρχει ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ανταγωνισμός πλέον στην Κοπεγχάγη σε Business & Financial Jobs κάτι που με τρομάζει και με κάνει να σκέφτομαι σοβαρά κάποια από τις άλλες 2 επιλογές. Άλλωστε και τα 3 μεταπτυχιακά με ενδιαφέρουν εξίσου ακαδημαϊκά, απλώς ψάχνομαι κυρίως για το μετά…

    Για να μην πολυλογώ θα ήθελα συμβουλές από όσους γνωρίζουν, τι διαφορές έχει η Δανία από Ολλανδία (κυρίως σε θέμα επαγγελματικής αποκατάστασης σε Διαχείριση ενέργειας και Οικονομικά αντίστοιχα, αλλά και τρόπου ζωής, μιας και με ενδιαφέρει μετά να παραμείνω στη χώρα του μεταπτυχιακού μου), αλλά και για όσους γνωρίζουν κάποιο από τα παραπάνω τμήματα ποιο θα μου συστήνατε και γιατί;

    Ευχαριστώ πολύ.
    Δεν θα έλεγα οτι η Δανία κλείνει απο δουλείες σε οικονομικά και ενέργεια τα τελευταία χρόνια. Ποτέ δεν ήταν ευκολο για τους αγγλοφωνους να βρουν δουλειά εδώ, με την εννοία οτι χρειάζεται 6 μήνες περίπου, εκτός αν γίνει κάποιο πολυ καλό κονέ απο την πτυχιακή, αλλά οι πιθανότητες να συμβεί αυτό είναι ίσες με το να βρει κάποιος αγγλοφωνος δουλειά στον ένα μήνα Απο την άλλη για τους ντόπιους τα πραματα είναι business as usual, οι αποφοιτοι των πολυτεχνείων DTU και Aalborg βρίσκουν δουλεια πριν καν ξεκινήσουν τις πτυχιακές τους.

    Να ξεκαθαρίσω οτι ο συγκεκριμένος περιορισμός ισχύει για Κοπενχάγη, αν είσαι διατεθιμένος να πας στην επαρχία (αλλα βαθιά επαρχία π.χ.Esbjerg, Vejle, Herning) θα έχεις πιο πολλές (και ίσες) ευκαιρίες.

    Τώρα για το CBS και την παγκόσμια φήμη του, θα συμφωνήσω οτι έχει πολυ καλή φήμη στο εξωτερικό μετά απο μια εξαιρετικά στοχευμένη καμπάνια. Διαλέξαν κάποιους δείκτες και rankings, και επένδυσαν στο να ανεβάσουν το σκορ τους π.χ. http://www.cbs.dk/en/the-press/news/...0-in-the-world

    Quacquarelli Symonds gathers and disseminates QS ranking information about leading business schools and universities to students, potential students and to people with graduate, MBA and Executive MBA degrees, in addition to potential employers.

    Εδώ ας πούμε τρώει Harvard, MIT κτλ κτλ.

    Στο εσωτερικό τα πραγματα δεν είναι ακριβώς έτσι, η οποιαδήποτε καλή φήμη έχει εξαναμίζεται αν δεν μπορει ο απόφοιτος να την εξαργυρώσει. Όπως σε όλα τα Business Schools, έτσι και στο CBS, το καλύτερο που μπορουν να σου δώσει είναι networking. Αν δεν μιλάς Δανεζικα ή έστω δεν δείξεις δείγματα γραφής οτι το έχεις σκοπό, το networking δεν σε σωζει. Απο αυτή τη πλευρα ενα πιο τεχνικό μεταπτυχιακό (με περισσότερα μαθηματικά) θα σου δώσει περισσότερες γνώσεις ώστε να μην είσαι εκτεθιμένος στην ανάγκη για (τοπικό) networking.

  3. #4683
    Εγγραφή
    21-05-2016
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καταρχάς σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

    Ανέφερα ότι ενδιαφέρομαι να παραμείνω στη χώρα που θα κάνω το μεταπτυχιακό μου, όχι τόσο γιατί δε γνωρίζω ότι στη σύγχρονη οικονομία δεν υπάρχουν ουσιαστικά σύνορα, απλώς σκέφτομαι ότι εάν ακολουθήσω πχ ένα από τα 2 μεταπτυχιακά στη Δανία που είναι 2ετή προγράμματα, θα μπω στη διαδικασία εκμάθησης της γλώσσας και συστηματικού networking ώστε να είναι πιο εύκολη η αναζήτηση εργασίας στη χώρα (άρα χρόνος+χρήμα που θα ήταν ανούσιο να πάει τζάμπα). Για αυτό ουσιαστικά έχω στοχεύσει σε αυτές τις 2 χώρες (πέρα από την μεγάλη διαφορά στο οικονομικό κομμάτι στα μεταπτυχιακά MBA σε καλά πανεπιστήμια της Μ.Βρετανίας), αφου θεωρώ ότι υπάρχουν καλύτερες προοπτικές, τουλάχιστον στους τομείς που με ενδιαφέρουν.

    Θα ήθελα να σε ρωτήσω μιας και παρατηρώ ότι διαμένεις Κοπεγχάγη και σίγουρα θα έχεις μια ευρύτερη γνώση, αν μου έρθει θετική απάντηση από CBS θα με συμβούλευες να την αποδεχτώ αν και όπως λες στη Δανία δεν έχει και τόσο μεγάλη επιρροή, με γνώμονα το παγκόσμιο κύρος και με στρατηγική να ψαχτώ και εκτός Δανίας αφού τελειώσω, ή να στραφώ στο τμήμα Διαχείρισης Ενέργειας του Aalborg, που τόσα ακουω και διαβάζω για τους Δανούς και την ενεργειακή τους πολιτική και για τις ΑΠΕ;

  4. #4684
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    δεν νομίζω οτι κάποιος μπορεί να απαντήσει με βεβαιότητα στα ερωτήματα σου.
    πάντως πιστεύω οτι είσαι (μικρός ηλικιακά) για να δεθείς με κάποια χώρα οταν θα έχεις τέτοια εξειδίκευση και πιθανότατα θα παρουσιαστούν ευκαιρίες εργασίας που θα απαιτούν νέα μετακίνηση.

  5. #4685
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάντως πιστεύω οτι είσαι (μικρός ηλικιακά) για να δεθείς με κάποια χώρα οταν θα έχεις τέτοια εξειδίκευση και πιθανότατα θα παρουσιαστούν ευκαιρίες εργασίας που θα απαιτούν νέα μετακίνηση.
    και εγώ αυτό νομίζω.

    Επιπλέον αν σε ενδιαφέρει να μείνεις στη χώρα που θα σπουδάσεις, γιατί να μην πας σε μια πιο μεγάλη χώρα που θα έχει μεγαλύτερη αγορά & θα σου επιτρέψει να μάθεις και μια πιο mainstream γλώσσα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φανερός Πράκτωρ : 23-05-16 στις 15:59.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  6. #4686
    Εγγραφή
    18-05-2005
    Μηνύματα
    595
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2x(1024/256)
    ISP
    2xFORTHNET
    Router
    530/585
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grlegend Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό ουσιαστικά έχω στοχεύσει σε αυτές τις 2 χώρες (πέρα από την μεγάλη διαφορά στο οικονομικό κομμάτι στα μεταπτυχιακά MBA σε καλά πανεπιστήμια της Μ.Βρετανίας), αφου θεωρώ ότι υπάρχουν καλύτερες προοπτικές, τουλάχιστον στους τομείς που με ενδιαφέρουν.
    με το κόστος ζωής για 2 χρόνια στη Δανία θα είσαι στα ίδια χρήματα για δίδακτρα και κόστος ενός χρόνου στην Αγγλία.
    με μόνη σημείωση οτι θα κάνεις μτχ σε management(όπως άλλωστε έχεις επιλέξει στο CBS και όχι MBA.
    απλά το αναφέρω σαν μια επιπλέον επιλογή και όχι σαν αναγκαστικά καλύτερη πρόταση.

    και μια ερώτηση αφού μπήκα και είδα τα μεταπτυχιακά που αναφέρεις.
    στο gronigen πως και σε πήραν σαν Μηχ/λογο Μηχανικό, εφόσον αναφέρει κυρίως οικονομικά και management για πρώτο πτυχίο.
    είχες πάρει μαθήματα της συγκεκριμένης κατεύθυνσης στο πολυτεχνείο?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NaGR : 23-05-16 στις 16:07.

  7. #4687
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grlegend Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να σε ρωτήσω μιας και παρατηρώ ότι διαμένεις Κοπεγχάγη και σίγουρα θα έχεις μια ευρύτερη γνώση, αν μου έρθει θετική απάντηση από CBS θα με συμβούλευες να την αποδεχτώ αν και όπως λες στη Δανία δεν έχει και τόσο μεγάλη επιρροή, με γνώμονα το παγκόσμιο κύρος και με στρατηγική να ψαχτώ και εκτός Δανίας αφού τελειώσω, ή να στραφώ στο τμήμα Διαχείρισης Ενέργειας του Aalborg, που τόσα ακουω και διαβάζω για τους Δανούς και την ενεργειακή τους πολιτική και για τις ΑΠΕ;
    Δεν μπορώ να σου πω τι να διαλέξεις, προφανώς δεν θα αναλάβω την ευθύνη της επιλογής σου Μπορώ ομως να σου εξηγήσω πάνω κάτω τι παίζει και να διαλέξεις τι σου ταιριάζει.

    Για αυτό να ξεκαθαρίσω οτι δεν είπα οτι το CBS δεν έχει τόσο μεγαλη επιρροή στη Δανία, αλλά οτι για να "εξαργυρώσεις" το σημαντικότερο πλεονεκτημα του (οπως και για καθε business school), το οποίο είναι το networking, θα πρέπει να είσαι διατεθιμένος να ενταχθεις στο σύστημα. Το οποιο σημαίνει να μαθεις την γλώσσα: οχι απαραίτητα να είναι η working γλωσσα σου στο τέλος των σπουδών σου, αλλά σε επαγγελματικό επίπεδο να μπορείς να την χρησιμοποιήσεις π.χ. ίσως να εχεις μια 10λεπτη συζήτηση πέρα απο τα κλασσικά "Μενω στη Κοπενχαγη και είμαι απο την Ελλάδα".

    To προγραμμα στο AAU είναι πιο τεχνικό απο ενα μαστερ του CBS, το οποιο σημαίνει οτι μπορείς να κάνεις αυτό που κανουν οι περισσότεροι Έλληνες. Διαλέγουν ενα προγραμμα το οποιο το "βαραίνουν" όσο μπορουν περισσότερο με μαθηματικα επιλογής, επειδή πιστευουν οτι η αγορά εργασίας βασίζεται στη τεχνική γνώση. Βλέπω ομως οτι αυτα τα παιδιά ταλαιπωρούνται λίγο στην αναζήτηση εργασίας και οι περισσότεροι βρίσκουν δουλειές στην επαρχία ή Αγγλία. Ομως δεν έχω γνωρίσει Έλληνες απο CBS για να γνωρίζω την επαγγελματική τους εξέλιξη.

    Σε γενικές γραμμές για να εκμεταλλευτείς οτι σου δίνει το CBS πρέπει να είσαι διατεθιμενος να ενταχθεις, το οποιο ίσως φαίνεται παραξενο σε κάποιους, αλλά μπορεί να αγγίξει ακόμα και στοιχεία της εμφανισης σου... δλδ να ψιλοχιπστεριαστείς Ενω απο το AAU μπορείς να κάνεις ενα κλασσικό μεταπτυχιακό στην ενεργεια το οποίο θα σου δωσει τις τεχνικές βασεις για να βρεις πιο ευκολα δουλεια εκτός Δανίας. Το βασικό είναι να ξεκαθαρίσεις τι θελεις να κάνεις π.χ. το κλασσικό που βλέπεις τον εαυτό σου σε 2 χρόνια μετά την αποφοιτηση σου. Αυτή τη στιγμή εχεις 2 διαφορετικά career tracks μπροστά σου τα οποία μου φαίνονται αρκετά διαφορετικά μεταξύ τους.

  8. #4688
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grlegend Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

    Ανέφερα ότι ενδιαφέρομαι να παραμείνω στη χώρα που θα κάνω το μεταπτυχιακό μου, όχι τόσο γιατί δε γνωρίζω ότι στη σύγχρονη οικονομία δεν υπάρχουν ουσιαστικά σύνορα, απλώς σκέφτομαι ότι εάν ακολουθήσω πχ ένα από τα 2 μεταπτυχιακά στη Δανία που είναι 2ετή προγράμματα, θα μπω στη διαδικασία εκμάθησης της γλώσσας και συστηματικού networking ώστε να είναι πιο εύκολη η αναζήτηση εργασίας στη χώρα (άρα χρόνος+χρήμα που θα ήταν ανούσιο να πάει τζάμπα). Για αυτό ουσιαστικά έχω στοχεύσει σε αυτές τις 2 χώρες (πέρα από την μεγάλη διαφορά στο οικονομικό κομμάτι στα μεταπτυχιακά MBA σε καλά πανεπιστήμια της Μ.Βρετανίας), αφου θεωρώ ότι υπάρχουν καλύτερες προοπτικές, τουλάχιστον στους τομείς που με ενδιαφέρουν.

    Θα ήθελα να σε ρωτήσω μιας και παρατηρώ ότι διαμένεις Κοπεγχάγη και σίγουρα θα έχεις μια ευρύτερη γνώση, αν μου έρθει θετική απάντηση από CBS θα με συμβούλευες να την αποδεχτώ αν και όπως λες στη Δανία δεν έχει και τόσο μεγάλη επιρροή, με γνώμονα το παγκόσμιο κύρος και με στρατηγική να ψαχτώ και εκτός Δανίας αφού τελειώσω, ή να στραφώ στο τμήμα Διαχείρισης Ενέργειας του Aalborg, που τόσα ακουω και διαβάζω για τους Δανούς και την ενεργειακή τους πολιτική και για τις ΑΠΕ;
    Αν είσαι διατεθειμένος να ασχοληθείς σοβαρά με την εκμάθηση της γλώσσας τότε καταλαβαίνω το point σου.
    Κατά πάσα πιθανότητα δε θα σου χρειαστεί αλλά πάντα είναι καλό να μαθαίνεις μια γλώσσα.
    Σε αυτήν την περίπτωση σκέψου με ποια από τις 2 χώρες θα σου άρεσε περισσότερο να δεθείς.
    Διάλεξες τις 2 πιο άσχημες ευρωπαϊκές γλώσσες ακουστικά.

  9. #4689
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NaGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    με το κόστος ζωής για 2 χρόνια στη Δανία θα είσαι στα ίδια χρήματα για δίδακτρα και κόστος ενός χρόνου στην Αγγλία.
    με μόνη σημείωση οτι θα κάνεις μτχ σε management(όπως άλλωστε έχεις επιλέξει στο CBS και όχι MBA.
    απλά το αναφέρω σαν μια επιπλέον επιλογή και όχι σαν αναγκαστικά καλύτερη πρόταση.
    Εξαρτάται απο το το μαστερ στην Αγγλία. Ενα MSc econ / econometrics στο LSE κανει 25,000 GBP. Μου φαίνονται κομματάκι κάμποσα

  10. #4690
    Εγγραφή
    08-10-2006
    Περιοχή
    Utrecht, NL
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    150/15 Mbit/s
    ISP
    Ziggo
    Router
    Cisco EPC 3925
    Δεν το ξέρω το CBS αλλά να ξέρεις ότι πουλάει πολύ το Innovation Management και δεν θα έχεις πρόβλημα να μεταπηδήσεις σε άλλη χώρα. Στη δουλειά μου (ΙΤ consultant) γνωρίζω πολύ κόσμο με τέτοιες σπουδές και γενικά δεν είχαν θέμα να βρουν δουλειά. Ένας συνάδελφος μάλιστα το έκανε το μάστερ Δανία (+ Σκωτία) και ενώ είχε mechanical engineering background και βρήκε εύκολα δουλειά μετά Ολλανδία (είχε και offer από startups).

    Το θέμα είναι ότι μετά μπορεί να δυσκολευτούν λίγο να βρουν το δρόμο τους μιας και δεν έχουν μάθει hard skills και μέχρι να εξειδικευτούν σε κάποιο industry είναι generic business analysts, ενώ κάποιος με τεχνικό προφίλ μπορεί να κάνει κι αυτές τις δουλειές + ο,τι έχει σπουδάσει.

  11. #4691
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Προφανώς η απάντηση είναι "πάρε τους τηλέφωνο" αλλά γνωρίζει κανείς γενικά αν μπορώ σε πρεσβεία / προξενείο να ανανεώσω το ελληνικό μου διαβατήριο και επίσης περίπου πόσο χρόνο παίρνει; Σίγουρα παραπάνω από αν το έκανα Ελλάδα αλλά πόσο περίπου;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #4692
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς η απάντηση είναι "πάρε τους τηλέφωνο" αλλά γνωρίζει κανείς γενικά αν μπορώ σε πρεσβεία / προξενείο να ανανεώσω το ελληνικό μου διαβατήριο και επίσης περίπου πόσο χρόνο παίρνει; Σίγουρα παραπάνω από αν το έκανα Ελλάδα αλλά πόσο περίπου;
    σε πρεσβεία μπορείς, υπολόγισε 2 μήνες το λιγότερο, 3 μήνες για να είσαι μέσα.

  13. #4693
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Μπορείς, αλλά καλή τύχη. Στο προξενείο του Λονδίνου (όταν ήμουν στο Νότο) γίνεται ο κακός χαμός και πρέπει να κλείσεις ραντεβού. Αν σήκωναν τηλέφωνο θα είχαν γκρεμιστεί καμιά 40αριά φούρνοι. Γενικώς «ζήσε Μάη μου». Προσωπικά ανανέωση διαβατηρίου έχω κάνει στην Ελλάδα. Ελπίζω στις Βρυξέλλες τα πράγματα να είναι καλύτερα.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  14. #4694
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Το Λονδίνο φημίζεται για το κακό του προξενείο.

    Σε γενικές γραμμές από προξενείο λογικά πάει/έρχεται με διπλωματικό σάκο κλπ.
    Με ότι σημαίνει αυτό για τους χρόνους καθυστέρησης.

    Ρώτησέ τους επειδή είναι σχετικό το πόσο παίρνει.
    Αν είσαι Ελλάδα, κάντο από Ελλάδα. Κάνεις και μια εξουσιοδότηση και το παραλαμβάνει κάποιος άλλος αντί για σένα.
    Εγώ αυτό έκανα την τελευταία φορά και νομίζω ότι είναι το πιο γρήγορο/απλό.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  15. #4695
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είσαι Ελλάδα, κάντο από Ελλάδα. Κάνεις και μια εξουσιοδότηση και το παραλαμβάνει κάποιος άλλον αντί για σένα.
    Εγώ αυτό έκανα την τελευταία φορά και νομίζω ότι είναι το πιο γρήγορο/απλό.
    ακομα και να μην εισαι ελλαδα
    να ερθεις ελλαδα
    θα σου ερθει πιο φτηνα

Σελ. 313 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 293303308311312313314315318323333 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας