Σελ. 277 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 257267272275276277278279282287297 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.141-4.155 από 8099
  1. #4141
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved


    Καλά βασικά το έκανα για να ξεφορτωθώ το ροζ κ@λόχαρτο, ξέροντας οτι η διαδικασία θελει κατά μέσο ορο ενάμισι μήνα..

    Δεν με επειγει πλέον καθότι βρήκα δουλειά Ελλάδα ενώ ήμουν στο τσακ για μετανάστευση.. Τώρα αν έπραξα σωστά ή οχι θα φανει στην νεκροψα...

  2. #4142
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτα, ειναι πραγματικα καλα νεα!
    Πραγματικα δεν το περίμενα, εννοω οτι η χωρα ειναι και εκτος ΕΕ, αλλα ευτυχως οπως λες, τα μιλανε ολοι!!!
    Cool ο,τι να'ναι πραγματικά.
    Η ένταξη στην ΕΕ διδάσκει και Αγγλικά.

  3. #4143
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    εδω και 10 περιπου μερες οδηγω (το εταιρικο) αμαξι-νεκροφορα (γιατι ειναι στεσιον )
    Δε ξερω αν το εχω γραψει αλλα μενω κεντρο (πιο κεντρο πεθαινεις) βρυξελλες αρα παρκομετρα-κλησεις. Το περιεργο που ειδα ειναι οτι στη γειτονια μου ειναι για παραδειγμα δεσμευμενο για συτημα παρκινγκ 8 με 17.00 (αρα μετα ελευθερα) ενω ενα στενο πιο πανω 8 με 20.00
    Αυριο σαββατο 8α εχω ενα θεμα μιας και δε δουλευω υπαρχει καμμια καβατζα (ξερω για χερμαν ντεμπρου) αλλη υπαρχει;

    επισης για βελγους οδηγους (ιχ) τι να γραψω; τα ξερετε...
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  4. #4144
    Εγγραφή
    14-05-2012
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Brutele
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω και 10 περιπου μερες οδηγω (το εταιρικο) αμαξι-νεκροφορα (γιατι ειναι στεσιον )
    Δε ξερω αν το εχω γραψει αλλα μενω κεντρο (πιο κεντρο πεθαινεις) βρυξελλες αρα παρκομετρα-κλησεις. Το περιεργο που ειδα ειναι οτι στη γειτονια μου ειναι για παραδειγμα δεσμευμενο για συτημα παρκινγκ 8 με 17.00 (αρα μετα ελευθερα) ενω ενα στενο πιο πανω 8 με 20.00
    Αυριο σαββατο 8α εχω ενα θεμα μιας και δε δουλευω υπαρχει καμμια καβατζα (ξερω για χερμαν ντεμπρου) αλλη υπαρχει;

    επισης για βελγους οδηγους (ιχ) τι να γραψω; τα ξερετε...
    Δεν κατάλαβα τι ψάχνεις, πάρκινγκ ελεύθερο;

  5. #4145
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    δυσκολο ε;
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  6. #4146
    Εγγραφή
    14-05-2012
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Brutele
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυσκολο ε;

    Ολίγον, δεν έχω υπόψιν μου κάπου στο κέντρο..

  7. #4147
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.454
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Είσαι γραμμένος στην commune; Αν ναι, τότε απλά πας και παίρνεις κάρτα και δεν πληρώνεις στη γειτονιά σου ή πληρώνεις άπαξ ένα γελοίο ποσό (προ 5ετίας ήταν €10 ετησίως) και παρκάρεις ελεύθερα.

    Επειδή έχεις όμως εταιρικό αμάξι αν δεν απατώμαι θέλεις κάποιο χαρτί από την εταιρεία - ρώτα τους επειδή δεν θυμάμαι
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #4148
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι γραμμένος στην commune; Αν ναι, τότε απλά πας και παίρνεις κάρτα και δεν πληρώνεις στη γειτονιά σου ή πληρώνεις άπαξ ένα γελοίο ποσό (προ 5ετίας ήταν €10 ετησίως) και παρκάρεις ελεύθερα.

    Επειδή έχεις όμως εταιρικό αμάξι αν δεν απατώμαι θέλεις κάποιο χαρτί από την εταιρεία - ρώτα τους επειδή δεν θυμάμαι
    τα διαδικαστικα τα ξερω ομως δε παιζει η λυση καρτα για τους απλους λογους
    1. Οι θεσεις για μονιμους κατοικους στη γειτονια ειναι απειροελαχιστες (ακομα και τις ελευθερες ωρες εκανα 15 να βρω θεση)
    2. Επειδη εχουμε παρομοια ιχ (μονο οι πινακιδες αλλαζουν) τι να δηλωσω αν την αλλη μερα π.χ αλλαζω νεκροφορα συγνωμη ιχ;

    με βλεπω χερμαν ή δελτα και να περνω μετρο, δε βρισκω καμμια αλλη λυση.
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  9. #4149
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Θα πάω Αμστερνταμ για πτυχιακή.
    Έχετε να προτείνετε τίποτα για σπίτια;
    Η εστίες η οτιδήποτε.
    Quality is not an act, it is a habit.

  10. #4150
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Το γύρο της Ευρώπης κάνεις εσύ;
    Ανυπόγραφος

  11. #4151
    Εγγραφή
    14-05-2012
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Brutele
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα διαδικαστικα τα ξερω ομως δε παιζει η λυση καρτα για τους απλους λογους
    1. Οι θεσεις για μονιμους κατοικους στη γειτονια ειναι απειροελαχιστες (ακομα και τις ελευθερες ωρες εκανα 15 να βρω θεση)
    2. Επειδη εχουμε παρομοια ιχ (μονο οι πινακιδες αλλαζουν) τι να δηλωσω αν την αλλη μερα π.χ αλλαζω νεκροφορα συγνωμη ιχ;

    με βλεπω χερμαν ή δελτα και να περνω μετρο, δε βρισκω καμμια αλλη λυση.
    Πού στο κέντρο είσαι;
    Οι κάθετοι δρόμοι στη rue neuve αδειάζουν συχνότατα.
    Πχ στο google maps, rue St-Michel αλλάζουν όλη την ώρα τα παρκαρισμένα αυτοκίνητα, πήγαινα παλιά στο γυμναστήριο εκεί και έχω κρατήσει επαφη με τη γειτονιά, στην ίδια κατάσταση είναι ακόμα.
    Μπορείς να το διακινδυνεύσεις και να παρκάρεις κι εκεί, δεν ελέγχουν τόσο συχνά στην οδό ιδίως από όταν έκλεισαν την anspach. Μην σε πάρω και στο λαιμό μου όμως, ξέρω ότι ελέγχουν σπάνια εκεί, αλλά μπορεί να γκαντεμιάσεις κιόλας.

    Πάνε στον δήμο και ρώτα, δεν μπορεί να είσαι ο μόνος, θα έχουν προνοήσει για παρόμοιες καταστάσεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα διαδικαστικα τα ξερω ομως δε παιζει η λυση καρτα για τους απλους λογους
    1. Οι θεσεις για μονιμους κατοικους στη γειτονια ειναι απειροελαχιστες (ακομα και τις ελευθερες ωρες εκανα 15 να βρω θεση)
    2. Επειδη εχουμε παρομοια ιχ (μονο οι πινακιδες αλλαζουν) τι να δηλωσω αν την αλλη μερα π.χ αλλαζω νεκροφορα συγνωμη ιχ;

    με βλεπω χερμαν ή δελτα και να περνω μετρο, δε βρισκω καμμια αλλη λυση.
    Και Basilique έχει δωρεάν πάρκινγκ, δεν ξέρω αν σε βολεύει εκεί καλύτερα.
    Πίσω από την εκκλησία στο τέλος του πάρκου, δεν πληρώνεις, απέναντι από sacré coeur college, είναι μεγάλο βρίσκεις θέση.

  12. #4152
    Εγγραφή
    08-10-2006
    Περιοχή
    Utrecht, NL
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    150/15 Mbit/s
    ISP
    Ziggo
    Router
    Cisco EPC 3925
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από crypter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πάω Αμστερνταμ για πτυχιακή.
    Έχετε να προτείνετε τίποτα για σπίτια;
    Η εστίες η οτιδήποτε.
    Ο Θεός μαζί σου :P

    Είναι πολύ δύσκολη και επίπονη διαδικασία, αν δικαιούσαι εστία σκέψου το γιατί θα σε γλυτώσει από αρκετά άγχη.
    Βέβαια το να βρεις δωμάτιο σε ωραίο σπίτι είναι πολύ καλύτερο ΙΜΟ αλλά πολύ πολύ δύσκολο αν δεν είσαι κι εδώ.

  13. #4153
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γύρο της Ευρώπης κάνεις εσύ;
    2 χρόνια, 3 χώρες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από doctor_667 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Θεός μαζί σου :P

    Είναι πολύ δύσκολη και επίπονη διαδικασία, αν δικαιούσαι εστία σκέψου το γιατί θα σε γλυτώσει από αρκετά άγχη.
    Βέβαια το να βρεις δωμάτιο σε ωραίο σπίτι είναι πολύ καλύτερο ΙΜΟ αλλά πολύ πολύ δύσκολο αν δεν είσαι κι εδώ.
    Το κοιτάω αλλα χλωμό γενικά να βρώ εστία. Απο οτι βλέπω σε sites με αγγελίες υπάρχουν μερικά που είναι γύρω στα 400-450 τον μήνα. Δεν με νοιάζει αν είναι με συγκατοίκηση η όχι αρκεί να έχω δικό μου δωμάτιο.
    Αυτό που με δυσκολεύει είναι οτι πρέπει να είμαι και εγώ εκεί για να κάνω visit στα σπίτια. Δεν ξέρω πως να το οργανώσω.

    Βρήκα και αυτό που με βολεύει full για εξάμηνο αλλα θα προτιμούσα κάτι πιο φθηνό. Είναι worst case option.
    http://hoteljansen.nl/rooms-rates/short-stay/
    Quality is not an act, it is a habit.

  14. #4154
    Εγγραφή
    19-04-2008
    Μηνύματα
    456
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2333/956
    ISP
    Forthnet
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 41.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καπου ειχε γραφτει για HR ερωτησεις.
    Η Apple θεωρείται μία από τις πιο απαιτητικές και συναρπαστικές εταιρείες για να δουλεύει κανείς, οπότε δεν αποτελεί έκπληξη ότι δεν είναι καθόλου εύκολο να πιάσεις δουλειά εκεί.

    Όπως το Facebook και άλλες μεγάλες εταιρείες κάνουν πολλές τεχνικές ερωτήσεις που βασίζονται στην προηγούμενη επαγγελματική εμπειρία και κάποιους γρίφους.

    Το Glasdoor έδωσε στη δημοσιότητα μερικές από τις πιο δύσκολες ερωτήσεις που γίνονται στους υποψήφιους κατά τη διάρκεια των συνεντεύξεων για μια θέση εργασίας στην Apple.

    Ορίστε μερικές από αυτές τις ερωτήσεις, όπως τις έχει καταγράψει το Time Magazine.

    1. Εξηγήστε σε ένα 8χρονο παιδί τι είναι ένα modem/router και τις λειτουργίες του.

    2. Ποιος είναι ο καλύτερός σας φίλος;

    3. Εάν είχατε 2 αβγά και θέλατε να εξακριβώσετε από ποιο ύψος μπορείτε να ρίξετε ένα αβγό χωρίς να σπάσει, πώς θα το κάνατε;

    4. Περιγράψτε ένα ενδιαφέρον πρόβλημα και πως το λύσατε.

    5. Πόσα παιδιά γεννιούνται κάθε μέρα;

    6. Έχετε 100 νομίσματα σε ένα τραπέζι. Τα 10 δείχνουν την «κορώνα» και τα 90 τα «γράμματα». Δεν μπορείτε να τα ακουμπήσετε, να τα δείτε, ούτε και να βρείτε με άλλο τρόπο αν είναι κορώνα ή γράμματα. Χωρίστε τα νομίσματα σε δύο στοίβες, έτσι ώστε να υπάρχει ίσος αριθμός από κορώνες και γράμματα σε κάθε στοίβα.

    7. Περιγράψτε τον εαυτό σας. Τι σας ενθουσιάζει;

    8. Εάν σε προσλάβουμε, πάνω σε τι θα ήθελες να δουλέψεις;

    9. Υπάρχουν τρία κουτιά. Το ένα περιέχει μήλα, το άλλο πορτοκάλια και το τρίτο περιέχει πορτοκάλια και μήλα. Στα κουτιά έχουν μπει λάθος ταμπέλες και καμία από τις ταμπέλες δεν δείχνει το σωστό περιεχόμενο των κουτιών. Ανοίγοντας μόνο ένα κουτί και χωρίς να κοιτάξεις μέσα, μπορείς να βγάλεις μόνο ένα φρούτο. Κοιτώντας μόνο αυτό το φρούτο, πώς μπορείτε να βάλετε τις σωστές ταμπέλες στα κουτιά;

    10. Σενάριο: Έχετε ένας θυμωμένο πελάτη που περιμένει για βοήθεια εδώ και 20 λεπτά και φωνάζει ότι θα πάει απέναντι στη Microsoft για να αγοράσει κομπιούτερ. Τι κάνετε;

    11. Μπορείτε να αναλύσετε το κόστος για αυτό το στιλό;

    12. Ένας άντρας καλεί στο τηλεφωνικό κέντρο και έχει έναν υπολογιστή τόσο παλιό που είναι σαν να έχει τούβλο. Τι κάνετε;

    13. Είστε έξυπνος;

    14. Ποιες είναι οι αποτυχίες σας και τι έχετε μάθει από αυτές;

    15. Έχετε διαφωνήσει με την απόφαση που έχει πάρει κάποιος προϊστάμενός σας και πως χειριστήκατε αυτή τη διαφωνία;

    16. Πείτε μου κάτι που κάνατε στη ζωή σας και είστε περήφανοι;

    17. Γιατί να σας προσλάβουμε;

    18. Είστε δημιουργικός; Πείτε μου κάτι δημιουργικό που έχετε σκεφτεί;

    19. Περιγράψτε μία εμπειρία που σας έκανε να νιώσετε ταπεινοί.

    20. Τι είναι πιο σημαντικό: να λύσετε το πρόβλημα ενός πελάτη ή να δημιουργήσετε μία θετικά αγοραστική εμπειρία για αυτόν;

    21. Φαίνεστε πολύ θετικός. Τι μπορεί να σας χαλάσει τη διάθεση;

    22. Τι σας φέρνει εδώ σήμερα;

    23. Δείξτε μου πως θα δείχνατε σε έναν πελάτη ότι είστε πρόθυμοι να τον βοηθήσετε, χρησιμοποιώντας μόνο την φωνή σας.

    24. Ποια ήταν η καλύτερη μέρα που είχατε στην δουλειά τα τελευταία 4 χρόνια και ποια η χειρότερη;

    25. Πώς θα ελέγχατε αν λειτουργεί μία τοστιέρα;

    26. Τι θα θέλατε να κάνετε σε 5 χρόνια από τώρα;

    27. Πώς θα τεστάρατε την αγαπημένη σας εφαρμογή;

    28. Γιατί θέλετε να γίνετε μέλος της Apple και τι θα σας λείψει από την τωρινή σας δουλειά αν σας προσλάβουμε;

    29. Όταν μπαίνετε ως πελάτης μέσα σε ένα κατάστημα της Apple, τι παρατηρείτε και πως νιώθετε;

  15. #4155
    Εγγραφή
    08-10-2006
    Περιοχή
    Utrecht, NL
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    150/15 Mbit/s
    ISP
    Ziggo
    Router
    Cisco EPC 3925
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από crypter Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 χρόνια, 3 χώρες.



    Το κοιτάω αλλα χλωμό γενικά να βρώ εστία. Απο οτι βλέπω σε sites με αγγελίες υπάρχουν μερικά που είναι γύρω στα 400-450 τον μήνα. Δεν με νοιάζει αν είναι με συγκατοίκηση η όχι αρκεί να έχω δικό μου δωμάτιο.
    Αυτό που με δυσκολεύει είναι οτι πρέπει να είμαι και εγώ εκεί για να κάνω visit στα σπίτια. Δεν ξέρω πως να το οργανώσω.

    Βρήκα και αυτό που με βολεύει full για εξάμηνο αλλα θα προτιμούσα κάτι πιο φθηνό. Είναι worst case option.
    http://hoteljansen.nl/rooms-rates/short-stay/
    https://kamernet.nl/ δες κυρίως για δωμάτια, πρέπει να αγοράσεις credits για αν μπορείς να απαντήσεις, αλλά είναι αυτό που χρησιμοποιούν και οι Ολλανδοί. Προσοχή στις απάτες μόνο, ποτέ μην στείλεις τίποτα λεφτά σε όποιον λέει ότι λείπει και ότι θα σου στείλει τα κλειδιά και άλλα τέτοια.

    Επίσης ψάξε για γκρουπ στο facebook τύπου Rooms in Amsterdam, δεν ξέρω συγκεκριμένα για Άμστερνταμ να σου πω αλλά δεν θα έιναι δύσκολο να βρεις.

Σελ. 277 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 257267272275276277278279282287297 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας