Σελ. 533 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 513523528531532533534535538 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.981-7.995 από 8099
  1. #7981
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPT1987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    Μετακομίζω Ελλάδα μετά από 9 χρόνια εργασίας στη Γερμανία.
    Συμφώνησα με το αφεντικό μου να συνεχίσω να δουλεύω στο γραφείο του ως remote.

    Τίθονται τα εξής ερωτήματα περι φορολογικής κατοικίας:

    1) Μένω δηλωμένος τους πρωτους μηνες, πληρώνοντας εισφορές στη Γερμανία, δουλεωντας απο Ελλάδα. Διαβασα οτι δεν ειναι νόμιμο για μεγαλο χρονικο διαστημα.
    Μπορώ να παραμείνω υπαλληλος του και να πληρωνω εισφορες στο μελλον Ελλάδα, αντί Γερμανία?

    2) Δημιουργώ εταιρεία με έδρα την Ελλάδα με μοναδικό υπάλληλο εμένα.
    (Παροχής υπηρεσιών). Τι παίζει με φορολογία , ασφαλειες, κτλ? Σε τι ποσοστό περίπου να υπολογίζω επί του συνολικού εισοδήματος?

    Και στα 2 σεναρια , το αφεντικο μου ειναι σύμφωνο.

    Ευχαριστώ εκ των προτερων.
    Tελικά ποιο σενάριο διάλεξες;
    Και τι φόρος αναλογεί σε κάθε περίπτωση;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  2. #7982
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Προτείνω να συνεχίσετε στο άλλο νήμα με την επιστροφή στην Ελλάδα για να μη χαθεί η πληροφορία για όποιον μπορεί να την χρειαστεί.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  3. #7983
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Μου πρότειναν εργασία στις Βρυξέλλες στο IT κομμάτι για διαχείριση κτιρίου που υπάγεται στην ΕΕ στο κέντρο της πόλης. Δεν έχω μιλήσει πλήρως μαζί τους ακόμη αλλά προσφέρουν 350€ μικτά τη μέρα ως freelance ή με σύμβαση εργασίας. Τι γνώμη έχετε οι ήδη ξενιτεμένοι;

  4. #7984
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από treli@ris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου πρότειναν εργασία στις Βρυξέλλες στο IT κομμάτι για διαχείριση κτιρίου που υπάγεται στην ΕΕ στο κέντρο της πόλης. Δεν έχω μιλήσει πλήρως μαζί τους ακόμη αλλά προσφέρουν 350€ μικτά τη μέρα ως freelance ή με σύμβαση εργασίας. Τι γνώμη έχετε οι ήδη ξενιτεμένοι;
    Τα καθαρά έχουν σημασία.
    Έχεις ψάξει καθόλου έξοδα διαβίωσης;
    Γνωστό που είχα εκεί δουλευε σε κάποιο Ευρωπαϊκό Κυβερνητικό σχήμα με 6-7.000€ καθαρά και ήταν καλά.
    Εσύ μιλάς για 10.500€ μικτά. Μακάρι να είσαι κοντά.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  5. #7985
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Προφανώς τα καθαρά ενδιαφέρουν τον καθένα μας, αλλά κανένας εργοδότης δεν προσφέρει καθαρά, δεν μπορούν να ξέρουν τη φορολογική κλίμακα του καθενός. Μόνο για μικτά μιλάνε.

  6. #7986
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από treli@ris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου πρότειναν εργασία στις Βρυξέλλες στο IT κομμάτι για διαχείριση κτιρίου που υπάγεται στην ΕΕ στο κέντρο της πόλης. Δεν έχω μιλήσει πλήρως μαζί τους ακόμη αλλά προσφέρουν 350€ μικτά τη μέρα ως freelance ή με σύμβαση εργασίας. Τι γνώμη έχετε οι ήδη ξενιτεμένοι;
    Εξαρτάται. Π.χ. μόνος ή με οικογένεια θα πας εκεί? Ποια η διάρκεια του συμβολαίου?
    Υπογραφή

  7. #7987
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρτάται. Π.χ. μόνος ή με οικογένεια θα πας εκεί? Ποια η διάρκεια του συμβολαίου?
    Για αρχή μόνος, η οικογένεια αυτή τη στιγμή δύσκολα να ακολουθήσει. Το συμβόλαιο είναι long term με πιθανότητα ανανέωσης.

    Απ'όσο έψαξα στο ίντερνετ αν ισχύει βέβαια, η φορολόγηση είναι κοντά στο 50% αλλά δε ξέρω αν αυτό είναι μόνο για μόνιμους κατοίκους ή και για αυτούς που πάνε για δουλειά.

  8. #7988
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από treli@ris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου πρότειναν εργασία στις Βρυξέλλες στο IT κομμάτι για διαχείριση κτιρίου που υπάγεται στην ΕΕ στο κέντρο της πόλης. Δεν έχω μιλήσει πλήρως μαζί τους ακόμη αλλά προσφέρουν 350€ μικ350*20*11/14*0.5τά τη μέρα ως freelance ή με σύμβαση εργασίας. Τι γνώμη έχετε οι ήδη ξενιτεμένοι;
    Αν θα έρθεις στο Βέλγιο να ζήσεις, 350 daily rate για freelance ειναι για κλάματα και γενικά δυσκολα θα βγείς. Πολύ χοντρικά να το υπολογίσεις ως εξής
    DR*20*11/14*50% => 2750 το μήνα καθαρά αλλά η εταιρεία σου μάλλον θα πρέπει να σου δώσει αυτοκινητο και διάφορα άλλα εξοδα κτλ κτλ στο απλό μοντέλο frelancing
    Γενικά κάτω από 500 δεν βλέπω εύκολα freelance daily rates στο Βέλγιο.

    Πρόσφατα ένας φίλος έκανε ίδια εμπλοκή αλλά δουλεύει εξαποστάσεως από Τρίκαλα συνεπώς για αυτόν σουπερ. Όπως τον είχα προειδοποιήση, και θα το πω και σε σένα, για να ειναι τόσο χαμηλά, μάλλον έχει 2 ή 3 μεσάζοντες μεταξύ του "εργοδότη" και εσένα.

    Βέβαια εξαρτάται τι IT δουλειά κάνεις. Πάντως για IT support αν πάρεις μισθωτός 2500 καθαρά χ 14 τότε μια χαρά είσαι.

    Γενικά αν δεν θες να μείνεις Βρυξέλες, πιστεύω με ζόρια και με λίγα ταξίδια βγαίνεις με 2Κ καθαρά το μήνα.

  9. #7989
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θα έρθεις στο Βέλγιο να ζήσεις, 350 daily rate για freelance ειναι για κλάματα και γενικά δυσκολα θα βγείς. Πολύ χοντρικά να το υπολογίσεις ως εξής
    DR*20*11/14*50% => 2750 το μήνα καθαρά αλλά η εταιρεία σου μάλλον θα πρέπει να σου δώσει αυτοκινητο και διάφορα άλλα εξοδα κτλ κτλ στο απλό μοντέλο frelancing
    Γενικά κάτω από 500 δεν βλέπω εύκολα freelance daily rates στο Βέλγιο.

    Πρόσφατα ένας φίλος έκανε ίδια εμπλοκή αλλά δουλεύει εξαποστάσεως από Τρίκαλα συνεπώς για αυτόν σουπερ. Όπως τον είχα προειδοποιήση, και θα το πω και σε σένα, για να ειναι τόσο χαμηλά, μάλλον έχει 2 ή 3 μεσάζοντες μεταξύ του "εργοδότη" και εσένα.

    Βέβαια εξαρτάται τι IT δουλειά κάνεις. Πάντως για IT support αν πάρεις μισθωτός 2500 καθαρά χ 14 τότε μια χαρά είσαι.

    Γενικά αν δεν θες να μείνεις Βρυξέλες, πιστεύω με ζόρια και με λίγα ταξίδια βγαίνεις με 2Κ καθαρά το μήνα.
    Πώς πήγες από τα 7350€ μικτά στα 2750€ καθαρά;;
    Πάντως με 2700€ καθαρά ούτε Λεμεσό δεν θα πρότεινα σε ΙΤ επαγγελματία να έρθει για δουλειά.
    Όχι να πάει στις Βρυξέλλες
    Δε νομίζω ότι είναι τόσο χάλια ο καθαρός μισθός όσο υπολογισες.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #7990
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς πήγες από τα 7350€ μικτά στα 2750€ καθαρά;;
    Πάντως με 2700€ καθαρά ούτε Λεμεσό δεν θα πρότεινα σε ΙΤ επαγγελματία να έρθει για δουλειά.
    Όχι να πάει στις Βρυξέλλες
    Δε νομίζω ότι είναι τόσο χάλια ο καθαρός μισθός όσο υπολογισες.
    Το 11 δια 14 είναι η αναλογία προς 14 μήνες μισθό δεδομένου ότι ένα μήνα (20 μέρες) θα πάρεις άδεια. Για να συγκρίνονται ίδια περίπου φρούτα για το Βέλγιο. Και χοντρικά 50% φόρο.

  11. #7991
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 11 δια 14 είναι η αναλογία προς 14 μήνες μισθό δεδομένου ότι ένα μήνα (20 μέρες) θα πάρεις άδεια. Για να συγκρίνονται ίδια περίπου φρούτα για το Βέλγιο. Και χοντρικά 50% φόρο.
    Δηλαδή παίρνεις στάνταρ ότι δεν υπάρχει πληρωμένη άδεια;
    Δεν ξέρω πώς δουλεύετε εκεί στο Βέλγιο, πάντως από μενα και από άλλους γνωστούς που δουλεύουμε φουλ remotely, έχουμε 24+ μέρες πληρωμένη άδεια συν public holidays. Σύνολο πάνω από 35 μέρες άδεια πληρωμένη.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #7992
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή παίρνεις στάνταρ ότι δεν υπάρχει πληρωμένη άδεια;
    Δεν ξέρω πώς δουλεύετε εκεί στο Βέλγιο, πάντως από μενα και από άλλους γνωστούς που δουλεύουμε φουλ remotely, έχουμε 24+ μέρες πληρωμένη άδεια συν public holidays. Σύνολο πάνω από 35 μέρες άδεια πληρωμένη.
    Ναι το παίρνω δεδομένο για free lancing στο βέλγιο. Πληρώνεσαι με την μέρα. Αν θες παίρνεις λιγότερη η περισσότερη άδεια μέσα σε κάποια πλαίσια που ορίζει το συμβόλαιο.
    Τώρα δεν ξέρω για τις περιπτώσεις που λες γιατί έχω και εγώ αντίστοιχους γνωστούς Ελλάδα αλλά σε μια περίπτωση, το καθεστώς τουλάχιστον για την εταιρεία ήταν υπάλληλος με κάποια ενδιάμεση εταιρεία για το τοπικό payroll. Στην προηγούμενη μου θέση, ουσιαστικά διαχειριζόμουν κάποιους full remote από πχ Ρουμανία και ήταν όπως το περιγράφω.

    Όπως και να έχει, το μικτό ετήσιο μετράει. Απλά, ειναι κάτι που πρέπει να λογαριάζει κανείς όταν ακούει Χ την μέρα για να μην υπάρχουν εκπλήξεις. Αν έχεις κερδίσει το λαχείο τότε σουπερ. Συνήθως όμως δεν το έχεις κερδίσει και τουλάχιστον για το Βέλγιο που ρωτήθηκε δεν έχω ακούσει διαφορετικά.

  13. #7993
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το παίρνω δεδομένο για free lancing στο βέλγιο. Πληρώνεσαι με την μέρα. Αν θες παίρνεις λιγότερη η περισσότερη άδεια μέσα σε κάποια πλαίσια που ορίζει το συμβόλαιο.
    Τώρα δεν ξέρω για τις περιπτώσεις που λες γιατί έχω και εγώ αντίστοιχους γνωστούς Ελλάδα αλλά σε μια περίπτωση, το καθεστώς τουλάχιστον για την εταιρεία ήταν υπάλληλος με κάποια ενδιάμεση εταιρεία για το τοπικό payroll. Στην προηγούμενη μου θέση, ουσιαστικά διαχειριζόμουν κάποιους full remote από πχ Ρουμανία και ήταν όπως το περιγράφω.

    Όπως και να έχει, το μικτό ετήσιο μετράει. Απλά, ειναι κάτι που πρέπει να λογαριάζει κανείς όταν ακούει Χ την μέρα για να μην υπάρχουν εκπλήξεις. Αν έχεις κερδίσει το λαχείο τότε σουπερ. Συνήθως όμως δεν το έχεις κερδίσει και τουλάχιστον για το Βέλγιο που ρωτήθηκε δεν έχω ακούσει διαφορετικά.
    Βασικά λάθος η χρήση χώρας.
    Ο remote worker είναι remote worker. Το πού έχεις βάση δεν καθορίζει το συμβόλαιο που κάνεις. Είναι θέμα διαπραγμάτευσης. Και κανένα λαχείο. Επειδή δεν το γνωρίζεις εσύ ή ο κύκλος σου δε σημαίνει ότι δε γίνεται από αρκετό κόσμο.
    Και μάθε ότι υπάρχουν και πολλές εταιρείες που δίνουν unlimited paid days σε freelancers. Ξέρω ότι κάποιες Αγγλικές εταιρίες το κάνουν, όπως και κάποιες από Μάλτα και σίγουρα θα υπάρχουν και αλλού.

    Και όχι δε μετράει το μικτό ετήσιο. Αφού δεν πληρώνω ΦΠΑ σαν εργαζόμενος σε ξένη χώρα, ούτε με ενδιαφέρει το μικτό, ούτε πάνω στο συμβόλαιό μου φαίνεται. Αυτ'α ισχύουν τουλάχιστον για freelancer σε άλλη χώρα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  14. #7994
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από treli@ris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου πρότειναν εργασία στις Βρυξέλλες στο IT κομμάτι για διαχείριση κτιρίου που υπάγεται στην ΕΕ στο κέντρο της πόλης. Δεν έχω μιλήσει πλήρως μαζί τους ακόμη αλλά προσφέρουν 350€ μικτά τη μέρα ως freelance ή με σύμβαση εργασίας. Τι γνώμη έχετε οι ήδη ξενιτεμένοι;
    Τα 350€ τη μέρα είναι 350 μόνο για κάθε μέρα που θα δουλέψεις ή πχ ο μηνιαίος μισθός είναι 350 x 30;

  15. #7995
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά λάθος η χρήση χώρας.
    Ο remote worker είναι remote worker. Το πού έχεις βάση δεν καθορίζει το συμβόλαιο που κάνεις. Είναι θέμα διαπραγμάτευσης. Και κανένα λαχείο. Επειδή δεν το γνωρίζεις εσύ ή ο κύκλος σου δε σημαίνει ότι δε γίνεται από αρκετό κόσμο.
    Και μάθε ότι υπάρχουν και πολλές εταιρείες που δίνουν unlimited paid days σε freelancers. Ξέρω ότι κάποιες Αγγλικές εταιρίες το κάνουν, όπως και κάποιες από Μάλτα και σίγουρα θα υπάρχουν και αλλού.

    Και όχι δε μετράει το μικτό ετήσιο. Αφού δεν πληρώνω ΦΠΑ σαν εργαζόμενος σε ξένη χώρα, ούτε με ενδιαφέρει το μικτό, ούτε πάνω στο συμβόλαιό μου φαίνεται. Αυτ'α ισχύουν τουλάχιστον για freelancer σε άλλη χώρα.
    Εντάξει καλά τώρα. Whatever και βαριέμαι να ασχοληθώ. Αλλωστε ιστορία λέει ότι δεν έχει νόημα. Έτσι πάντως αν υπάρχει άλλη φωνή μέσα εκτός από την δική σου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από treli@ris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου πρότειναν εργασία στις Βρυξέλλες στο IT κομμάτι για διαχείριση κτιρίου που υπάγεται στην ΕΕ στο κέντρο της πόλης. Δεν έχω μιλήσει πλήρως μαζί τους ακόμη αλλά προσφέρουν 350€ μικτά τη μέρα ως freelance ή με σύμβαση εργασίας. Τι γνώμη έχετε οι ήδη ξενιτεμένοι;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από treli@ris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αρχή μόνος, η οικογένεια αυτή τη στιγμή δύσκολα να ακολουθήσει. Το συμβόλαιο είναι long term με πιθανότητα ανανέωσης.

    Απ'όσο έψαξα στο ίντερνετ αν ισχύει βέβαια, η φορολόγηση είναι κοντά στο 50% αλλά δε ξέρω αν αυτό είναι μόνο για μόνιμους κατοίκους ή και για αυτούς που πάνε για δουλειά.
    Τοπική δουλειά ως freelancer. Just saying. Και αν βρεις στο Βέλγιο freelance που να πληρώνεται τις μέρες που δεν δουλεύει τότε λαχείο.

    Υπόψιν υπάρχουν ορισμένοι που δουλεύουν με το μηνιάτικό εγγυημένο αλλά συζητάμε για 150-200 χαμηλότερα την μέρα.

    - - - Updated - - -

    treli@ris μένω βέλγιο και ξέρω πολύ καλά το υπολληλική και αρκετά καλά το freelance σε διαφορά επίπεδα. Θα σου πέσουν σαγόνια αν καταλάβεις τι κάνουν και επί της ουσασίας το κάνουν πια και στην Ελλάδα.

    Ότι θες στείλε μήνυμα γιατι η χωρίς λόγο και αιτία αντιπαράθεση και επίθεση κουράζει.

Σελ. 533 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 513523528531532533534535538 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας