Σελ. 526 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 506516521524525526527528531536 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.876-7.890 από 8099
  1. #7876
    Εγγραφή
    07-07-2012
    Περιοχή
    ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελλαδα ναι, η αγορα ανοιγει αργα μεν σταθερα δε, κι οι μισθοι σοβαρων θεσεων ακολουθουν μια ταση.
    Στο δημοσιο οχι, οχι και παλι οχι, αυτοκτονια, καταδικαζεις τον εαυτο σου σε στασιμοτητα.
    Ισχύει. Την πάτησα κι εγώ με τον διορισμό μου. Τότε όμως που δεν είχα άλλες ευκαιρίες το αποδέχθηκα. Δεν το περιέμενα είναι η αλήθεια. Δούλευα σε τηλεφωνικό κέντρο ως ADSL support για πελάτες ΟΤΕ τότε. Περιέργως όταν με πήρε η μάνα μου τηλ ότι διορίστηκα σαν εκπαιδευτικός δεν πέταξα από την χαρά μου. Ήξερα ότι έπρεπε να πάω από περιοχή σε περιοχή να μαζέψω μόρια, να ξοδέψω λεφτά και να μην μείνει τίποτα στην άκρη. Άντεξα 15 χρόνια στην εκπαίδευση έχοντας χάσει 10άδες χιλιάδες ευρώ σε ενοίκια, μετακινήσεις, μετακομίσεις, λογαριασμούς 2 σπιτιών. Επίσης διαπίστωσα ότι δεν υπήρχε σοβαρή μισθολογική εξέλιξη. Ήρθε και η κρίση και ο μισθός έκανε βουτιά 400 ευρώ, φέρνοντας με σε δύσκολη θέση γιατί εκτός των εξόδων είχα και το βάρος δανείων της μικρομεσαίας επιχείρησης της μάνας μου που έκλεισε και του στεγαστικού μιας και αναγκαστήκαμε να πάρουμε σπίτι, διότι ο πατέρας μου ήθελε να έχει το δικό του.

    Φίλος, security officer στο Δημόσιο ψάχνει εναγωνίως στέλνοντας βιογραφικά παντού κι έχοντας cv με πολλές πιστοποιήσεις CISCO, Microsoft, αλλά δεν μπορεί να βρει δουλειά στον ιδιωτικό τομέα. Κάποιες εταιρείες τον κρίνουν ως overqualified και κάποιες άλλες είτε του δίνουν λίγα είτε του λένε ότι του έχουν θέση δεσμευμένη αλλά όταν τους ζητάει να του στείλουν το συμβόλαιο να το δει πριν υπογράψει , εξαφανίζονται.

  2. #7877
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.220
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vigor12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύει. Την πάτησα κι εγώ με τον διορισμό μου. Τότε όμως που δεν είχα άλλες ευκαιρίες το αποδέχθηκα. Δεν το περιέμενα είναι η αλήθεια. Δούλευα σε τηλεφωνικό κέντρο ως ADSL support για πελάτες ΟΤΕ τότε. Περιέργως όταν με πήρε η μάνα μου τηλ ότι διορίστηκα σαν εκπαιδευτικός δεν πέταξα από την χαρά μου. Ήξερα ότι έπρεπε να πάω από περιοχή σε περιοχή να μαζέψω μόρια, να ξοδέψω λεφτά και να μην μείνει τίποτα στην άκρη. Άντεξα 15 χρόνια στην εκπαίδευση έχοντας χάσει 10άδες χιλιάδες ευρώ σε ενοίκια, μετακινήσεις, μετακομίσεις, λογαριασμούς 2 σπιτιών. Επίσης διαπίστωσα ότι δεν υπήρχε σοβαρή μισθολογική εξέλιξη. Ήρθε και η κρίση και ο μισθός έκανε βουτιά 400 ευρώ, φέρνοντας με σε δύσκολη θέση γιατί εκτός των εξόδων είχα και το βάρος δανείων της μικρομεσαίας επιχείρησης της μάνας μου που έκλεισε και του στεγαστικού μιας και αναγκαστήκαμε να πάρουμε σπίτι, διότι ο πατέρας μου ήθελε να έχει το δικό του.

    Φίλος, security officer στο Δημόσιο ψάχνει εναγωνίως στέλνοντας βιογραφικά παντού κι έχοντας cv με πολλές πιστοποιήσεις CISCO, Microsoft, αλλά δεν μπορεί να βρει δουλειά στον ιδιωτικό τομέα. Κάποιες εταιρείες τον κρίνουν ως overqualified και κάποιες άλλες είτε του δίνουν λίγα είτε του λένε ότι του έχουν θέση δεσμευμένη αλλά όταν τους ζητάει να του στείλουν το συμβόλαιο να το δει πριν υπογράψει , εξαφανίζονται.
    Ο φίλος σου να κοιτάξει και στο https://startuppirate.gr/jobs διότι σχεδόν όλες οι εταιρείες εκεί είναι "late stage startup" σοβαρές.

    Επίσης, δημοσιεύτηκε χτες το Greek Startup Compensation Report 2022 το οποίο θα δώσει μια εικόνα σε όποιον είναι περίεργος για το τι μισθολογικό εύρος παίζει σε διάφορες "forward thinking" εταιρείες. Δεν αφορά "άφραγκες" startup.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  3. #7878
    Εγγραφή
    07-07-2012
    Περιοχή
    ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φίλος σου να κοιτάξει και στο https://startuppirate.gr/jobs διότι σχεδόν όλες οι εταιρείες εκεί είναι "late stage startup" σοβαρές.

    Επίσης, δημοσιεύτηκε χτες το Greek Startup Compensation Report 2022 το οποίο θα δώσει μια εικόνα σε όποιον είναι περίεργος για το τι μισθολογικό εύρος παίζει σε διάφορες "forward thinking" εταιρείες. Δεν αφορά "άφραγκες" startup.
    Σε ευχαριστώ πολύ για την διάθεσή σου να δώσεις σημαντικές πληροφορίες. θα του μεταφέρω τα links που ανέφερες.

  4. #7879
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ashtaroth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το P60 δείχνει το εισόδημα απο μισθωτή εργασία και το φόρο που πλήρωσες
    Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες .Οπότε πάνω σε αυτό πηγές και σου έβαλαν σφραγίδα Χάγης και μετά σου πιστώθηκε κανονικά ο φόρος που κατέβαλλες UK , έτσι?Δεν χρειάστηκε κάποια υπογραφή απ' όσο φαντάζομαι από τον εργοδότη σου πάνω στο P60...λογικά υπογραφή από solicitor και μετά κατευθείαν για σφραγίδα ?

    Ευχαριστώ προκαταβολικά φίλε μου.

  5. #7880
    Εγγραφή
    25-07-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από diegoeternal10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -



    Αρχικά σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες .Οπότε πάνω σε αυτό πηγές και σου έβαλαν σφραγίδα Χάγης και μετά σου πιστώθηκε κανονικά ο φόρος που κατέβαλλες UK , έτσι?Δεν χρειάστηκε κάποια υπογραφή απ' όσο φαντάζομαι από τον εργοδότη σου πάνω στο P60...λογικά υπογραφή από solicitor και μετά κατευθείαν για σφραγίδα ?

    Ευχαριστώ προκαταβολικά φίλε μου.
    Καλύτερα να μιλήσεις με ένα λογιστή. Εγω δεν έκανα τίποτα απο αυτά. Νομίζω με βάση το P60 δηλώνεις τα έσοδα και το φόρο που πλήρωσες, δεν μου ζητήθηκε απο το λογιστή να μεταφράσω κάτι.

  6. #7881
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι σχετικά εύκολο όταν είσαι άνδρας. Κακά τα ψέματα, την προστασία και γενικά άνεση που έδινε το δημόσιο στην γυναίκα το έκανε μονόδρομο. Ξέρουμε άλλωστε και πόσο "συναδερφικοι" είναι οι Έλληνες εργοδότες. Δεν ξέρω τώρα πως είναι. Σίγουρα είχε χαλάσει η φάση το 11 όταν έφευγα αλλά και τα αφεντικά στον ΙΤ είχαν γίνει ακόμα πιο να μην πω.

    Επίσης, εξαρτάται και το ποσό γατονι και ψηλά μπορείς να φτάσεις στον ιδιωτικό τομέα. Δεν μπορούν όλοι και δεν θέλουν όλοι.

    Τα γράφω αυτά γιατί αυτές οι τοποθετήσεις είναι πάντα από παρόμοια άτομα που όμως δεν εκπροσωπούν την πλειοψηφία. Τα κοινά χαρακτηριστικά είναι ικανότητα, φιλοδοξία και σε κάποιο βαθμό θέληση να θυσιάσουν την υγεία τους για την δουλειά. Ξέρω την ιστορία σου και δεν το γράφω για σένα αυτό το μήνυμα. Απλά έχω μάθει να κοιτάζω την μη ελίτ που συνήθως φωνάζει και λιγότερο σε αυτά τα ζητήματα.
    Κατανοώ τι λες απλά θα πω ότι δε θεωρώ τον εαυτό μου ελίτ, (όχι ελιτιστή), απλά κάποιο που προσπαθει να κάνει ότι μπορεί στα πλαίσια της αξιοπρέπειας.
    .

    Τη καλημέρα μου.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #7882
    Εγγραφή
    07-07-2012
    Περιοχή
    ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα των ελληνικών πανεπιστημίων είναι ότι διδάσκουν θεωρία και όχι πρακτική γνώση. Άντε στην πτυχιακή σου να πάρεις και κανένα skill όπως λέτε.
    Πριν 5-6 χρόνια μιλούσα για ένα μικρό διάστημα με 1 δισεκατομμυριούχο ΙνδοΑμερικανο που είναι χρηματιστής στην Αμερική και μου έλεγε κάτι που μου έκανε εντύπωση. Του έρχονταν απόφοιτοι από το Harvard University Department of Economics που δεν τους έκοβε και πολύ το μυαλό στα χρηματοοικονομικά.

  8. #7883
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.102
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vigor12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν 5-6 χρόνια μιλούσα για ένα μικρό διάστημα με 1 δισεκατομμυριούχο ΙνδοΑμερικανο που είναι χρηματιστής στην Αμερική και μου έλεγε κάτι που μου έκανε εντύπωση. Του έρχονταν απόφοιτοι από το Harvard University Department of Economics που δεν τους έκοβε και πολύ το μυαλό στα χρηματοοικονομικά.
    Πώς το συνδέεις αυτό με το μήνυμα μου;

  9. #7884
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.593
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vigor12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν 5-6 χρόνια μιλούσα για ένα μικρό διάστημα με 1 δισεκατομμυριούχο ΙνδοΑμερικανο που είναι χρηματιστής στην Αμερική και μου έλεγε κάτι που μου έκανε εντύπωση. Του έρχονταν απόφοιτοι από το Harvard University Department of Economics που δεν τους έκοβε και πολύ το μυαλό στα χρηματοοικονομικά.
    Και εγώ όταν έμενα πριν πολλά χρόνια στη Γενεύη ως intern και έκανα παρέα με διάφορους interns (επειδή όλοι είχαμε βρει τη δουλειά μέσω της AIESEC) θυμάμαι ήταν μια Ισπανίδα που δούλευε σε κάποιο fund και ήταν πως να το πω, όχι και η πιο έξυπνη αν μιλούσες μαζί της για οποιοδήποτε θέμα, και από ο,τι μου είχαν πει και άλλοι που ήταν interns στο ίδιο fund ότι και στη δουλειά δεν καταλάβαινε Χριστό από τα χρηματοοικονομικά, αλλά είχε τελειώσει μια σχετικά ονομαστή σχολή και έτσι της έδωσαν το internship.

  10. #7885
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.102
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Καλά τώρα και στην Ελλάδα η ΜΗΥΠ που θεωρούταν τοπ έβγαζε άτομα που μισούσαν τους υπολογιστές.

  11. #7886
    Εγγραφή
    10-06-2020
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    300/50 Mbps
    ISP
    ΒΤ
    Router
    ASUS RT-AC86U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς το συνδέεις αυτό με το μήνυμα μου;
    το κλασικό «μας λείπουν οι υποδομές αλλά οι απόφοιτοί μας είναι περιζήτητοι παντού», «ένας γνωστός γνωστού είχε γνωρίσει μία απ' το Harvard και ήταν χαζή ενώ από τα ελληνικά πανεπιστήμια τΟυΣ ζΗτΑνΕ πΑνΤοΥ» κλπ κλπ κλπ. Ένα απ' τα εθνικά μας αφηγήματα. Έχουμε τα καλύτερα πανεπιστήμια, την καλύτερη δευτοροβάθμια εκπαίδευση («αυτά που κάνουμε στο λύκειο τα κάνουν στο τρίτο έτος ΣτΟ εΞωΤεΡιΚο») το καλύτερο σύστημα υγείας («οι καλύτεροι γιατροί είναι οι έλληνες, και ΠαΝω Απ ΟλΑ αΝθΡωΠοΙ»), the list goes on. Για κάποιο λόγο πατώνουμε σε όλα σε αξιολογήσεις, στατιστικές κλπ αλλά απλά μας έχουν στο μάτι οι κουτόφραγκοι. Αυτοί έχουν μόνο τα λεφτά, εμείς οι φτωχοί πλην τίμιοι έλληνες κοίτα πώς τα καταφέρνουμε

  12. #7887
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.543
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Σε οποίο εργασιακό σύστημα έχω παρατηρήσει είτε ο ίδιος είτε μέσω γνωστών βλέπω ότι δεν στηρίζεται στους καλύτερους αλλά στους πολλούς μέτριους που μπορούν να κάνουν μια συγκεκριμένη δουλειά.
    Η μετριότητα κυρίαρχει παντού, και δεν βγάζω τον εαυτό μου στην απέξω, και στην αρχή απορουσα πραγματικά πως δουλεύει το σύστημα και έχει και καλά αποτελέσματα αλλά εδώ δεν έχει σημασία η μονάδα.
    Σημασία έχουν οι ρουτίνες και τα σημεία ελέγχου, η ανασκόπηση των αποτελεσμάτων και η διόρθωση όπου το σύστημα δυσλειτουργει.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  13. #7888
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.102
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NihlusGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κλασικό «μας λείπουν οι υποδομές αλλά οι απόφοιτοί μας είναι περιζήτητοι παντού», «ένας γνωστός γνωστού είχε γνωρίσει μία απ' το Harvard και ήταν χαζή ενώ από τα ελληνικά πανεπιστήμια τΟυΣ ζΗτΑνΕ πΑνΤοΥ» κλπ κλπ κλπ. Ένα απ' τα εθνικά μας αφηγήματα. Έχουμε τα καλύτερα πανεπιστήμια, την καλύτερη δευτοροβάθμια εκπαίδευση («αυτά που κάνουμε στο λύκειο τα κάνουν στο τρίτο έτος ΣτΟ εΞωΤεΡιΚο») το καλύτερο σύστημα υγείας («οι καλύτεροι γιατροί είναι οι έλληνες, και ΠαΝω Απ ΟλΑ αΝθΡωΠοΙ»), the list goes on. Για κάποιο λόγο πατώνουμε σε όλα σε αξιολογήσεις, στατιστικές κλπ αλλά απλά μας έχουν στο μάτι οι κουτόφραγκοι. Αυτοί έχουν μόνο τα λεφτά, εμείς οι φτωχοί πλην τίμιοι έλληνες κοίτα πώς τα καταφέρνουμε
    Κάθε την γνώμη μου το θεωρητικό επίπεδο ήταν πολύ υψηλό και όπως και να το θέσεις δεν αλλάζει. Εγώ το 96 είχα δει το αγγλικό a level και γελούσα και έτσι πιστεύω την βάση από αρκετές ιστορίες τύπου στρατου. Όμως, αυτό δεν κάνει την εκπαίδευση μας σωστή. Μετά από 10 χρόνια στο Βέλγιο, αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι στην Ελλάδα διδάσκετε και μαθαίνουμε κάτι για την εξέταση και την πιστοποίηση. Εγώ δεν θυμάμαι τίποτα από το μαθηματικό. Πολύ λίγα δηλαδή.

    Επίσης οι γλώσσες.Έχουμε τα υψηλότερα πτυχία και δυσκολευομσσταν στα αγγλικά για να μην σχολιάσω το κόστος των πιστοποιήσεων. Μπορούσες να ανοίξεις θεωρητικά φροντιστήριο στα 15σου με το proficiency και όταν ήρθαμε Βέλγιο, οι μισοί με proficiency δεν μπορούσαν να μιλήσουν αγγλικά.

    Βγήκα off topic αλλά τα παραδείγματα ήταν μια άλλη οπτική σε αυτό που λέτε ότι δεν μαθαίνουμε skills. Για μένα δεν μαθαίνουμε αλλά αποστηθίζουμε, αν μπορώ να κάνω την αναλογία με υπερβολές.

    Ακόμα περισσότερο off topic γιατί τους έχω αχτι και θέλω να γίνω καλός.Στο θέμα γλώσσες σαν τους γελοίους τους Ισπανούς, ευρύτερα ισπανόφωνους και Ιταλούς δεν είμαστε. Μας βγάζω το καπέλο και έχουν και σχεδόν την ίδια γλώσσα.

  14. #7889
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.992
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε οποίο εργασιακό σύστημα έχω παρατηρήσει είτε ο ίδιος είτε μέσω γνωστών βλέπω ότι δεν στηρίζεται στους καλύτερους αλλά στους πολλούς μέτριους που μπορούν να κάνουν μια συγκεκριμένη δουλειά.
    Η μετριότητα κυρίαρχει παντού, και δεν βγάζω τον εαυτό μου στην απέξω, και στην αρχή απορουσα πραγματικά πως δουλεύει το σύστημα και έχει και καλά αποτελέσματα αλλά εδώ δεν έχει σημασία η μονάδα.
    Σημασία έχουν οι ρουτίνες και τα σημεία ελέγχου, η ανασκόπηση των αποτελεσμάτων και η διόρθωση όπου το σύστημα δυσλειτουργει.
    Προσυπογράφω!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  15. #7890
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.102
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε οποίο εργασιακό σύστημα έχω παρατηρήσει είτε ο ίδιος είτε μέσω γνωστών βλέπω ότι δεν στηρίζεται στους καλύτερους αλλά στους πολλούς μέτριους που μπορούν να κάνουν μια συγκεκριμένη δουλειά.
    Η μετριότητα κυρίαρχει παντού, και δεν βγάζω τον εαυτό μου στην απέξω, και στην αρχή απορουσα πραγματικά πως δουλεύει το σύστημα και έχει και καλά αποτελέσματα αλλά εδώ δεν έχει σημασία η μονάδα.
    Σημασία έχουν οι ρουτίνες και τα σημεία ελέγχου, η ανασκόπηση των αποτελεσμάτων και η διόρθωση όπου το σύστημα δυσλειτουργει.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσυπογράφω!
    Ίσως εξαρτάται και τι ακριβώς κάνει το εργασιακό περιβάλλον.
    Γενικά συμφωνώ με αυτό που γράφεις και hello οι άνθρωποι δουλεύουν για βιοπορισμό και όχι γιατι ειναι παθιασμένοι τρελά με την δουλειά τους, που μας έχουν πεθάνει στην καραμέλα. Μιλάω με βάση το μέσο άνθρωπο.

    Όμως κάποια πράγματα θέλουν τον αστερι να το σπρώξει και να ανακαλύψει και να πρωτοπορήσει πιστεύω. Νιώθω ότι δεν μπορούν αυτά να γίνουν από την μετριότητα. Από την άλλη, αυτά τα τζιμάνια, την έχουν δει και αρκετά καθίκιο και τελευταία το καλύπτουν υπό το πρόσχημα των λέξεων tesla, Elon Mask κτλ και τότε τα παίρνω.

Σελ. 526 από 540 ΠρώτηΠρώτη ... 506516521524525526527528531536 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-09, 15:33
  2. Απόψεις για πτυχιακή εργασία
    Από nn555 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:48
  3. Προταση απο Πλαίσιο για υπολογιστη!!! Απόψεις και γνώμες!!
    Από Hunter 85 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-08, 19:28
  4. LG απόψεις και γνώμες
    Από 21century στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-09-07, 00:45
  5. Περι Shareaza Γνωμες, Αποψεις ...
    Από giorgosc61 στο φόρουμ Shareaza
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-04, 18:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας