Σελ. 19 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 914171819
Εμφάνιση 271-275 από 275
  1. #271
    Εγγραφή
    23-10-2008
    Περιοχή
    ATH
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40000/5000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΑΓΑΝΑ
    Router
    Vodafone-H-300s
    SNR / Attn
    7(dB) / 24(dB)
    τότε παιδιά να πείτε στον παπακωνσταντινου να ανεβάσει το φπα στο 30% ,να αλλάξει το εργασιακό καθεστώς εις βάρος επί πλέων του εργαζομένου ( πρέπει να ανεβούν τα ποσοστά ανεργίας ,τόσα λεφτά που μας περισσεύουν δεν χρειάζεται να δουλεύουμε) ,σύνταξη στα 80 (όποιος προλάβει ), κόψιμο 10-11-12-13 μισθού στον ευρύτερο δημόσιο και ιδιωτικό τομέα ,διόδια παντού ,ακόμα και στα πεζοδρομία (οι πεζοί δεν πρέπει να πληρώνουν ? ) .......κ.α
    αυτές είναι απαιτήσεις !!

  2. #272
    Εγγραφή
    17-06-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.128
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14992/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 8.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχουμε κανένα νέο γιατι αν δεν έγινε έχω να προσθέσω 2 αιτηματα ακόμα
    α) Εξοδο internet και απο θεσσαλονίκη όπως έχουν ο άλλες εταιρείες
    β)Τωρα τελευταία παρατηρώ ότι υπάρχει lag και κολλήματα σε live αγώνες πχ. Ας το κοιτάξουν

  3. #273
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Άλλη μία πρόταση:
    να μπορούμε να αλλάζουμε και να αποθηκεύουμε την γλώσσα σε κάθε κανάλι χωριστά, πχ στο extreme θέλω την πρώτη γλώσσα, αλλά στο euronews θέλω την δεύτερη. Αυτή τη στιγμή μπορώ μόνο να ρυθμίσουμε και να αποθηκεύσουμε όλα τα κανάλια συνολικά, δηλαδή να έχουμε είτε την πρώτη γλώσσα σε όλα τα κανάλια, είτε την δεύτερη γλώσσα σε όλα τα κανάλια.

    fanboy, πότε θα γίνει επιτέλους αυτή η συνάντηση; κάνα μήνα την περιμένουμε...
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  4. #274
    Εγγραφή
    22-04-2009
    Μηνύματα
    914
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων

    fanboy, πότε θα γίνει επιτέλους αυτή η συνάντηση; κάνα μήνα την περιμένουμε...
    Εεεεχμμ... δεν εξαρτάται από μένα η ημέρομηνία της συνάντησης ούτε έδωσα κάποιο συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα. Υπάρχουν αρκετοί παράμετροι. Δεν θα το κρατήσουμε κρυφό πάντως όταν πραγματοποιηθεί.. αλλίως δεν θα είχε και νόημα το topic.

    Αρκετά από τα θέματα που θίχτηκαν, έχουν προστεθεί στην ατζέντα. Ευχαριστούμε πολύ!

  5. #275
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    02/05/10 είχα ζητήσει για την προηγούμενη συνάντηση
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    24. Να φτιάξουν κατηγορία φραγής που να επιτρέπει τις δωρεάν κλήσεις σε σταθερά ελλάδος και εξωτερικού και να μπλοκάρει τις όλες τις χρεώσιμες (κινητά ελλάδος και εξωτερικού, νούμερα υψηλής χρέωσης, 3ψήφια-4ψήφια-5ψήφια, χρεώσιμες χώρες εξωτερικού) Τον οκτόμβρη μου είπαν οτι θα έφτιαχναν τέτοια φραγή τον Νοέμβρη, τον Ιανουάριο τελικά μου είπαν ότι δεν πρόκειται να φτιάξουν.
    06/05/10 και απάντησαν
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cnp5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέλος είναι εξαιρετικά δύσκολο να εφαρμόσουν κατηγορίες φραγής στις κλήσεις, τι στιγμή που διαφορετικοί πελάτες έχουν διαφορετικές κατηγορίες χρεώσιμων ή μη προορισμών.

    πλέον που υπάρχει εργαλείο http://www.on.gr/el/call_rating.html θα μου φανεί γελίο να απαντήσουν πάλι το ίδιο. Απλώς η φραγή θα πρέπει να επιτρέπει τα σταθερά ελλάδος και των 43 προορισμών, και να κόβει όλες τις υπόλοιπες κλήσεις. Το οποίο δεν μου φαίνεται "εξαιρετικά δύσκολο", με το συγκεκριμένο εργαλείο μπορώ να το φτιάξω κι εγώ (αν με καλέσουν να εργαστώ στο γραφείο τους για ένα 8ωρο)
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

Σελ. 19 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 914171819

Παρόμοια Θέματα

  1. Ontelecoms New firmware?
    Από DSLaManiaC στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-07, 01:20
  2. OnTelecoms @ 15Mbps!
    Από eliashan στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-07, 18:47
  3. 1η Συνάντηση Θεσσαλονικής 2006 (9η συνάντηση)
    Από sdikr στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 86
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-06, 23:56

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας