Σελ. 10 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 58910111215 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 275
  1. #136
    Εγγραφή
    14-11-2006
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    9600/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papakion Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά το λέω πιο ευγενικά...σαφως και δεν θα κανω την δουλεια της On... o ρόλος μου στο φορουμ είναι αυτός του χρηστη. Και στα πλαίσια αυτου του ρόλου κανω οτι ειναι δυνατό να βοηθάω, να μαθαίνω ο ιδιος, να μαθαίνω άλλους κλπ
    Πριν εκτροχιαστούμε....κανείς νομίζω δεν έχει άποψη περί εκπροσώπων ή ο,τιδήποτε για τους χρήστες στο φόρουμ. Είμαστε εδώ για να εκθέτουμε τις απόψεις μας, τα προβλήματά μας, και να βοηθάμε ο ένας τον άλλον να βρεθούν λύσεις, που νομίζω ότι είναι και ο σκοπός του φόρουμ. Η στάση της ΟΝ βέβαια, είναι ένα θέμα. Η προσπάθεια του να έρχεται σε επαφή με ομάδες χρηστών με στόχο να βελτιώσει τις υπηρεσίες της, είναι σαφώς θετικό και καλοδεχούμενο. Αφού μας διαβάζει όμως, και δε δείχνει διάθεση για επίσημη εκπροσώπηση και προτιμά να μεταφέρει έμμεσα πληροφορίες μέσω των χρηστών (που επαναλαμβάνω, πολύ καλά κάνουν κατά τη γνώμη μου και προσφέρουν στη κοινότητα με το τρόπο αυτό), δείχνει μεν όρεξη, αλλά καμμία υπευθυνότητα από μέρους της, καθώς τα πάντα είναι ανεπίσημα. Και εκεί έγκειται το αντιδεοντολογικό, καθώς δεν παίρνουν καμμία ευθύνη.

  2. #137
    Το avatar του μέλους papakion
    papakion Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από erateinos Εμφάνιση μηνυμάτων




    σας ευχαριστώ για την τιμή που μου κάνετε

    θα ήθελα να ευχαριστήσω την μητέρα μου..... μπλα μπλα μπλα

    τον γείτονα του κηπουρού μου .....μπλα μπλα μπλα

    τον κρεοπώλη μου ..... μπλα μπλα μπλα

    .....................

    και να το αφιερώσω σε όλους εσάς
    μαλλον ο κρεοπώλης εσένα ευχαριστει AEK ολέ, original!!!

  3. #138
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Έτσι ακριβώς, αφού χρησιμοποιείς ένα κανάλι επικοινωνίας κάνε το σωστά και υπεύθυνα.

    Οι κανόνες που έχουμε θεσπίσει έχουν σαν κύριο στόχο να προστατέψουν τους χρήστες που φυσικά καλά κάνουν και βοηθάνε, αυτό είναι το ζητούμενο σε μια κοινότητα όπως η δική μας, αλλά και τις εταιρείες αφού κανένας δεν θα μπορεί να την εκπροσωπήσει ανεύθυνα ή να προσποιηθεί τον "εκπρόσωπο" κακόβουλα.

    ........Auto merged post: EvilHawk πρόσθεσε 1 λεπτά και 34 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    ps. είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό να προσπαθείς να κάνεις σοβαρή κουβέντα ανάμεσα σε πανάσχετα posts
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος EvilHawk : 13-06-08 στις 15:29. Αιτία: auto merged post

  4. #139
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Νομίζω ότι δεν υπάρχει θέμα ανεπίσημης εκπροσώπησης της ον στο φορουμ. Από εκεί και πέρα το ότι κάποιοι καλώς ή κακώς έχουν κάποιες επαφές με την ον και μπορούν να βοηθήσουν χρήστες με προβλήματα όπως πχ 5-6 μέρες χωρίς τηλέφωνο γρηγορότερα ή να διορθώσουν προβλήματα που δε θα τους έδινε κανένας σημασία (κακώς) είναι πολύ θετικό

  5. #140
    Το avatar του μέλους papakion
    papakion Guest
    Χρειάζεται όμως και λίγο χιούμορ.... αλλωστε θα περασει ο nnn από εδω αργότερα

  6. #141
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Εγώ δεν φημίζομαι για το χιούμορ μου και ο nnn έχει σοβαρότερες δουλειές να κάνει . So ....

  7. #142
    Το avatar του μέλους papakion
    papakion Guest
    ok spam is over... μεχρι νεωτερας

  8. #143
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι ακριβώς, αφού χρησιμοποιείς ένα κανάλι επικοινωνίας κάνε το σωστά και υπεύθυνα.

    Οι κανόνες που έχουμε θεσπίσει έχουν σαν κύριο στόχο να προστατέψουν τους χρήστες που φυσικά καλά κάνουν και βοηθάνε, αυτό είναι το ζητούμενο σε μια κοινότητα όπως η δική μας, αλλά και τις εταιρείες αφού κανένας δεν θα μπορεί να την εκπροσωπήσει ανεύθυνα ή να προσποιηθεί τον "εκπρόσωπο" κακόβουλα.
    Συμφωνώ ... και αυτό με καλύπτει ...

    Δεν γνωρίζω αν η ΟΝ θα αποφασίσει ποτέ να εκπροσωπηθεί στο forum επίσημα ... θα το επιθυμούσα σαν συνδρομητής της και μέλος του forum αλλά δεν μπορώ να το επιβάλω ...

    Θα επιθυμούσα επίσης η ΟΝ να ενημερώνει καλύτερα και πιο άμεσα για τεχνικά θέματα όπως αναβάθμιση λογισμικού, εξοπλισμού, υπηρεσιών, εμφάνιση βλαβών και αποκατάσταση κτλ.

    Εκείνο που επιθυμώ όμως από το forum είναι να μπορώ να ενημερώνομαι και να ενημερώνω σε όλα τα θέματα που αφορούν την ΟΝ και το adsl χωρίς περιορισμούς , χωρίς καθυστέρηση ... αυτό άλλωστε είναι που με συγκινεί στο forum κυρίως ... και που για μένα κάνουν το forum να ξεχωρίζει ...

  9. #144
    Εγγραφή
    26-01-2007
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Wind
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    11(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ilpara Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ON-CINEMA
    Θα ήταν χρήσιμο να υπάρχει βάση δεδομένων με:
    1. Τίτλο Ταινίας
    2. Περιγραφή Ταινίας.
    3. Χρονολογία & ΣΥντελεστές (σκηνοθέτης, ηθοποιοί, κλπ)
    4. Τραΐλερ Ταινίας
    5. Σχόλια κοινού
    στο WEBSITE της ΟΝ προκειμένου να μπορούμε να ψάχνουμε και επιλέγουμε ταινία γρήγορα και εύκολα από το internet και μετά να την βλέπουμε στο videobox το οποίο είναι σαφώς ποιο χρονοβόρο-δύσχρηστο με συνέπεια αρκετός κόσμος να μην βλέπει ταινάις διότι η επιλογή τους είναι χρονοβόρα
    συμφωνώ και επαυξάνω...
    επίσης καλό θα ήταν οι ταινίες να εμφανίζονται με τον πρωτότυπο και τον ελληνικό τους τίτλο για να είναι ευκολότερη η αναζήτηση στο imdb...
    επίσης στην db του site με τις ταινίες καλό θα ήταν κάθε ταινία να έχει ένα κωδικό που να μπορεί να πληκτρολογηθεί με το tvcontrol αντί να πρέπει να ψάχνει κανείς την ταινία αλφαβητικά

  10. #145
    Το avatar του μέλους apollokk
    apollokk Guest
    αλλο ενα, θεμα... σε ωρες αιχμης κατεβαζω με 986BPS

  11. #146
    Εγγραφή
    06-01-2007
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Δεν ξέρω κατα πόσο είναι ενήμεροι όσοι παρακολουθούν αυτό το νήμα και όσοι συμμετείχαν στην συνάντηση με την ΟΝ, αλλά εδώ και λίγο καιρό, η ΟΝ που "ενδιαφέρεται" να επικοινωνεί με τους χρήστες και να "βελτιώνεται" από τα σχόλια τους (α! να μην ξεχάσω και το οτι διαβάζει το φορουμ), προσβάλει ευθέως κάθε συνδρομητή της (οσοι εχουν IPTV). Χωρίς καμία προειδοποίηση διέκοψε την προβολή των κρατικών καναλιών (θα μπορουσε να είναι οποιδήποτε αλλο κανάλι). Το CC λεει οτι η διακοπή θα είναι προσωρινή μέχρι τους Ολυμπιακούς του Πεκίνου!! Καλά διαβάσατε και προσωρινή και μεχρι τους Ολυμπιακούς του Πεκίνου (τιποτα δηλαδη κανα δυο μήνες). Ο λόγος ; Εργασίες αναβάθμισης (12 κανάλια με αθλητικά events, οπτικές ινες, και του πουλιού το γάλα). Για το καλό μας δηλαδή και μην παει αλλού το μυαλό σας (δικαιώματα Euro, απαγόρευση μετάδωσης ελεύθερων Ελληνικών καναλιών). Βρε κουτά, η ΟΝ νιάζεται για μας ! Πριν απο μας για μας.
    Θα μου συγχωρήσετε το καυστικό ύφος αλλά, πώς με τέτοιες συμπεριφορές από την μεριά της ΟΝ, να μην γελάσω (τώρα που τη έπαθα,γιατί για να πώ την αλήθεια πριν το θεώρούσα και εγω καλό να μπορεί μια κοινότητα χρηστων να έρχεται σε επαφή με μια εταιρία, με στόχο την βελτίωση των υπήρεσιών) με πολλά από τα σχόλια αυτού του νήματος και με κάποια νήματα που δειλά δειλά έκαναν την εμφάνισή τους μιλώντας για βελτίωση της ΟΝ. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να προσβάλω αυτούς που τα έγραψαν (δεν τους ξέρω άλλωστε) ούτε να αμφισβητήσω τα κινητρά τους αλλά ακούγονται σαν τραγική ειρωνεία. Επειδή κάποιον η τον σέβεσαι ή οχι (δεν υπάρχει: σέβομαι κάποιν λιγο η λίγο περισσότερο) κατά το "ολίγον έγκυος", εδω έχουμε ξεκάθαρα απόδειξη οτι μας έχουν γραμμένους.
    Αν και παλιότερα θα ήθελα πολύ να είμαι από αυτούς που πήγαν στη συνάντηση, δεν μπορώ παρα να είμαι ευτυχής τώρα, σκευτόμενος το πώς θα ενιωθα μετά.
    Θα ένιωθα όπως ο δυστυχής παίκτης του μπάσκετ οταν ο αντίπαλος καρφώνει στα μούτρα του! "In your face" στα Ελληνικά, που τόλμησες να νομίσεις οτι μπορείς να επιρρεάζεις τις εξελίξεις.
    In our face.Κύριοι.

  12. #147
    Εγγραφή
    14-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    asus dsl n17u
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kzerzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    το CC λεει οτι η διακοπή θα είναι προσωρινή μέχρι τους Ολυμπιακούς του Πεκίνου!! Καλά διαβάσατε και προσωρινή και μεχρι τους Ολυμπιακούς του Πεκίνου (τιποτα δηλαδη κανα δυο μήνες). Ο λόγος ; Εργασίες αναβάθμισης (12 κανάλια με αθλητικά events, οπτικές ινες, και του πουλιού το γάλα).
    για το συγκεκριμενο θεμα υπαρχει και η άλλη αποψη

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cnp5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις πήρα μια απάντηση από την On σχετικά με τα κανάλια της ΕΡΤ. Η On αναφέρει ότι η ΕΡΤ τους ζήτησε να τα αφαιρέσουν, χωρίς όμως να τους δώσουν εξήγηση.
    Έχοντας κλείσει συμφωνία συνεργασίας με την ΕΡΤ για τους Ολυμπιακούς, προσπαθούν να επαναφέρουν τα κανάλια μαζί με αυτούς.
    http://www.adslgr.com/forum/showpost...6&postcount=57

    εγω προσωπικα εμπιστευομαι τον cnp5

  13. #148
    Εγγραφή
    06-01-2007
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Ουτε εγώ έχω λόγο να το αμφισβητήσω αυτο που λεει ο cn5 και μάλιστα κάτι τέτοιο υπέθεσα και εγω εξαρχης. Απλα αναφέρω τι μου είπε το CC όταν τους κάλεσα (και σε πολλούς άλλους), γιατί είναι ενδεικτικό του τι χαζές δικαιολογίες μπορούν να προβάλουν, λες και είμαστε Αφρικανοί ιθαγενείς και δεν καταλαβαίνουμε!
    Όσο για την τον λόγο που προβάλει ο cn5, το οτι η ΕΡΤ ζήτησε να σταματήσει η προβολή δεν απαλλασει την ΟΝ από την μομφη που της καταλόγησα και έχει να κάνει πολύ περισσοτερο με τρόπο που μας αντιμετώπισε (και οχι μόνο σε αυτό το θέμα) και λιγότερ με το γεγονός αυτο της διακοπής της προβολής.

  14. #149
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Επειδή λοιπόν έχουμε λύσει όλα τα προβλήματά μας και έχουν εκπληρωθεί οι προσδοκίες μας, ας δούμε τί θέματα έχουν κάποιες εκκρεμότητες προς επίλυση ή τί θέματα χρήζουν διευκρινήσεων και πληροφοριών από την ΟΝ ...

    Ας κάνω την αρχή προσπαθώντας να σκουπίσω εκείνα που κατά καιρούς γράφουμε ...

    1) ON REC ... διευκρινήσεις κάλυψης των ΕΤ1, ΝΕΤ και ΕΤ3 από ON REC .
    2) ΟΝ Premium - ON Multiplex ... Διόρθωση σφαλμάτων μετάδοσης ταινιών ON MULTIPLEX ...(είχε λεχθεί ότι το βλέπανε)
    3) Υπότιτλοι σε κανάλια ...συνδρομητικά και μη (είχε λεχθεί ότι κάτι δουλευότανε σε κάποια κανάλια)
    4) Αναβάθμιση συγχρονισμού στα 24Mbps για όσους το αντέχουν και το θέλουν (είχε λεχθεί ότι θα το βλέπανε μετά την αναβάθμιση των DSLAM, pirellι και βλετιστοποίηση συγχρονισμού/profile των χρηστών η οποία απαιτούσε πολύ χρόνο και συντονισμό κινήσεων από την ΟΝ και βρίσκεται ακόμα και σήμερα σε εξέλιξη)
    5) Προσθήκη νέων καναλιών συνδρομητικών και μη
    6) Προσθήκη HD καναλιών και περιεχομένου
    7) Διορθωση λειτουργίας μετατροπής του σήματος HDMI του sagem σε άλλη ανάλυση/διάσταση όπως συμβαίνει με το scart
    8) Αναβάθμιση λειτουργικού sagem για υποστήριξη multimedia υπηρεσιών
    9) ON Premium - ON Games ... προσθήκη νέων παιχνιδιών και μάλιστα interactive μεταξύ χρηστών της ΟΝ ... σκάκι, τάβλι κτλ (έχει ακουστεί ότι θα γίνει αλλά από του χρόνου)
    10) Ενεργοποίηση ΟΝ υπηρεσίας adsl ηλεκτρονικής ειδοποίησης τεχνικών προβλημάτων χρήστη (είχε λεχθεί ότι η σχετική πλατφόρμα ετοιμάζεται για φέτος το φθινόπωρο).

    Να περάσει ο επόμενος ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος CMS : 28-08-08 στις 17:06.

  15. #150
    Εγγραφή
    25-02-2006
    Μηνύματα
    1.499
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15023/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    6(dB) / 28(dB)
    Το 8 ειναι λιγο διαφορετικο, το ιδιο το sagem θα γινοταν multimedia box (οταν θα γινει αυτο θα ειναι κατι πολυ δυνατο για την ιδια την ΟΝ νομιζω).
    Ελπιζωντας φυσικα να υποστηριζει και Η264-x264.

    Επισης με εκεινα που ειχαν ανακοινωσει, τι εγινε τελικα, μιλαω για τους αριθμους εξωτερικου, κληση απο κινητο στο εξωτερικο κλπ.

Σελ. 10 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 58910111215 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ontelecoms New firmware?
    Από DSLaManiaC στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-07, 01:20
  2. OnTelecoms @ 15Mbps!
    Από eliashan στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-07, 18:47
  3. 1η Συνάντηση Θεσσαλονικής 2006 (9η συνάντηση)
    Από sdikr στο φόρουμ The Meeting point
    Μηνύματα: 86
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-06, 23:56

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας