Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 44
  1. #16
    Εγγραφή
    21-07-2007
    Περιοχή
    Χαλκιδα
    Μηνύματα
    409
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Πες εντυπωσεις γιατι θελω να τα παρω και εγω.Ειμαι σε αναμεσα σε hi-fi philips και σε αυτα τα ηχεια.

  2. #17
    Εγγραφή
    22-01-2008
    Περιοχή
    SALONIKA
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    λιγο υπομονη βρε παιδια!! δεν τελειωσαν τα σχολεια ακομη!!λεω να παρω και καμια 22 αρα wide....να δω τη θα πρωτο παρω

  3. #18
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Eχω ακουσει 2-3 "ακριβα" logitech (οπως αυτα) και μπορω να πω οτι απογοητευτικα.

    Ο ηχος ακουγοταν πολυ "ακαθαρτος", πολυ "μπασος" - σαν να ερχοταν απο φτηνο συστημα που ειχες βαλει μπασα στο εκουαλαιζερ.

    Εχω παρει αυτα:

    Klipsch ProMedia GMX

    και απο ηχο ειναι 3 φορες πανω, μονο που μου χαλασανε σχετικα γρηγορα.

  4. #19
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Τελικά το ζητούμενο ποιό είναι; Απαιτήσεις σε ακρόαση μουσικής και όχι τόσο σε παιχνίδια/games ή απαιτήσεις στο τελευταία θυσιάζοντας ποιότητα σε ακρόαση μουσικής;
    I see dead pixels

  5. #20
    Εγγραφή
    22-01-2008
    Περιοχή
    SALONIKA
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eχω ακουσει 2-3 "ακριβα" logitech (οπως αυτα) και μπορω να πω οτι απογοητευτικα.

    Ο ηχος ακουγοταν πολυ "ακαθαρτος", πολυ "μπασος" - σαν να ερχοταν απο φτηνο συστημα που ειχες βαλει μπασα στο εκουαλαιζερ.

    Εχω παρει αυτα:

    Klipsch ProMedia GMX

    και απο ηχο ειναι 3 φορες πανω, μονο που μου χαλασανε σχετικα γρηγορα.
    μην μου λετε τετεια.....μικρα ειναι αυτα εγω τωρα εχω τα innovator 5,1[120w) και επιδει δεν μου φτανουν θελλω πιο μεγαλα

  6. #21
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Παρε αυτα M-Audio Studiophile BX-8A

  7. #22
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papadopoulos02 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην μου λετε τετεια.....μικρα ειναι αυτα εγω τωρα εχω τα innovator 5,1[120w) και επιδει δεν μου φτανουν θελλω πιο μεγαλα
    Δεν σου φτάνουν 120 ακουστικά WATT ? Καλά σε δωμάτιο βρίσκεσαι ή σε καμιά αλάνα ?

  8. #23
    Το avatar του μέλους midnightsun
    midnightsun Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geofak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρε αυτα M-Audio Studiophile BX-8A
    Αν τα δει από κοντά θα μείνει στον τόπο, τα περισσότερα στερεοφωνικά μικρότερα σε διαστάσεις ηχεία έχουν.

  9. #24
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Για τα BX-8a πάντως έχω διαβάσει τα χειρότερα, εντελώς ανισόρροπα ηχεία λένε... καλύτερα τα bx5a, στερούνται λίγο σε low end αλλά είναι καλά.
    I see dead pixels

  10. #25
    Το avatar του μέλους midnightsun
    midnightsun Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xguru Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τα BX-8a πάντως έχω διαβάσει τα χειρότερα, εντελώς ανισόρροπα ηχεία λένε... καλύτερα τα bx5a, στερούνται λίγο σε low end αλλά είναι καλά.
    Το οχτάρι woofer είναι μεγάλο για midrange.

  11. #26
    Εγγραφή
    02-08-2007
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓΡΙΝΙΟ
    Router
    Siemens SL2 - 141
    ρε παιδια σε pc ποιοτικη μουσικη δεν προκειται ποτε να ακουσει κανενας με λιγα χρηματα. για το pc ειναι μια χαρα ηχεια του στυλ z5500 η t6100(logitech και creative ανιιστοιχα) Οποιος εχει την τρελα(με την καλη εννοια) και θελει το κατι παραπανω παιρνει επαγγελματικα ηχεια και ενισχυτη και κανει την δουλεια του. γιατι μην ξεχνατε πως δεν παιζουν ρολο μονο τα ηχεια αλλα και οι καρτες ηχου

  12. #27
    Το avatar του μέλους midnightsun
    midnightsun Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hul Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδια σε pc ποιοτικη μουσικη δεν προκειται ποτε να ακουσει κανενας με λιγα χρηματα. για το pc ειναι μια χαρα ηχεια του στυλ z5500 η t6100(logitech και creative ανιιστοιχα) Οποιος εχει την τρελα(με την καλη εννοια) και θελει το κατι παραπανω παιρνει επαγγελματικα ηχεια και ενισχυτη και κανει την δουλεια του. γιατι μην ξεχνατε πως δεν παιζουν ρολο μονο τα ηχεια αλλα και οι καρτες ηχου
    Ο ποιο αδύναμος κρίκος στην αναπαραγωγή ήχου είναι τα ηχεία, φυσικά ισχύουν και αυτά που λες.

  13. #28
    Εγγραφή
    31-03-2008
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.177
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    παιδια και μενα με προβληματιζουν τα ηχεια της logitech τα z 5500...αν τελικα αξιζουν..γιατι και γω ψαχνομαι να παρω καινουρια ηχεια..αν και εχω ηδη 5.1 thphoon τα οποια οταν τα τσιτωνω εχω πεντακαθαρο ηχο και εχει τρομερο ενισχυτη και συνολικα 180watt+2 ηχεια 100watt το κα8ενα της sony που εχω συνδεσει με πατεντα στην καρτα ηχου..δηλαδη συνολικα εχω 380watt..Αλλα σκεφτομαι και ρωταω πραγματικα αυτους που τα εχουν αν αξιζουν...γιατι γενικα ασχολουμαι πολυ με μουσικη και λοιπα..θελω κατι πολυ σπεσιαλ...Αν μπορει καποιος να απαντησει με σοβαροτητα..αν οντως αξιζουν..ευχαριστω.....Αν τα παρεις τελικα φιλε παπαδοπουλε περιμενω εντυπωσεις!

    ........Auto merged post: kostantis πρόσθεσε 4 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Α επισης θα θελα να ρωτησω τα z 5500 κωδικοποιουν αυτοματα τον ηχο τον δικαναλο η μονοκαναλο σε 5.1??Γιατι αυτα που εχω τα typhoon εχουν κωδικοποιητη και μετατρεπει αυτοματα σε 5.1 τον ηχο,απο την μουσικη που ακουω που ειναι δικαναλη μεχρι και τηλεοραση που βλεπω με δικαναλο ηχο..τον βγαζει σε 5.1..Και ολα αυτα με onboard καρτα ηχου ετσι...Ξερει κανεις κατι??
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostantis : 05-06-08 στις 21:13. Αιτία: auto merged post

  14. #29
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostantis Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια και μενα με προβληματιζουν τα ηχεια της logitech τα z 5500...αν τελικα αξιζουν..γιατι και γω ψαχνομαι να παρω καινουρια ηχεια..αν και εχω ηδη 5.1 thphoon τα οποια οταν τα τσιτωνω εχω πεντακαθαρο ηχο και εχει τρομερο ενισχυτη και συνολικα 180watt+2 ηχεια 100watt το κα8ενα της sony που εχω συνδεσει με πατεντα στην καρτα ηχου..δηλαδη συνολικα εχω 380watt..Αλλα σκεφτομαι και ρωταω πραγματικα αυτους που τα εχουν αν αξιζουν...γιατι γενικα ασχολουμαι πολυ με μουσικη και λοιπα..θελω κατι πολυ σπεσιαλ...Αν μπορει καποιος να απαντησει με σοβαροτητα..αν οντως αξιζουν..ευχαριστω.....Αν τα παρεις τελικα φιλε παπαδοπουλε περιμενω εντυπωσεις!

    ........Auto merged post: kostantis πρόσθεσε 4 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Α επισης θα θελα να ρωτησω τα z 5500 κωδικοποιουν αυτοματα τον ηχο τον δικαναλο η μονοκαναλο σε 5.1??Γιατι αυτα που εχω τα typhoon εχουν κωδικοποιητη και μετατρεπει αυτοματα σε 5.1 τον ηχο,απο την μουσικη που ακουω που ειναι δικαναλη μεχρι και τηλεοραση που βλεπω με δικαναλο ηχο..τον βγαζει σε 5.1..Και ολα αυτα με onboard καρτα ηχου ετσι...Ξερει κανεις κατι??
    Αυτό προφανώς γίνετε από την onboard κάρτα ήχου , όλες (σχεδόν) έχουν την δυνατότητα upmixing. Το θέμα είναι πως το υλοποιούν αυτό... Σε μένα ας πούμε στα Vista τα drivers είναι ένας αχταρμάς με 5.1+μουσική.

    Αν θες την γνώμη μου , μην τα αλλάξεις - μια χαρά είσαι με την πατέντα σου ειδικά με τα μεγάλα ηχεία.

  15. #30
    Εγγραφή
    22-01-2008
    Περιοχή
    SALONIKA
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tiven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν σου φτάνουν 120 ακουστικά WATT ? Καλά σε δωμάτιο βρίσκεσαι ή σε καμιά αλάνα ?
    Ενταξει δεν λεω βαρανε καλα αυτα που εχω ομως θελω κατι παραπανω γιατι με αυτα που εχω φοναζει μονο η μανα μου ενω αμα παρω πιο μεγαλα θα φοναζει και ο πατερας μου και θα ειναι καλητερα 2 σε 1 για να τα παρω πρεπει να δουλεψω και λιγες εβδομαδες ομως....α παιδια ειδα μια 22 αρα ΑSUS wide απο το e-shop τη λετε καλη ?http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.169110

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορα ηχειων 2.1
    Από mplamplampla στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-07, 14:54
  2. Βοήθεια σε αγορά ηχείων
    Από koukos4 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-07, 23:00
  3. αγορα ηχείων
    Από kotsalo στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-07, 15:31
  4. Αγορά ηχείων για υπολογιστή
    Από ostvarivanje στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-07, 11:28
  5. Αγορά Ενισχυτή και Ηχείων
    Από metsam στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-06, 00:36

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας