Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    λοιπον.εχω 2αρα συνδεση conx over pstn.μεχρι πριν καμμια βδομαδα ειχα το απλο μοντεμ π δινει ο οτε.η συνδεση εκανε συνεχεια διακοπες κ δεν ειχα καλες ταχυτητες.
    πηρα αυτο http://www.oteshop.gr/product_catalo...=h&wid=&cid=56

    και στην αρχη ηταν ολα οκ!δουλεψε κ οι ταχυτητες ηταν αψογες.μονο που δεν δουλευε καμμια τηλεφωνικη συσκευη.τωρα με καποιες αλλαγες στη συνδεση των συσκευων πανω στη γραμμη καταφερα να δουλευουν ολες οι συσκευες αλλα να μην δουλευει το ρουτερ
    συνδεω το παλλιο μοντεμ κ συνδεετε κανονικα στο νετ αλλα με διακοπες κ χαμηλες ταχυτητες οπως πριν....
    εχω βαλει φιλτρα σε ολα τα καλωδια.να σημειωσω οτι η συσκευες συνδεοντε ολες πανω σε μια γραμμη τηλεφωνου.
    η συνδεση του ρουτερ τωρα εχει γινει κανονικα οπως δειχνει το σχεδιαγραμμα...δεν παιζει δλδ να φταιει κατι σαυτο το σημειο.
    κανονικα πρεπει να αναβουν 4 λαμπακια στο ρουτερ.σε εμενα αναβουν μονο τα 2 κ τα αλλα 2 αναβοσβηνουν,μ δειχνει δλδ οτι κ καλα μια εχει σημα κ μια οχι.

    τι μπορω να κανω για να διορθωθει αυτο?δεν ξερω τι αλλο να σκευτω...μπορει να φταινε οι συσκευες κ να μην το σηκωνει το δικτυο?
    help pls
    ευχαριστω για τον χρονο σας

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.322
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Για έλεγξε ότι έχεις φιλτρο πριν από όλες τις τηλεφωνικές συσκευές και όχι πριν το router.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dieselaki2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και στην αρχη ηταν ολα οκ!δουλεψε κ οι ταχυτητες ηταν αψογες.μονο που δεν δουλευε καμμια τηλεφωνικη συσκευη.τωρα με καποιες αλλαγες στη συνδεση των συσκευων πανω στη γραμμη καταφερα να δουλευουν ολες οι συσκευες αλλα να μην δουλευει το ρουτερ
    Τι αλλαγές;

  3. #3
    ναι τα φιλτρα τα χω βαλει σωστα.
    εβαλα πανω στο line κατευθειαν τα καλωδια απο τα 3 σταθερα κ αλλο ενα καλωδιο να πηγαινει στο ρουτερ.
    τλκ δουλεψε κ ετσι με πολυ καλες ταχυτητες αλλα κοπηκε...μια μπαινει κ μια οχι...ενω το απλο μοντεμ μπαινει σχεδον παντα με αποσυνδεσεις ομως.μηπως δεν μπορει να τα σηκωσει ολα αυτα η γραμμη?ειναι προβλημα οτε η δικο μου?

  4. #4
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι - Αθήνα
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    2.327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dieselaki2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι τα φιλτρα τα χω βαλει σωστα.
    εβαλα πανω στο line κατευθειαν τα καλωδια απο τα 3 σταθερα κ αλλο ενα καλωδιο να πηγαινει στο ρουτερ.
    τλκ δουλεψε κ ετσι με πολυ καλες ταχυτητες αλλα κοπηκε...μια μπαινει κ μια οχι...ενω το απλο μοντεμ μπαινει σχεδον παντα με αποσυνδεσεις ομως.μηπως δεν μπορει να τα σηκωσει ολα αυτα η γραμμη?ειναι προβλημα οτε η δικο μου?
    Δεν μπορω να καταλαβω τι εχεις κανει Στη κεντρικη πριζα με ενα καλωδιο ενωνεις το σπλιτερ (line). Απο την εξοδο που λεει dsl την ενωνεις με ενα καλωδιο το ρουτερ. Την αλλη εξοδο που λεει phone με το τηλεφωνο! Αυτο ειναι ολο!
    Παρε τα χαρακτηριστικα της συνδεσης σου απο το ρουτερ και ενημερωσε το προφιλ σου πληρως. Δες αν εχεις αποσυνδεσεις και τα ξαναλεμε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 29-05-08 στις 02:49. Αιτία: Διόρθωση quote

  5. #5
    ναι μονο που σ λεω οτι εχω 3 συσκευες και οχι 1 για να το κανω αυτο!

  6. #6
    Εγγραφή
    08-06-2007
    Περιοχή
    Παγκράτι - Αθήνα
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    2.327
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24574/1023
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    6(dB) / 12.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dieselaki2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι μονο που σ λεω οτι εχω 3 συσκευες και οχι 1 για να το κανω αυτο!
    Λυσε πρωτα το θεμα με το ρουτερ και μετα κοιτας τα τφ. Μη συνδεσεις κανενα τφ επανω! Ολα μαζι δεν ελεγχονται!
    Ενωσε στη κεντρικη πριζα σκετο το ρουτερ. Το παραλληλο δικτυο πισω απο τη πριζα αποσυνδεσετο. Πες μας πως παει η συνδεση ενημνερωνοντας και το προφιλ σου.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-08, 21:23
  2. Όταν έχω ανοιχτό Azureus, δεν έχω internet!
    Από Elric PreDatoR στο φόρουμ BitTorrent
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-06, 10:01
  3. Έχω Adsl δεν έχω τηλέφωνο(ISDN)
    Από dragonfighter στο φόρουμ Isdn - Pstn
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-06, 12:48
  4. Έχω DSL αλλά δεν έχω τηλέφωνο !?!
    Από tommygun στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-02-05, 17:04
  5. ΕΧΩ DSL ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ
    Από istrios2003 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-03, 14:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας