Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    προβηιμα: οταν το ενεργοποιω ειτε με pppoe ειτε pppoa to pc κολλαει...και συγκεκριμενα το services.exe μου παει τον επεξεργαστη στο 99% !!!! το ιντερνετ δουλευει κτλ....εχω δοκιμασει αρκετα πραγματα και δεν αλλαζει τπτ....το tutorial του sdkir το εχω διαβασει...εξαλλου με τη βοηθεια του, ανοιξαν τα ματια μου σιγουρα καποιο driver εχει κανει τη μ*****α !!καμια ιδεα? εχω win2k kai oxi xp
    p.s oλα αυτα γινονται γιατι θελω να παιξω age of empires 2 με 1 φιλαρακι στο ιντερνετ και..αν και βλεπει τον σερβερ που εχω κανει δε μπορει να συνδεθει!!?? γι αυτο σκεφτικα το ppp ip.. μπασ και χωρισ nat kai firewall γινει τιποτα..εχω ανοιξει τα πορτ που χρειαζεται!! οποτε δεν ειναι αυτο το προβληιμα..
    αυτο που με καιει ειναι το αν θα δουλεψει το aoe2 και οχι το ppp ip
    p.s 2 το quake 3 δουλευει....μονο με το dmz...κατι..οχι ωμος το aoe2

    help plzzzz

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Απο firewall κλπ τί έχεις;

    πάντως μπορείς να δοκιμάσεις και με pppoe bridged (πάλι ο υπολογιστής θα πάρει το ip)

  3. #3
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    με το briδged αν θυμαμαι καλα δε μπορω να να συνδεθω στο νετ...(εχω δωκιμασει τα παντα και δε θυμαμαι πιο κανει τι) firewall παντος eχω το zone alarm.το οποιο αναγνωρισε τη συνδεση κανονικα...απλα το services....kανει τα δικα του,αυτο ειναι το κωλιμα..

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    ΖΑ ........ εεε αμα σου πώ να το κάνεις ενα uninstall Και να βάλεις κανα sygate σου είναι δύσκολο;

    Χωρίς να είμαι σίγουρος οτι ειναι αυτό, έχω ακούσει για πολλά τρελά με το ΖΑ

  5. #5
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Ελληνικό
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ
    Router
    Fritz Box
    SNR / Attn
    20(dB) / 23(dB)
    παντως να ξερεις οτι AOC δεν θα παίζεις άνετα την ημέρα.... Αν είσαι σε πιταρισμένο DSLAM στο Medi δεν 8α μπαίνεις καν.. Εμένα ολη μέρα είναι όλα κόκκινα....

  6. #6
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    το ΖΑ το ειχα κλειστο οταν δοκιμαζα τα settings αρα δε φταιει το καημενο..παντος το ελυσα το προβλημα με πατεντα...αφου το tutorial eνnai μονο για xp.. και τα 2000 δεν εχουν create pppoe connection...η τουλαχιστον εγω δε το βρικα καταβασα το raspppoe (www.raspppoe.com) το οποιο μου βαζει το ppp protocol και μου φτιαχνει και ενα dialer και ολα πανε μελι γαλα.παντος το προβλημα με το services.exe παραμενει...μυριζωμαι οτι το usb modem που ειχα εκανε την πατατα στουσ drivers γιατι καθε φορα που αλλαζω κατι στο network connections κολλαει για μισο λεπτο και πανο...πρεπει να βρω καποια λυση γιατι δε εχω ορεξη για φορματ..

Παρόμοια Θέματα

  1. no PPP connection
    Από phobos στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-07, 14:29
  2. Πρόβλημα Ppp
    Από antonatos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-05, 16:55
  3. ppp down
    Από giogio στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-05, 11:51
  4. PPP Down
    Από onefluffycloud στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-05, 23:51
  5. Thunderbird extention για mail encryption;
    Από cyberp στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-05, 11:11

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας