Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 73
  1. #31
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry αλλα το προιον ειναι αψογο για αυτον που δεν κανει μεγαλη χρηση και δεν εχει ιδεα απο υπολογιστες.

    Ξερεται ποσοι ρωτουν ποσα εχω δωρεαν, τους λενε 5 GB και απαντανε "δηλ ποσο ειναι αυτο. Πειτε μου ποση ωρα ειναι".

    Μην κρινουμε με βαση τις αναγκες μας. Για μενα ειναι μαπα. Αλλα ειναι χρησιμοτατο.
    +1
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  2. #32
    Το avatar του μέλους 21century
    21century Guest
    Χρήσιμο μόνο αν βρίσκεσαι σε δίκτυο 3ης γενιάς γιατί με 20 ευρώ μπορεις να έχεις πολύ γρήγορο Ιντερνετ, εξάλλου δεν μας αναφέρουν αν ο εξοπλισμός παρέχεται δωρεάν οπότε ας περιμένουμε διευκρινίσεις..

  3. #33
    Εγγραφή
    08-02-2005
    Περιοχή
    Ίλιον,Αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11.5MB True
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    SNR / Attn
    10(dB) / 33(dB)
    Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry αλλα το προιον ειναι αψογο για αυτον που δεν κανει μεγαλη χρηση και δεν εχει ιδεα απο υπολογιστες.

    Ξερεται ποσοι ρωτουν ποσα εχω δωρεαν, τους λενε 5 GB και απαντανε "δηλ ποσο ειναι αυτο. Πειτε μου ποση ωρα ειναι".

    Μην κρινουμε με βαση τις αναγκες μας. Για μενα ειναι μαπα. Αλλα ειναι χρησιμοτατο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greatst Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1
    +2

  4. #34
    Το avatar του μέλους gtl
    gtl Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry αλλα το προιον ειναι αψογο για αυτον που δεν κανει μεγαλη χρηση και δεν εχει ιδεα απο υπολογιστες.
    Ποιός δεν κάνει μεγάλη χρήση internet, δεν έχει ιδέα από υπολογιστές, αλλά χρειάζεται πρόσβαση στο διαδίκτυο σε όλους τους χώρους?

    Ομολογώ ότι αγνοώ αυτή την κατηγορία χρήστη.

    Και μη μου πείτε "είναι για έλεγχο email", γιατί τα ογκοχρεούμενα πακέτα και επαρκή είναι για τέτοια χρήση, και πολύ φθηνότερα.

  5. #35
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.640
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιός δεν κάνει μεγάλη χρήση internet, δεν έχει ιδέα από υπολογιστές, αλλά χρειάζεται πρόσβαση στο διαδίκτυο σε όλους τους χώρους?

    Ομολογώ ότι αγνοώ αυτή την κατηγορία χρήστη.

    Και μη μου πείτε "είναι για έλεγχο email", γιατί τα ογκοχρεούμενα πακέτα και επαρκή είναι για τέτοια χρήση, και πολύ φθηνότερα.
    Κανε καμια βολτα απο καταστηματα κινητης και θα το δεις... Παιρνουν ασυρματο ιντερνετ ανθρωποι οι οποιοι σε ρωτουν που ειναι η επιφανεια εργασιας. Δικαιωμα του καθενος ειναι. Δεν κανεις τεστ γνωσεων για να το παρεις.
    mac rulez

  6. #36
    Εγγραφή
    09-01-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικαρα!
    Μηνύματα
    567
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    siemens
    Παιδες μια ερωτησουλα,...

    την καρτα για να το χρησιμοποιεις τη δινουν δωρεαν?εχει καμια 12μηνη δεσμευση?
    Notebook HP nx9420

  7. #37
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Μαρτίου
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    ΖΤΕ
    Ρε παιδιά ΌΛΑ αυτά τα πακέτα Internet μέσω Κινητής τηλεγωνίας, είναι απλά άκυρα!!! Γιατί το λέω; Γιατί το γρήγορο Internet μέσω Κινητής που διαφημίζουν εσύ το χρειάζεσε αν είσαι κάπου διακοπές, κάπου στον δρόμο (αυτοκινητόδρομο), σε κανα νησί, βουνό κτλ. Ε λοιπόν εκεί είναι που δεν πιάνει κιόλας και δεν υπάρχει ούτε για δείγμα 3G!!!

    Τι να το κάνω δηλαδή να πληρώνω τόσα λεφτά για να έχω Internet από τον Η/Υ της δουλειάς μου, μέχρι να πάω στον Η/Υ του σπιτιού; Η μήπως όταν πίνω καφέ; Που και καφέ να πίνω καλύτερα να μπαίνω με HotSpot...

    Όλο καταναλωτικές βλακείες βγάζουν με άπειρα λεφτά... Άντε να το είχαν φτηνα και flatrate θα έλεγα οκ...

    Απάτη..

  8. #38
    Εγγραφή
    15-08-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    887
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Forthnet
    Καλά, όταν βγάλουν πακέτα "καρτο-ιντερνετικής" το συζητάμε... Δε θέλω ρε παληκάρια να μετράω πόσα GB κατέβασα και πόσες ώρες είμαι μέσα και να έχω το άγχος κάθε τέλος του μήνα πως μπορεί να μου πάρετε το σπίτι...

    Το χαλαρό που πουλάτε κάντε το χαλαρό... Οχι να είμαστε στην τσίτα για να ...δείχνουμε χαλαροί.
    Υπάρχουν 10 είδη ανθρώπων, αυτοί που καταλαβαίνουν το δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν το καταλαβαίνουν.
    [ctrl]+A, [backspace], [ctrl]+S...

  9. #39
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Κουκάκι, Αθήνα
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15054/1021 Kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    TG788vn v2
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alerasta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, όταν βγάλουν πακέτα "καρτο-ιντερνετικής" το συζητάμε... Δε θέλω ρε παληκάρια να μετράω πόσα GB κατέβασα και πόσες ώρες είμαι μέσα και να έχω το άγχος κάθε τέλος του μήνα πως μπορεί να μου πάρετε το σπίτι...

    Το χαλαρό που πουλάτε κάντε το χαλαρό... Οχι να είμαστε στην τσίτα για να ...δείχνουμε χαλαροί.
    Πουλάνε εδώ και πάρα πολλά χρόνια...
    Πανάκριβες χρεώσεις βέβαια (καρτοκινητή γαρ) και μη επιδοτούμενα modems (~200 ευρώ).

  10. #40
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.761
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panteraz
    Ρε παιδιά ΌΛΑ αυτά τα πακέτα Internet μέσω Κινητής τηλεγωνίας, είναι απλά άκυρα!!! Γιατί το λέω; Γιατί το γρήγορο Internet μέσω Κινητής που διαφημίζουν εσύ το χρειάζεσε αν είσαι κάπου διακοπές, κάπου στον δρόμο (αυτοκινητόδρομο), σε κανα νησί, βουνό κτλ. Ε λοιπόν εκεί είναι που δεν πιάνει κιόλας και δεν υπάρχει ούτε για δείγμα 3G!!!

    Τι να το κάνω δηλαδή να πληρώνω τόσα λεφτά για να έχω Internet από τον Η/Υ της δουλειάς μου, μέχρι να πάω στον Η/Υ του σπιτιού; Η μήπως όταν πίνω καφέ; Που και καφέ να πίνω καλύτερα να μπαίνω με HotSpot...

    Όλο καταναλωτικές βλακείες βγάζουν με άπειρα λεφτά... Άντε να το είχαν φτηνα και flatrate θα έλεγα οκ...

    Απάτη..
    Αυτό που για σένα είναι απάτη για κάποιους άλλους (οπως εμένα πχ) είναι παρα πολύ χρήσιμο για τη δουλειά τους. Εγώ δεν θέλω να έχω τις super ταχύτητες. Το μόνο που θέλω είναι να έχω ΠΑΝΤΟΥ ιντερνετ και να μην ψάχνω hotspot χάνοντας χρόνο. Το "ΠΑΝΤΟΥ" μέχρι στιγμής με καλύπτει άψογα μιας και δεν έχω βρεθεί πουθενά που να μην έχω έστω σήμα GPRS.

    Τα 30 ευρώ λοιπόν που κοστίζει για μένα δεν είναι τίποτα, χαλαρά θα έδινα πολλά περισσότερα μιας και είναι εργαλείο για τη δουλειά μου. Το ίδιο συμβαίνει με πολλά άτομα οπότε αυτό το "απάτη" που αναφέρεις είναι εντελώς άκυρο.

  11. #41
    Εγγραφή
    19-09-2003
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.084
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    1 ωρα την ημερα internet με 0,66euro
    μια χαρα μου ακουγεται εχοντας τον ελεγχο του τι ξοδευεις
    γιατι ειναι σαφως πιο ευκολο να μετρας ωρες παρα MByte
    Θελετε να γραψετε οποιος ξερει τα ανταγωνιστικα πακετα?

    Σε γρηγορες συνδεσεις συμφερει να εχεις χρονοχρεωση αφου τα MB κατεβαινουν γρηγορα

    Σε αργες συνδεσεις συμφερει να εχεις ογκοχρεωση αφου θα σερνεται το συμπαν οποτε σε 1 ωρα δε θα εχεις προλαβει να κατεβασεις τιποτα

    Υποτιθεται πως πλεον εχουμε γρηγορες συνδεσεις
    3,6Mbit/sec = 0,45 MB / sec = 1620 MB/ωρα = 50GB τις 30ωρες
    φυσικα δε πιανεις το μεγιστο, τα μισα να βαλουμε, το 1/3?
    Οτι και να βαλουμε με μια γρηγορη συνδεση κατεβαζεις μεγαλους ογκους δεδομενων μεσα σε 30 ωρες

    Οσο για την ελαχιστη χρεωση των 5 λεπτων πρακτικα τι σημαινει
    Αυτο φυσικα επηρεαζει αυτους που μπαινουν και καθονται λιγο και ξαναμπαινουν
    Αλλα ποσο τους επηρεαζει?
    Οι 30 ωρες αποτελουνται απο 360 5λεπτα
    Δηλαδη τη μερα μπες 12 φορες κατσε κατω απο 5 λεπτα και παλι θα εισαι εντος λογαριασμου
    Δεν θεωρω οτι αποτελει προβλημα τα 5 λεπτα ελαχιστη χρεωση. Και αλλωστε πανω απο τα 5 λεπτα σε χρεωνει ανα λεπτο.
    Γι αυτους που θελουν να μπαινουν λιγο και να βγαινουν δεν τους αρκει 12 φορες τη μερα να το κανουν?

    Αν καποιος θελει να ειναι ολη μερα online σε msn- chat προφανως δε του κανει και παιρνει ενα πακετο ογκοχρεωσης με μικρο οριο. Αυτο δε σημαινει οτι ειναι αχρηστο πακετο η κλεψια
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος akaloith : 14-06-08 στις 02:03.

  12. #42
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Για να έρθει το Wimax OTE, σύντομα να τελειώνουμε με τις μπαρούφες τους.
    Τι να ρθει?

    Ελα αλεεεεκο

  13. #43
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.592
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι πολλοί οι άσχετοι αλλά γκατζετόβιοι - κινητόβιοι και οι οποίοι θα πέσουν θύματα.... ειδικά για να επιδείξουν το νέο του iphone 3g....
    Λες αυτό που θα πρέπει να πάρουν με σύνδεση Vodafone;

    ........Auto merged post: lewton πρόσθεσε 11 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από plouf Εμφάνιση μηνυμάτων
    +2
    +3, το έχω πει πρώτος άλλωστε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lewton : 14-06-08 στις 02:52. Αιτία: auto merged post

  14. #44
    Εγγραφή
    22-01-2008
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    536i
    Να το χαιρονται και μακαρι να μην βρεθει ουτε ενας να κανει συμβολαιο. Απατεωνες ψαχνουν για κοροίδα. Ακου 30€.....

  15. #45
    Εγγραφή
    13-05-2008
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2045/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21century Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρήσιμο μόνο αν βρίσκεσαι σε δίκτυο 3ης γενιάς γιατί με 20 ευρώ μπορεις να έχεις πολύ γρήγορο Ιντερνετ, εξάλλου δεν μας αναφέρουν αν ο εξοπλισμός παρέχεται δωρεάν οπότε ας περιμένουμε διευκρινίσεις..
    +1

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gtl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιός δεν κάνει μεγάλη χρήση internet, δεν έχει ιδέα από υπολογιστές, αλλά χρειάζεται πρόσβαση στο διαδίκτυο σε όλους τους χώρους?

    Ομολογώ ότι αγνοώ αυτή την κατηγορία χρήστη.

    Και μη μου πείτε "είναι για έλεγχο email", γιατί τα ογκοχρεούμενα πακέτα και επαρκή είναι για τέτοια χρήση, και πολύ φθηνότερα.
    Αρκετοί. Και εγω εαν δεν έβαζα σπ'ιτι θα αγνοούσα πολλά πράγματα!

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προσφορά WIND ADSM
    Από kostantis στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-08, 18:36
  2. Wind: νέες προσφορές ADSM
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-08, 17:45
  3. Wind ADSM ADDON
    Από NeK στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-04-08, 22:56
  4. Wind ADSM
    Από amadeus888 στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-08, 18:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας